Chwała Boga w Chrystusie

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Chwała Boga w Chrystusie

Postautor: Ann78 » pn lut 27, 2017 11:21 am

Chwała należy się tylko Bogu.

„Chwała na wysokościach Bogu, a na ziemi pokój ludziom, w których ma upodobanie.” Łuk. 2, 14 BW

"Przez wzgląd na siebie, przez wzgląd na siebie czynię to, bo jakże zbezczeszczone było moje imię; a przecież mojej chwały nie oddam innemu." Iz. 48, 11

„Przywołali więc ponownie człowieka, który był ślepy, i rzekli do niego: Oddaj chwałę Bogu; my wiemy, że człowiek ten jest grzeszny.” J. 9, 24 BW

Greckie słowo „chwała” to δοξαν.
Pojawia się ono wielokrotnie w Nowym Testamencie.
Warto prześledzić, czy stosowane jest jedynie wobec Boga Ojca, czy może wobec Pana Jezusa Chrystusa także?
Czy Pismo daje nam zalecenia do oddawania chwały Panu Jezusowi?

We wszystkich przedstawionych cytatach występuje to samo greckie słowo δοξαν.

„To powiedział Izajasz, gdyż ujrzał chwałę jego i mówił o nim” (o Kim? To osobny temat. Zachęcam do sprawdzenia i porównania Iz. 6 i J. 12) . J. 12, 41 BW

„i nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego; albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Amen.” Mat. 6, 13

„Wzrastajcie przeto w łasce i poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Jemu chwała zarówno teraz, jak i na wieki. Amen.” 2 P. 3, 18 PW-P

„a teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał.” J. 17, 5

„Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego złego i zachowa dla królestwa swego niebieskiego; jemu niech będzie chwała na wieki wieków. Amen.” 2 Tym. 4, 18

„Niech was wyposaży we wszystko dobre, abyście spełnili wolę jego, sprawując w nas to, co miłe jest w oczach jego, przez Jezusa Chrystusa, któremu niech będzie chwała na wieki wieków. Amen.” Hebr. 13, 21

„i mówili głosem donośnym: Godzien jest ten Baranek zabity wziąć moc i bogactwo, i mądrość, i siłę, i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo. (13) I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków.” Obj. 5, 12-13

Organizacja nie pozwala oddawać czci Panu Jezusowi, tym samym stawia ludzi poza Prawdą Ewangelii i poza Drogą, którą jest Chrystus.
Oddawanie Mu chwały jest zaleceniem Boga zawartym w Piśmie Świętym.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Arcykapłan

Re: Chwała Boga w Chrystusie

Postautor: Arcykapłan » pn lut 27, 2017 11:34 am

Świadkowie Jehowy stosują się do tego co nakazuje Jehowa. A co nakazuje Jehowa czytamy chociażby tu :
W sześć dni później Jezus zabrał Piotra i Jakuba, i Jana, jego brata, i zaprowadził ich samych na wyniosłą górę.+ 2 I został na ich oczach przemieniony, i oblicze jego zajaśniało jak słońce,+ a jego szaty wierzchnie stały się błyszczące jak światło.+ 3 I oto ukazali się im Mojżesz i Eliasz, którzy z nim rozmawiali.+ 4 Na to Piotr rzekł do Jezusa: „Panie, to wspaniale, że tu jesteśmy. Jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla ciebie i jeden dla Mojżesza, i jeden dla Eliasza”.+ 5 Gdy on jeszcze mówił, oto ocienił ich jasny obłok i oto głos z obłoku powiedział: „To jest mój Syn, umiłowany, którego darzę uznaniem;+ jego słuchajcie”. Mt 17

W innym fragmencie Biblii Jezus sam jasno mówi co ma być dla nas najważniejsze w życiu :
"Gdy faryzeusze usłyszeli, że zmusił saduceuszy do milczenia, zeszli się w jedną grupę. 35 I jeden z nich, biegły w Prawie,+ zapytał, wystawiając go na próbę: 36 „Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?”+ 37 On rzekł do niego: „‚Masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem’.+ 38 To jest największe i pierwsze przykazanie. 39 Drugie, podobne do tego, jest to: ‚Masz miłować swego bliźniego jak samego siebie’.+ 40 Na tych dwóch przykazaniach całe Prawo zawisło, a także Prorocy”.+" Mt 22

Nikt nie umniejsza Jezusowi chwały jaką posiada od Jehowy. To Jezus sam nakazuje nam całym sercem miłować Jehowę. Jezus jest cały czas tym, który objawia nam prawdę o swoim Ojcu.
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn lut 27, 2017 2:21 pm

