Zgięcie kolan przed Panem Jezusem

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: Zgięcie kolan przed Panem Jezusem

Postautor: Ann78 » pt lis 17, 2017 7:40 am

qwerty pisze:Poczytaj Biblię a tam sam jehowa mówi aby każdy zbliżył się do Niego a on zbliży się do człowieka..

Do Boga możesz zbliżyć się jedynie poprzez Pana Jezusa Chrystusa. W swojej pysze i nieodnowionej ludzkiej naturze raczej Mu się nie spodobasz.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Ilyad

Postautor: Ilyad » pt lis 17, 2017 8:03 am

Poczytaj Biblię a tam sam jehowa mówi aby każdy zbliżył się do Niego a on zbliży się do człowieka

Zbliżenie się do Boga nie polega na NAZYWANIU GO PO IMIENIU, i na dodatek Jego Imię pisząc Z MAŁEJ LITERY. To wręcz zakrawa na bluźnierstwo.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pt lis 17, 2017 10:50 am

[quote="qwerty"]
Tadeuszku, skoro masz tak ciężką sytuację życiową to nie będę się z tobą zakładał bo przegrasz owe 1000 zł.

qwerty- (o jaki praktyczny nic).
Drzemią w Tobie pokłady dobroci .
Gdybyś je wydobył ,byłby z Ciebie aktywny odstępca,--- a swoją drogą---jeśli ktoś , zero aktywności w myślach, słowach,uczynkach to też odstępca.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pt lis 17, 2017 11:50 am

Kto nie miłuje bliźniego nie może miłować Boga.
Do Stwórcy też mówisz zdrobniale?
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pt lis 17, 2017 12:17 pm

qwerty pisze:Tadeuszku, w każdym człowieku drzemią pokłady dobra....;)

qwerty
Czyżbyś chciał dokończyć zdanie ....;) i każdy może zostać odstępcą.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pt lis 17, 2017 12:19 pm

Pstryk Provolone pisze:Kto nie miłuje bliźniego nie może miłować Boga.
Do Stwórcy też mówisz zdrobniale?

Dziękuję, mój giermku !

Iskierka

Postautor: Iskierka » pt lis 17, 2017 12:48 pm

qwerty pisze:Iskierko, ty dalej swoje......głoszenie imienia Boga nazywasz szastaniem tym imieniem ? ;)
Jak więc głosisz to imię ? Ukrywając je ? Poczytaj Biblię a tam sam Jehowa mówi aby każdy zbliżył się do Niego a on zbliży się do człowieka. Nie pisz utartych wśród odstępców sloganów bo nie mają one nic wspólnego z Biblią.

Iskierka pisze:....

Może Ty wskażesz, gdzie Bóg, jakby nie było Twój Stwórca, spoufala się z Tobą i każe Ci mówić po imieniu?
Znać Imię Boże to nie znaczy szastać nim na prawo i lewo jak do kolegi...."Jehowa to, Jehowa tamto", a może z szacunku "mój Bóg Jehowa, mój Pan Jehowa, mój Stwórca Bóg Jehowa"?
".[/quote]

Podkreślę to co miałam na myśli pisząc o Bożym Imieniu. Ja mówię Bóg Jehowa/Jahwe, nigdy mi przez gardło nie przeszło abym powiedziała Jehowa/Jahwe, zawsze do Imienia dodaję tytuł Bóg. Chyba jasno się wyraziłam? I o to chodzi pozostałym osobom, nie szastaj samym imieniem, dodaj do niego tytuł, bo to Nasz Bóg!

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pt lis 17, 2017 1:59 pm

Nie zauważasz czegoś istotnego. Przykłady jakie podałeś tyczą się relacji osobistych.
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pt lis 17, 2017 7:12 pm

korba pisze:To takie dorabianie teorii do faktów. Wszak wiadomo, że w tekście biblijnym mamy przykładów mnogo, jak wierni słudzy Boży zwracali się do Jehowy również BEZ poprzedzającego go tytułu Boże czy Panie itp. Przykładów kilka:

Abraham rzekł tak: "I rzekł: „Jehowo, jeśli istotnie znalazłem łaskę w twoich oczach, racz nie omijać swego sługi" (Rodz 18:3).
Może dlatego, że był przyjacielem? Przynajmniej nie ma tam strofowania,: Te! Abraham! Nie spoufalaj się! Gdzie tytuł Bóg albo Pan?

