Król królów, Pan panów

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
bernard

Re: Król królów, Pan panów

Postautor: bernard » pt lip 15, 2016 6:37 pm

Szawle, mialem jak najlepsze intencje podejmujac z Toba dyskusje , Ty zaś robisz sobie z tego wszystkiego kpiny.
Przykro mi , skoro nie chcesz normalnie rozmawiac musze odpuscić konwersacje. Szkoda.

Bede Cie wspieral modlitwą Bracie .

ps.zawsze jestem gotowy do rozmowy kiedy zmienisz swój styl :)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob sty 07, 2017 12:08 am

"A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię : KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW." Objawienie 17:14 BT
"Ci będą walczyć z Barankiem , a Baranek ich zwycięży , bo PANEM JEST panów I KRÓLEM królów ...". Obiawienie 17:14 BT

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob sty 07, 2017 12:09 am

Objawienie 19 :16 pierwszy werset.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » śr lis 29, 2017 9:14 pm

Czy może być dwóch Królów nad królami i Panów nad panami?

Biblia wskazuje na Boga Najwyższego YHWH jako na Pana panów i Króla królów. Wskazuje też na Pana Jezusa Chrystusa. Jak to pogodzić?

W 1 Tym. 6 jest napisane, że jest JEDYNY Władca. Kto?

Poniżej takie porównania:

BÓG YHWH:

(17) gdyż Pan, wasz Bóg, jest Bogiem bogów i Panem panów, Bogiem wielkim, potężnym i strasznym, który nie ma względu na osobę ani nie przyjmuje darów, 5 Mojż. 10

(1) Hymn Dawida. Wywyższać cię będę, Boże mój, Królu, I błogosławić imieniu twemu na wieki. (2) Co dzień błogosławić ci będą I wysławiać imię twoje na wieki. (3) Wielki jest Pan i godzien wielkiej chwały, A wielkość jego jest niezgłębiona. Ps. 145

14) abyś zachował przykazanie bez skazy i bez nagany aż do przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa, (15) które we właściwym czasie objawi błogosławiony i jedyny władca, Król królów, Pan panów, (16) jedyny, który ma nieśmiertelność, który mieszka w światłości niedostępnej, którego nikt z ludzi nie widział i widzieć nie może; jemu niech będzie cześć i moc wieczna. Amen. 1 Tym. 6

WYPEŁNIENIE W CHRYSTUSIE:

(13) A przyodziany był w szatę zmoczoną we krwi, imię zaś jego brzmi: Słowo Boże. (14) I szły za nim wojska niebieskie na białych koniach, przyobleczone w czysty, biały bisior. (15) A z ust jego wychodzi ostry miecz, którym miał pobić narody, i będzie nimi rządził laską żelazną, On sam też tłoczy kadź wina zapalczywego gniewu Boga, Wszechmogącego. (16) A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: Król królów i Pan panów. Obj. 19

14) Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek zwycięży ich, bo jest Panem panów i Królem królów, a z nim ci, którzy są powołani i wybrani, oraz wierni. Obj. 17

Ciekawe, że sama Strażnica przyznaje, że tytuł Pana panów i Króla królów przynależy Panu Jezusowi Chrystusowi.
Piszą oni: "....tylko Jezus Chrystus, „Król królów i Pan panów”, otrzymał nieśmiertelność..." (źródło: https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/12 ... %B3w&p=par )

Czyżby nie zauważyli, że ten tytuł przynależy także Bogu Ojcu?

Nie widzicie w tym niekonsekwencji?
Z jednej strony nie pozwalają Pana Jezusa czcić i wielbić, z drugiej przyznają, że jest On Panem panów i Królem królów...
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr lis 29, 2017 10:18 pm

No i masz, korporacyjny placek :D
Najgorsze że każą tak wierzyć innym.
Dzięki Anno, bo wcześniej o tym nie wiedziałem (nawet nie sprawdziłem)
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » czw lis 30, 2017 6:40 pm

Ann78 pisze:Czy może być dwóch Królów nad królami i Panów nad panami?

Czyżby nie zauważyli, że ten tytuł przynależy także Bogu Ojcu?
Nie widzicie w tym niekonsekwencji?
.

Nie ma tu żadnej niekonsekwencji...
Wywyższając Jezusa OJCIEC wszystko co miał oddał SYNOWI...łącznie z tytułami i władzą.

https://docs.google.com/document/d/1IXW ... Ev2Ls/edit
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pn gru 04, 2017 7:24 am

korba pisze:Podobnie będzie przecież z innymi tytułami, np. WYBAWCA.

Właśnie o to chodzi. Panu Jezusowi Chrystusowi przynależą tytuły, które określają Bogu:
Pan panów,
Król królów,
Alfa i Omega,
Początek i koniec,
Pierwszy i Ostatni,
Amen,
Słowo Boga,
Bóg Mocny,
Bóg błogosławiony,
Ja Jestem,
Zbawiciel,
Sędzia ludzkości i aniołów,
Właściciel świata i ludzkości,
Światłość,
Skała,
Odkupiciel,
Pasterz,
Dawca, Stwórca Życia,
Stwórca wszystkiego,
Życie,
Prawda,
Ten, który grzechy przebacza.
Ten, który przyjmuje hołd, cześć i pokłon.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pn gru 04, 2017 7:22 pm

Dawid1 pisze:Ann78 a jak rozumiesz np ten fragment :

