Jezus Chrystus - Zbawiciel

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Agnieszka

Re: Jezus Chrystus - Zbawiciel

Postautor: Agnieszka » śr mar 01, 2017 7:12 pm

Iskierko , ja czytając ST po hebrajsku zrozumialam , że JHWH to Jezus Nazarejczyk Król Judejski - dla mnie odwieczny Ojciec - Syn czlowieczy na ziemi ktory wyrzekl sie swojej Boskosci i tak w łacinie i grece również mamy tetragram zapisany innymi literami , bo kazdy jezyk jest inny i nie ma innego tetragramu po hebrajsku w Biblii a przecież Pilat rozkazał napisać w trzech językach, że Jezus jest Tym Królem Judejskim .To jest moje zrozumienie , poza tym uważam , że robi się dużo szumu wokół imienia , a tak na prawde nie o imie tu chodzi tylko o Chrystusa.
Poza tym ja przeczytalam kilka istotnych dla mnie fragmentów po hebrajsku w NT i niektóre z nich w ogóle nie oddają tekstu greckiego, ale nie będę tłumaczyć...... . Myślę , że dzisiaj hebrajskiego można nauczyć się samemu bez żadnych studiów - ja uczeszczam na studia ponieważ mam w przyszlosci cel..... a dzisiaj wierzy się osobom które mają tzw. autorytet - dyplom wyższej uczelni.
To tyle z mojej strony.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr mar 01, 2017 8:17 pm

Objawienie 19 : 1 po hebrajsku
א

1

After these things I heard as it were a great voice of a great multitude in heaven, saying, Hallelujah; Salvation, and glory, and power, belong to our God:
אַחֲרֵי־כֵן שָׁמַעְתִּי קוֹל גָּדוֹל כְּקוֹל הָמוֹן רַב בַּשָּׁמַיִם הָאׂמְרִים הַלֲלוּיָהּ הַיְשׁוּעָה וְהַכָּבוֹד וְהָעׂז לֵאלׂהֵינוּ׃

Iskierka

Postautor: Iskierka » śr mar 01, 2017 8:20 pm

[quote="Datsun"]
(BW)
Zrozumienie i poznanie Boga wynika z relacji jaką nawiązuje się z Panem Jezusem. Aby taka relację zawiązać to przede wszystkim trzeba zwracać się do Pana Jezusa w bezpośredni sposób i przede wszystkim mając czyste, oczyszczone z grzechu serce.[/quote]

[quote="Agnieszka"]poza tym uważam , że robi się dużo szumu wokół imienia , a tak na prawde nie o imie tu chodzi tylko o Chrystusa.[/quote]

Tak, zbawienie jest w Panu naszym Jezusie Chrystusie. Bez relacji z Nim nie ma relacji z Ojcem, nie ma zrozumienia i poznania.

Świadkowie nagłaśniają temat Imienia Bożego, co nie jest równoznaczne z Jego uświęcaniem, mimo że w ten sposób myślą i tak rozumują. Non stop powtarzanie Jehowa to, Jehowa tamto, Jehowa..... Tylko to potrafią i tym się "chlubią" jako jedyni prawi, bo głośno mówią o Jehowie. Czy Jehowa to jakiś straszak, aby Nim kłuć w oczy innym? To nie jest odmawianie "różańca". A może lepiej mówić Bóg Jahwe ( dla mnie bardziej dostojnie).
Może więcej szacunku do Boga?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr mar 01, 2017 8:30 pm

וַיִּקְרְאוּ בְקוֹל־גָּדוֹל לֵאמׂר הַיְשׁוּעָה לֵאלׂהֵינוּ הַיּׂשֵׁב עַל־הַכִּסֵּא וְלַשֶׂה׃

י

10

and they cry with a great voice, saying, Salvation unto our God who sitteth on the throne, and unto the Lamb.

Objawienie 7 : 10 po hebrajsku tam gdzie w jezyku angielskim mamy Salvation - Zbawienie w jezyku hebrajskim HAJAHASZUAH Bóg.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr mar 01, 2017 8:50 pm

Tak, zbawienie jest w Panu naszym Jezusie Chrystusie. Bez relacji z Nim nie ma relacji z Ojcem, nie ma zrozumienia i poznania.

Świadkowie nagłaśniają temat Imienia Bożego, co nie jest równoznaczne z Jego uświęcaniem, mimo że w ten sposób myślą i tak rozumują. Non stop powtarzanie Jehowa to, Jehowa tamto, Jehowa..... Tylko to potrafią i tym się "chlubią" jako jedyni prawi, bo głośno mówią o Jehowie. Czy Jehowa to jakiś straszak, aby Nim kłuć w oczy innym? To nie jest odmawianie "różańca". A może lepiej mówić Bóg Jahwe ( dla mnie bardziej dostojnie).
Może więcej szacunku do Boga?[/quote]

Iskierko - Bóg Jahwe to tak na prawde Jezus Chrystus. Ja osobiście mówię po polsku Bóg Jezus Chrystus , po angielsku God Jesus Christ , po rosyjsku Bog Isus Christos , po hebrajsku EL Jahashua Hamashiach , itp. - wszystko zależy od tego wśród jakiej mieszanki narodowej przebywam . Co wszystko oznacza Bóg Zbawiciel Pomazaniec.
Uważam Iskierko , że masz rację odnośnie końcówki Twojej wypowiedzi , że Jehowa to nie straszak aby kłuć Nim prosto w oczy i to nie odmawianie różańca.
Ja podzielę się jeszcze szybko zdarzeniem na zebraniu - kiedyś wtorkowym w domu , gdzie mój ojciec usługowal modlitwą i zamiast Jehowa użył imienia Jahwe ; po zebraniu została zwrócona mojemu ojcu uwaga żeby na drugi raz / na przyszłość używał imienia Jehowa nie Jahwe . Moja mama była bardzo tym zdziwiona , bo przecież w BT pisze Jahwe..... , ale nie mogło to podlegać żadnej dyskusji wobec braci starszych.

