Czy Jezus Chrystus jest aniołem?

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Sadlor

Re: Czy Jezus Chrystus jest aniołem?

Postautor: Sadlor » wt paź 31, 2017 7:01 pm

Mam do Ciebie pytanie Natanie, i proszę o pomoc, Ciebie i wszystkich którym osoba naszego Pana Jezusa Chrystusa jest droga, na co wskazuje słowo "Pan" w tym wersecie:

"Tymczasem archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sądu, lecz rzekł: Niech cię Pan potępi."

Cieszę się że zabrałeś głos w tym temacie. Wybaczie forumowicze moje ostre słowa, ale czy wspólnymi siłami, zamiast prowadzić akademickie dysputy, "urżnijmy łeb tej herezji". Dlaczego tak ostro? już tłumaczę: jeżeli Pan Jezus jest Archaniłem Michałem to oddajemy cześć stworzeniu zamisat Stwórcy, a to jest HEREZJA!!!

Wiecie może fajnie czasem pogadać sobie, ale my nie rozprawiamy o tym jak jest zbudowane auto, ale o Słowie Żywota. Na forum rejestrują sie osoby potrzebujące pomocy, nieugruntowane, na rozdrożu, próbujące rozwiać swoje wątpliwości, nie próbujmy zasiać ich więcej bo pójdą do Świata, a przecież walczymy o to by przyszli do Pana Jezusa.

Słowo Boże nie może sobie zaprzeczać, więc skoro gdzieś coś jest napisane Jasno, to znaczy że to co jest niejasne nie może temu zaprzeczać, wiem że są tu też osoby które są "kretami" organizacji ŚJ i nic z tym nie zrobimy, możemy sie za nich modlić i używać Słowa Bożego by, nie mieli nic na obronę tego co głoszą.

Wybaczcie ostry ton, ale czy nie winniśmy społem walczyć o prawdę ewangelii, szczególnie w kwestiach tak oczywistych i fundamentalnych, jak osoba Pana Jezusa.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Natan

Postautor: Natan » wt paź 31, 2017 7:38 pm

Sadlorze,

Ten Pan z Judy 1:9 to w rozumieniu większości komentatorów Bóg Ojciec.

Zgadzam się z Tobą, że gdyby Chrystus był stworzeniem i jedynie "bogiem" z małej litery, tylko w pewnym umownym sensie jakimś tam bogiem, jednym z wielu, to oddając Mu cześć bylibyśmy bałwochwalcami.

Można tylko ubolewać nad ludzką przewrotnością, która nie chce uznać w Chrystusie jedynego, odwiecznego, Boskiego Syna Bożego, 'Boga objawionego ciele' (1 Tymoteusza 3:16, BG, UBG).

christianinroman

Postautor: christianinroman » wt paź 31, 2017 8:41 pm

Drogi Natanie. Chrystus Jezus nie był ani stworzeniem anielskim ani ludzkim. GDYBY był STWORZONY nie mógłby stwarzać, ponieważ TYLKO Stwórca stwarza, a nie inaczej. Jest to zasadą Reformacji : TYLKO CHRYSTUS.
TYLKO CHWAŁA BOGU.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt paź 31, 2017 9:26 pm

Pozwoliłam sobie zajrzeć do interlinearnego przekładu greckiego - Judy 1 : 9
http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /undefined
Użyty zwrot Michał oznacza - któż jak Bóg?
http://bibliaparalela.com/greek/3413.htm
http://bibliaparalela.com/hebrew/4317.htm
In hebrew - מִיכָאֵל (me-kaw-ale')

Kolejny zwrot - αρχαγγελος (archangelos) - (Strong 743) [n_ Nom Sg m] władca zwiastunów - chief-MESSENGER
http://biblehub.com/greek/743.htm

To taka ciekawostka :-)

Jeszcze tak na marginesie odniosę się do końcówki listu Judy gdzie otwierając np. tysiaclatke czytamy w wersecie 25 :
jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki! Amen.
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1111
Fragmenty które podkreśliłam zostały dodane - w tekście greckim nie występują.
http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /undefined

christianinroman

Postautor: christianinroman » śr lis 01, 2017 9:13 am

Agnieszko, dziękuję ci za ten wers z Judy 25. W UBG, TR i KJV tak brzmi ten tekst : ,, Jedynemu mądremu Bogu, naszemu Zbawicielowi, niech będzie chwała i majestat, moc i władza, teraz i po wszystkie wieki Amen."
Widzimy więc co teologowie/tłumacze zrobili.
ZMIENILI SŁOWO BOŻE.