Doprawdy, ty jesteś Bogiem pozostającym w ukryciu,+ Bogiem Izraela, Wybawcą.+ 16 Wszyscy oni zostaną zawstydzeni, wręcz upokorzeni. Razem w upokorzeniu+ pójdą wytwórcy bożyszczy. 17 Izrael zaś zostanie wybawiony — w jedności z Jehową+ — wybawieniem po czasy niezmierzone.+ Nie będziecie zawstydzeni+ ani upokorzeni+ po niezmierzone czasy wieczności.
18 Bo tak powiedział Jehowa, Stwórca niebios,+ On, prawdziwy Bóg,+ Ten, który ukształtował ziemię i który ją uczynił,+ który ją mocno ugruntował,+ który nie stworzył jej po prostu na nic, który ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana:+ „Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego.+ 19 Nie mówiłem w ukryciu,+ w ciemnym miejscu ziemi; nie powiedziałem też do potomstwa Jakuba: ‚Szukajcie mnie po prostu na nic’.+ Jam jest Jehowa — mówię to, co prawe, oznajmiam to, co prostolinijne.+
20 „Zbierzcie się i przyjdźcie.+ Zejdźcie się razem, wy, którzyście ocaleli z narodów.+ Niczego nie poznali ci, którzy noszą drewno swego rzeźbionego wizerunku, ani modlący się do boga, który nie może wybawić.+ 21 Przedstawcie swą sprawę i swój wywód.+ Owszem, niech się wspólnie naradzą. Kto sprawił, że słyszano o tym od dawien dawna?+ Kto oznajmia o tym od owego czasu?+ Czyż nie ja, Jehowa, poza którym nie ma innego Boga+ — Bóg prawy i Wybawca,+ a oprócz mnie nie ma innego?+
22 „Nawróćcie się do mnie i bądźcie wybawieni,+ wy wszyscy na krańcach ziemi; bo ja jestem Bogiem i nie ma nikogo innego.+ 23 Na samego siebie przysiągłem+ — z moich własnych ust wyszło słowo w prawości,+ tak iż się nie wróci+ — że ugnie się przede mną każde kolano,+ każdy język przysięgnie,+ 24 mówiąc: ‚Zaiste, w Jehowie jest zupełna prawość oraz siła.+ Wszyscy, którzy pałają gniewem przeciwko niemu, przyjdą wprost do niego i będą zawstydzeni.+ 25 W Jehowie dowiedzie swej racji całe potomstwo+ Izraela+ i będzie się sobą chlubić’”.+ Iz 45

lub ten fragment PŚ :

„Jam jest Jehowa, twój Bóg,+ który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewolników.+ 3 Nie wolno ci mieć żadnych innych bogów+ na przekór mojemu obliczu.
4 „Nie wolno ci robić sobie rzeźbionego wizerunku ani postaci podobnej do czegokolwiek, co jest w niebiosach w górze, lub tego, co jest na ziemi na dole, lub tego, co jest w wodach pod ziemią.+ 5 Nie wolno ci kłaniać się im ani dać się namówić do służenia im,+ gdyż ja, Jehowa, twój Bóg, jestem Bogiem wymagającym wyłącznego oddania,+ zsyłającym karę za przewinienie ojców na synów, na trzecie pokolenie i na czwarte pokolenie, w wypadku tych, którzy mnie nienawidzą,+ 6 lecz okazującym lojalną życzliwość tysiącznemu pokoleniu w wypadku tych, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.+ Wj 20

albo ten fragment :

Gdy faryzeusze usłyszeli, że zmusił saduceuszy do milczenia, zeszli się w jedną grupę. 35 I jeden z nich, biegły w Prawie,+ zapytał, wystawiając go na próbę: 36 „Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?”+ 37 On rzekł do niego: „‚Masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem’.+ 38 To jest największe i pierwsze przykazanie. 39 Drugie, podobne do tego, jest to: ‚Masz miłować swego bliźniego jak samego siebie’.+ 40 Na tych dwóch przykazaniach całe Prawo zawisło, a także Prorocy”.+ Mt 22

Przeczytaj te fragmenty w interlinii.
http://bibliaapologety.pl/

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » śr gru 06, 2017 10:09 pm

Dawid1 pisze:Ann78, a to co cytuję to nie zasługuje na to abyś odniosła się do tych fragmentów Biblii ?

Dobrze.
Izajasza 45

Bóg JHWH - Wybawca, przed Nim się zegnie każde kolano.
Wypełniło się to w Panu Jezusie Chrystusie. On jest Zbawicielem świata i każde kolano zegnie się przed Nim.

O Chrystusie Zbawicielu możesz przeczytać tutaj:
viewtopic.php?f=26&t=680

O tym, że każde kolano zegnie się przed Nim tutaj:
"Bo napisano: Jakom żyw, mówi Pan, ugnie się przede mną wszelkie kolano i wszelki język wyznawać będzie Boga."
Biblia Warszawska Rzym 14,11
"Aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią"
Biblia Warszawska Fil 2,10

Wj. 20

Nie jestem katoliczką, nie kłaniam się obrazom ani rzeźbom.
Wierzę w jednego Boga Wszechmogącego.

Mat. 22

Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana, gdyż podałeś ten fragment w brzeniu PNŚ, gdzie dodano imię Jehowa:
"(36) "Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?" (37) On rzekł do niego: " 'Masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem'. (38) To jest największe i pierwsze przykazanie."

Głównie ze względu na ten fragment chciałam, abyś zajrzał do interlinii, gdyż NIE MA tam imienia Jehowa. PNŚ dodał to imię wbrew zachowanym manuskryptom.
Werset ten powinien brzmieć:
"36) Nauczycielu, które przykazanie jest największe? (37) A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej."

Sami SJ przyznają, że dodali to imię. Świadczy o tym Międzywierszowy Przekład Krółestwa. Tam masz grecki tekst manuskryptu, jego bezpośrednie tłumaczenie na angielski oraz interpretację tego tłumaczenia, którą de facto jest PNŚ.
Jeżeli chcesz prześlę Ci skan tego fragmentu z MPK.

Wróć do „Jezus Chrystus”