Czy Jezus Chrystus jest aniołem?

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Awatar użytkownika
morwa

Re: Czy Jezus Chrystus jest aniołem?

Postautor: morwa » czw paź 26, 2017 11:47 pm

Pstryk Provolone pisze:Jak już wiesz.. uważaj na takie zboczenia zawodowe jak zagajanie bo mogą ranić tych którzy mają inne zdanie, lub inaczej myślą. Mówię z własnego doświadczenia.

O tak,doświadczenie w tej materii masz spore,da się zauważyć...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pt paź 27, 2017 7:49 am

Czy spore nie wiem, Ale wiem że nie jestem "bez grzechu". Dlatego odkładam kamień.
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Sadlor

Postautor: Sadlor » ndz paź 29, 2017 2:26 pm

Mimo że pewne wersety jasno wskazują na pewne prawdy Biblijne i w oczywisty sposób je tłumaczą dopiero Duch Boży może zwiedzionym otworzyć oczy.

Ja dyskutowałem kiedyś ze ŚJ na temat ww. zagadnienia i mimo przedstawienia pewnych wersetów natrafiłem na ścianę.

( Heb 1 : 5 - 8 ) "Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem? I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży. O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia; Lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.

( Jud 1 : 9 ) "Tymczasem archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sądu, lecz rzekł: Niech cię Pan potępi."

Mimo wszystko zawsze warto mieć ze sobą miecz i używać go gdy zajdzie potrzeba, a resztę pozostawić modlitwie.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Sadlor

Postautor: Sadlor » pn paź 30, 2017 8:24 am

Ja już nie wiem o co chodzi? To już drugi temat w którym piszę w sposób wydawało mi sie że wystarczająco jasny i odbijam sie od "sciany" - trudno. Biblia i takie rzeczy potrafi wytłumaczyć.

( Mat 13 : 14 - 15 ) "I spełnia się na nich proroctwo Izajasza, które powiada: Będziecie stale słuchać, a nie będziecie rozumieli; będziecie ustawicznie patrzeć, a nie ujrzycie, Albowiem otępiało serce tego ludu, uszy ich dotknęła głuchota, oczy swe przymrużyli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, i sercem nie rozumieli, i nie nawrócili się, a Ja żebym ich nie uleczył."

Resztę oddaję Modlitwie.

Łaska Pana Jezusa Chrystusa niech będzie z Wami Wszystkimi. AMEN!

Sadlor

Postautor: Sadlor » pn paź 30, 2017 9:14 am

Kiedy tu jestem to mam wrażenie że Pan Jezus postawił mnie tu by nauczyć mnie cierpliwości, której zawsze mi brakowało :)

Tak więc rozkłądamy tekst na czynniki pierwsze:

"Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem? I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży. O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia; Lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego."

"Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził?" - budowa zdania wskazuje na pytanie retoryczne, na które odpowiedź brzmi: żadnego

"I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem?" - kolejne pytanie retoryczne które wskazuje na Pana Jezusa że będzie Synem

"I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży" - Stiwerdzenie które wskazuje że nie może być On aniołem bo mają mu oddać pokłon wszyscy Aniołowie, jak więc moze być jednym z nich?

"O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia; Lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego." - Nastepne zdanie wskazujące na odróżnienie Syna Bożego od aniołów będących sługami, a jedo samego będącego Władcą.

Kolejny tekst rozkładamy, chodź w sumie nie wiem czy jest co rozkładać:

"Tymczasem archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sądu, lecz rzekł: Niech cię Pan potępi."

Jest wspomnienie o archaniele Michale i jego sporze z diabłem, widać tutaj że patrzy na swój spór z pozycji sługi i nie ośmiela się sądzić wroga ludzkości, mając świadomość że Bóg wszelki sąd przekazał Synowi, co juz jasno wskazuje że nie mogą być jedną i tą samą osobą.

To tyle, nie jestem Polonistą więc pewnie są tu pewne błędy, ale mam nadzieję że logika została zachowana.

Nie wiem dokladnie ale czytałem jeden numer "Słowa Nadziei" który traktował o powyższym temacie.
Jeżli ktoś pamięta proszę o przesłanie linka.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pn paź 30, 2017 9:25 am

Sadlor pisze:Mimo że pewne wersety jasno wskazują na pewne prawdy Biblijne i w oczywisty sposób je tłumaczą dopiero Duch Boży może zwiedzionym otworzyć oczy.

....

( Heb 1 : 5 - 8 ) "Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem? I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży. O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia; Lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.

.....

