Potępienie w Jezusie...

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Re: Potępienie w Jezusie...

Postautor: Kaznodzieya » pn maja 30, 2016 6:45 am

bernard pisze:
kaznodzieya pisze:moim zdaniem już samo staniecie twarzą w twarz z Bogiem na koniec złamie największego grzesznika i skłoni do pokuty wewnętrznej.

Problem w tym,ze czlowiel w grzechu nie jest w stanie stanac w obecnosci Bożej.

Moim zdaniem kolejna filozofia ludzka. Każdy człowiek na koniec staje w obliczu prawdy i Boga.

Tak mnie osobiście uczy Biblia.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pn maja 30, 2016 6:48 am

bernard pisze:Smierć w tym wersecie jest poprostu obrazem wiecznego potepienia- czyli tym czym jest pieklo w swojej istocie.

Obrazek

BÓG mówił do Adama w obrazach??? Tajemniczo????
Bo przecież Adam nie mógł wiedzieć czym jest PIEKŁO!
ALE DOSKONALE WIEDZIAŁ CZYM JEST ŚMIERĆ...widząc jak zwierzęta umierają i obracają się w nicość.!
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pn maja 30, 2016 6:51 am

Kaznodzieya pisze: Nie obarczaj mnie też wagą błędów innych związków wyznaniowych. Sam w jednym z nich uczestniczysz - tam poszukaj nauk nie licujących z Bożym Duchem. Duża część z nich powstała z inicjatywy wszystkowiedzących lepiej liderów przekonanych o własnych racjach którzy pobudowali sobie wspólnoty i poczynili w niej własnych niewolników zamiast wyzwoleńców Pana.

Ciekawe...

Czyżbyś wykluczał, że liderzy społeczności chrześcijańskich (tych, którzy opierają swe nauki tylko na prowadzeniu Słowa Bożego, tego spisanego i tego żywego w Osobie Pana Jezusa Chrystusa) są prowadzeni przez Ducha Bożego?
Sam stawiasz się na krześle sędziowskim, co innym cały czas zarzucasz, Kaznodzieyo.

Powiedz coś o wspólnocie, do której sam należysz, proszę...

A propos tematu, Biblia jasno określa, że usprawiedliwienie mamy tylko dzięki zawierzeniu Jezusowi Chrystusowi, tylko dzięki wierze w Niego. Dlatego teraz jest czas na decyzję. Bardzo bym chciała, żeby Bóg był tylko dobry, a nie był sprawiedliwy, ale w Piśmie takiej nauki nie znajduję. To ludzki humanitaryzm o tym mówi.

Ja także, jako wykształcona osoba, byłam oddana tej idei, Słowo Boże niejako "zawęziło" moje horyzonty. Tak, tak. Mogę tak śmiało powiedzieć. Równocześnie jednak, wyzwoliło mnie. Ta wolność jest dostępne jedynie w Chrystusie.

Wersety, które o tym mówią:
(16) wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa (zawierzenie Jezusowi Chrystusowi - EIB), i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa (JW), a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.(...)(21) Nie odrzucam łaski Bożej; bo jeśli przez zakon jest sprawiedliwość, tedy Chrystus daremnie umarł. Gal. 2

(10) Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu, są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu. (11) A że przez zakon nikt nie zostaje usprawiedliwiony przed Bogiem, to rzecz oczywista, bo: Sprawiedliwy z wiary żyć będzie. (...)(22) Lecz Pismo głosi, że wszystko poddane jest grzechowi, aby to, co było obiecane, dane było na podstawie wiary w Jezusa Chrystusa tym, którzy wierzą. Gal. 3

bernard

Postautor: bernard » pn maja 30, 2016 6:57 am

Morwa
TAK,KAŻDY GRZECH JEST ODWRÓCENIEM SIĘ OD BOGA..ale nie każdy sprowadza smierć WIECZNĄ...

Prawda.

bernard

Postautor: bernard » pn maja 30, 2016 7:03 am

Kaznodzieya pisze:
bernard pisze:
kaznodzieya pisze:moim zdaniem już samo staniecie twarzą w twarz z Bogiem na koniec złamie największego grzesznika i skłoni do pokuty wewnętrznej.

Problem w tym,ze czlowiel w grzechu nie jest w stanie stanac w obecnosci Bożej.