Lot:
Wówczas Lot powiedział do nich: „Nie tak, proszę, Jehowo!
(Rodz 19:18)

Mojżesz:
Wtedy Mojżesz powiedział do Jehowy: „Wybacz mi, Jehowo, ale ja nie jestem wymowny
(Wj 4:10)

...i kilka setek przykładów podobnych.

Argumentacja o spoufalaniu się z Bogiem jest... dla mnie dość komiczna w swej naiwności.

Relacje narodu wybranego z Bogiem JHWH...narodu objętego starym przymierzem które nas chrześcijan nie dotyczy bezpośrednio, mogły i były pod pewnymi wzglądami odmienne...

Mamy bardziej naśladować ówczesne starotestamentowe zwyczaje,czy raczej dać zielone światło dla postaw jakie lansował Pan Jezus?

Pokaż mi w NT choć jeden przykład,gdzie zwraca się ON do Boga w podobny sposób jak to obecnie czynią Świadkowie Jehowy...
Nie znajdziesz takiego przykładu !
W osobistych modlitwach oraz w nauczaniu używał ON określeń BÓG albo OJCIEC...

A Swiadkowie Jehowy za czyim wzorem idą w ten specyficzny sposób używając imienia Bożego?

W czyje ślady mają wstępować Korbo chrześcijanie?
Nie mów że nie wiesz...

1P 2:21 nwt-pl "Właśnie do tego biegu zostaliście powołani, gdyż i Chrystus cierpiał za was, pozostawiając wam wzór, abyście podążali dokładnie jego śladami:"

Nie dostrzegam aby w zwracaniu się do BOGA i mówieniu o NIM, Świadkowie DOKŁADNIE naśladowali Jezusa.
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob lis 18, 2017 3:03 am

korba pisze:Biblia zachęca, żeby naśladować nie tylko Jezusa, ale i dawnych proroków:
Bracia, za wzór w cierpieniu zła i okazywaniu cierpliwości weźcie proroków, którzy mówili w imieniu Jehowy. (Jak 5:10)
Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego jak często owi prorocy ST używali Imienia Bożego.

To odwracanie kota ogonem Korbo...
A jak często JEZUS używał tego imienia...MÓJ...TWÓJ...NASZ WZORODAWCA?
....
Nie ma gorszej PERFIDII ze strony Szatana, aby z Imienia Bożego uczynić rzecz godną wzgardy, która nie jest niczym innym jak... wg. mnie osobiście: blokadą, jaką nałożył Bóg Jehowa na pewnych ludzi czy nawet na grupy religijne.

Czy sadzisz że jeśli ktoś jest oszczędny w uzywaniu imienia BOŻEGO to nim gardzi?
W takim razie sam Pan Jezus idąc Twoim tokiem rozumowania to czyni nasladując w tym szatana...
Czy Jezus był wrogiem imienia SWEGO OJCA,bo go nagminnie nie używał?
Świadkowie Jehowy z używania imienia Bożego zrobili tak ważną kwestię która mimo dobrych intencji więcej przynosi szkód niż korzyści dla JEGO chwały.I taka jest prawda.

Ktoś tutaj napisał argument: skoro Bóg jest tak przewidujący, to dlaczego dopuścił do tego, że w jego Słowie to Imię zostało praktycznie wymazane?

Dobrze wiemy...i ja i Ty że nie dopuścił...
I to nie stało się wyłącznie za sprawą SJ...
Sam podawałeś szereg przekładów Biblii wydanych przez różne ugrupowania religijne,gdzie umieszczone jest to imię.
Od jakiegoś czasu chodzi mi taka odpowiedź...:
Nie dopuścił! Może właśnie posłużył się świadkami Jehowy, aby przywrócili temu Imieniu należne miejsce.
Tylko wielu to przegapia.

Wręcz przeciwnie,nie przegapiają tylko ubolewają nad przesadnym nadużywaniem tego imienia przez Świadków Jehowy co ewidentnie razi kogoś,kto zdaje sobie sprawę jak sam JEZUS i pierwsi chrześcijanie podchodzili do tej kwestii...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Wróć do „Jezus Chrystus”