Tak Sadlorze,pewne wersety jasno wskazują na pewne prawdy biblijne... Ale bywają również takie teksty ,które w zestawieniu z innymi tworzą sprzeczność i co wtedy?
Tak właśnie się sprawa ma z powyższym tematem...
Może Ty mi odpowiesz o jakim aniele wspomina Malachiasz 3 :1 kto nim jest? Bo istnienia takiego chyba nie kwestionujesz skoro wspomina o nim Słowo Boże?

Odnośnie słów...
"Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek.... "

Można również wnioskować że do żadnego oprócz tego jedynego, Anioła przymierza.... którym jest....
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Natan

Postautor: Natan » wt paź 31, 2017 7:06 am

Hebrajskie słowo "malach" nie zawsze oznacza istotę o anielskiej naturze. Czasami oznacza posłańca, a w jednym przypadku nawet samego Boga Jahwe:

(Rodzaju 48:15) "I błogosławił Józefowi, mówiąc: Bóg, z którym ojcowie moi, Abraham i Izaak, trwali w społeczności, Bóg, który prowadził mnie jak pasterz od początku życia aż po dzień dzisiejszy,

(Rodzaju 48:16) Anioł, który wybawił mnie od wszelkiego złego, niech błogosławi tym chłopcom i niech trwa wśród nich imię moje i imię ojców moich, Abrahama i Izaaka, i niech się zaroi od nich ziemia!".

Chrystus na pewno nie jest stworzeniem w zakresie swej odwiecznej natury. Ma oczywiście także naturę ludzką, powstałą w czasie i przestrzeni. Chrystus na pewno nie jest stworzeniem anielskim, nie jest aniołem. Jest jedynie Posłańcem Przymierza, wysłanym przez Boga Ojca na ziemię, by zbawić swą drogocenną, świętą krwią wszystkich, którzy w Niego uwierzą.

Sadlor

Postautor: Sadlor » wt paź 31, 2017 7:01 pm

Mam do Ciebie pytanie Natanie, i proszę o pomoc, Ciebie i wszystkich którym osoba naszego Pana Jezusa Chrystusa jest droga, na co wskazuje słowo "Pan" w tym wersecie:

"Tymczasem archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sądu, lecz rzekł: Niech cię Pan potępi."

Cieszę się że zabrałeś głos w tym temacie. Wybaczie forumowicze moje ostre słowa, ale czy wspólnymi siłami, zamiast prowadzić akademickie dysputy, "urżnijmy łeb tej herezji". Dlaczego tak ostro? już tłumaczę: jeżeli Pan Jezus jest Archaniłem Michałem to oddajemy cześć stworzeniu zamisat Stwórcy, a to jest HEREZJA!!!

Wiecie może fajnie czasem pogadać sobie, ale my nie rozprawiamy o tym jak jest zbudowane auto, ale o Słowie Żywota. Na forum rejestrują sie osoby potrzebujące pomocy, nieugruntowane, na rozdrożu, próbujące rozwiać swoje wątpliwości, nie próbujmy zasiać ich więcej bo pójdą do Świata, a przecież walczymy o to by przyszli do Pana Jezusa.

Słowo Boże nie może sobie zaprzeczać, więc skoro gdzieś coś jest napisane Jasno, to znaczy że to co jest niejasne nie może temu zaprzeczać, wiem że są tu też osoby które są "kretami" organizacji ŚJ i nic z tym nie zrobimy, możemy sie za nich modlić i używać Słowa Bożego by, nie mieli nic na obronę tego co głoszą.

Wybaczcie ostry ton, ale czy nie winniśmy społem walczyć o prawdę ewangelii, szczególnie w kwestiach tak oczywistych i fundamentalnych, jak osoba Pana Jezusa.

Natan

Postautor: Natan » wt paź 31, 2017 7:38 pm

Sadlorze,

Ten Pan z Judy 1:9 to w rozumieniu większości komentatorów Bóg Ojciec.

Zgadzam się z Tobą, że gdyby Chrystus był stworzeniem i jedynie "bogiem" z małej litery, tylko w pewnym umownym sensie jakimś tam bogiem, jednym z wielu, to oddając Mu cześć bylibyśmy bałwochwalcami.

Można tylko ubolewać nad ludzką przewrotnością, która nie chce uznać w Chrystusie jedynego, odwiecznego, Boskiego Syna Bożego, 'Boga objawionego ciele' (1 Tymoteusza 3:16, BG, UBG).

christianinroman

Postautor: christianinroman » wt paź 31, 2017 8:41 pm

Drogi Natanie. Chrystus Jezus nie był ani stworzeniem anielskim ani ludzkim. GDYBY był STWORZONY nie mógłby stwarzać, ponieważ TYLKO Stwórca stwarza, a nie inaczej. Jest to zasadą Reformacji : TYLKO CHRYSTUS.
TYLKO CHWAŁA BOGU.

Wróć do „Jezus Chrystus”