Kamień obrazy i skała potknięcia

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Kamień obrazy i skała potknięcia

Postautor: Ann78 » wt lut 28, 2017 7:44 am

Podaję kilka fragmentów ze Starego i Nowego Testamentu, które mówią o tym, Kim jest ów kamień/skała.
Warto pochylić się nad tym. Zachęcam gorąco.

Iz. 8, 13-15:
"Tylko Pana Zastępów [YHWH w tekście oryginalnym] miejcie za Świętego, niech On będzie waszą bojaźnią i On waszym lękiem! I będzie wam świętością i kamieniem obrazy, i skałą potknięcia dla obydwu domów Izraela, sidłem i siecią dla mieszkańców Jeruzalemu. I wielu potknie się o nie i upadną, i potłuką się, i będą usidleni i schwytani."

PAN ZASTĘPÓW, YHWH jest kamieniem obrazy i skałą potknięcia, i wielu potknie się o Niego, gdyż nie uwierzą w Niego.

Iz.28,16:
"Dlatego tak mówi Wszechmocny, Pan: Oto Ja kładę na Syjonie kamień, kamień wypróbowany, kosztowny kamień węgielny, mocno ugruntowany: Kto wierzy, ten się nie zachwieje"

Rz. 9,33 nawiązuje do powyższego tekstu:
"Jak napisano: Oto kładę na Syjonie Kamień obrazy i skałę zgorszenia, a kto w niego uwierzy, nie będzie zawstydzony."

1 P. 2,6-8 także nawiązuje do tekstów z Izajasza:
"Dlatego to powiedziane jest w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, kosztowny, A kto weń wierzy, nie zawiedzie się.
Dla was, którzy wierzycie, jest on rzeczą cenną; dla niewierzących zaś kamień ten, którym wzgardzili budowniczowie, pozostał kamieniem węgielnym,
Ale też kamieniem, o który się potkną, i skałą zgorszenia; ci, którzy nie wierzą Słowu, potykają się oń, na co zresztą są przeznaczeni.
"

Jeżeli jeszcze ktoś ma wątpliwości, ze teksty NT wskazują na Chrystusa, mówiąc o Nim, ze jest kamieniem obrazy i skałą potknięcia, definitywnie wyjaśniają tę sprawę Dzieje Ap. 4,10-11:

"To niech wam wszystkim i całemu ludowi izraelskiemu wiadome będzie, że stało się to w imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego, którego wy ukrzyżowaliście, którego Bóg wzbudził z martwych; dzięki niemu ten oto stoi zdrów przed wami.
On to jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się kamieniem węgielnym."

Pisze o tym także Ap. Pawel w Ef. 2,20-21:
"Zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus,
Na którym cała budowa mocno spojona rośnie w przybytek święty w Panu,"

Proponuję tez zajrzeć do:
Mat 21
Mar 12
Luk 20

Reasumując: teksty ST mówią o JAHWE jako o kamieniu obrazy i skale potknięcia. Teksty NT wskazują na Chrystusa, gdyż jak wiemy, o Niego potykają się ci, którzy nie uwierzyli. Najpierw Żydzi, teraz wszyscy, którzy odmawiają Mu czci i boskości.

Pana Zastępów, Jego za Świętego miejcie. Pana Zastępów, czyli Jezusa Chrystusa.

Tekst z bloga JW Pomoc
http://www.ggwo.pl/jw-pomoc---blog
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Arcykapłan

Re: Kamień obrazy i skała potknięcia

Postautor: Arcykapłan » wt lut 28, 2017 8:01 am

Jezus jest kamieniem węgielnym nowego przymierza Jehowy z ludzkością.
Tytuł "Pan Zastępów " zawsze należy się tylko i wyłącznie Jehowie !
Na tym przykładzie widać jasno po co imię Boga zastępuje się słowem "Pan". Ma to na celu zakłamanie jasnego i prostego przesłania Biblii .
Także piszący tu jak widać mocno potykają się o to co czytają w Biblii.
Cytujesz Iz 28,16 :
"dlatego tak rzekł Wszechwładny Pan, Jehowa: „Oto kładę kamień+ jako fundament na Syjonie,+ kamień wypróbowany,+ drogocenny narożnik+ niewzruszonego fundamentu.+ Nikt, kto wierzy, nie wpadnie w popłoch. (PNŚ)

Werset ten jasno pokazuje właśnie to, że Jehowa kładzie nowy kamień na Syjonie czyli Jezusa , swojego Syna. Tak więc Ann po raz kolejny zaprzeczacie sami sobie ;)

Gdzie w NT czytasz o "Jezusie Zastępów" ? ;)
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt lut 28, 2017 8:47 am

Na tych przykładach jasno widać, że Jezus Chrystus to JHWH ze Starego Testamentu jasne i proste przesłanie Biblii.
Tylko Jezus jest ODKUPICIELEM / ZBAWICIELEM czyli Tym JHWH ze Starego Przymierza - ale nie musisz się z tym zgadzać - idź swoją drogą - droga niewolnika .

Ann - dziękuję Ci za Twój bardzo przejrzysty wpis i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » wt lut 28, 2017 8:58 am

Ann78 pisze:Iz.28,16:
"Dlatego tak mówi Wszechmocny, Pan: Oto Ja kładę na Syjonie kamień, kamień wypróbowany, kosztowny kamień węgielny, mocno ugruntowany: Kto wierzy, ten się nie zachwieje"

.....
Pisze o tym także Ap. Pawel w Ef. 2,20-21:
"Zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus,
Na którym cała budowa mocno spojona rośnie w przybytek święty w Panu,"

Reasumując: teksty ST mówią o JAHWE jako o kamieniu obrazy i skale potknięcia.
Teksty NT wskazują na Chrystusa, gdyż jak wiemy, o Niego potykają się ci, którzy nie uwierzyli.
Najpierw Żydzi, teraz wszyscy, którzy odmawiają Mu czci i boskości.

