Jezus Chrystus - Bóg

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
forest

Re: Jezus Chrystus - Bóg

Postautor: forest » pt sie 26, 2016 12:20 pm

Ilyad, naprawdę ręce opadają czytając wasze głupoty. ;)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt sie 26, 2016 12:33 pm

Ilyad pisze:Datsun, zrób coś z tym bo po prostu ręce opadają...

Ręce opadają, rzeczywiście...
No cóż, próbowałem grzecznie i prosiłem aby nikogo nie obrażać ale jak widać forest po prostu inaczej nie umie.
Uprzedziłem , że zakończy się banem. Forest zaśmieca po kolei wątki pisząc monotematycznie i obraźliwie. Poza tym po pisowni widać, że to zbanowany wcześniej Paweł, Szaweł i gogzmagog.
Temu panu zatem ponownie dziękujemy za towarzystwo i żegnamy.

Ilyad

Postautor: Ilyad » pt sie 26, 2016 12:39 pm

Temu panu zatem ponownie dziękujemy za towarzystwo i żegnamy.

...życząc Bożej łaski i pojednania się ze Zbawicielem.
Módlmy się za niego.

christianinroman

Postautor: christianinroman » ndz sie 28, 2016 6:23 am

Ciekawe jaki teraz przyjmie pseudonim, by toczyć boje, tylko nie wiem z kim? Powinien sobie przeczytać Dzieje Apostolskie 5:33-42.
Błogosławionych nabożeństw życzę Wam wszystkim.

Natan

Postautor: Natan » ndz paź 16, 2016 10:24 am

To może wróćmy do tematu.

Jakie znaczenie ma dla nas wiara w Boskość Chrystusa?

Między innymi dzięki tej wierze jesteśmy w stanie potraktować Syna Bożego jako doskonałe, najpełniejsze objawienie Boga (Jana 1:1-3,14,18; Hebrajczyków 1:1-1-3). Jezus jest Bogiem objawionym w ciele (1 Tymoteusza 3:16, BG), jest Immanuelem, Bogiem z nami (Izajasza 7:14; Mateusza 1:23). W żadnym systemie religijnym Bóg nie stał się tak bliski człowiekowi. Nie potrzebujemy szukać prawdy poza Chrystusem, gdyż w Nim mieszka cieleśnie cała pełnia Bóstwa i z Jego pełni czerpiemy łaskę za łaską (Kolosan 2:9-10; Jana 1:16). Dzięki temu cieszymy się bliską, intymną więzią z Bogiem i jesteśmy pewni, że znaleźliśmy prawdę.

Mając taką biblijną wiarę możemy z czystym sumieniem czcić i uwielbiać Chrystusa na równi z Bogiem Ojcem (Jana 20:28; Rzymian 9:5). Jeśli Jezus nie jest Bogiem, to oddawanie Mu czci jest bałwochwalstwem, kultem stworzenia (Objawienie 22:8-9).

Wierząc, że nasz Zbawiciel jest Bogiem, możemy być przekonani, że wywalczył nam na krzyżu doskonałe zbawienie i nie musimy uzupełniać Jego dzieła własnymi dokonaniami (Jana 19:30). Nasze dobre uczynki są owocem łaski Bożej (1 Koryntian 15:10; Efezjan 2:10) oraz są dziełem Chrystusa i Ducha Świętego działającego w nas (Jana 15:5; Galacjan 5:22-23,25). Z uwagi na to, że w teologii różnych sekt Chrystus został odarty z Boskości i jest okaleczonym Zbawicielem, wprowadzono w nich programy pozabiblijnych uczynków, niezbędnych do zbawienia (por. Ga 2,21). My już dziś cieszymy się pokojem z Bogiem (Rzymian 5:1), gdyż nasz Pan pojednał nas z Nim przez swoją świętą krew. Nie musimy ulegać pokusie legalizmu, czyli traktowania chrześcijaństwa jedynie jako życia zgodnego z przepisami i nakazami, które zresztą często są tworem ludzkiego radykalizmu, wybiegającego poza naukę Nowego Testamentu.

Skoro Jezus jest Bogiem i Panem, to musimy Mu być posłuszni, żyć tak jak On i spełniać Jego przykazania (Jana 13:13; 1 Piotra 2:21-25; 1 Jana 2:3-6; Jana 14:21-24). Dzięki temu unikamy drugiej skrajności, pułapki antynomizmu, to jest przekonaniu, że chrześcijanin nie musi przestrzegać żadnych przykazań. Możemy prowadzić zrównoważone, spełnione i owocne życie chrześcijańskie, które będzie także świadectwem dla innych i skłoni ich do uwielbiania Boga (Mateusza 5:14-16).

Chwała Ci, Panie Jezu!

