Jezus Chrystus - Zbawiciel

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
korba

Re: Jezus Chrystus - Zbawiciel

Postautor: korba » śr mar 01, 2017 12:07 pm

Agnieszka pisze:Objawienie 19 : 1 BT i przekład NT po hebrajsku który podałam wcześniej w linku. Po słowie HALLELUJAH mamy HAJESZUAH - po polsku Jezusowi - Zbawicielowi chwala moc Boga naszego. Prosty werset po hebrajsku

Podaj ten link. Coś mi się wydaje, że znów mamy do czynienia z kolejną nierzetelnością. :-)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr mar 01, 2017 12:31 pm

http://www.sarshalom.us/resources/scrip ... bible.html
2 linijka dwa ostatnie wyrazy czytając od prawej do lewej HALLELUJAH HAJESZUAH
Kobra , jakbyś mógł wkleić ten tekst po hebrajsku byłabym Ci bardzo wdzięczna :-)
Objawienie 19 : 1
Ja nie umiem wklejać, poza tym pisze na szybkiego z telefonu w dodatku lewą ręką , bo prawa nic nie mogę zrobić .
Dzięki i pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr mar 01, 2017 12:40 pm

Arcykapłan pisze:
Datsun pisze:Szatan nie jest czczony przez chrześcijan o ile mi wiadomo. Jezusa stawiasz na równi z szatanem? Nieźle...

To nie ja piszę w Biblii o szatanie jako o Bogu ;)
Ja czytam o tym w Biblii :
"wśród których bóg tego systemu rzeczy+ zaślepił umysły niewierzących,+ aby nie mogło przeniknąć+ oświecenie+ chwalebną dobrą nowiną+ o Chrystusie, który jest obrazem+ Boga. 2 Kor 4,4

"Wiemy, że pochodzimy od Boga,+ lecz cały świat podlega mocy niegodziwca." 1 Ja 5,19

Zrzucony więc został wielki smok,+ pradawny wąż,+ zwany Diabłem+ i Szatanem,+ który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię;+ zrzucony został na ziemię,+ a z nim zostali zrzuceni jego aniołowie. Obj 12,9

Pytam ilu Bogów czcił Tomasz. To, że szatan jest bogiem tego świata to nie musisz nikogo przekonywać.

korba

Postautor: korba » śr mar 01, 2017 1:14 pm

Dasun pisze:Pytam ilu Bogów czcił Tomasz.

Ciekawe pytanie. Czy czczenie dwóch Bogów byłoby naganne? Przy założeniu, że cześć Bogu Ojcu nie jest równa Bogu Jezusowi?
Czy fakt, ze oboje są w Biblii nazwani Bogami komplikuje sprawę?
Czy Biblia zabrania czczenia dwóch Bogów jeśli są w tym samym 'timie'? ;-)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr mar 01, 2017 1:35 pm

korba pisze:

Ciekawe pytanie. Czy czczenie dwóch Bogów byłoby naganne? Przy założeniu, że cześć Bogu Ojcu nie jest równa Bogu Jezusowi?

Kobra , ja nie wnikam jak kto pojmuję istotę Boga , ale w Jana 5 : 23 czytamy : aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu .Kto nie oddaje czci Synowi , nie oddaje czci Ojcu który Go posłał".
Z wersetow tych wyraźnie wynika , że taką samą czcią trzeba darzyc Ojca i Syna. Sj tego nie czynią - umniejszaja chwałę Chrystusowi.
P.S Wkleisz ten tekst z Objawienia 19 : 1 po hebrajsku please ? :-)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr mar 01, 2017 2:31 pm

korba pisze:

Chyba jednak jest naganne. Każdy Żyd znał przykazania:

2 Moj. 20:2-3
2. Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
3. Nie będziesz miał innych bogów obok mnie.
(BW)

W Piśmie Świętym od zawsze aż do dziś była mowa o tym , że Bóg jest jeden.

5 Moj. 32:39
39. Patrzcie teraz, że to Ja, Ja jestem A oprócz mnie nie ma boga. Ja pozbawiam życia i darzę życiem, Ja ranię i leczę, I z ręki mojej nikt nie zdoła się wyrwać.
(BW)
Izaj. 44:6
6. Tak mówi Pan, Król Izraelski i jego Odkupiciel, Pan Zastępów: Ja jestem pierwszy i Ja jestem ostatni, a oprócz mnie nie ma Boga.
(BW)
Izaj. 45:21
21. Zapowiedzcie i przedstawcie sprawę, niech także wspólnie się naradzą! Kto od dawien dawna to przepowiedział, kto od dawien dawna zwiastował? Czy nie Ja, Pan, poza którym nie ma Boga? Oprócz mnie nie ma żadnego boga sprawiedliwego i wybawiciela.
(BW)

Czczenie dwóch Bogów jest całkowicie niebiblijne.
Dlatego to co uczynił Tomasz było ewidentnym pokazaniem, że on rozpoznał w Jezusie Boga Jahwe.
Wiem, że to ciężko jest pojąć ale moim zdaniem to Bóg Jahwe przyszedł na ziemię w ciele człowieka. Pismo Święte potwierdza to w wielu miejscach i tylko tak potrafię to wytłumaczyć.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr mar 01, 2017 2:44 pm

Datsunie , zgadzam się z Tobą w 100 % , że to Bóg Jahwe (JHWH) przyszedł na ziemię w ciele człowieka.
Amen!

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » śr mar 01, 2017 3:56 pm

Ja tez tak czytam w Piśmie.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr mar 01, 2017 4:38 pm

Dokładnie :)
Do takiego wniosku dochodzi się biorąc pod uwagę wszystkie biblijne teksty mówiące o Jezusie Chrystusie, a nie tylko te które mówią o Nim jako o Synu Bożym.
Dlatego apostoł Paweł pisał o Chrystusie wprost:

1 Kor. 10:9
9. Ani kuśmy Chrystusa, jako niektórzy z nich kusili i od wężów poginęli.
(BG)

Wiemy przecież wszyscy, że do Boga Jahwe Żydzi wtedy kusili. Zresztą tekstów takich i podobnych jest przecież mnóstwo! :)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr mar 01, 2017 4:41 pm

Jeszcze jeden werset znalazłam w NT po hebrajsku , ale najpierw BT : Objawienie 7 : 10 : I głosem donosnym tak wołają : Zbawienie u Boga naszego , Zasiadającego na tronie i u Baranka.
Przeklad hebrajski : I głosem donosnym wołają HAJESZUAH - Jezus (pierwsza linijka ostatni wyraz) Bóg nasz na / nad tronem owieczka - jagnie - baranek .
P.S. Jeżeli ktoś może wkleić te wersety na forum po hebrajsku , byłoby super - ja nie umiem wklejać......

Wróć do „Jezus Chrystus”