Jezus Chrystus Ojciec

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Arcykapłan

Re: Jezus Chrystus Ojciec

Postautor: Arcykapłan » wt lut 28, 2017 7:41 am

Ann78 pisze:Arcy, dopóki nie pojmiesz, ze Ojciec i Syn to TEN SAM JEDYNY BÓG WSZECHMOGĄCY, to bedziesz potykał się o ten kamień obrazy jakim jest Pan Jezus Chrystus.

Zauważ, co jest napisane, ze Duch Święty bedzie przekonywał świat o GRZECHU, GDYŻ LUDZIE NIE UWIERZYLI W CHTYSYUSA.

"O grzechu, gdyż Nie uwierzyli we mnie;"
Biblia Warszawska Jan 16,9

Nie można uwierzyć w kłamstwo, że Jehowa a Jezus to ta sama osoba ! Gdzie wy to odnajdujecie w Biblii ? ;)
Czy Jezus kłamie cały czas mówiąc o ty, że Ojciec większy jest od niego ? Czy Jezus kłamie nakazując nam modlić się do jego Ojca i uświęcać Jego imię ?
Ja parę lat temu dałem nabrać się na kłamstwo, że Jehowa i Jezus to ta sama osoba. Po przeczytaniu Biblii wreszcie przejrzałem na oczy . Tobie Ann życzę tego samego ;)
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » wt lut 28, 2017 8:31 pm

Arcykapłan pisze:
Ann78 pisze:Arcy, dopóki nie pojmiesz, ze Ojciec i Syn to TEN SAM JEDYNY BÓG WSZECHMOGĄCY, to bedziesz potykał się o ten kamień obrazy jakim jest Pan Jezus Chrystus.

Zauważ, co jest napisane, ze Duch Święty bedzie przekonywał świat o GRZECHU, GDYŻ LUDZIE NIE UWIERZYLI W CHTYSYUSA.

"O grzechu, gdyż Nie uwierzyli we mnie;"
Biblia Warszawska Jan 16,9

Nie można uwierzyć w kłamstwo, że Jehowa a Jezus to ta sama osoba ! Gdzie wy to odnajdujecie w Biblii ? ;)
Czy Jezus kłamie cały czas mówiąc o ty, że Ojciec większy jest od niego ? Czy Jezus kłamie nakazując nam modlić się do jego Ojca i uświęcać Jego imię ?
Ja parę lat temu dałem nabrać się na kłamstwo, że Jehowa i Jezus to ta sama osoba. Po przeczytaniu Biblii wreszcie przejrzałem na oczy . Tobie Ann życzę tego samego ;)

Już naprawdę mnie męczy powtarzać w kółko to samo.
1. Ojciec i Syn to dwie Osoby, ale TEN SAM BÓG. Nie przekręcaj moich słów.
2. Ojciec jest większy od Syna, gdyż Syn UNIŻYŁ SIĘ I PRZYJĄŁ POSTAĆ SŁUGI. Stał się MNIEJSZY nawet od aniołów. Stał się CZŁOWIEKIEM.
Dlatego mówimy, że Pan Jezus jest W PEŁNI Bogiem i W PEŁNI człowiekiem.
Pod względem NATURY jest RÓWNY Swemu Ojcu, gdyż tak jak On jest w pełni Bogiem (Kol. 2, 9: "gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości")

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » wt lut 28, 2017 9:41 pm

Wskaż gdzie w Biblii jest napisane, że jest dwóch Bogów, kiedy Jehowa mówi, że On jest Bogiem i Bogiem równym Jemu jest i jego Syn , Jezus.
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

