Czy Jezus Chrystus jest aniołem?

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: Czy Jezus Chrystus jest aniołem?

Postautor: Ann78 » pn paź 01, 2018 8:32 pm

ZG63 pisze:
Natan pisze:
christianinroman pisze:Drogi Natanie. Chrystus Jezus nie był ani stworzeniem anielskim ani ludzkim. GDYBY był STWORZONY nie mógłby stwarzać, ponieważ TYLKO Stwórca stwarza, a nie inaczej. Jest to zasadą Reformacji : TYLKO CHRYSTUS.
TYLKO CHWAŁA BOGU.

Drogi Bracie Romanie,

To oczywiste, że jako Bóg-Stwórca Chrystus nie jest stworzeniem. Niemniej - jak pisze apostoł Jan - Chrystus przyszedł na ziemię w ciele (1 Jana 4:2). Zatem stał się Człowiekiem, nie przestając być Bogiem. Zasłonił swą Boską chwałę ludzką naturą. Niemniej jednak czasami w swych słowach i czynach ukazywał już tu na ziemi swą Boskość, jak np. na Górze Przemienienia (Mateusza 17:1-2), czy wtedy, gdy stwierdził: "Mój Ojciec aż dotąd działa i Ja działam", albo "Jeśli nie uwierzycie, że to JA JESTEM, pomrzecie w swoich grzechach" (Ew. Jana 5:17; 8:24).

Bóg - Stwórca Chrystus...Skąd bierzesz te pseudo mądrości? Z biblii wynika co innego, przeczytaj z modlitwą wersety 1 Tym 2:5, Marka 10:18.
Jeśli masz problem z Kolosan 1 to tam pisze o nowym stworzeniu w Panu Jezusie Chrystusie a nie o starym.
Jezus przyszedł na świat w ciele, jak każdy inny człowiek. Gdyby żył wcześniej przyszedłby do ciała. Prosta dedukcja.
Pewnie nie czytałeś że Pan Jezus swą moc, Ducha Świętego otrzymał od Ojca, to znaczy że wcześniej jej nie miał. Wiesz kiedy je otrzymał?

Takie poglądy już ktoś tutaj prezentował. Był nim, jesli się nie mylę, niejaki Zibi.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

ZG63

Postautor: ZG63 » wt paź 02, 2018 1:20 am

Bywałem na różnych forach i czytając argumenty innych nie raz zmieniałem swój punkt widzenia. W końcu po to mamy rozum.

Czy Ty dopuszczasz myśl, że to w co wierzysz może być fałszywą nauką? Czy jesteś w stanie ją odrzucić? Jeśli naprawdę szukamy prawdy to musimy być na to przygotowani i z modlitwą jej szukać.

Iskierka

Postautor: Iskierka » wt paź 02, 2018 6:35 am

Ann78 pisze:
ZG63 pisze:
Natan pisze:
christianinroman pisze:Drogi Natanie. Chrystus Jezus nie był ani stworzeniem anielskim ani ludzkim. GDYBY był STWORZONY nie mógłby stwarzać, ponieważ TYLKO Stwórca stwarza, a nie inaczej. Jest to zasadą Reformacji : TYLKO CHRYSTUS.
TYLKO CHWAŁA BOGU.

Drogi Bracie Romanie,

To oczywiste, że jako Bóg-Stwórca Chrystus nie jest stworzeniem. Niemniej - jak pisze apostoł Jan - Chrystus przyszedł na ziemię w ciele (1 Jana 4:2). Zatem stał się Człowiekiem, nie przestając być Bogiem. Zasłonił swą Boską chwałę ludzką naturą. Niemniej jednak czasami w swych słowach i czynach ukazywał już tu na ziemi swą Boskość, jak np. na Górze Przemienienia (Mateusza 17:1-2), czy wtedy, gdy stwierdził: "Mój Ojciec aż dotąd działa i Ja działam", albo "Jeśli nie uwierzycie, że to JA JESTEM, pomrzecie w swoich grzechach" (Ew. Jana 5:17; 8:24).

