Czy Jezus Chrystus jest aniołem?

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Awatar użytkownika
morwa

Czy Jezus Chrystus jest aniołem?

Postautor: morwa » śr paź 25, 2017 2:42 pm

Ann78 pisze:
korba pisze:[Swiadkowie Jehowy] Wciąż wierzą w Chrystusa i stosują Jego zalecenia.

Niestety, nie mogę się zgodzic z takim stwierdzeniem. W jakiego bowiem Chrystusa wierzą Świadkowie Jehowy? Czy nie w anioła? To nie jest biblijny Chrystus.
Dziś prawie każdy Ci powie, ze wierzy w Chrystusa. To nie wygląda na "wąską drogę"....

Znowu osądzasz Ann...Wchodzisz w kompetencje Boga...
O kim mówi to proroctwo? Mowa tu jest o dwóch aniołach... Pierwszy to Jan Chrzciciel... A drugi?
Kto jest aniołem przymierza wg.tej zapowiedzi?

Ml 3:1 bw "Oto Ja posyłam mojego anioła, aby mi przygotował drogę przede mną. Potem nagle przyjdzie do swej świątyni Pan, którego oczekujecie, to jest anioł przymierza, którego pragniecie. Zaiste, on przyjdzie - mówi Pan Zastępów."

Anioł znczy dosłownie „posłaniec”, „wysłannik”, „emisariusz”.
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

christianinroman

Re: Czy Jezus Chrystus jest aniołem?

Postautor: christianinroman » śr paź 25, 2017 8:46 pm

Ann78. Byłem świadkiem Jehowy i wierzyłem w to co kazało nam wierzyć CK, i w to że archanioł Michał to Chrystus Jezus i że został stworzony. Wiemy z Pisma, że stworzenie nie może stwarzać, więc i Chrystus jako stworzenie-archanioł nie mógłby stwarzać. Apostoł Paweł jednak pisze, że przez Niego i dla Niego zostało STWORZONE WSZYSTKO - Kolosan 1:15-16; zobacz też JANA 1:1-3.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » śr paź 25, 2017 9:17 pm

christianinroman pisze:Ann78. Byłem świadkiem Jehowy i wierzyłem w to co kazało nam wierzyć CK, i w to że archanioł Michał to Chrystus Jezus i że został stworzony. Wiemy z Pisma, że stworzenie nie może stwarzać, więc i Chrystus jako stworzenie-archanioł nie mógłby stwarzać. Apostoł Paweł jednak pisze, że przez Niego i dla Niego zostało STWORZONE WSZYSTKO - Kolosan 1:15-16; zobacz też JANA 1:1-3.

Romanie, dlaczego kierujesz do mnie te słowa?
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » czw paź 26, 2017 12:40 am

A czy Bóg mógł coś stworzyć poprzez ręce Jezusa? W końcu był mistrzowskim wykonawcą.. wg mnie zestawienie ze sobą Michała i Jezusa jest nietrafione.
Ja nie widzę żeby Ann osądzała jakąś osobę. Ale ty sądzisz inaczej, prawda Morwo? ;)
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » czw paź 26, 2017 12:51 am

Zauważ Morwo że osądzasz Ann o osądzanie.. tylko że Ann nikogo nie osądziła :)

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » czw paź 26, 2017 12:56 am

I przez to poddałaś się pod mój osąd :mrgreen: ot filozofia osądzania :)

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » czw paź 26, 2017 5:00 am

Oczywiście, szermierka słowna ale żadnej merytorycznej odpowiedzi...
Powtórzę zatem,może ktoś skomentuje...

Mowa tu jest o dwóch aniołach... Pierwszy to Jan Chrzciciel... A drugi?
Kto jest aniołem przymierza przychodzacym do światyni wg.tej zapowiedzi?

Ml 3:1 bw "Oto Ja posyłam mojego anioła, aby mi przygotował drogę przede mną. Potem nagle przyjdzie do swej świątyni Pan, którego oczekujecie, to jest anioł przymierza, którego pragniecie. Zaiste, on przyjdzie - mówi Pan Zastępów."

christianinroman

Postautor: christianinroman » czw paź 26, 2017 7:44 am

Którykolwiek anioł miał chwałę od Ojca? BYŁ jeden, który stał się później Lucyferem,
buntownikiem przeciwko Bogu. A Pan Jezus kim był przed założeniem świata? O co Pan modli się do Ojca? ,, Ja uwielbiłem ciebie na ziemi i dokończyłem dzieła, które mi dałeś do wykonania.
A teraz Ty OJCZE, uwielbij mnie u SIEBIE tą chwałą którą miałem u Ciebie, ZANIM powstał świat." - Ewangelia według Jana 17:4-5. Jezus istniał gdy jeszcze aniołów nie było.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » czw paź 26, 2017 9:10 am

morwa pisze:Oczywiście, szermierka słowna ale żadnej merytorycznej odpowiedzi...

Gdzie ty tu szermierkę słowną widzisz?
Wiesz Morwo, nie widzę potrzeby abyś coś powtarzała, bo ktokolwiek się wypowiada jest dla ciebie jak muszkieter. I po co ten nacisk? Jeżeli nie możesz znaleźć lub usłyszeć satysfakcjonującej odpowiedzi, to może w niewłaściwym miejscu szukasz? A jeżeli próbujesz za wszelką cenę przepchnąć swoją rację, to jest to co najmniej nie smaczne i niemerytoryczne. I jeszcze jedno. Śmierdzi mi tu jakąś nagonką na Ann. Lepiej przekujcie swoje miecze, bo w tym ogrodzie nie ma miejsca na takie zachowanie.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » czw paź 26, 2017 12:56 pm

Pstryk Provolone pisze:
morwa pisze:Oczywiście, szermierka słowna ale żadnej merytorycznej odpowiedzi...

Gdzie ty tu szermierkę słowną widzisz?
Wiesz Morwo, nie widzę potrzeby abyś coś powtarzała, bo ktokolwiek się wypowiada jest dla ciebie jak muszkieter. I po co ten nacisk? Jeżeli nie możesz znaleźć lub usłyszeć satysfakcjonującej odpowiedzi, to może w niewłaściwym miejscu szukasz? A jeżeli próbujesz za wszelką cenę przepchnąć swoją rację, to jest to co najmniej nie smaczne i niemerytoryczne. I jeszcze jedno. Śmierdzi mi tu jakąś nagonką na Ann. Lepiej przekujcie swoje miecze, bo w tym ogrodzie nie ma miejsca na takie zachowanie.

Myśl którą poruszam ma scisły związek z tematem wątku,więc nie ma tu mowy o nacisku,ale raczej kierowanie dyskutantów do meritum tematu... Niestety,jak zauważam brak odpowiedzi w tym temacie skłania niektórych nie tylko Ann,do wysuwania pochopnych wniosków odnosnie niektórych tez wysuwanych przez SJ...
Jakich wniosków...?
Otóż takich,że ktoś kto utrzymuje iż Pan Jezus w pewnym okresie realizacji planów Bożych był posłańcem (aniołem) swego Ojca głosi innego Chrystusa i nie kroczy już drogą wąską...
A swoją drogą gratuluję Ann super adwokata... pozdrawiam Cię Pstryku...:)

Wróć do „Jezus Chrystus”