Ann 78 ...
Wyjaśnienie takiego stanu rzeczy jest proste.. Ma to związek z wywyższeniem naszego Pana ...

1Kor 15:27 bp "zgodnie ze słowami Pisma Świętego: "Wszystko rzucił pod Jego stopy". Skoro Pismo Święte stwierdza, że wszystko zostało Mu poddane, to oczywiście nie ma na myśli Tego, który Mu wszystko poddał."
Ef 1:22 bp "Wszystko też Mu położył pod stopy, a Jego samego [postawił] ponad wszelkim stworzeniem i ustanowił Głową Kościoła,"
Hbr 2:8 bw "wszystko poddałeś pod stopy jego. A poddawszy mu wszystko, nie pozostawił niczego, co by mu poddane nie było. Teraz jednak nie widzimy jeszcze, że mu wszystko jest poddane;"

OJCIEC przypisał wszystko SYNOWI-oprócz Siebie... Dlatego Izajasz mówi że Wszechmocny kładzie kamień...którym i ON był dla Izraela...
Z tej przyczyny Biblia określenia przypisywane w ST Bogu JHWH w NT odnosi do Jezusa.
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt lut 28, 2017 9:23 am

Psalm 98 Chwała Bogu Zbawcy świata ! Jest to chymn na cześć PANA KRÓLA .
Psalmisa śpiewa Chrystusowi Panu - JHWH który nadchodzi sądzić ziemię .
http://biblia.deon.pl/rozdział.php?id=931
W Tanach w 2 - gim wersecie mamy JHWH JESZUTAW - Jeszu - Jezus , TAW - znak krzyża.
http://tanach.leszek-kwiatkowski.eu/index-27-98.htm
Nie możemy mieć dwóch zbawicieli - tylko jednego JHWH JESZU - czyli Jezusa.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt lut 28, 2017 9:26 am

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » wt lut 28, 2017 9:37 am

Przede wszystkim w Iz 28,16 nie występuje słowo Pan a na pewno jest tam imię Boga Jehowa. To raz. Gdzie tam czytacie , że Jehowa mówi, że kładzie sam siebie jako kamień węgielny ?
Takie interpretowanie Biblii naprawdę woła o pomstę do nieba ! Jehowa mówi o kamieniu węgielnym, którym to ma być później Jezus a tu niesamowita interpretacja , że i Jehowa i Jezus to ta sama osoba....niesamowite !

To smutne jak ludzie przeinaczają Biblię.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » wt lut 28, 2017 9:55 am

Agnieszka pisze:Psalm 98 Chwała Bogu Zbawcy świata ! Jest to chymn na cześć PANA KRÓLA .
Psalmisa śpiewa Chrystusowi Panu - JHWH który nadchodzi sądzić ziemię .
http://biblia.deon.pl/rozdział.php?id=931
W Tanach w 2 - gim wersecie mamy JHWH JESZUTAW - Jeszu - Jezus , TAW - znak krzyża.
http://tanach.leszek-kwiatkowski.eu/index-27-98.htm
Nie możemy mieć dwóch zbawicieli - tylko jednego JHWH JESZU - czyli Jezusa.

Agnieszko a te teksty rozgraniczają JEZUSA i Boga JHWH jako 2 odrębne osoby...

Jana 8:42
42. Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym
Ojcem, miłowalibyscie mnie, Ja bowiem
wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem
nie sam od siebie przyszedłem,
lecz On mnie posłał.

Posyłający nie może być posłanym!

Jana 20
17. Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo
jeszcze nie wstapiłem do Ojca; ale idz do
braci moich i powiedz im: Wstepuje do Ojca
mego i Ojca waszego, do Boga mego i
Boga waszego.

Jezus ma swojego BOGA? SIEBIE???

Ponadto JEZUS jest pośrednikiem... Do kogo pytam? Do siebie samego???
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » wt lut 28, 2017 10:04 am

Brawo, Morwa ! ;)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt lut 28, 2017 10:15 am

Morwa , napiszę krótko bo mam swoją pracę zawodową - też co prawda przy kompie ale jest ważniejsza od forum .
W Jezusie poznajemy dopiero Ojca , a tłumaczenia na inne języki nie satysfakcjonują mnie.
Jezus był kiedyś mediatorem tutaj na ziemi , bo ogolocil sam siebie z Boskości , przyjął naturę człowieka , sługi .
Mediatorem Nowego Przymierza - był osobą stojąca pomiędzy - która buduje porozumienie pomiędzy dwoma stronami - BÓG - człowiek , bierze grzechy całego świata na siebie - Tylko Bóg może to uczynić. Chrystus jako arbiter godzi nas z Bogiem przez swoją krew dlatego jest nazywany pośrednikiem Nowego Przymierza.
Jego rola jako człowieka / posrednika już dawno skończyła się - z chwilą przelania krwi i odtąd mamy pełny dostęp do Boga - już nie poprzez skladanie ofiar ze zwierząt.
W taki sposób rozumiem pośrednictwo!

Wróć do „Jezus Chrystus”