Jezus Chrystus - Zbawiciel

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Agnieszka

Re: Jezus Chrystus - Zbawiciel

Postautor: Agnieszka » czw mar 02, 2017 11:39 pm

Datsunie, kto jest Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba ? ;)

Pozwól , że ja odpowiem Tobie "arcy....." na Twoje pytanie.

אֱלׂהֵי אֲבוֹתֵינוּ הוּא פֵּאֵר אֶת־עַבְדּוֹ יֵשׁוּעַ אֲשֶׁר אַתֶּם מְסַרְתֶּם וְכִחַשְׁתֶּם בּוֹ בִּפְנֵי 
Dzieje Apostolskie 3 : 13 wklejam od słów Bóg ojców ( i tu mamy zaimek osobowy - czytamy HU - On ) wspaniały ALEF TAW Sługa Jezus ......... a nie "jego Sługa ", "Sługę swego !"
http://www.sarshalom.us/resources/scrip ... bible.html

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt mar 03, 2017 12:04 am

Jeszcze raz - PODSTAWY - zaimki osobowe po hebrajsku .
http://www.rumburak.friko.pl/HEBRAJSKI/ ... ex.php#top

bernard

Postautor: bernard » pt mar 03, 2017 12:14 pm

Arcykapłan pisze:
bernard pisze:
Arcykapłan pisze:
Datsun pisze:Umiesz czytać wyłącznie te teksty, które pasują do Twoich poglądów. Ocknij się :)

Ja znam całą Biblię i z tego wyciągam wnioski. Cała Biblia wskazuje jasno, ze jest jeden Bóg najwyższy, Jehowa, i nie ma innego Jemu równego.

W to wierzą także i trynitarianie. Jest to dla nich tak samo oczywiste jak i dla unitarian .

Nie uciekaj swoimi odpowiedziami od tematu..... Kim twoim zdaniem jest Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba ? Jehowa czy Jezus ?

Bóg Ojciec.

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » pt mar 03, 2017 9:45 pm

bernard pisze:
Arcykapłan pisze:
bernard pisze:
Arcykapłan pisze:
Datsun pisze:Umiesz czytać wyłącznie te teksty, które pasują do Twoich poglądów. Ocknij się :)

Ja znam całą Biblię i z tego wyciągam wnioski. Cała Biblia wskazuje jasno, ze jest jeden Bóg najwyższy, Jehowa, i nie ma innego Jemu równego.

W to wierzą także i trynitarianie. Jest to dla nich tak samo oczywiste jak i dla unitarian .

Nie uciekaj swoimi odpowiedziami od tematu..... Kim twoim zdaniem jest Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba ? Jehowa czy Jezus ?

Bóg Ojciec.

A co sądzisz o tym fragmencie Biblii :
"15Wówczas Bóg jeszcze raz rzekł do Mojżesza: „Oto, co masz powiedzieć do synów Izraela: ‚Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem.+ 16 Idź i zbierz starszych Izraela, i powiedz im: ‚Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, ukazał mi się,+ mówiąc: „Zaiste, zwrócę uwagę+ na was oraz na to, co wam czynią w Egipcie. 17 Mówię zatem: Wyprowadzę was z uciśnienia+ od Egipcjan do ziemi Kananejczyków i Hetytów, i Amorytów,+ i Peryzzytów, i Chiwwitów, i Jebusytów,+ do ziemi mlekiem i miodem płynącej”’.+ Wj 3

Jest tu prawda czy kłamstwo ? Kto jest Bogiem Abrahama, Izaaka
i Jakuba ? Czy Biblia nie mowi o tym wprost ?
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

bernard

Postautor: bernard » sob mar 04, 2017 9:34 am

Juz mówiłem ze ST mówi głównie o Ojcu, dlatego tez w cytowanym przez Ciebie wersetcie jest o Nim mowa. Dopiero NT pokazuje jasno Syna Bożego i Ducha Świętego.
Dlatego tez chrześcijanin zawsze będzie zaczyna Biblię od czytania NT który to ustawi jego wzrok na ST i prawidłowe jego odczytanie.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr kwie 19, 2017 2:57 pm

[YouTube]https://youtu.be/O6jx85peCZY[/YouTube]

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr kwie 19, 2017 2:59 pm

Wróć do „Jezus Chrystus”