Cóż znaczy uznać Jezusa Chrystusa za swojego Pana i Zbawiciela

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
kogut

Re: Cóż znaczy uznać Jezusa Chrystusa za swojego Pana i Zbawiciela

Postautor: kogut » ndz maja 01, 2016 4:15 pm

Alert, ja mam pytanie, czy ty jesteś zrodzony na nowo? Jesteś prowadzony duchem Bożym? ;-)

Awatar użytkownika
alert

Postautor: alert » pn maja 02, 2016 3:46 am

Zwłaszcza to forum ma służyć zbudowaniem i nauką, tak ? Proszę więc wyłóż co znaczy Pan, w tym miejscu w liście do Rzymian ?
Jezus żyje i wkrótce Powróci

kogut

Postautor: kogut » pn maja 02, 2016 6:58 am

alert pisze:Zwłaszcza to forum ma służyć zbudowaniem i nauką, tak ?

Ponoć... ;-)
Proszę więc wyłóż co znaczy Pan, w tym miejscu w liście do Rzymian ?

Moje pytanie ma zasugerować czytelnikom, ze TY nowozrodzony (jesli nim jesteś) i prowadzony przez ducha jesteś w stanie herezjii wobec innych nowozrodzonych.
Patrzę z boku i widzę, ze chyba różnych ojców mają nowozrodzeni :-D
A co do twojego pytania to:
Jezus został nazwany Panem. W czym tkwi trudność, gdy on też ma nad sobą swojego Pana Jehowę? Pan to właściciel.
Ty w pracy masz zapewne podobnie.
Twoim 'panem' jest kierownik. Ale on też ma nad sobą swojego 'pana' dyrektora/prezesa.
Tak więc ty podlegasz pod dwóch panów.
Takie to trudne?

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pn maja 02, 2016 7:31 am

Alercie

Pisząc językiem współczesnych Apostołom czasów. Pan w tym znaczeniu jest Twoim/Moim wykupicielem z niewol. Tym który zapłacił za Ciebie/Mnie ustaloną cenę a potem uczynił Nas wolnymi. Uratował i wyrwał z rąk innego Pana a następnie darował wolność i poznanie Boga prawdziwego. Jednak nie każdy musi/chce przyjąć to odkupienie jakie dokonuje się w Chrystusie o ile sam tego nie chce, lub woli pozostać pod panowaniem starego Pana i grzechu. Wiara w Jezusa Chrystusa jako Syna Bożego, Pana, Pasterza owiec i Mesjasza wyzwala i staje się podstawą zbawienie jak i sadu. Wyznanie i przyznanie się przed innymi, sobą samym, i co najważniejsze Nim samym - uznanie Chrystusa jako swojego Pana, jest początkiem drogi z Nim i podstawą zbawienia już w tym życiu jak ten sam pisze apostoł.

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn maja 02, 2016 7:32 am

Kogut pisze: "Moje pytanie ma zasugerować czytelnikom, ze TY nowozrodzony (jesli nim jesteś) i prowadzony przez ducha jesteś w stanie herezjii wobec innych nowozrodzonych."

Odpowiedź: "Kimże ty jesteś, że osądzasz cudzego sługę? czy stoi, czy pada, do Pana swego należy, ostoi się jednak, bo Pan ma moc podtrzymać go" (Rzym 14:4).
Dyskredytowanie innych należy do Twojej "powinności" kogucie, nic nowego nie wniosłeś.

kogut "Jezus został nazwany Panem. W czym tkwi trudność, gdy on też ma nad sobą swojego Pana Jehowę? Pan to właściciel".

Kogucie, czy według Ciebie Jehowa (JHWH) to imię Boga Ojca? Co znaczy to imię? Jakie wersety o tym Cię przekonują?

Czy Ojciec jest Panem Syna? Jego właścicielem?..... dziwnie to brzmi.

Awatar użytkownika
alert

Postautor: alert » pn maja 02, 2016 8:32 am

Kaznodzieya pisze:Alercie

Pisząc językiem współczesnych Apostołom czasów. Pan w tym znaczeniu jest Twoim/Moim wykupicielem z niewol. Tym który zapłacił za Ciebie/Mnie ustaloną cenę a potem uczynił Nas wolnymi. Uratował i wyrwał z rąk innego Pana a następnie darował wolność i poznanie Boga prawdziwego. Jednak nie każdy musi/chce przyjąć to odkupienie jakie dokonuje się w Chrystusie o ile sam tego nie chce, lub woli pozostać pod panowaniem starego Pana i grzechu. Wiara w Jezusa Chrystusa jako Syna Bożego, Pana, Pasterza owiec i Mesjasza wyzwala i staje się podstawą zbawienie jak i sadu. Wyznanie i przyznanie się przed innymi, sobą samym, i co najważniejsze Nim samym - uznanie Chrystusa jako swojego Pana, jest początkiem drogi z Nim i podstawą zbawienia już w tym życiu jak ten sam pisze apostoł.

Jak o Bożym uzurpatorze można mówić że jest panem dużą literą ?

Uznanie Jezusa Chrystusa jako swojego Pana i wstępowanie w Jego ślady jest podstawą do tego żeby wejść do Królestwa Bożego. Tak czy nie ?