Bóg - Stwórca Chrystus...Skąd bierzesz te pseudo mądrości? Z biblii wynika co innego, przeczytaj z modlitwą wersety 1 Tym 2:5, Marka 10:18.
Jeśli masz problem z Kolosan 1 to tam pisze o nowym stworzeniu w Panu Jezusie Chrystusie a nie o starym.
Jezus przyszedł na świat w ciele, jak każdy inny człowiek. Gdyby żył wcześniej przyszedłby do ciała. Prosta dedukcja.
Pewnie nie czytałeś że Pan Jezus swą moc, Ducha Świętego otrzymał od Ojca, to znaczy że wcześniej jej nie miał. Wiesz kiedy je otrzymał?

Takie poglądy już ktoś tutaj prezentował. Był nim, jesli się nie mylę, niejaki Zibi.

Nie zdziwiłabym się gdyby znów powrócił pod innym nickiem ;) .

ZG63

Postautor: ZG63 » wt paź 02, 2018 3:13 pm

Tak czy owak nie potrafisz ich obalić.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » śr paź 03, 2018 1:18 pm

ZG63 pisze:Czy Ty dopuszczasz myśl, że to w co wierzysz może być fałszywą nauką? Czy jesteś w stanie ją odrzucić? Jeśli naprawdę szukamy prawdy to musimy być na to przygotowani i z modlitwą jej szukać.

Przeczytaj moje świadectwo. Tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie:
viewtopic.php?f=6&t=40
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

ZG63

Postautor: ZG63 » śr paź 03, 2018 3:19 pm

Piszesz tam że Jezus jest Bogiem, to kłamstwo.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr paź 03, 2018 4:17 pm

ZG63 pisze:Piszesz tam że Jezus jest Bogiem, to kłamstwo.

To Biblia też kłamie? :shock:

Trochę dziwnie piszesz, bo jakoś tak napastliwie. :? Czy przypadkiem nie pisywałeś na naszym forum już wcześniej pod innym nickiem? Tylko pytam. ;)

ZG63

Postautor: ZG63 » śr paź 03, 2018 4:41 pm

Biblia nie kłamie o ile ktoś tak jej nieudolnie i tendencyjnie nie przetłumaczy.

Werset 1 Tym 2:5 jest jednym z wielu wersetów na podstawie których wiemy że Jezus Bogiem nie jest, że nie jest częścią trójcy.

Od kiedy wierzysz że Pan Jezus jest Bogiem?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr paź 03, 2018 7:17 pm

ZG63 pisze:Biblia nie kłamie o ile ktoś tak jej nieudolnie i tendencyjnie nie przetłumaczy.

Werset 1 Tym 2:5 jest jednym z wielu wersetów na podstawie których wiemy że Jezus Bogiem nie jest, że nie jest częścią trójcy.

Biblia została nieudolnie i tendencyjnie przetłumaczona? :shock:
To rześ pojechał... ;)

BW, Iz 9:5
Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.

To dobrze czy źle przetłumaczyli? :?
Domyślam się, że pewnie zrobiłbyś to lepiej?

A ja się pytałem czy pisywałeś na naszym forum pod innym nickiem. Uzyskam jakąś odpowiedź? :)

ZG63

Postautor: ZG63 » śr paź 03, 2018 7:41 pm

Datsun pisze:
ZG63 pisze:Biblia nie kłamie o ile ktoś tak jej nieudolnie i tendencyjnie nie przetłumaczy.

Biblia została nieudolnie i tendencyjnie przetłumaczona? :shock:
To rześ pojechał... ;)

BW, Iz 9:5
Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.

To dobrze czy źle przetłumaczyli? :?
Domyślam się, że pewnie zrobiłbyś to lepiej?

A ja się pytałem czy pisywałeś na naszym forum pod innym nickiem. Uzyskam jakąś odpowiedź? :)

Masz wątpliwości? To skąd w biblii sprzeczności? Nie słyszałeś o fałszowaniu biblii, o niszczeniu? Nie znalazłeś różnic w różnych przekładach, pewnie dlatego że używasz tylko jednego. To błąd.

Mojżesza też nazwano bogiem, uważasz że też jest częścią trójcy? Zresztą nie tylko jego tak nazwano. W języku oryginalnym nie ma małych i dużych literek. To tak na marginesie.

Dobrze się domyślasz.

Na tym forum też zadałem ci kilka pytań i nie mam odpowiedzi, nawet admin musi najpierw odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytania.

Ciekawi mnie w ilu Bogów wierzysz, z tego co piszesz to przynajmniej ze dwóch? Ciekawe jaki duch Tobą kieruje? Chyba wiem :mrgreen:

Wróć do „Jezus Chrystus”