Moim zdaniem kolejna filozofia ludzka. Każdy człowiek na koniec staje w obliczu prawdy i Boga.

Tak mnie osobiście uczy Biblia.

Kazdy czowiek staje na koniec w prawdzie przed Bogiem .Prawda.
Nie oznacza to jednak w przypadku grzesznikow ogladania Jego oblicza.Pismo az nadto o tym wielokrotnie wspomina.
Nie ma tez nawrocenia po smierci,postanowione wszak jest raz umrzec a potem sąd.

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pn maja 30, 2016 7:07 am

Ann78 pisze:Czyżbyś wykluczał, że liderzy społeczności chrześcijańskich (tych, którzy opierają swe nauki tylko na prowadzeniu Słowa Bożego, tego spisanego i tego żywego w Osobie Pana Jezusa Chrystusa) są prowadzeni przez Ducha Bożego?

Wykluczał ? Aniu ale czytajmy ze zrozumieniem zanim mnie zaczniesz kamienować. Pisze co widziałem i co czuję patrząc i chwała zborom gdzie w istocie króluje duch Chrystusowy. Mam pisać poprawnie politycznie tak aby być lubianym i aby wszystkim się podobało i pasowało ? Pomijając oczywiste prawdy ? Taki nie jestem.Od wieków wszyscy opierają się na biblii i powołują się na prowadzenie Ducha Bożego a jednak nie ma pomiędzy wieloma z nich jedności w tymże duchu.

Jak to możliwe ?

bernard

Postautor: bernard » pn maja 30, 2016 7:07 am

morwa pisze:
bernard pisze:Smierć w tym wersecie jest poprostu obrazem wiecznego potepienia- czyli tym czym jest pieklo w swojej istocie.

Obrazek

BÓG mówił do Adama w obrazach??? Tajemniczo????
Bo przecież Adam nie mógł wiedzieć czym jest PIEKŁO!
ALE DOSKONALE WIEDZIAŁ CZYM JEST ŚMIERĆ...widząc jak zwierzęta umierają i obracają się w nicość.!

Z perspektywy calego Pisma obraz smierci nabiera głebszego znaczenia.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pn maja 30, 2016 7:24 am

(18) Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego J. 3
KONIECZNA jest wiara.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pn maja 30, 2016 7:26 am

Kaznodzieya pisze:Pisze co widziałem i co czuję patrząc i chwała zborom gdzie w istocie króluje duch Chrystusowy. Mam pisać poprawnie politycznie tak aby być lubianym i aby wszystkim się podobało i pasowało ? Pomijając oczywiste prawdy ? Taki nie jestem.Od wieków wszyscy opierają się na biblii i powołują się na prowadzenie Ducha Bożego a jednak nie ma pomiędzy wieloma z nich jedności w tymże duchu.

Jak to możliwe ?

Co do podstaw chrześcijańskiej wiary, jedność chyba jest?
Chodzi o to, KIM jest Jezus Chrystus.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pn maja 30, 2016 7:27 am

Ann78 pisze:A propos tematu, Biblia jasno określa, że usprawiedliwienie mamy tylko dzięki zawierzeniu Jezusowi Chrystusowi, tylko dzięki wierze w Niego. Dlatego teraz jest czas na decyzję. Bardzo bym chciała, żeby Bóg był tylko dobry, a nie był sprawiedliwy, ale w Piśmie takiej nauki nie znajduję. To ludzki humanitaryzm o tym mówi.

Miłośc Boża zrównoważona jest sprawiedliwością w sposób doskonały... Bo BÓG doskonałością jest w każdym wymiarze...
I taką sprawiedliwość dostrzegam w planie Bożym,aby dać szansę każdemu grzesznikowi możliwość pełnego poznania GO jeśli nie teraz to w warunkach jak najbardziej sprzyjających...
Zauważ..
W Ewangeliach dostrzegamy różne tempo przychodzenia do JEZUSA... Jakich dowodów potrzebował Tomasz? A jakich inni?
Prawie żadnych... "Natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim " czytamy w Słowie...
Dla niektórych trzeba bardziej znaczących dowodów by uwierzyli ....namacalnych wręcz...
Dla osób pokroju Tomasza potrzebne jest Millenium by zobaczyli "twarzą w twarz"...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Wróć do „Jezus Chrystus”