Jezus Chrystus to archanioł Michał?

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Jezus Chrystus to archanioł Michał?

Postautor: Datsun » czw lip 19, 2018 5:06 am

korba pisze:
Datsun pisze:I co z moim pytaniem na które nie odpowiedziałeś?

Bo namieszałeś. Ten tekst był do Sadlora a nie do Ciebie. Co, znów wyciskanie kolanem? :roll:

Wypisujesz bez żadnego potwierdzenia jakieś wydumki i nawet nie można zapytać? :shock:
To może mam jeszcze za to przeprosić? :)
Chłopie, to jest publiczne forum i chyba coś się Tobie naprawdę pomieszało.
W danym temacie gdzie twierdzisz zwykłą herezję , że Pan Jezus to archanioł Michał chcesz decydować na jakie pytania możesz odpowiedzieć, a na jakie nie?
Nie, no po prostu się uśmiałem :lol:

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw lip 19, 2018 11:51 am

korba pisze:
Datsun pisze:W danym temacie gdzie twierdzisz zwykłą herezję , że Pan Jezus to archanioł Michał chcesz decydować na jakie pytania możesz odpowiedzieć, a na jakie nie?

I tu jest pies pogrzebany, Datsun. TAK, JA DECYDUJĘ kiedy i jak odpowiem. Jeśli chcesz te rzeczy narzucić, to wybacz, ale nie pojmujesz sensu forum i wolności wypowiedzi.
Dlatego zapewne niedługo zniknę z forum, bo uwierają mnie Twoje kolana. Albo sam mnie wyrzucisz szybciej.

Jak chcesz zniknąć to jak chcesz, raczej płaczu z tego powodu nie będzie.
Odnośnie wyrzucenia to owszem mogę to zrobić, bo pomimo moich próśb ciągle wyskakujesz do kogoś z chamskimi odzywkami. Jako świadkowy "głosiciel" dajesz na tym forum niestety ale bardzo złe świadectwo.

john316

Postautor: john316 » pn wrz 03, 2018 8:30 am

Archanioł Michał to jeden z wielu tytułów Jezusa. Przeciwnicy tej nauki jeszcze nigdy nigdzie nie udowodnili, ze jest inaczej gdy tymczasem Biblia jasno pokazuje, ze archanioł Michał to Jezus.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn wrz 03, 2018 12:25 pm

john316 pisze:Archanioł Michał to jeden z wielu tytułów Jezusa. Przeciwnicy tej nauki jeszcze nigdy nigdzie nie udowodnili, ze jest inaczej gdy tymczasem Biblia jasno pokazuje, ze archanioł Michał to Jezus.

Biblia "jasno" to pokazuje? :shock:
Ciekawe gdzie... :?

Awatar użytkownika
sabekk

Postautor: sabekk » wt wrz 04, 2018 9:11 pm

Datsun pisze:
korba pisze:(...)
Dlatego zapewne niedługo zniknę z forum, bo uwierają mnie Twoje kolana. Albo sam mnie wyrzucisz szybciej.

Odnośnie wyrzucenia to owszem mogę to zrobić, bo pomimo moich próśb ciągle wyskakujesz do kogoś z chamskimi odzywkami. Jako świadkowy "głosiciel" dajesz na tym forum niestety ale bardzo złe świadectwo.

Na twoim miejscu, @Datsun, to nieco zmartwiłbym się tego typu deklaracją. Prowadzisz forum o ukierunkowanym profilu, któremu kierunek sam nadajesz i reprezentujesz. To właśnie tacy jak @korba, opinią przeciwną, będą wnosić istoty wkład w to forum, nadając mu sens życia. Bo jeśli chodzi ci o forum w stylu: "baracie... tak siostro... miłujesz mnie?", to za jakiś czas będziesz miał tu wyznawców harlekina, a i tobie samemu odechce się z czasem prowadzenia nie tylko rozmów. Nie wiem czy się przyłączać do rozmowy, no niemniej kibicuję... @korbie ;)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr wrz 05, 2018 4:56 am

sabekk pisze:
Datsun pisze:
korba pisze:(...)

