Śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa

Postautor: Ann78 » sob mar 26, 2016 9:07 am

Śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa – czym jest dla Was?

Chrześcijanie wspominają teraz mękę, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana.
Pozwólcie, że napiszę parę słów od siebie, częściowo w formie luźnych refleksji, częściowo w formie modlitwy.
To takie moje drobne świadectwo i podziękowanie dla Niego za to, co dla nas uczynił.

(29) Nazajutrz ujrzał Jezusa, idącego do niego, i rzekł: Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. J. 1

„To nie gwoździe Cię przybiły, lecz mój grzech…”
https://www.youtube.com/watch?v=JGAmU5mkRe0

Dziękuję Ci, Panie Jezu, że przyszedłeś na ten świat ( Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli. J. 1, 11), żeby odkupić Swoją Świętą Krwią moje, nasze grzechy.

(18) Chodźcie więc, a będziemy się prawować - mówi Pan! Choć wasze grzechy będą czerwone jak szkarłat, jak śnieg zbieleją; choć będą czerwone jak purpura, staną się białe jak wełna. Iz. 1

(14) o ileż bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego ofiarował samego siebie bez skazy Bogu, oczyści sumienie nasze od martwych uczynków, abyśmy mogli służyć Bogu żywemu. Hebr. 9

(7) Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu. 1 J. 1

(16) Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze. Hebr. 4

Dziękuję Ci, Panie, za Twoje cierpienia.
Byłeś „jak jagnię na rzeź prowadzone”, cichy i uległy … dla mnie, dla nas, dla tych, którzy Cię opluwali i drwili z Ciebie.

Powiedziałeś: Ojcze, odpuść im, bo nie wiedzą, co czynią (Łuk. 23, 34 a).

Panie, wystarczyło (i nadal wystarczy) zawołać do Ciebie. Łotr, który wisiał na krzyżu, tak właśnie uczynił:

(42) I rzekł: Jezu, wspomnij na mnie, gdy wejdziesz do Królestwa swego. Łuk. 23

Ten grzesznik otrzymał przebaczenie:
(43) I rzekł mu [Jezus]: Zaprawdę, powiadam ci, dziś będziesz ze mną w raju.Łuk. 23

Teraz i my mamy dostęp do Łaski i Przebaczenia, które są w Jezusie Chrystusie.

(19) Mając więc, bracia, ufność, iż przez krew Jezusa mamy wstęp do świątyni (20) drogą nową i żywą, którą otworzył dla nas poprzez zasłonę, to jest przez ciało swoje, Hebr. 10

Bo Chrystus… został wydany za grzechy nasze i wzbudzony z martwych dla usprawiedliwienia naszego. Rz. 4, 25

3) Wzgardzony był i opuszczony przez ludzi, mąż boleści, doświadczony w cierpieniu jak ten, przed którym zakrywa się twarz, wzgardzony tak, że nie zważaliśmy na Niego. (4) Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony. (5) Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. (6) Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. (7) Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust. (8) Z więzienia i sądu zabrano go, a któż o jego losie pomyślał? Wyrwano go bowiem z krainy żyjących, za występek mojego ludu śmiertelnie został zraniony. (9) I wyznaczono mu grób wśród bezbożnych i wśród złoczyńców jego mogiłę, chociaż bezprawia nie popełnił ani nie było fałszu na jego ustach. (10) Ale to Panu upodobało się utrapić go cierpieniem. Gdy złoży swoje życie w ofierze, ujrzy potomstwo, będzie żył długo i przez niego wola Pana się spełni. (11) Za mękę swojej duszy ujrzy światło i jego poznaniem się nasyci. Sprawiedliwy mój sługa wielu usprawiedliwi i sam ich winy poniesie. (12) Dlatego dam mu dział wśród wielkich i z mocarzami będzie dzielił łupy za to, że ofiarował na śmierć swoją duszę i do przestępców był zaliczony. On to poniósł grzech wielu i wstawił się za przestępcami. Iz. 53

Dzięki Ci, Panie!
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Natan

Re: Śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa

Postautor: Natan » sob mar 26, 2016 9:55 am

Aniu, bardzo dziękuję za to szczere wyznanie Twojej wiary.

