Kto umarł na krzyżu: Bóg czy człowiek?

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Awatar użytkownika
Ann78

Re: Kto umarł na krzyżu: Bóg czy człowiek?

Postautor: Ann78 » śr lut 01, 2017 11:03 am

morwa pisze:Wciąż brak mi jednak odpowiedzi na powyższe pytanie które postawiłam wcześniej...

KIEDY I W JAKIM CELU Jezus został uczyniony mniejszym od aniołów jak czytamy w Liście do Hebrajczyków 2:9

Kiedy?
Wtedy, gdy stał się człowiekiem, przyjął postać sługi i był posłuszny aż do końca, czyli do krzyżowej śmierci w męczarniach.

W jakim celu?
Dla Ciebie i dla mnie, bo to Ty i ja powinnyśmy na tym krzyżu wisieć. W celu dokupienia naszych win. Wziął na siebie cały grzech ludzkości, bo żaden człowiek nie jest w stanie być sprawiedliwy w oczach Bożych dzięki swoim staraniom, może być taki jedynie dzięki wierze w Jezusa Chrystusa.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » śr lut 01, 2017 11:26 am

Ann78 pisze:Kiedy?
Wtedy, gdy stał się człowiekiem, przyjął postać sługi i był posłuszny aż do końca, czyli do krzyżowej śmierci w męczarniach.

Obrazek
Człowiek jest niższy od aniołów....To zrozumiałe...
Ale czy Bóg może być niższy od aniołów?

Ann78 pisze:W jakim celu?
Dla Ciebie i dla mnie, bo to Ty i ja powinnyśmy na tym krzyżu wisieć. W celu dokupienia naszych win. Wziął na siebie cały grzech ludzkości, bo żaden człowiek nie jest w stanie być sprawiedliwy w oczach Bożych dzięki swoim staraniom, może być taki jedynie dzięki wierze w Jezusa Chrystusa.

Amen!
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Ilyad

Postautor: Ilyad » śr lut 01, 2017 12:49 pm

Czytamy przecież że Chrystus SAM się uniżył.

bernard

Postautor: bernard » śr lut 01, 2017 2:16 pm

Przemienienia Jezusa na Górze Tabor pokazuje że mimo postaci sługi jest kimś więcej niż tylko człowiekiem.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » śr lut 01, 2017 3:07 pm

Ilyad pisze:

(6) który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu, (7) lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem, (8) uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej." Filipian 2 rozdział

Jezus SAM się uniżył bo był posłuszny swemu Ojcu...
Ja będąc dzieckiem też SAMA coś robiłam,by zadowolić rodziców....

Gdyby Jezus był Bogiem Najwyższym, nie musiałby nikomu podlegać i nie musiałby być nikomu posłuszny...

A jednak był... jak podaje powyższy werset...

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » śr lut 01, 2017 3:16 pm

bernard pisze:Przemienienia Jezusa na Górze Tabor pokazuje że mimo postaci sługi jest kimś więcej niż tylko człowiekiem.

Bernardzie,
Przemienienie o którym piszesz, było wizją...

Masz rację,Jezus TERAZ jest, jak również w swoim bycie przedludzkim,był kimś więcej, niż tylko człowiekiem...
Jednak Hebrajczyków 2:9 wyjaśnia,że został NA CHWILĘ uczyniony mniejszym od aniołów,czyli człowiekiem po to,by odkupić rodzaj ludzki.

bernard

Postautor: bernard » śr lut 01, 2017 3:37 pm

Po sześciu dniach Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i brata jego Jana i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. 2 Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło.
Wizja czy rzeczywistość?
Uczniom dane było ujrzeć coś, co było dotąd przed nimi zakryte.Uczniowie ujrzeli swego Pana takim jakim jest naprawdę. W swym przemienieniu ukazał uczniom swoją chwałę, boskość i boskie synostwo.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » śr lut 01, 2017 4:34 pm

Ilyad pisze:

Amen!

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » śr lut 01, 2017 4:51 pm

bernard pisze: Po sześciu dniach Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i brata jego Jana i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. 2 Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło.
Wizja czy rzeczywistość?
Uczniom dane było ujrzeć coś, co było dotąd przed nimi zakryte.Uczniowie ujrzeli swego Pana takim jakim jest naprawdę. W swym przemienieniu ukazał uczniom swoją chwałę, boskość i boskie synostwo.

Amen.
Pan Jezus na ziemi WYPARŁ się swojej boskości. Jeżeli się jej wyparł, to znaczy, że ją miał.
Był w postaci Bożej, jednakże nie upierał się, aby być RÓWNYM Bogu, ale się UNIŻYŁ.
Jeżeli się uniżył, tzn, że miał z czego się uniżać. Anioły nie mają "postaci Bożej".

Napisałaś Morwo:
"Gdyby Jezus był Bogiem Najwyższym, nie musiałby nikomu podlegać i nie musiałby być nikomu posłuszny..."
No i nie musiał, po prostu CHCIAŁ. Czy Bóg nie mógł tego CHCIEĆ? Czy Bóg nie mógł stać się "z postawy człowiekiem", aby objawić nam Siebie? Czy nie mógł chcieć pokazać nam, zepsutym ludziom, że można żyć w tym świecie i polegać JEDYNIE na Bogu? Nic nie czynić z siebie, ale tylko z Ducha Świętego?
Gdyby nie było Chrystusa, czy ktokolwiek uwierzyłby, że to w ogóle możliwe?
Czy ktoś z nas bez Chrystusa mógłby w ogóle zauważyć, że potrzebuje odkupienia?
Przecież to Duch Święty przekonuje nas o grzechu, a Ten, Duch Święty został nam dany dopiero po dokonanym dziele odkupienia.
Tylko Bóg Najwyższy mógł ofiarować Samego Siebie za nas. Tylko On potrafi tak kochać.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » śr lut 01, 2017 4:57 pm

"Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i brata jego Jana i zaprowadził ich na górę wysoką osobno. Tam przemienił się wobec nich: Twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło. A oto im się ukazali Mojżesz i Eliasz, którzy rozmawiali z Nim. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: "Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza".
Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: "To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie". Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli. A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: "Wstańcie, nie lękajcie się". Gdy podnieśli oczy, nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, Jezus przykazał im, mówiąc:
"Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie".
Wizja ta(widzenie) ma związek z wyniesieniem do chwały i wywyższeniem Jezusa po zmartwychwstaniu bo JEZUS zastrzega:

"Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie".
Jezus otoczony chwałą,wywyższony po zmartwychwstaniu.... Tego ta wizja dotyczy.

Wróć do „Jezus Chrystus”