Zgięcie kolan przed Panem Jezusem

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Pstryk Provolone

Re: Zgięcie kolan przed Panem Jezusem

Postautor: Pstryk Provolone » wt lis 28, 2017 10:19 pm

Jestem osobą poszukującą zrozumienia Bożej mądrości, poprzez szersze rozeznanie.
Pytasz czy jestem osobą wierzącą. Wiara to proces który trwa i się rozwija (często wymaga przeanalizowania tego co i jak się rozumie, oraz przedefiniowania tego co się wie). Staram się nie mieć w zwyczaju pismactwa typu: "Hej! Ale się zagrzałem i korzystam ze światła!"(to biblijny cytat).
Dlatego ciągle będziesz mieć wrażenie że jestem nieokreślony.
Na jedno pytanie ci odpowiem. :arrow: Wierzę w Boga.

Piszesz:
...albo jesteś wierzący, albo NIE.

Z dwojga złego wolę być tym (poganinem) który ma prawo Boże wyryte na sercu, niż trzymać się kurczowo jakiejś doktryny lub tradycji, gdyż nie chciał bym i wolał bym nie popaść w bałwochwalstwo. Zapewne wiesz że bałwochwalstwo to nie tylko ryte wizerunki i odlane czy kute posągi...
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr lis 29, 2017 1:21 pm

Zapytam jeszcze raz:
Pstryk Provolone pisze:A w jakim sensie śj spodziewają się stworzenia nowych niebios i nowej ziemi? Tzw nowego świata?

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr lis 29, 2017 2:06 pm

Jeśli nie wystarcza Ci odpowiedź, że wierzę w Boga i tylko Jemu. To twój problem. Nie wiem w co i kogo wierzysz ty i tak naprawdę mnie to nie obchodzi. Jeśli chodzi o "Dwojga złego", napisałem tak idąc twoim tokiem rozumowania więc nie musisz łapać mnie za słówka. To złośliwe zachowanie.
Forum to nie zbór drogi Korbo, tu kariery się nie robi. Idź do okulisty, mogłeś nabawić się Epilepsji Fotogennej.
Chyba, że coś Cię w oczy kole.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr lis 29, 2017 3:05 pm

korba pisze:
Pstryk pisze:Z dwojga złego wolę być tym (poganinem) który ma prawo Boże wyryte na sercu, niż trzymać się kurczowo jakiejś doktryny lub tradycji

Nie rozumiem, pytałem czy jesteś wierzący lub nie, a ty piszesz: z DWOJGA ZŁEGO... mam rozumieć, że dla Ciebie wierzący i niewierzący to zło jedno i drugie?
(dlaczego skacze mi oko jak cię czytam?) :D

Czytaj za zrozumieniem, błagam...
Jedno zło to pogaństwo, a drugie to bałwochalstwo w formie skostniałych doktryn i tradycji. Wystarczy rozumnie przeczytać to co napisał Pstryk.
Zastanawiam się nad tym ile złej woli trzeba mieć aby zrozumieć to tak jak napisałeś, Korbo... :(

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » śr lis 29, 2017 9:02 pm

Pstryk Provolone pisze:Ja to sie jeszcze zastanawiam co oznacza przekład nowego świata :D

Nie wiem.
Ale gdy poznawałem,, prawdę "pewien brat najstarszy stażem w organizacji, gdy zbliżałem się, powiedział oto idzie obywatel nowego świata.
Może by Natan coś wiedział ale on najpewniej zapadł w sen zimowy.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr lis 29, 2017 9:45 pm

Cechy charakterystyczne dla sektokorporacji są właśnie takie że oferują zbawienie/nowy świat/niebo itd..

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob gru 02, 2017 11:05 am

Pstryk Provolone pisze:Cechy charakterystyczne dla sektokorporacji są właśnie takie że oferują zbawienie/nowy świat/niebo itd..

O zbawieniu, nowym świecie, niebie, mówi Pismo Święte. Korporacje religijne, sekty, jak to określiłeś Pstryku co najwyżej inaczej interpretują te zagadnienia.
Co do nazwy "Przekład Nowego Świata", to zainteresowało mnie Twoje pytanie i zajrzałam do tego przekładu, aby poszukać odpowiedzi u wydawców.
Też tak zrozumiałam, jak napisał Korba - cytuję:
"[Sorry, aleś Pstryku coś pogubił po drodze. Przekład Nowego Świata na stronie TYTUŁOWEJ ma uzasadnienie swojej nazwy. Jest to tekst z Izajasza 65:13,17 i 2 Piotra 3:13."
Może Ciebie MIERZI ten 'nowy świat', ale jednak Biblia do niego nawiązuje"
.

