Czy Jezus Chrystus jest aniołem?

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Agnieszka

Re: Czy Jezus Chrystus jest aniołem?

Postautor: Agnieszka » wt paź 31, 2017 9:26 pm

Pozwoliłam sobie zajrzeć do interlinearnego przekładu greckiego - Judy 1 : 9
http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /undefined
Użyty zwrot Michał oznacza - któż jak Bóg?
http://bibliaparalela.com/greek/3413.htm
http://bibliaparalela.com/hebrew/4317.htm
In hebrew - מִיכָאֵל (me-kaw-ale')

Kolejny zwrot - αρχαγγελος (archangelos) - (Strong 743) [n_ Nom Sg m] władca zwiastunów - chief-MESSENGER
http://biblehub.com/greek/743.htm

To taka ciekawostka :-)

Jeszcze tak na marginesie odniosę się do końcówki listu Judy gdzie otwierając np. tysiaclatke czytamy w wersecie 25 :
jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki! Amen.
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1111
Fragmenty które podkreśliłam zostały dodane - w tekście greckim nie występują.
http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /undefined

christianinroman

Postautor: christianinroman » śr lis 01, 2017 9:13 am

Agnieszko, dziękuję ci za ten wers z Judy 25. W UBG, TR i KJV tak brzmi ten tekst : ,, Jedynemu mądremu Bogu, naszemu Zbawicielowi, niech będzie chwała i majestat, moc i władza, teraz i po wszystkie wieki Amen."
Widzimy więc co teologowie/tłumacze zrobili.
ZMIENILI SŁOWO BOŻE.

Natan

Postautor: Natan » śr lis 01, 2017 9:19 am

christianinroman pisze:Drogi Natanie. Chrystus Jezus nie był ani stworzeniem anielskim ani ludzkim. GDYBY był STWORZONY nie mógłby stwarzać, ponieważ TYLKO Stwórca stwarza, a nie inaczej. Jest to zasadą Reformacji : TYLKO CHRYSTUS.
TYLKO CHWAŁA BOGU.

Drogi Bracie Romanie,

To oczywiste, że jako Bóg-Stwórca Chrystus nie jest stworzeniem. Niemniej - jak pisze apostoł Jan - Chrystus przyszedł na ziemię w ciele (1 Jana 4:2). Zatem stał się Człowiekiem, nie przestając być Bogiem. Zasłonił swą Boską chwałę ludzką naturą. Niemniej jednak czasami w swych słowach i czynach ukazywał już tu na ziemi swą Boskość, jak np. na Górze Przemienienia (Mateusza 17:1-2), czy wtedy, gdy stwierdził: "Mój Ojciec aż dotąd działa i Ja działam", albo "Jeśli nie uwierzycie, że to JA JESTEM, pomrzecie w swoich grzechach" (Ew. Jana 5:17; 8:24).

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » śr lis 01, 2017 10:45 am

Zgadzam się z Wami, Drodzy Bracia, ze temat boskości Chrystusa jest fundamentalny. Nie można tutaj iść na jakikolwiek kompromis. Ludzie zaglądający na forum w celu uzyskania pomocy, powinni wynieść pewność, Kim jest Pan Jezus. W tym temacie nie może być między nami zamieszania.
Pan Jezus Chrystus jest Bogiem godnym wszelkiej chwały. Jego Autorytet jest wieczny. Nie jest mniejszy od Ojca, gdyż w tym wypadku musielibyśmy przyjąć, ze jest dwóch Bogów, a to herezja politeizmu.
Jest dla nas Pośrednikiem, w związku z tym jest Tym, do Kogo możemy się zwracać w modlitwie, wylewać przed Nim nasze serca i prosić o wybawienie. Rz. 10, 9-13 dotyczy Jezusa Chrystusa.
Pozdrawiam Was, Drodzy Bracia i Siostry
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