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » ndz paź 16, 2016 5:01 pm

Natan pisze:
Skoro Jezus jest Bogiem i Panem, to musimy Mu być posłuszni, żyć tak jak On i spełniać Jego przykazania (Jana 13:13; 1 Piotra 2:21-25; 1 Jana 2:3-6; Jana 14:21-24). Dzięki temu unikamy drugiej skrajności, pułapki antynomizmu, to jest przekonaniu, że chrześcijanin nie musi przestrzegać żadnych przykazań. Możemy prowadzić zrównoważone, spełnione i owocne życie chrześcijańskie, które będzie także świadectwem dla innych i skłoni ich do uwielbiania Boga (Mateusza 5:14-16).

Chwała Ci, Panie Jezu!

Dziękuję Natanie, za tak ważne i piękne słowa.
Jeżeli mogę, wymienię jeszcze jedną rzecz, która "spełnia się" po uznaniu Chrystusa Bogiem, mianowicie - zgięcie przed Nim kolan i błaganie o przebaczenie grzechów. Przed Bogiem bowiem powinniśmy klęknąć i uniżyć się, i tylko Bóg może nam przebaczyć grzechy.

Tak smutne jest, że SJ uznają oddawanie czci Panu Jezusowi i modlitwę do Niego za bałwochwalstwo...
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Ilyad

Postautor: Ilyad » ndz paź 16, 2016 10:53 pm

Jakie znaczenie ma dla nas wiara w Boskość Chrystusa?

Dla mnie takie, że jest to nauczanie biblijne. Teraz wiem to na pewno że uczniowie szukali społeczności z Chrystusem po Jego śmierci, tak jak był jeszcze na ziemi. Czytamy że "wzywali Jego imienia" (Dz.Ap.9:14; 1 Kor.1:2). Gdyby Chrystus nie był Bogiem, byłby to czysty spirytyzm ! Gdy za czasów SJ, napotykałem takie wersety, ogarniał mnie niepokój.

bernard

Postautor: bernard » pn paź 17, 2016 3:33 pm

Ilyad
Gdyby Chrystus nie był Bogiem, byłby to czysty spirytyzm

Dokładnie .
Co wiecej, zawierzenie zycia i zbawienia komus kto nie jest Bogiem byloby grzechem . Ba , wtedy i samego Jezusa trzeba by uznac za falszywego proroka skoro zycie wieczne uzaleznil od wiary w siebie .
Czytamy że "wzywali Jego imienia" (Dz.Ap.9:14; 1 Kor.1:2). Gdyby Chrystus nie był Bogiem, byłby to czysty spirytyzm ! Gdy za czasów SJ, napotykałem takie wersety, ogarniał mnie niepokój.

Niepokoj jakiego rodzaju ?

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw lis 24, 2016 6:17 pm

bernard pisze:Ilyad
Gdyby Chrystus nie był Bogiem, byłby to czysty spirytyzm

Dokładnie .
Co wiecej, zawierzenie zycia i zbawienia komus kto nie jest Bogiem byloby grzechem . Ba , wtedy i samego Jezusa trzeba by uznac za falszywego proroka skoro zycie wieczne uzaleznil od wiary w siebie .
Czytamy że "wzywali Jego imienia" (Dz.Ap.9:14; 1 Kor.1:2). Gdyby Chrystus nie był Bogiem, byłby to czysty spirytyzm ! Gdy za czasów SJ, napotykałem takie wersety, ogarniał mnie niepokój.

Niepokoj jakiego rodzaju ?

Niepokój, czy aby napewno dobrze wierzę jako SJ. Poniekąd zdawałem sobie sprawę z wymowy wersetów że pierwsi chrześcijanie po śmierci Pana "wzywali Jego imienia". Literatura SJ mówiła że to grzech.

bernard

Postautor: bernard » pt lis 25, 2016 6:48 am

Jezeli ktos odciaga od Pana Jezusa pod pretekstem rzekomej czci dla Boga Ojca , jest zwodzicielem .
Przecierz Bog Ojciec najwieksza chwale odbiera kiedy jest uwielbiony jest Syn :
Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię
aby na imię Jezusa
zgięło się każde kolano
istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
I aby wszelki język wyznał
że Jezus Chrystus jest PANEM-
ku chwale Boga Ojca.

Wolą Ojca jest wywyzszenie Syna , zgiecie przed Nim kolan i wzywanie jako PANA , a wszystko ku chwale tegoż Boga Ojca .
A WTS poniza Syna , zakazauje adaoracji i uwielbienia , Imie zas Jego ma zniknac z ust tych ktorzy chca wielbic Boga .

Poryw Ducha Swietego czy innego ducha ?

Wróć do „Jezus Chrystus”