Kto umarł na krzyżu: Bóg czy człowiek?

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Kto umarł na krzyżu: Bóg czy człowiek?

Postautor: Datsun » ndz lut 26, 2017 8:16 pm

Arcykapłan pisze:Pokaż gdzie jest różnica pomiędzy tym co ja piszę a tym co jest w Biblii.

W Biblii jest napisane, że pomagamy świadkom pisząc nieprawdę o nich? :roll:

ZG63

Postautor: ZG63 » ndz wrz 30, 2018 7:42 am

Arcykapłan pisze:
Datsun pisze:Bardzo proszę, nie bądź złośliwy.
Pisząc w taki sposób okazujesz całkowitą ignorancję i brak szacunku do wszystkich uczestników.
Zawsze w taki sposób się zachowujesz?
I niby to ma być chrześcijańska postawa?

Nie pytam ze zloscliwości, pytam powaznie jak pomagacie świadkom Jehowy ?

Jeśli ktoś na podstawie biblii udowodni że jakiś dogmat jest fałszywy, jak np. Jezus to Michał, to to jest pomoc w przybliżeniu do prawdy.
Tego dogmatu obronić przy pomocy biblii nie można. Jest po prostu fałszywy.

sandra98

Postautor: sandra98 » sob paź 13, 2018 8:49 am

Fajny artykul do poczytania i przemyslenia. Polecam :)
Mi sie podoba ten fragment:

'A my widzieliśmy i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela świata. Kto tedy wyzna, iż Jezus jest Synem Bożym, w tym mieszka Bóg, a on w Bogu” 1Jan.4:14-15.

Apostoł Jan nie wspomina, że musimy wyznawać, że Jezus jest Bogiem, lecz że jest synem Bożym. To jest zasadnicza różnica. '

Calosc ma też inne mądre mysli.
https://www.52prawdy.pl/qa38-czy-jezus- ... zy-bogiem/

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » sob paź 13, 2018 6:47 pm

sandra98 pisze:Fajny artykul do poczytania i przemyslenia. Polecam :)

'A my widzieliśmy i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela świata. Kto tedy wyzna, iż Jezus jest Synem Bożym, w tym mieszka Bóg, a on w Bogu” 1Jan.4:14-15.

Apostoł Jan nie wspomina, że musimy wyznawać, że Jezus jest Bogiem, lecz że jest synem Bożym. To jest zasadnicza różnica. '

Sandra taka młoda i taka błyskotliwa.
My tu siódme poty wylewamy a tu takie proste.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

sandra98

Postautor: sandra98 » ndz paź 14, 2018 6:05 am

tadeusz2904 pisze:
sandra98 pisze:Fajny artykul do poczytania i przemyslenia. Polecam :)

Sandra taka młoda i taka błyskotliwa.
My tu siódme poty wylewamy a tu takie proste.

Szare komórki wciąz w uzyciu,niedawno matura,ostra gimnastyka logicznego myslenia :lol:

Natan

Postautor: Natan » sob paź 20, 2018 12:46 pm

Pan Jezus jako odwieczny Syn Boży ma w pełni naturę Bożą, jest Bogiem, lecz nie Bogiem Ojcem.

"Bo narodziło się nam dziecko,syn został nam dany i na jego barkach spocznie władza. Będą go nazywać Cudownym Doradcą, Potężnym Bogiem, Wiecznym Ojcem, Księciem Pokoju". (Izajasza 9:6, Przekład Nowego Świata 2018).

"27 Następnie zwrócił się do Tomasza: „Włóż tu palec i popatrz na moje ręce, i włóż rękę w mój bok. I przestań wątpić*, ale wierz”. 28 Tomasz powiedział mu na to: 'Mój Pan i mój Bóg!'. 29 Wtedy Jezus rzekł: 'Czy uwierzyłeś dlatego, że mnie zobaczyłeś? Szczęśliwi są ci, którzy uwierzyli, chociaż nie zobaczyli'." (Ew. Jana 20:27-29, PNŚ 2018).

"A bez wątpienia wielka jest tajemnica pobożności: Bóg objawiony został w ciele, usprawiedliwiony w Duchu, widziany był przez anioły, głoszony był poganom, uwierzono mu na świecie, wzięty został w górę do chwały". (1 Tymoteusza 3:16, Uwspółcześniona Biblia Gdańska).

"Gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia Bóstwa". (Kolosan 2:9, UBG).

Na krzyżu nie mógł umrzeć w swojej Boskiej naturze, gdyż ta jest nieśmiertelna. Natomiast umarł w swej ludzkiej naturze, bowiem ta podlegała śmierci.

Wróć do „Jezus Chrystus”