Ja ze swej strony przytoczę piękny wiersz Leopolda Staffa:

Powrót

Ty, który moim zwałeś się imieniem,
Podobny do mnie jak odbicie w wodzie,
Nie nawiedzałeś mnie od długich lat.

Dzisiaj o zmierzchu pukasz w moje drzwi,
Zgorzkniały klęską wiary i rozumu,
Aby mnie prosić o pomoc i radę.
Cóż ci odpowiem?

Nie utoniesz w fali
Po której kroczyły stopy
Namaszczone wonnym olejkiem.

I nie zabłądzisz w drodze,
Po której cię wiedzie
Ręka gwoździem przebita.

Natan

Postautor: Natan » sob mar 26, 2016 10:07 am

Bardzo porusza mnie też poniższy fragment:

2 Koryntian 5:14-21: "Miłość Chrystusa bowiem przynagla nas, którzy dokładnie zdajemy sobie sprawę z tego, że skoro Jeden umarł za wszystkich, to wszyscy umarli. A właśnie za wszystkich umarł, aby ci, co żyją, nie żyli już dłużej dla siebie, lecz dla Tego, który za nich umarł i zmartwychwstał.
Tak więc odtąd nie znamy już nikogo według ciała. Jeśli zaś nawet według ciała poznaliśmy Chrystusa, to odtąd już tak nie poznajemy.
Dlatego jeśli ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, przeminęło, a nastało nowe.
Wszystko to zaś od Boga, który przez Chrystusa pojednał nas z sobą i zlecił nam służbę pojednania.
W Chrystusie bowiem Bóg pojednał świat z sobą, nie poczytując ludziom ich grzechów, a nam powierzył głoszenie pojednania. Jesteśmy więc posłani w imię Chrystusa. Sam Bóg niejako zachęca przez nas. W imię Chrystusa prosimy: Dajcie się pojednać z Bogiem!
On to dla nas Tego, który nie znał grzechu, uczynił grzechem, abyśmy w Nim stali się sprawiedliwością Bożą".

To miłość Chrystusa, który umarł za nas jest najlepszą motywacją do całkowitego oddania Panu swego życia i służenia Mu. To nie lęk przed karą jest tą właściwą pobudką. Ale chcąc to docenić trzeba przeżyć duchowe odrodzenie, które udziela nam nowego zmysłu, tak iż nie oceniamy spraw "według ciała", z przyziemnego, czysto ludzkiego punktu widzenia. Bóg dokonał przez Chrystusa niezwykłej wymiany. Chrystus wziął na Siebie nasze zło, nasze grzechy, a udzielił nam sprawiedliwości Bożej. Tylko z czystej, najwyższej i bezinteresownej miłości płynie ta niepojęta wymiana. Jej celem nie jest tylko odpuszczenie naszych grzechów. To jest środek do celu, którym jest niezakłócona wspólnota z Bogiem Ojcem i Panem Jezusem w wiecznej chwale i niewysłowionym szczęściu. Nie mogę się nadziwić temu, że Pan wszechświata chce mieć bliską więź z takim mizernym stworzeniem jak człowiek. Rozumiem jednak, że stworzył nas na Swój obraz i chce w nas ten obraz przywrócić. Bóg wzmacnia w nas to, co dobre i w końcu nas całkowicie uświęci, tak że będziemy odzwierciedlali chwałę Bożą w niezmącony sposób i będziemy mogli być jedno z Ojcem i Synem, w Duchu Świętym.

Natan

Postautor: Natan » sob mar 26, 2016 10:09 am

Czasami pieśń najlepiej wszystko podsumuje:

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob mar 26, 2016 1:22 pm

Piękne posty Ann78 i Natana. :)

Dziękuję Wam za to przesłanie i też jestem wyrazicielem myśli, które zawarliście w poście.