Mateusza 22 : 37 tekst masorecki (hebrajski) - Powiedział Jezus do niego miłuj ALEF TAW ( zapis fenicki ALEF to głowa byka - czyli moc siła , TAW to krzyż ) - czyli nasza glowe która jest Chrystus i który zostanie (bo jesteśmy w Ew. Mateusza) ukrzyżowany - JHWH Elohecha.
JHWH - JESHUA HANATZRI VEMELECH HAYHOODEM - objawia się poprzez swoją rękę / gwóźdź. Jezus Nazarejczyk Król Judejski. VEMELECH - pierwsza litera WAW która oznacza gwóźdź i to jest wyróżnienie Króla - Tego który był przybity gwoździami do krzyża , bo królów - melech , hamelech było wielu , ale tylko Jezus jest tym WAMELECH hamalakim z Objawienia 17 : 14 Król królów.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn lut 27, 2017 2:39 pm

Arcykapłan pisze:Świadkowie Jehowy stosują się do tego co nakazuje Jehowa.

Gdyby tak było naprawdę jak piszesz to świadkowie Jehowy uczestniczyliby w Pamiątce śmierci Pańskiej.

1 Kor. 11:24-25
24. A podziękowawszy, złamał i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje za was wydane; to czyńcie na pamiątkę moją.
25. Podobnie i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to nowe przymierze we krwi mojej; to czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moją.
(BW)

Jak myślisz, Arcy...

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » pn lut 27, 2017 4:47 pm

Datsun pisze:

Gdyby tak było naprawdę jak piszesz to świadkowie Jehowy uczestniczyliby w Pamiątce śmierci Pańskiej.

24. A podziękowawszy, złamał i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje za was wydane; to czyńcie na pamiątkę moją.
25. Podobnie i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to nowe przymierze we krwi mojej; to czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moją.
(BW)

Jak myślisz, Arcy...

Z tego co wiem, to świadkowie Jehowy co roku spotykają się na tzw Pamiątce. Więc chyba wypełniają nakaz Jezusa ? ;)

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » pn lut 27, 2017 4:48 pm

Agnieszka pisze:Mateusza 22 : 37 tekst masorecki (hebrajski) - Powiedział Jezus do niego miłuj ALEF TAW ( zapis fenicki ALEF to głowa byka - czyli moc siła , TAW to krzyż ) - czyli nasza glowe która jest Chrystus i który zostanie (bo jesteśmy w Ew. Mateusza) ukrzyżowany - JHWH Elohecha.
JHWH - JESHUA HANATZRI VEMELECH HAYHOODEM - objawia się poprzez swoją rękę / gwóźdź. Jezus Nazarejczyk Król Judejski. VEMELECH - pierwsza litera WAW która oznacza gwóźdź i to jest wyróżnienie Króla - Tego który był przybity gwoździami do krzyża , bo królów - melech , hamelech było wielu , ale tylko Jezus jest tym WAMELECH hamalakim z Objawienia 17 : 14 Król królów.

Proszę cię, może już nie pisz do mnie tych swoich hebrajskich rewelacji ;)
Ja jednak będę posiłkował się polskimi przekładami Biblii a Tobie życzę wszystkiego najlepszego ;)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn lut 27, 2017 4:56 pm

Arcykapłan pisze:
Datsun pisze:

(BW)

Jak myślisz, Arcy...

Z tego co wiem, to świadkowie Jehowy co roku spotykają się na tzw Pamiątce. Więc chyba wypełniają nakaz Jezusa ? ;)

Przeczytaj uważnie ten cytat. Tam jest mowa o jedzeniu chleba i piciu wina na Pamiątkę.
Byłem wiele razy na takiej "Pamiątce" u śJ. Tylko nieliczni i wybrani podobno tak robią. Nigdy tego nawet nie widziałem. Jezus taką "Pamiątkę" miał Twoim zdaniem na myśli?

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » pn lut 27, 2017 4:58 pm

Datsun pisze:
Arcykapłan pisze:
Datsun pisze:

(BW)

Jak myślisz, Arcy...

Przeczytaj uważnie ten cytat. Tam jest mowa o jedzeniu chleba i piciu wina na Pamiątkę.
Byłem wiele razy na takiej "Pamiątce" u śJ. Tylko nieliczni i wybrani podobno tak robią. Nigdy tego nawet nie widziałem. Jezus taką "Pamiątkę" miał Twoim zdaniem na myśli?

Ja nie wiem "co Jezus miał na myśli", nie byłem nigdy na Pamiatce wiem trudno mi z tobą o tym dyskutować.

Wróć do „Jezus Chrystus”