Na twoim miejscu, @Datsun, to nieco zmartwiłbym się tego typu deklaracją. Prowadzisz forum o ukierunkowanym profilu, któremu kierunek sam nadajesz i reprezentujesz. To właśnie tacy jak @korba, opinią przeciwną, będą wnosić istoty wkład w to forum, nadając mu sens życia. Bo jeśli chodzi ci o forum w stylu: "baracie... tak siostro... miłujesz mnie?", to za jakiś czas będziesz miał tu wyznawców harlekina, a i tobie samemu odechce się z czasem prowadzenia nie tylko rozmów. Nie wiem czy się przyłączać do rozmowy, no niemniej kibicuję... @korbie ;)

Za notoryczne chamskie ataki i odzywki z tego forum się w końcu wylatuje. Kibicując Korbie pod tym względem sam stawiasz siebie w złym świetle.
Jak widać moje napomnienie przyniosło oczekiwany skutek, bo Korba wciąż na forum pisuje i coraz rzadziej obraża innych forumowiczów. Nie chodzi o to aby wszyscy się że sobą zgadzali i sobie przyklaskiwali. Apeluję aby zachować godny chrześcijanina poziom kultury. Wydaje mi się, że te wymagania nie są zbyt wysokie. ;)

Awatar użytkownika
sabekk

Postautor: sabekk » śr wrz 05, 2018 5:48 am

Datsun pisze:
sabekk pisze:(...) Nie wiem czy się przyłączać do rozmowy, no niemniej kibicuję... @korbie ;)

Za notoryczne chamskie ataki i odzywki z tego forum się w końcu wylatuje. Kibicując Korbie pod tym względem sam stawiasz siebie w złym świetle.
Jak widać moje napomnienie przyniosło oczekiwany skutek, bo Korba wciąż na forum pisuje i coraz rzadziej obraża innych forumowiczów. Nie chodzi o to aby wszyscy się że sobą zgadzali i sobie przyklaskiwali. Apeluję aby zachować godny chrześcijanina poziom kultury. Wydaje mi się, że te wymagania nie są zbyt wysokie. ;)

@Datsunie, ja tu nie ujmuję twym racjom, wszak i sam święty nie jestem, a i zdarzyło mi się szurnąć na kolegę Grześka, więc jeśli kibicuję @korbie, no to nie pod tym względem, a w rozmowie. No ale niech już będzie...

Załóżmy sobie taką sytuację:

"Siedem co do liczby jest najpierw stworzonych archaniołów, mających największą moc, (...)."
(Klemens „Kobierce”)

@Datsunie, który z nich będzie najważniejszy?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr wrz 05, 2018 12:48 pm

sabekk pisze:
Datsun pisze:
sabekk pisze:(...) Nie wiem czy się przyłączać do rozmowy, no niemniej kibicuję... @korbie ;)

@Datsunie, ja tu nie ujmuję twym racjom, wszak i sam święty nie jestem, a i zdarzyło mi się szurnąć na kolegę Grześka, więc jeśli kibicuję @korbie, no to nie pod tym względem, a w rozmowie. No ale niech już będzie...

Załóżmy sobie taką sytuację:

"Siedem co do liczby jest najpierw stworzonych archaniołów, mających największą moc, (...)."
(Klemens „Kobierce”)

@Datsunie, który z nich będzie najważniejszy?

A dlaczego któryś z siedmiu musi być najważniejszy?
Podam przykład:

BW, Dn 10:13
Lecz książę anielski królestwa perskiego sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia jeden dni, lecz oto Michał , jeden z pierwszych książąt anielskich, przyszedł mi na pomoc, dlatego ja zostawiłem go tam przy księciu anielskim królestwa perskiego,

Widzimy, że Michał jest jednym z pierwszych, a nie że pierwszym nad wszystkimi.

Awatar użytkownika
sabekk

Postautor: sabekk » śr wrz 05, 2018 6:38 pm

Datsun pisze:A dlaczego któryś z siedmiu musi być najważniejszy?
Podam przykład:

BW, Dn 10:13
Lecz książę anielski królestwa perskiego sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia jeden dni, lecz oto Michał , jeden z pierwszych książąt anielskich, przyszedł mi na pomoc, dlatego ja zostawiłem go tam przy księciu anielskim królestwa perskiego,

Widzimy, że Michał jest jednym z pierwszych, a nie że pierwszym nad wszystkimi.

""Ten chwalebny mężczyzna," - powiedział - "to Syn Boży, a tych sześciu, to chwalebni aniołowie, którzy są na Jego służbie po prawej i po lewej stronie. Żaden z tych chwalebnych aniołów," - powiedział - "nie stanie przed Bogiem bez Niego; kto nie otrzyma Jego Imienia nie wstąpi do królestwa Bożego.""
(Hermas "Pasterz")

Jeśli jednemu z owych siedmiu, pierwszych stworzonych aniołów, pozostała szóstka jest na jego służbie, no to ten jeden jest ważniejszy od pozostałych czy nie, skoro bez niego żaden z nich nie stanie przed Bogiem?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr wrz 05, 2018 7:41 pm

Wiesz, ale nie przypominam sobie aby to był cytat z Biblii.

Wróć do „Jezus Chrystus”