Tak, chrześcijański świat wspomina o Panu Jezusie, o Jego narodzinach, życiu, śmierci, zmartwychwstaniu. Z tej okazji są święta.
Dla wierzących, odrodzonych w Duchu, Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem i aby ten fakt miał dla nas moc zbawczą, Jezus musi być dla nas Codzienną Drogą, a nie tylko pielgrzymką kilka razy w roku.

Dla mnie bardzo znaczące są słowa z 1 Pi 1:18,19 „Wiedząc, że nie rzeczami znikomymi, srebrem albo złotem, zostaliście wykupieni z marnego postępowania waszego, przez ojców wam przekazanego. Lecz drogą krwią Chrystusa, jako baranka niewinnego i nieskalanego”.

Jak cenne dla nas jest życie i męczeńska śmierć naszego Zbawiciela?

Obyśmy nie należeli do tych, dla których Jego wartość to tylko „30 srebrników”.......

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob mar 26, 2016 2:28 pm

Dziękuję Wam bardzo, Iskierko i Natanie :)

Natan pisze:Nie mogę się nadziwić temu, że Pan wszechświata chce mieć bliską więź z takim mizernym stworzeniem jak człowiek. Rozumiem jednak, że stworzył nas na Swój obraz i chce w nas ten obraz przywrócić. Bóg wzmacnia w nas to, co dobre i w końcu nas całkowicie uświęci, tak że będziemy odzwierciedlali chwałę Bożą w niezmącony sposób i będziemy mogli być jedno z Ojcem i Synem, w Duchu Świętym.

Jak ładnie to napisałeś, Natanie!
Ja także nie mogę się temu nadziwić.
Jak to dobrze, że Chrystus za nas umarł, i że zmartwychwstał, i że odnawia nas z każdym dniem!

Iskierka pisze:Dla wierzących, odrodzonych w Duchu, Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem i aby ten fakt miał dla nas moc zbawczą, Jezus musi być dla nas Codzienną Drogą, a nie tylko pielgrzymką kilka razy w roku.

Ano właśnie ;)
Nigdy nie dość mówić o tym :)

Pozdrawiam Was serdecznie!

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob mar 26, 2016 2:39 pm

Warto zobaczyć wywiad z odtwórcą głównej roli ( postać Pana Jezusa) w filmie Pasja. Jak ten film zmienił jego życie.
Zamieściłam link w dziale Świadectw.

viewtopic.php?f=6&t=617

Natan

Postautor: Natan » sob mar 26, 2016 3:28 pm

Aniu i Iskierko,

Bardzo dziękuję za Wasze miłe i budujące komentarze.

Aniu, dziękuję za polecenie ciekawego wywiadu.

Zgadzam się z Wami, że nie na wiele zda się sentymentalne i cykliczne przeżywanie Świąt, jeśli brak jest prawdziwego nawrócenia i życia dzień po dniu Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym Panem.

Tutaj znajdziecie mój stary, ale mam nadzieję pożyteczny, doktrynalny artykuł, pozwalający usystematyzować nasze myśli na temat zmartwychwstania:

http://www.razemdlaewangelii.pl/wielkie-doktryny/147-zmartwychwstanie

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » sob mar 26, 2016 6:19 pm

Ann78 pisze:Warto zobaczyć wywiad z odtwórcą głównej roli ( postać Pana Jezusa) w filmie Pasja. Jak ten film zmienił jego życie.
Zamieściłam link w dziale Świadectw.

viewtopic.php?f=6&t=617

Ja już obejrzałem.
Dziękuję i polecam innym.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob mar 26, 2016 6:33 pm

Natan pisze:
Tutaj znajdziecie mój stary, ale mam nadzieję pożyteczny, doktrynalny artykuł, pozwalający usystematyzować nasze myśli na temat zmartwychwstania:

http://www.razemdlaewangelii.pl/wielkie-doktryny/147-zmartwychwstanie

Dziękuję Natanie, za ten budujący artykuł. Bardzo piękny!
Nic dodać, nic ująć :)

Wróć do „Jezus Chrystus”