Tak więc wydawcy nazwę swojego przekładu opierają na tych podanych wersetach. :)

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pn gru 04, 2017 3:20 pm

Iskierka pisze:
Pstryk Provolone pisze:Cechy charakterystyczne dla sektokorporacji są właśnie takie że oferują zbawienie/nowy świat/niebo itd..

O zbawieniu, nowym świecie, niebie, mówi Pismo Święte. Korporacje religijne, sekty, jak to określiłeś Pstryku co najwyżej inaczej interpretują te zagadnienia.
Co do nazwy "Przekład Nowego Świata", to zainteresowało mnie Twoje pytanie i zajrzałam do tego przekładu, aby poszukać odpowiedzi u wydawców.
Też tak zrozumiałam, jak napisał Korba - cytuję:
"[Sorry, aleś Pstryku coś pogubił po drodze. Przekład Nowego Świata na stronie TYTUŁOWEJ ma uzasadnienie swojej nazwy. Jest to tekst z Izajasza 65:13,17 i 2 Piotra 3:13."
Może Ciebie MIERZI ten 'nowy świat', ale jednak Biblia do niego nawiązuje"
.

Tak więc wydawcy nazwę swojego przekładu opierają na tych podanych wersetach. :)

Sektokorporacje interpretują jak chcą istotę pisma świętego, to fakt. Nie mniej interpretacja w takim wypadku to niejednokrotnie zwykła oferta. Jeśli ktoś nie zdecyduje się przyłączyć do sektokorporacji, to w jej myśl rezygnuje z oferty zbawienia. No bo jak to tak zrezygnować z sektokorporacji??
Poza tym jeśli "coś" jest zapisane w biblii, to jeszcze nie jest uzasadnieniem "czegoś". Może natomiast w przypadku różnych sektokorporacji, zostać przywłaszczone. O nowym świecie mówi również zakon illuminatów.
Zatem zapytam po raz kolejny, może jakiś Świadek Jehowy mi to wytłumaczy, w jakim sensie Świadkowie Jehowy spodziewają się nowego świata?

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pn gru 04, 2017 4:20 pm

A jaka jest istota Pisma Św. wg. Pstryka?

Badaj ducha, nie literę. Istota, nie dogmaty. I rób to sam.
A jak inaczej odczytać obietnice Boga i Jezusa co do nowego świata? Oferta, która tak naprawdę nie jest opcją. Albo będziesz zbawiony albo nie. Masz jakieś inne opcje?

Tak, mam. Zaufać Bogu zamiast korporacji. Ufając Bogu mam 50% szans. Ufając korporacji 0%.
Cóż, myślę, że Bóg ma poczucie humoru i może się posłużyć, jak to nazywasz (a właściwie NADUŻYWASZ) sektokorporacją. I co wtedy zrobisz? Odrzucisz ją, bo tak sobie ją nazwałeś?

A ja myślę że Bożym poczuciem humoru może być co najwyżej komar albo mucha, oczywiście nie umniejszając Wszechmocnemu. Myślę że Bóg nie posługuje się tzw. "wszetecznicami". Raczej sugeruje je opuścić.
O nowym świecie mówi, przede wszystkim, Biblia. To, że ktoś coś powtarza za treścią Biblii. nie oznacza, że jest złe, tylko dlatego, że tego kogoś nazywasz członkiem sektokorporacji. Nawiasem mówiąc, to chyba nawet nie wiesz o czym piszesz... a używasz takich terminów. To nie Twój poziom, sorry...

Nikogo tu nie nazywam członkiem sektokorporacji. I nie mówię że gdy ktoś taki powtarza za treścią biblii to jest to coś złego. Zły jest hierarchizm obecny i odczuwalny w sektokorporacjach, i namnożone dogmaty które przesłaniają "wiernym" oczy tak iż zapominają w czyich rękach jest zbawienie. Jest to odbieranie chwały Bogu.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pn gru 04, 2017 7:19 pm

korba pisze:Cóż, myślę, że Bóg ma poczucie humoru i może się posłużyć, jak to nazywasz (a właściwie NADUŻYWASZ) sektokorporacją.

Nie. Bóg nie posługuje się niczym, co znieważa Jego Syna i Ducha Świętego. Tam, gdzie nie ma wywyższenia Syna, nie ma Boga.
Ten, kto myśli, że jest inaczej, że "to wszystko jedno", oszukuje samego siebie.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Wróć do „Jezus Chrystus”