ZG63

Postautor: ZG63 » ndz wrz 30, 2018 7:49 am

Ann78 pisze:Zgadzam się z Wami, Drodzy Bracia, ze temat boskości Chrystusa jest fundamentalny. Nie można tutaj iść na jakikolwiek kompromis. Ludzie zaglądający na forum w celu uzyskania pomocy, powinni wynieść pewność, Kim jest Pan Jezus. W tym temacie nie może być między nami zamieszania.
Pan Jezus Chrystus jest Bogiem godnym wszelkiej chwały. Jego Autorytet jest wieczny. Nie jest mniejszy od Ojca, gdyż w tym wypadku musielibyśmy przyjąć, ze jest dwóch Bogów, a to herezja politeizmu.
Jest dla nas Pośrednikiem, w związku z tym jest Tym, do Kogo możemy się zwracać w modlitwie, wylewać przed Nim nasze serca i prosić o wybawienie. Rz. 10, 9-13 dotyczy Jezusa Chrystusa.
Pozdrawiam Was, Drodzy Bracia i Siostry

To co głosisz to inna ewangelia przed którą Biblia nas ostrzega. Pan Jezus nie jest Bogiem, jest Jego synem. To nie jest monoteizm. Skoro głosisz Że Pan Jezus jest Bogiem to wierzysz w dwóch Bogów a z Biblii wynika co innego - 1 Tym 2:5.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » ndz wrz 30, 2018 5:57 pm

ZG63 pisze:Skoro głosisz Że Pan Jezus jest Bogiem to wierzysz w dwóch Bogów a z Biblii wynika co innego - 1 Tym 2:5.

Nie rozumiesz, co znaczy Jeden Bóg w trzech Osobach.

ZG63

Postautor: ZG63 » ndz wrz 30, 2018 6:55 pm

Nie rozumiesz definicji słowa osoba. Werset 1 Tym 2:5 przeczy Twojej trójcy. Pewnie jeszcze się nad nim nie zastanawiałaś, pewnie nie rozumiesz co znaczy pośrednik.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pn paź 01, 2018 8:32 am

ZG63 pisze:Nie rozumiesz definicji słowa osoba. Werset 1 Tym 2:5 przeczy Twojej trójcy. Pewnie jeszcze się nad nim nie zastanawiałaś, pewnie nie rozumiesz co znaczy pośrednik.

Piękny tekst zamieściła Iskierka. Przeczytaj:
viewtopic.php?f=36&t=2056

Poza tym poczytaj w dziale „Jezus Chrystus” - tam były już tłumaczone podobne kwestie.

ZG63

Postautor: ZG63 » pn paź 01, 2018 3:38 pm

Tutaj tez jest wątek o Panu Jezusie. Biblia jest zrozumiała dla każdego kto w modlitwie poprosi o zrozumienie. Wykładowca nie jest mi potrzebny.

ZG63

Postautor: ZG63 » pn paź 01, 2018 3:43 pm

Natan pisze:
christianinroman pisze:Drogi Natanie. Chrystus Jezus nie był ani stworzeniem anielskim ani ludzkim. GDYBY był STWORZONY nie mógłby stwarzać, ponieważ TYLKO Stwórca stwarza, a nie inaczej. Jest to zasadą Reformacji : TYLKO CHRYSTUS.
TYLKO CHWAŁA BOGU.

Drogi Bracie Romanie,

To oczywiste, że jako Bóg-Stwórca Chrystus nie jest stworzeniem. Niemniej - jak pisze apostoł Jan - Chrystus przyszedł na ziemię w ciele (1 Jana 4:2). Zatem stał się Człowiekiem, nie przestając być Bogiem. Zasłonił swą Boską chwałę ludzką naturą. Niemniej jednak czasami w swych słowach i czynach ukazywał już tu na ziemi swą Boskość, jak np. na Górze Przemienienia (Mateusza 17:1-2), czy wtedy, gdy stwierdził: "Mój Ojciec aż dotąd działa i Ja działam", albo "Jeśli nie uwierzycie, że to JA JESTEM, pomrzecie w swoich grzechach" (Ew. Jana 5:17; 8:24).

Bóg - Stwórca Chrystus...Skąd bierzesz te pseudo mądrości? Z biblii wynika co innego, przeczytaj z modlitwą wersety 1 Tym 2:5, Marka 10:18.
Jeśli masz problem z Kolosan 1 to tam pisze o nowym stworzeniu w Panu Jezusie Chrystusie a nie o starym.
Jezus przyszedł na świat w ciele, jak każdy inny człowiek. Gdyby żył wcześniej przyszedłby do ciała. Prosta dedukcja.
Pewnie nie czytałeś że Pan Jezus swą moc, Ducha Świętego otrzymał od Ojca, to znaczy że wcześniej jej nie miał. Wiesz kiedy je otrzymał?

Wróć do „Jezus Chrystus”