Jezus Chrystus - Zbawiciel

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: Jezus Chrystus - Zbawiciel

Postautor: Ann78 » czw mar 02, 2017 7:18 am

Iskierka pisze:Świadkowie nagłaśniają temat Imienia Bożego, co nie jest równoznaczne z Jego uświęcaniem, mimo że w ten sposób myślą i tak rozumują. Non stop powtarzanie Jehowa to, Jehowa tamto, Jehowa.....

W pełni się z Tobą zgadzam, Iskierko!
SJ nie rozumieją, ze imię Boże objawił Jezus Chrystus i bez Niego Ono nadal pozostaje nieobjawione. Uświęcić to Imię możemy także TYLKO w Chrystusie. Poza Nim NIE MA uświęcenia Bożego Imienia.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

bernard

Postautor: bernard » czw mar 02, 2017 7:51 am

Dla mnie to co robi WTS z Imieniem Bożym nie ma nic wspólnego z jego uświęceniem jest to raczej uprzedmiotowienie Imienia . Bóg to nie kolega i trzeba Go traktować z największą czcią i szacunkiem jak i wszystko co do Niego należy, w tym i Imię. Jest naszym Ojcem i samym miłosierdziem , co nie znaczy ze możemy Go traktować jak kumpla ,, od butelki " .

To co robią ŚJ z Imieniem Bożym jest raczej bluźnierstwem wobec niego a nie uświęceniem.

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » czw mar 02, 2017 8:16 am

Agnieszka pisze:"arcy....." - smotrisz w knigu i widzisz figu :-)
הַיְשׁוּעָה 

Potrafisz pisać po polsku ? Odrzucasz polskie przekłady Biblii ? ;)
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » czw mar 02, 2017 8:21 am

Datsun pisze:Słuszna uwaga, Iskierko.
Dodatkowo pod analizę podaję jeszcze ten tekst:

Dz.Ap. 3:13-15
13. Bóg Abrahama i Izaaka i Jakuba, Bóg ojców naszych, uwielbił Syna swego, Jezusa, którego wy wydaliście i zaparliście się przed Piłatem, który uważał, że należało go wypuścić na wolność;
14. Wy jednak zaparliście się Świętego i Sprawiedliwego, i prosiliście o ułaskawienie wam mordercy.
15. I zabiliście Sprawcę życia, którego Bóg wzbudził z martwych, czego my świadkami jesteśmy.
(BW)

Widzimy więc, że to wszystko nie jest takie łatwe do zrozumienia. Musimy jednak brać pod uwagę wszystkie teksty Pisma, a nie tylko wybrane, które akurat pasują do jakiejś teologii.
Skoro Pismo nazywa Jezusa Chrystusa Bogiem, którego mamy czcić i wierzyć w niego to nie możemy wierzyć jednocześnie w dwóch Bogów. Bóg jest jeden i nie ma innego.
Pewnych rzeczy nie da się zrozumieć analitycznie badając Biblię -to takie moje przemyślenie. Kiedyś gdy nieraz zastanawiałem się nad tym tematem i istoty Jedynego Boga to trafiły do mnie te słowa:
Mat. 11:27
27. Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić.
(BW)
Zrozumienie i poznanie Boga wynika z relacji jaką nawiązuje się z Panem Jezusem. Aby taka relację zawiązać to przede wszystkim trzeba zwracać się do Pana Jezusa w bezpośredni sposób i przede wszystkim mając czyste, oczyszczone z grzechu serce.

Datsunie, kto jest Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba ? ;)

Kto wzbudził Jezusa z martwych ? Jezus sam siebie czy może jednak jego ojciec, Jehowa ?
Cytowałem tu fragment Biblii, w którym to jest napisane, ze bogów jest na świecie tysiące. Więc kto jest tym Bogiem najwyższym ?
Naprawdę czytasz ST i nie potrafisz zrozumieć kto jest Bogiem najwyższym ? W ST sa proroctwa dotyczące kogo ? Nowego Boga czy może syna Jehowy ? ;)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw mar 02, 2017 8:24 am

Umiesz czytać wyłącznie te teksty, które pasują do Twoich poglądów. Ocknij się :)

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » czw mar 02, 2017 8:41 am

Datsun pisze:Umiesz czytać wyłącznie te teksty, które pasują do Twoich poglądów. Ocknij się :)

Ja znam całą Biblię i z tego wyciągam wnioski. Cała Biblia wskazuje jasno, ze jest jeden Bóg najwyższy, Jehowa, i nie ma innego Jemu równego.
Mam prośbę, abyś unikał niemerytorycznej dyskusji i zaprzestał atakowania mnie ;)

bernard

Postautor: bernard » czw mar 02, 2017 12:48 pm

Arcykapłan pisze:
Datsun pisze:Umiesz czytać wyłącznie te teksty, które pasują do Twoich poglądów. Ocknij się :)

Ja znam całą Biblię i z tego wyciągam wnioski. Cała Biblia wskazuje jasno, ze jest jeden Bóg najwyższy, Jehowa, i nie ma innego Jemu równego.

W to wierzą także i trynitarianie. Jest to dla nich tak samo oczywiste jak i dla unitarian .

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw mar 02, 2017 8:50 pm

https://youtu.be/Whf_xnqy-d8
Do posłuchania piosenka Hallelujah Ki Malach Eloheniu z napisami po angielsku.
Pozdrawiam.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw mar 02, 2017 9:19 pm

Jeszcze jedna przepiękna piosenka / tekst .
https://youtu.be/V27hcpNMwNc

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » czw mar 02, 2017 10:13 pm

bernard pisze:
Arcykapłan pisze:

W to wierzą także i trynitarianie. Jest to dla nich tak samo oczywiste jak i dla unitarian .

Nie uciekaj swoimi odpowiedziami od tematu..... Kim twoim zdaniem jest Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba ? Jehowa czy Jezus ?

Wróć do „Jezus Chrystus”