Jezus Chrystus Ojciec

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
christianinroman

Jezus Chrystus Ojciec

Postautor: christianinroman » pn lis 07, 2016 6:21 am

Wczoraj byłem uczestnikiem stołu Pańskiego podczas Wieczerzy i Brat czytał proroka Izajasza 53.10 o naszym PANU, " aby położywszy ofiarą za grzech duszę swą, ujrzał nasienie swoje;" Tyle razy czytałem ten fragment a nigdy tak go nie zobaczyłeś jak wczoraj, gdy Brat przypomniał nam kim jesteśmy dzięki dziełu Jezusa na krzyżu - Jego potomstwem.

Natan

Re: Jezus Chrystus Ojciec

Postautor: Natan » ndz lis 13, 2016 12:33 pm

Ciekawe spostrzeżenie. Trzeba jednak opatrzyć je zastrzeżeniem, że Chrystus nigdy nie był Bogiem Ojcem, ani Nim nigdy nie będzie.

Udziela natomiast Swym owcom życia wiecznego, stąd w pewnym sensie staje się dla nich Ojcem, w harmonii z Ew. Jana 10:15b, 27-28: "I moje życie oddaję za owce. (...) Moje owce słuchają mojego głosu. Ja znam je, a one idą za Mną. Ja daję im życie wieczne i one nie zginą na wieki, i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki".

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn lut 20, 2017 8:50 pm

A dla mnie Chrystus jest jedynym Bogiem i Zbawicielem i Ojcem. Wystarczy przeczytać Izajasza cały 63 rozdział i tu szczególnie werset 8 gdzie jest mowa o naszym Zbawicielu - interesujący jest tekst masorecki...... 16 - Ty Panie (JHWH - Ten który objawia się poprzez swoje ręce gwóźdź ) jesteś naszym Ojcem i Odkupicielem.
http://tanach.leszek-kwiatkowski.eu/index-12-63.htm
Poza tym werset z Izajasza 9 : 5 gdzie Jezus - dziecię które narodzi się , o którym prorokuje Izajasz jest tym Ojcem odwiecznym.
Znalazłam też w sieci ciekawą wypowiedź - film z pl napisami
http://youtu.be/hpi5YaNfl1U
Tak więc ja nie wierzę w trójce lecz jednoosobowego Boga - odwiecznego Ojca Jezusa Chrystusa , ale nie chcę absolutnie spierać się z tymi co wierzą inaczej - przedstawiłam tylko swoja wiarę , to jak również czuję i nie chcę , nie potrafię inaczej .
Chwała Jezusowi Chrystusowi.

korba

Postautor: korba » pn lut 20, 2017 9:21 pm

Jezus Ojcem i zarazem bratem dla swoich uczniów...?
To jakieś pomieszanie pojęć. Ojciec nie jest bratem :-D

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn lut 20, 2017 10:41 pm

korba pisze:Jezus Ojcem i zarazem bratem dla swoich uczniów...?

Chrystus jako człowiek wyrzekł się swojej Boskości - swojej niebiańskiej chwały - ogolocil samego siebie przyjmując postać sługi co nie znaczy , że wcześniej zanim stal się człowiekiem był sługą , tak jak i teraz już sługą nie jest lecz BYŁ - czas przeszły i nazywa też swoich uczniów przyjaciółmi , ale oczywiście miałeś prawo wyrazić swoje zdanie......

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt lut 21, 2017 5:33 am

Pan Jezus będąc na ziemi mówił nieraz, że Ojciec jest w niebie.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » wt lut 21, 2017 7:49 am

Ojcostwo w świetle biblijnym ma wiele znaczeń i od tego by zacząć trzeba.
Apostoł Paweł napisał:

1Kor 4:15 pau "Choćbyście mieli dziesiątki tysięcy wychowawców w Chrystusie, ojców macie niewielu, a właśnie ja w Chrystusie Jezusie zrodziłem was przez Ewangelię."

O jakich ojcach i o jakim ojcostwie pisze apostoł?
Na pewno nie w sensie cielesnym. Paweł pisze, iż zrodził odbiorców listu... do duchowego życia w Chrystusie.
Jezus wg. Izajasza jest naszym "odwiecznym Ojcem"...
W jakim sensie?
Przez Ewangelię którą głosił i którą przyjęliśmy "zrodził" nas do życia wiecznego do życia w NIM a poprzez Niego również w Jego Ojcu.

J 17:21 bw "Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś."
Biblia Poznańska i Gdańska określa Jezusa Ojcem wieczności...Słusznie,bo ofiara na Golgocie otwiera przed każdym widoki na życie wieczne.
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

korba

Postautor: korba » wt lut 21, 2017 9:10 am

Agnieszka pisze:

Chrystus jako człowiek wyrzekł się swojej Boskości - swojej niebiańskiej chwały - ogolocil samego siebie przyjmując postać sługi co nie znaczy , że wcześniej zanim stal się człowiekiem był sługą , tak jak i teraz już sługą nie jest lecz BYŁ - czas przeszły i nazywa też swoich uczniów przyjaciółmi , ale oczywiście miałeś prawo wyrazić swoje zdanie......

Agnieszka... o Jezusie Biblia uczy tak:

Główną zaś rzeczą w tym, co mówimy, jest to, że mamy takiego arcykapłana, który usiadł po prawicy tronu Majestatu w niebie, Jako sługa świątyni i prawdziwego przybytku, który zbudował Pan, a nie człowiek. (Hebr 8:1,2 Bw)

Jak widać, Jezus w niebie JEST SŁUGĄ. ;-)

Ilyad

Postautor: Ilyad » wt lut 21, 2017 10:00 am

Apostoł Paweł mówił o synu swoim, Onezymie, którego "urodził w więzieniu". Był więc dla niego duchowym ojcem, ale przecież również bratem, bo tak jak on był uczniem Chrystusa, czyż nie ?

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » wt lut 21, 2017 10:13 am

korba pisze:
Agnieszka pisze:

Agnieszka... o Jezusie Biblia uczy tak:

Główną zaś rzeczą w tym, co mówimy, jest to, że mamy takiego arcykapłana, który usiadł po prawicy tronu Majestatu w niebie, Jako sługa świątyni i prawdziwego przybytku, który zbudował Pan, a nie człowiek. (Hebr 8:1,2 Bw)

Jak widać, Jezus w niebie JEST SŁUGĄ. ;-)

Sługą powiadasz?
"12) i mówili głosem donośnym: Godzien jest ten Baranek zabity wziąć moc i bogactwo, i mądrość, i siłę, i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo. (13) I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków. (14) A cztery postacie mówiły: Amen. Starcy zaś upadli i oddali pokłon." Obj.5
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Wróć do „Jezus Chrystus”