Zabronione pieśni ze starego śpiewnika Świadków Jehowy

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: Zabronione pieśni ze starego śpiewnika Świadków Jehowy

Postautor: Ann78 » pt paź 16, 2015 7:13 pm

To pieśni wielbiące Pana Jezusa, modlitwy do Niego. Rok wydania 1917.
Ciekawe są te pieczątki, że "pieśń nie nadaje się do śpiewu z powodu błędów doktrynalnych".
"Ty oświeć, Duchu Święty, oczy mego ducha"
Nawet jest "Kiedy ranne wstają zorze" - przecież to katolicka pieśń.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Ilyad

Postautor: Ilyad » pt paź 23, 2015 6:48 pm

Większość z tych pieśni pochodzi ze "Śpiewnika Pielgrzyma"- szeroko znanego w kręgach ewangelicznych. Ostatnio ustępuje on miejsca pieśniom "nowoczesnym", a szkoda, bo niektóre z nich mają po kilkaset lat i powstawały często wśród łez, w prześladowaniach i są pełne Ducha. Pewnie dlatego je wyrzucili...

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt paź 23, 2015 7:05 pm

Wiele z tych zabronionych pieśni to bezpośrednie zwracanie się w uwielbieniu do Pana Jezusa.
Nie tak dawno usłyszałem, że modlitwa i bezpośrednie zwracanie się do Jezusa jest bałwochwalstwem. :-o
Cóż, "bałwochwalcze" pieśni najwyraźniej nie pasują doktrynalnie.
A przecież Jezus wyraźnie uczył: "kto nie czci Syna ten nie czci Ojca" Jana 5:23

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » śr lis 11, 2015 3:34 pm

Te pieśni do Jezusa i o Jezusie ze Śpiewnika Pielgrzyma czy ze Śpiewnika Brzasku Tysiąclecia bardzo mnie wzruszają...
Uświadamiają mi jak uboga byłam w organizacji bez możliwości wielbienia mego Pana i Zbawiciela pieśnią...
Teraz nadrabiam stracony czas bo bardzo lubię śpiewać i słuchać również...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

bernard

Postautor: bernard » sob lis 14, 2015 12:21 pm

Datsun pisze:Wiele z tych zabronionych pieśni to bezpośrednie zwracanie się w uwielbieniu do Pana Jezusa.
Nie tak dawno usłyszałem, że modlitwa i bezpośrednie zwracanie się do Jezusa jest bałwochwalstwem. :-o
Cóż, "bałwochwalcze" pieśni najwyraźniej nie pasują doktrynalnie.
A przecież Jezus wyraźnie uczył: "kto nie czci Syna ten nie czci Ojca" Jana 5:23

Dokladnie Datsunie Kto nie czci Syna ten nie czci Ojca. Sam nasz Pan nas pouczýl ze relacja z Ojcem jest uzalezniona od relacji z Jego Synem . Bez naszej relacji ze Zbawca,bez naszego osobistego z Nim spotkania nie ma zbawienia,nie ma spotkania z Ojcem .I tu wlasnie wkracza z wielka przebiegloscia Zły odwracsjac nas od naszego Pana badz znieksztalcajac Jego wizerunek i nasze z Nim relacje co tak mocno jest widoczne w Organizacji SJ.

ps.pare dni temu w rozmowie z jednym ze SJ w ktorej przekonywalem go o potrzebie ,,zgiecia kolan" ( mówiac w skrocie )przed naszym Panem, zapytalem wprost czy Jezus jest jego Panem ? Odpowiedzial twardo ze nie jest i nie chce zeby byl jego Panem ! Poprosilem go zeby jeszcze raz powtorzyl te słowa .Milczał... Jeszcze raz go o to poprosilem .Milczał...
W pospiechu opuscil moje mieszkanie jak poparzony.

Módlmy sie za nimi .Niech Pan zdejmie im z oczu zasłone,niech do nich skieruje swoje slowa Effatha

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob lis 14, 2015 2:14 pm

bernard pisze:
ps.pare dni temu w rozmowie z jednym ze SJ w ktorej przekonywalem go o potrzebie ,,zgiecia kolan" ( mówiac w skrocie )przed naszym Panem, zapytalem wprost czy Jezus jest jego Panem ? Odpowiedzial twardo ze nie jest i nie chce zeby byl jego Panem ! Poprosilem go zeby jeszcze raz powtorzyl te słowa .Milczał... Jeszcze raz go o to poprosilem .Milczał...
W pospiechu opuscil moje mieszkanie jak poparzony.

Módlmy sie za nimi .Niech Pan zdejmie im z oczu zasłone,niech do nich skieruje swoje slowa Effatha

Jestem w szoku, Bernardzie...
W takim momencie aż prosi się aby zacytować:

Rzym. 10:9
9. Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.
(BW)

Więc z jaką ewangelią przyszedł ów świadek?

bernard

Postautor: bernard » sob lis 14, 2015 2:47 pm

Nie wiem z jaka Nowina mial zamiar przyjsc ,na pewno jednak nie byla to Dobra Nowina.
9. Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.

Dla ów SJ byl nie do zaakceptowania wers 13 ,,Kazdy kto wezwie Imienia Panskiego bedzie zbawiony".Slowo o wzywaniu naszego Pana sa tu jednoznaczne , te samo slowo pada w DzAp 7,58 ,,Kamieniowali Szczepana ktory modlił sie ( dosł.wzywał ) : Panie Jezu przyjmij ducha mego ".
Uwierzyc,wyznac, wzywac- wymowa Ewangelii jest tu prosta i tylko zła wola sluchajaca podszeptow złego chce to zamazać.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob lis 14, 2015 8:10 pm

bernard pisze:Nie wiem z jaka Nowina mial zamiar przyjsc ,na pewno jednak nie byla to Dobra Nowina.

Dla ów SJ byl nie do zaakceptowania wers 13 ,,Kazdy kto wezwie Imienia Panskiego bedzie zbawiony".Slowo o wzywaniu naszego Pana sa tu jednoznaczne , te samo slowo pada w DzAp 7,58 ,,Kamieniowali Szczepana ktory modlił sie ( dosł.wzywał ) : Panie Jezu przyjmij ducha mego ".
Uwierzyc,wyznac, wzywac- wymowa Ewangelii jest tu prosta i tylko zła wola sluchajaca podszeptow złego chce to zamazać.

W ich Biblii ten werset brzmi inaczej...
Gdyż "każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony"
Nie dziw się więc,dla nich ICH BIBLIA TO NAJWIERNIEJSZY PRZEKŁAD...
Efekt psychomanipulacji...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

korba

Postautor: korba » pt lis 03, 2017 1:10 pm

Jeszcze zanim ukazał się PNŚ świadkowie dobrze wiedzieli, że w Rzym 10:13 Paweł cytuje Joela 2:32, gdzie występuje JHWH, więc... jeśli bernard 'przyciskał' tych świadków w taki sposób, to się nie dziwię, że najpierw ich nie rozumie, a potem się nimi gorszy.
Nie traktowałbym takich opowiastek poważnie, gdyby posłuchać na żywo, zapewne odbiór byłby inny.

Wróć do „Jezus Chrystus”