Zibi

Postautor: Zibi » czw lip 06, 2017 4:36 pm

Agnieszka pisze:A dla mnie Chrystus jest jedynym Bogiem i Zbawicielem i Ojcem. Wystarczy przeczytać Izajasza cały 63 rozdział i tu szczególnie werset 8 gdzie jest mowa o naszym Zbawicielu - interesujący jest tekst masorecki...... 16 - Ty Panie (JHWH - Ten który objawia się poprzez swoje ręce gwóźdź ) jesteś naszym Ojcem i Odkupicielem.
http://tanach.leszek-kwiatkowski.eu/index-12-63.htm
Poza tym werset z Izajasza 9 : 5 gdzie Jezus - dziecię które narodzi się , o którym prorokuje Izajasz jest tym Ojcem odwiecznym.
Znalazłam też w sieci ciekawą wypowiedź - film z pl napisami
http://youtu.be/hpi5YaNfl1U
Tak więc ja nie wierzę w trójce lecz jednoosobowego Boga - odwiecznego Ojca Jezusa Chrystusa , ale nie chcę absolutnie spierać się z tymi co wierzą inaczej - przedstawiłam tylko swoja wiarę , to jak również czuję i nie chcę , nie potrafię inaczej .
Chwała Jezusowi Chrystusowi.

Czyim synem wg Ciebie jest Jezus? O ilu osobach pisze w 1Tym2.5?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw lip 06, 2017 6:28 pm

Czyim synem wg Ciebie jest Jezus? O ilu osobach pisze w 1Tym2.5?

Jezus jako człowiek był pośrednikiem Nowego Przymierza , jako człowiek ogolocil sam siebie z Boskości przyjmując postać sługi. Nie przekonasz mnie..... , ani ja nie mam zamiaru przekonywać Cię. W Tanach przeczytałam tylko o Chrystusie jako odwiecznym Ojcu i JHWH to Jezus Chrystus bo któż został wyceniony na 30 srebrnikow?
Zachariasza 11 : 13 : Wtedy Jehowa rzekł do mnie: „Wrzuć ją do skarbca+ — tę wielką zapłatę, na jaką zostałem wyceniony z ich punktu widzenia”.+ Wziąłem więc te trzydzieści srebrników i wrzuciłem je do skarbca w domu Jehowy.+

Zibi

Postautor: Zibi » sob lip 08, 2017 5:48 am

Lukasza pisze kiedy Jezus stal sie synem Boga.
Piszesz ze Jezus to Bog, Jezus zaprzecza ze jest Bogiem - Marka 10.18.
Boga nikt nigdy nie widzial, skoro twierdzisz ze Jezus to Bog, to czy wiesz ze Jezusa widzialo wiele osób?
1Tym 2.5 pisze ze Jezus Jest czlowiekiem i posrednikiem.Skoro piszesz ze jest Bogiem, to nie moze byc posrednikiem.
Od kogo Jezus dostal objawienie o ktorym pisze w Ap. 1.1? Od siebie samego?
Po czyjej prwicy Jezus zasiadzie w Krolestwie Bozym? Po swej?
Zeby zlozyc rownowazny okup Jezus musial byc czlowiekiem, nikim innym. Ty znowu twierdzisz co innego.
Boga nie mozna zabic, jak to mozliwe ze Jezus umarł?
Czy Jezus jest synem samego siebie?Czy sam siebie wzbudzil z martwych?
W biblii pisze kiedy Jezus otrzymal Ducha Swietego, to znaczy ze wczesniej go nie mial..Wiesz kiedy to bylo, wiesz od kogo go dostal? To znaczy ze wczesniej go nie mial.. :mrgreen:

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob lip 08, 2017 10:12 am

W biblii pisze kiedy Jezus otrzymal Ducha Swietego

W Biblii też pisze że Ducha Świętego mieli też otrzymać Jego uczniowie:
J 7:38-39: "Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej. A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony."

A pamiętasz kiedy Ty otrzymałeś Ducha Świętego ?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob lip 08, 2017 11:02 am

Zibi o tym , że Jezus to Bóg , Twój znajomy hebraista może przeczytać w Tanach :-)
W tym wątku przedstawilam tylko nieliczne wersety :-)
viewtopic.php?f=28&t=878&start=290
Również i tutaj znajdziesz kilka moich wypowiedzi i wersetow z Tanach - może pokażesz znajomemu zydowi do poczytania :-)
viewtopic.php?f=3&t=997
viewtopic.php?f=3&t=997&start=10
viewtopic.php?f=3&t=997&start=30
viewtopic.php?f=3&t=997&start=40
viewtopic.php?f=3&t=997&start=50

Wróć do „Jezus Chrystus”