Jezus Chrystus - Bóg

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Awatar użytkownika
morwa

Re: Jezus Chrystus - Bóg

Postautor: morwa » sob lis 26, 2016 12:44 pm

W związku z powyższym...
Czy ograniczamy się wyłącznie do modlitw do Jezusa? Modlitw do Ojca " niet " ?
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

bernard

Postautor: bernard » ndz lis 27, 2016 9:15 am

Oczywiscie ze NIE !
Ojciec jest przede wszystkim adresatem naszych modlitw , i to nie obok Syna tylko zawsze z Synem . To Syn Bozy uczy nas prawdziwej zywej relacji z Ojcem , i to nie tylko przez przyklad ale przez uzdolnienie nas do tego przez Ducha Swietego .
Nie ma prawdziwej relacji z Chrystusem bez Ojca , nie ma praedziwej relacji z Ojcem bez Chrystusa .
Nie ma jednego i drugiego bez Ducha Swietego , ktory to nas ku temu sklania i uzdalnia .

Bog Ojciec jest zawsze celem ,przez Chrystusa , z Chrystusem i w Chrystusie .

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » wt lut 28, 2017 9:56 pm

bernard pisze:Oczywiscie ze NIE !
Ojciec jest przede wszystkim adresatem naszych modlitw , i to nie obok Syna tylko zawsze z Synem . To Syn Bozy uczy nas prawdziwej zywej relacji z Ojcem , i to nie tylko przez przyklad ale przez uzdolnienie nas do tego przez Ducha Swietego .
Nie ma prawdziwej relacji z Chrystusem bez Ojca , nie ma praedziwej relacji z Ojcem bez Chrystusa .
Nie ma jednego i drugiego bez Ducha Swietego , ktory to nas ku temu sklania i uzdalnia .

Bog Ojciec jest zawsze celem ,przez Chrystusa , z Chrystusem i w Chrystusie .

Musisz się an coś zdecydować - raz piszesz, że adresatem modlitw jest Bóg a za chwilę piszesz, że Bóg to Trójca. To po co kierujesz modlitwy do Boga skoro Jezus to w/g was to też Bóg ? ;)
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

bernard

Postautor: bernard » czw mar 02, 2017 8:16 am

Modlę się do Ojca , jak też do Syna .I Ducha Świętego.
Nikt nie przychodzi do Ojca bez Syna .
Dlatego oddaje się cały Synowi żeby być caly w Ojcu i dla Ojca , tak jak Syn Boży .
Przychodzę do Ojca , wzywam Ojca ,wielbie i czczę tylko przez Chrystusa - stając się jedno z Nim , z Chrystusem - będąc jedno z Nim, i w Chrystusie - trwając w Nim. Synostwo boże utracone i zniekształcone przez grzech adamowy oraz nasze własne niewierności, zostaje odzyskane w jedynym Synu Bożym ,dlatego też w Nim i tylko w Nim możemy przychodzić z ufnością do Tego który nas umiłował w swoim Synu i wołać Abba - Ojcze.
Żeby być cały dla Ojca ,żeby oddawać mu wszelką cześć , trzeba wpierw przyjść do Syna, gdyż tylko On może nas postawić świętymi i nieskalanego przed Obliczem Boga Ojca.
Żeby być caly w Synu a przez to caly w Ojcu ,potrzeba Ducha Świętego który swoją mocą i działaniem połączy nas z Synem i Ojcem.

Proszę więc często Ojca żeby ukształtował mnie w Swoim Synu żebym był rzeczywistym Jego Synem i posła Swojego Ducha.
Proszę też Syna ,oddaje mu się caly dla miłości Ojca i ku Ojcu. Stając się z Nim jedno zeby wielbić razem z Nim i przez Niego Ojca.
Przyzywam tez Ducha Świętego żeby mnie uzdolnionił do tego czego sam z siebie nie mogę uczynić - czyli stać się jednym Ciałem i Krwią z Chrystusem .

Arcykaplanie, jednego Ci tylko brakuje w Twojej miłości Boga Ojca - Jego Syna . Oddając się Synowi Bożemu w Duchu Swiętym twoja relacja z Ojcem sięgnie wyżyn.

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » czw mar 02, 2017 8:36 am

bernard pisze:Modlę się do Ojca , jak też do Syna .I Ducha Świętego.
Nikt nie przychodzi do Ojca bez Syna .
Dlatego oddaje się cały Synowi żeby być caly w Ojcu i dla Ojca , tak jak Syn Boży .
Przychodzę do Ojca , wzywam Ojca ,wielbie i czczę tylko przez Chrystusa - stając się jedno z Nim , z Chrystusem - będąc jedno z Nim, i w Chrystusie - trwając w Nim. Synostwo boże utracone i zniekształcone przez grzech adamowy oraz nasze własne niewierności, zostaje odzyskane w jedynym Synu Bożym ,dlatego też w Nim i tylko w Nim możemy przychodzić z ufnością do Tego który nas umiłował w swoim Synu i wołać Abba - Ojcze.
Żeby być cały dla Ojca ,żeby oddawać mu wszelką cześć , trzeba wpierw przyjść do Syna, gdyż tylko On może nas postawić świętymi i nieskalanego przed Obliczem Boga Ojca.
Żeby być caly w Synu a przez to caly w Ojcu ,potrzeba Ducha Świętego który swoją mocą i działaniem połączy nas z Synem i Ojcem.

