Czy Jezus Chrystus jest aniołem?

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Pstryk Provolone

Re: Czy Jezus Chrystus jest aniołem?

Postautor: Pstryk Provolone » czw paź 26, 2017 1:17 pm

Czekaj, czekaj :) sprecyzuj mi jeszcze okres/czas realizacji planów Bożych o którym piszesz..
A i przypominam sobie coś, że sam Jezus mówił o sobie że został posłany, lub ktoś o nim że został zesłany.
Pytanie czy można równoważyć słowo anioł ze słowem posłaniec.
Mi chodzi tylko o wzajemny szacunek.
Pozdrawiam
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

christianinroman

Postautor: christianinroman » czw paź 26, 2017 1:28 pm

Widać jak ,, Strażnica" wyprała mózgi jej czytelnikom. Pan Jezus w swojej modlitwie prosi Ojca by tam u siebie, Ojciec uwielbił go tą chwałą jaką miał przed założeniem świata. Jasne i czytelne. Przeciwnik jednak zaciemnia plan i ludzie niedouczeni przekręcają prawdę Bożą ku własnej zginie ( 2 Piotra 3:15-16). Ok. 20 lat temu na jednym z zebrań usłyszałem że Strażnica jest ważniejsza od Biblii. Wiedziałem co mam robić - ,, WYJDŹCIE Z NIEGO LUDU MÓJ."

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw paź 26, 2017 3:35 pm

christianinroman pisze:Widać jak ,, Strażnica" wyprała mózgi jej czytelnikom. Pan Jezus w swojej modlitwie prosi Ojca by tam u siebie, Ojciec uwielbił go tą chwałą jaką miał przed założeniem świata. Jasne i czytelne. Przeciwnik jednak zaciemnia plan i ludzie niedouczeni przekręcają prawdę Bożą ku własnej zginie ( 2 Piotra 3:15-16). Ok. 20 lat temu na jednym z zebrań usłyszałem że Strażnica jest ważniejsza od Biblii. Wiedziałem co mam robić - ,, WYJDŹCIE Z NIEGO LUDU MÓJ."

Romanie , pozwolę sobie zainterweniować.
Takie uwagi mogą zaboleć...... , ktoś mógłby napisać też , że wykłady czy lektura w innych denominacjach w kwestiach doktrynalnych , czy pojmowania istoty Boga - tudzież Chrystusa - wyznanie trójcy też pierze mózgi czytelnikom......
Ja rozumiem , że stoisz za Chrystusem , w obronie Chrystusa ale są pewne granice wyrażania myśli.
Zrozumiałabym gdyby chodziło tu o jakieś skrajne postępowanie...... , poza tym Morwa przytoczyła werset z Biblii - nie treść z Strażnicy.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » czw paź 26, 2017 4:01 pm

Pstryk Provolone pisze:Czekaj, czekaj :) sprecyzuj mi jeszcze okres/czas realizacji planów Bożych o którym piszesz..
A i przypominam sobie coś, że sam Jezus mówił o sobie że został posłany, lub ktoś o nim że został zesłany.
Pytanie czy można równoważyć słowo anioł ze słowem posłaniec.
Mi chodzi tylko o wzajemny szacunek.
Pozdrawiam
W Biblii jest napisane że Jezusa posłał Bóg.
A skoro Jezus był posłany.... a anioł znaczy posłaniec to Jezus pełnił tę rolę w pewnym sensie...
W Biblii słowo "anioł" jest używane nie tylko w sensie dosłownym, ale i przenośnym.
Prorok Malachiasz określa Jana Chrzciciela mianem "anioła", nie dlatego, że Jan był kimś więcej niż tylko człowiekiem.
Podkreśla jedynie fakt, że Jan został posłany przez Boga.

Słowo "anioł", gr. ἄγγελος, oznacza "posłaniec".
Pojęcie to jest również używane w sensie przenośnym w Nowym Testamencie.

Przykład:

W Objawieniu, Jezus mówiąc "Aniołowi Kościoła w Smyrnie napisz" (Obj 2, 8), nie zachęcał apostoła Jana do kontaktowania się z istotą duchową ...
Raczej jest to swego rodzaju przenośnia,wskazująca na "anioła" posłańca usługujacego w tym konkretnym zborze.

Skoro więc w Malachiasza 3:1 słowo "anioł" zostało użyte w stosunku do Jana Chrzciciela w sensie metaforycznym, ,można wnioskować również że w ten sam sposób (metaforycznie) prorok uzywa tego określenia wobec Jezusa.
Jan Chrzciciel nazywany jest aniołem, choć był tylko człowiekiem...
Jezus był określany mianem anioła nie dlatego, że JEST "istotą duchową...aniołem typu Gabriel lecz dlatego, że był SYNEM CZŁOWIECZYM-Bożym posłańcem.Nie wykucza to faktu iż miał i ma naturę Boską,jest Bogiem.
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » czw paź 26, 2017 4:18 pm

I widzisz, trzeba było tak od razu. Dość merytorycznie.
Lecz to czy Jezus jest Bogiem, czy tylko "pierworodnym" a za razem aż.. pozostawmy osobistym interpretacjom i osobistemu zrozumieniu ;)

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » czw paź 26, 2017 5:08 pm

korba pisze:Nie wyklucza to też faktu, że aniołowie (ci duchowi) też mają naturę Boską. Co nie jest jednoznaczne z równością wobec Jehowy.
Jezus mając naturę boską (i choć był kiedyś posłany na ziemię!) nie jest tożsamy z Bogiem-Ojcem.
Z drugiej strony... skoro Jezus został posłańcem (aniołem) to mamy taki tekst:

Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Niewolnik nie jest większy od swego pana ani posłany nie jest większy od tego, który go posłał. (Jana 13:16)
Korbo,

aniołowie nie mogą mieć boskiej natury,chociazby dlatego,ze nie mają życia w sobie samych i nie są nieśmiertelni...
Co Twoim zdaniem oznacza sformułowanie ' mieć boską naturę'?
Jakie są atrybuty boskiej natury?

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » czw paź 26, 2017 5:11 pm

Pstryk Provolone pisze:I widzisz, trzeba było tak od razu. Dość merytorycznie.
Lecz to czy Jezus jest Bogiem, czy tylko "pierworodnym" a za razem aż.. pozostawmy osobistym interpretacjom i osobistemu zrozumieniu ;)

Pstryku,zawsze można wyłożyć kawę na ławę,ale to załatwia wszystko i wyklucza wymianę mysli...Stąd ograniczam się jedynie do zagajania... Takie skrzywienie zawodowe :)

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » czw paź 26, 2017 10:00 pm

W każdym razie teraz lepiej Cie rozumiem, mam jaśniejszy obraz ciebie samej. Czasami lepiej kawę na ławę niż tłumaczyć komuś się/coś

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » czw paź 26, 2017 10:04 pm

Błędnym wnioskiem jest to że "kawa na ławę" wyklucza wymianę myśli, bo nie wszyscy są jednomyślni.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » czw paź 26, 2017 10:07 pm

Jak już wiesz.. uważaj na takie zboczenia zawodowe jak zagajanie bo mogą ranić tych którzy mają inne zdanie, lub inaczej myślą. Mówię z własnego doświadczenia.

Wróć do „Jezus Chrystus”