Awatar użytkownika
alert

Postautor: alert » pn maja 02, 2016 8:49 am

kogut pisze: Moje pytanie ma zasugerować czytelnikom, ze TY nowozrodzony (jesli nim jesteś) i prowadzony przez ducha jesteś w stanie herezjii wobec innych nowozrodzonych.
Patrzę z boku i widzę, ze chyba różnych ojców mają nowozrodzeni :-D

Po pierwsze, jestem prowadzony przez Ducha Świętego Z DUŻEJ LITERY !!!

Istotnie prawdziwi chrześcijanie mają wielu ojców. Osobiście mam ich trzech, trzech ludzi. Dwóch kierowników obozu chrześcijańsko umuzykalniającego w latach 80-tych, oraz mojego rodzonego Brata który wówczas prowadził grupę młodzieżową i wskazał mi że należy przyjąć chrzest wodny. Potwierdzeniem na to jest ten poniższy fragment :

„ Piszę to, nie aby was zawstydzić, lecz aby was napomnieć, jako moje dzieci umiłowane.  Bo choćbyście mieli dziesięć tysięcy nauczycieli w Chrystusie, to jednak ojców macie niewielu; wszak ja was zrodziłem przez ewangelię w Chrystusie Jezusie. „
[1 Kor 4;14-15].

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pn maja 02, 2016 10:26 am

alert pisze:
Kaznodzieya pisze:Alercie

Jak o Bożym uzurpatorze można mówić że jest panem dużą literą ?

Uznanie Jezusa Chrystusa jako swojego Pana i wstępowanie w Jego ślady jest podstawą do tego żeby wejść do Królestwa Bożego. Tak czy nie ?

Alert ty się chyba śmiertelnie nudzisz :)

Po pierwsze podstawy pisowni języka polskiego. Po wtóre nawet jeżeli nawet ktoś uzurpatora czyni swoim Panem nadal jest to tytuł.
Po trzecie z mojego postu jak i wielu wypowiedzi do Ciebie oraz na tym forum wynika jasno kim jest dla mnie Jezus Chrystus. Po czwarte czepiasz się jak widzę znowu dla zasady więc pozwól że będę jak na razie ignorował pewne Twoje wypowiedzi do mnie.

Mimo wszystko pozdrawiam w Pokoju.

kogut

Postautor: kogut » pn maja 02, 2016 11:42 am

Iskierka pisze:Odpowiedź: "Kimże ty jesteś, że osądzasz cudzego sługę? czy stoi, czy pada, do Pana swego należy, ostoi się jednak, bo Pan ma moc podtrzymać go" (Rzym 14:4).
Dyskredytowanie innych należy do Twojej "powinności" kogucie, nic nowego nie wniosłeś.

Stojąc z boku mogę dokonywać oceny takiej czy innej, tak jak teraz TY oceniasz mnie. Jeśli nie wolno oceniać to nie oceniaj. Pomiń milczeniem :-D
Natomiast mogę a nawet powinienem dokonywać porównań, ocenić czy coś jest dobre albo złe. Oczywiście moja ocena nie ma nic wspólnego z osądem co do zbawienia, nie myl błędnie stosując ten tekst z Rzymian.
Natomiast masz takie teksty:

Ale jeśli wszyscy prorokujecie, a wejdzie jakiś niewierzący albo zwykły człowiek, taki jest przez nich wszystkich upominany, taki jest przez wszystkich dokładnie osądzany (1 Kor 14:24)

Albo tu:

Bo cóż mi do sądzenia tych na zewnątrz? Czy nie wy sądzicie tych wewnątrz,  podczas gdy tych na zewnątrz sądzi Bóg?
(1 Kor 5:12,13)

Jak widzisz, należy postawy pewnych osób osądzić.

Kogucie, czy według Ciebie Jehowa (JHWH) to imię Boga Ojca? Co znaczy to imię? Jakie wersety o tym Cię przekonują?

Tak, Jehowa/Jahwe to imię Boga Ojca. Co oznacza to imię? Wywodzi się od hebrajskiego słowa znaczącego: stawać się (forma kauzatywna to: On powoduje, że się staje). Imię Boże wskazuje właśnie na to, że osoba, która ją nosi może sama się stać kimkolwiek chce, aby zrealizować swoje zamierzenia, jak też powoduje, że COKOLWIEK może się dla Boga stać tym co zechce.
To tak w skrócie ;-)

Czy Ojciec jest Panem Syna? Jego właścicielem?..... dziwnie to brzmi.

Tak. Jezus zwracając się do swojego Ojca zarazem tytułuje go Panem:

25 W owym czasie Jezus, odezwawszy się, rzekł: „Publicznie wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, ponieważ ukryłeś te rzeczy przed mędrcami i intelektualistami, a objawiłeś je niemowlętom.
(Mat 11:25)

Podobnie gdy Jezus dostrzegł ogromną potrzebę większej liczby ewangelizatorów powiedział:

Potem powiedział do swych uczniów: „Tak, żniwo jest wielkie, ale pracowników mało. Proście zatem Pana żniwa, aby wysłał pracowników na swe żniwo”. (Mateusza 9:38,39)

kogut

Postautor: kogut » pn maja 02, 2016 11:49 am

alert pisze:Istotnie prawdziwi chrześcijanie mają wielu ojców.

Miałem na myśli różnych OJCÓW, którzy dokonują nowego zrodzenia. :-D
Jeden gada tak, drugi siak, jakby z innej beczki a każdy NIBY nowozrodzony :-D
I bądź tu mądry... :roll:

Wróć do „Jezus Chrystus”