Proszę więc często Ojca żeby ukształtował mnie w Swoim Synu żebym był rzeczywistym Jego Synem i posła Swojego Ducha.
Proszę też Syna ,oddaje mu się caly dla miłości Ojca i ku Ojcu. Stając się z Nim jedno zeby wielbić razem z Nim i przez Niego Ojca.
Przyzywam tez Ducha Świętego żeby mnie uzdolnionił do tego czego sam z siebie nie mogę uczynić - czyli stać się jednym Ciałem i Krwią z Chrystusem .

Arcykaplanie, jednego Ci tylko brakuje w Twojej miłości Boga Ojca - Jego Syna . Oddając się Synowi Bożemu w Duchu Swiętym twoja relacja z Ojcem sięgnie wyżyn.

To jeśłi możesz wyjaśnij mi dokładnie kim jest ten ojciec w twoim rozumieniu. Czy jest to Bóg , który ma na imię Jehowa czy jest to ktoś inny ? ;)

bernard

Postautor: bernard » czw mar 02, 2017 12:12 pm

Juz mówiłem. ST kiedy mówi o Bogu mówi głównie o Ojcu, i nazywa Go imieniem min. JHWH .Z perspektywy zaś NT teksty odnoszące się do Ojca są też stosowane także do Syna , przez co, objawienie Boga pogłębia się o Ojca i Syna.No i Ducha Świętego. Dlatego tez JHWH jest imieniem Ojca,Syna i Ducha Świętego , zarówno razem jak i osobno.

Powiedz mi ,czy zgadzasz się z tym co w poprzednim poście napisałem ?

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » czw mar 02, 2017 10:25 pm

bernard pisze:Juz mówiłem. ST kiedy mówi o Bogu mówi głównie o Ojcu, i nazywa Go imieniem min. JHWH .Z perspektywy zaś NT teksty odnoszące się do Ojca są też stosowane także do Syna , przez co, objawienie Boga pogłębia się o Ojca i Syna.No i Ducha Świętego. Dlatego tez JHWH jest imieniem Ojca,Syna i Ducha Świętego , zarówno razem jak i osobno.

Czyli w NT twoim zdaniem Ojciec i Syn to ta sama osoba ? Jestem pod wrażeniem ! Podaj wersety, które potwierdzają twoją tezę.
Czyli Jehowa to i Ojciec i Syn i duch święty ? Proszę cię, podaj albo wersety biblijne albo źródło tych twoich "objawień" .

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pt mar 03, 2017 7:43 am

Arcykapłan pisze:
bernard pisze:Juz mówiłem. ST kiedy mówi o Bogu mówi głównie o Ojcu, i nazywa Go imieniem min. JHWH .Z perspektywy zaś NT teksty odnoszące się do Ojca są też stosowane także do Syna , przez co, objawienie Boga pogłębia się o Ojca i Syna.No i Ducha Świętego. Dlatego tez JHWH jest imieniem Ojca,Syna i Ducha Świętego , zarówno razem jak i osobno.

Czyli w NT twoim zdaniem Ojciec i Syn to ta sama osoba?.

Zadajesz w kółko to samo pytanie. W wielu wątkach otrzymywałeś odpowiedzi na nie. Moim zdaniem spamujesz, Arcy...
Twoim celem nie jest rozmowa, ale zakłócanie pokoju i ośmieszanie nas.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

bernard

Postautor: bernard » pt mar 03, 2017 12:22 pm

Arcykapłan pisze:
Czyli w NT twoim zdaniem Ojciec i Syn to ta sama osoba ?

Przecież mówiłem wielokrotnie ze są to dwie osoby a nie jedna
Czyli Jehowa to i Ojciec i Syn i duch święty ? Proszę cię, podaj albo wersety biblijne albo źródło tych twoich "objawień" .

Objawień?
Znasz przecież wersety którymi posługują się trynitarianie .

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » pt mar 03, 2017 9:22 pm

Ann78 pisze:
Arcykapłan pisze:

Czyli w NT twoim zdaniem Ojciec i Syn to ta sama osoba?.

Zadajesz w kółko to samo pytanie. W wielu wątkach otrzymywałeś odpowiedzi na nie. Moim zdaniem spamujesz, Arcy...
Twoim celem nie jest rozmowa, ale zakłócanie pokoju i ośmieszanie nas.

Zadaję to samo pytanie bo ciągle nie uzyskuję na nie odpowiedzi.

Wróć do „Jezus Chrystus”