Natan

Postautor: Natan » śr lis 01, 2017 9:19 am

christianinroman pisze:Drogi Natanie. Chrystus Jezus nie był ani stworzeniem anielskim ani ludzkim. GDYBY był STWORZONY nie mógłby stwarzać, ponieważ TYLKO Stwórca stwarza, a nie inaczej. Jest to zasadą Reformacji : TYLKO CHRYSTUS.
TYLKO CHWAŁA BOGU.

Drogi Bracie Romanie,

To oczywiste, że jako Bóg-Stwórca Chrystus nie jest stworzeniem. Niemniej - jak pisze apostoł Jan - Chrystus przyszedł na ziemię w ciele (1 Jana 4:2). Zatem stał się Człowiekiem, nie przestając być Bogiem. Zasłonił swą Boską chwałę ludzką naturą. Niemniej jednak czasami w swych słowach i czynach ukazywał już tu na ziemi swą Boskość, jak np. na Górze Przemienienia (Mateusza 17:1-2), czy wtedy, gdy stwierdził: "Mój Ojciec aż dotąd działa i Ja działam", albo "Jeśli nie uwierzycie, że to JA JESTEM, pomrzecie w swoich grzechach" (Ew. Jana 5:17; 8:24).

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » śr lis 01, 2017 10:45 am

Zgadzam się z Wami, Drodzy Bracia, ze temat boskości Chrystusa jest fundamentalny. Nie można tutaj iść na jakikolwiek kompromis. Ludzie zaglądający na forum w celu uzyskania pomocy, powinni wynieść pewność, Kim jest Pan Jezus. W tym temacie nie może być między nami zamieszania.
Pan Jezus Chrystus jest Bogiem godnym wszelkiej chwały. Jego Autorytet jest wieczny. Nie jest mniejszy od Ojca, gdyż w tym wypadku musielibyśmy przyjąć, ze jest dwóch Bogów, a to herezja politeizmu.
Jest dla nas Pośrednikiem, w związku z tym jest Tym, do Kogo możemy się zwracać w modlitwie, wylewać przed Nim nasze serca i prosić o wybawienie. Rz. 10, 9-13 dotyczy Jezusa Chrystusa.
Pozdrawiam Was, Drodzy Bracia i Siostry

korba

Postautor: korba » pt lis 03, 2017 9:30 am

Agnieszka pisze:Fragmenty które podkreśliłam zostały dodane - w tekście greckim nie występują.

Zbyt pochopny wniosek. Słowa te nie występują w tzw. Textus Receptus, który zawiera tak wiele błędów, że został przez biblistów zarzucony jako podstawa tłumaczenia. Oczywiście zapaleńców TR nie brakuje. Interlinia na którą się powołujesz oparta jest właśnie na TR.
Inne manuskrypty greckie zawierają słowa które podkreśliłaś, nie zawarł ich tylko TR, który miał być tzw. wydaniem krytycznym tekstu greckiego. Oparty był na dość późnych greckich manuskryptach a i nie tylko na greckich ( to już na inny temat).
Natomiast Interlinia R.Popowskiego Judy 1:25 oddaje:

jedynemu Bogu, naszemu Zbawicielowi za pośrednictwem Jezusa Chrystusa, naszego Pana, chwała, majestat, moc i władza przed wszelkim wiekiem, i teraz, i na wszystkie wieki. Amen.

Wróć do „Jezus Chrystus”