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » śr mar 01, 2017 9:32 pm

Agnieszka pisze:
Arcykapłan pisze:
Agnieszka pisze:Dla mnie Hallelujah znaczy - wychwalacie Zbawiciela . Kto jest tym Zbawicielem ? - Jezus Chrystus , bo nie ma w nikim innym zbawienia tylko w Jezusie , ale skoro Ty twierdzisz inaczej - nie będę wchodzić Ci w drogę - Ciebie proszę o to samo!

Hallelujah znaczy tyle co Chwalcie Jahwe. Nieważne jak ty sobie coś tłumaczysz, ważne co Biblia naprawdę oznacza. To, że ktoś tłumaczy sobie Biblię na swój sposób nie znaczy , że głosi prawdę. Póki co piszesz na forum publicznym - załóż swój blog i tam opisuj swoje objawienia na temat biblii ;)

"arcy..." to ja teraz pokaże Ci jak tłumaczy to Biblia .
Objawienie 19 : 1 BT i przekład NT po hebrajsku który podałam wcześniej w linku. Po słowie HALLELUJAH mamy HAJESZUAH - po polsku Jezusowi - Zbawicielowi chwala moc Boga naszego. Prosty werset po hebrajsku :-)
Tak więc ja zaspiewam HALLELUJAH HAJESZUAH - Chwała Jezusowi - Zbawicielowi!
Prawda jaka jest Zbawiciel - Jezus broni się sama!

Ja tam czytam tylko o Jehowie, gdzie ty tam widzisz słowo "Hajeszuah" ?
Widzę, ze naprawdę zaczynasz tworzyć własną Biblię. Niedobrze.
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr mar 01, 2017 10:49 pm

"arcy....." - smotrisz w knigu i widzisz figu :-)
הַיְשׁוּעָה 

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw mar 02, 2017 7:06 am

הַלֲלוּיָהּ הַיְשׁוּעָה 

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » czw mar 02, 2017 7:10 am

Iskierka pisze:
Agnieszka pisze:Datsunie , zgadzam się z Tobą w 100 % , że to Bóg Jahwe (JHWH) przyszedł na ziemię w ciele człowieka.
Amen!

Ann78 pisze:Ja tez tak czytam w Piśmie.

Datsun pisze:Dlatego to co uczynił Tomasz było ewidentnym pokazaniem, że on rozpoznał w Jezusie Boga Jahwe.
Wiem, że to ciężko jest pojąć ale moim zdaniem to Bóg Jahwe przyszedł na ziemię w ciele człowieka. Pismo Święte potwierdza to w wielu miejscach i tylko tak potrafię to wytłumaczyć.

Należy zatem rozumieć, że Bóg Jahwe ale w osobie Syna, a nie Jahwe-Ojciec.

Oczywiście :)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » czw mar 02, 2017 7:12 am

Datsun pisze:Słuszna uwaga, Iskierko.
Dodatkowo pod analizę podaję jeszcze ten tekst:

Dz.Ap. 3:13-15
13. Bóg Abrahama i Izaaka i Jakuba, Bóg ojców naszych, uwielbił Syna swego, Jezusa, którego wy wydaliście i zaparliście się przed Piłatem, który uważał, że należało go wypuścić na wolność;
14. Wy jednak zaparliście się Świętego i Sprawiedliwego, i prosiliście o ułaskawienie wam mordercy.
15. I zabiliście Sprawcę życia, którego Bóg wzbudził z martwych, czego my świadkami jesteśmy.
(BW)

Widzimy więc, że to wszystko nie jest takie łatwe do zrozumienia. Musimy jednak brać pod uwagę wszystkie teksty Pisma, a nie tylko wybrane, które akurat pasują do jakiejś teologii.
Skoro Pismo nazywa Jezusa Chrystusa Bogiem, którego mamy czcić i wierzyć w niego to nie możemy wierzyć jednocześnie w dwóch Bogów. Bóg jest jeden i nie ma innego.
Pewnych rzeczy nie da się zrozumieć analitycznie badając Biblię -to takie moje przemyślenie. Kiedyś gdy nieraz zastanawiałem się nad tym tematem i istoty Jedynego Boga to trafiły do mnie te słowa:
Mat. 11:27
27. Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić.
(BW)
Zrozumienie i poznanie Boga wynika z relacji jaką nawiązuje się z Panem Jezusem. Aby taka relację zawiązać to przede wszystkim trzeba zwracać się do Pana Jezusa w bezpośredni sposób i przede wszystkim mając czyste, oczyszczone z grzechu serce.

Bardzo ważne słowa. Dziękuję.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Wróć do „Jezus Chrystus”