Preegzystencja w Świetle wypowiedzi Pisma - Za i Przeciw

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Zibi

Re: Preegzystencja w Świetle wypowiedzi Pisma - Za i Przeciw

Postautor: Zibi » wt sie 16, 2016 9:08 am

Jezus zmartwychwstał w innym ciele, ale mimo to pozostał człowiekiem. Biblia nie precyzuje jakie to ciało, zapewne trudno by je było pisarzowi biblijnemu zdefiniować a nam to ogarnąć..

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » wt sie 16, 2016 9:16 am

Zibi pisze:Jezus zmartwychwstał w innym ciele, ale mimo to pozostał człowiekiem. Biblia nie precyzuje jakie to ciało, zapewne trudno by je było pisarzowi biblijnemu zdefiniować a nam to ogarnąć..

W ciele uwielbionym:

(20) Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa, (21) który przemieni znikome ciało nasze w postać, podobną do uwielbionego ciała swego, tą mocą, którą też wszystko poddać sobie może. Fil. 3

Ogarnąć rzeczywiście trudno, co widać w Ewangelii Jana w 20 rozdziale, kiedy to ap. Tomasz powiedział do Pana: "Pan mój i Bóg mój".

forest

Postautor: forest » wt sie 16, 2016 9:32 am

Zibi, Jezus jest duchem w niebie tak samo jak był duchem przed swoim narodzeniem jako człowiek. Teraz w niebie też jest jako osoba duchowa.

Dalej nie rozumiem jaka jest różnica między naturą boską a np naturą anielską. Czy Jehowa to osoba duchowa podobnie jak aniołowie czy szatan czy Jezus czy nie ?
Skąd wy bierzecie w ogóle to pojęcie "natura boska" ? Sami sobie je wymyśliliście ? Jehowa jest Bogiem, Jezus jest jego synem ale naturę mają obaj taką samą podobnie jak inne stworzenia w niebie.
Podobnie jest tu na ziemi - ja mam taką samą naturę jak np prezydent naszego kraju czy inny jakiś król. Ktoś jest królem, ja jestem zwykłym robotnikiem ale naturę mamy taką samą - ludzką .

Zibi

Postautor: Zibi » czw lip 06, 2017 4:41 pm

Jezus stał sie Synem Boga dopiero po narodzinach, pisze o tym Lukasz 1.35.
Teraz w niebie tez jest czlowiekiemDz.Ap. 17.31

Adam tez byl Synem Boga uwazasz ze byl duchem tak jak Stworca?
Boga nikt nigdy nie widzial, o Jezusie nie mozna tego powiedziec.

Wróć do „Jezus Chrystus”