Jezus godzien czci i uwielbienia

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
christianinroman

Re: Jezus godzien czci i uwielbienia

Postautor: christianinroman » pt kwie 07, 2017 8:10 pm

Bracie Natan, to są właśnie te perełki spośród tysięcy pieśni. Alleluja, Chwała Panu Jezusowi.

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob kwie 08, 2017 6:35 am

Natan pisze:
morwa pisze:Dziękuję Natanie...
Piękne słowa
Znam tę melodię ale do innych słów...

Morwo, bardzo dziękuję za alternatywną wersję. Nie znałem tych słów ułożonych do tej samej melodii. Muszę przyznać, że również są piękne i kryją w sobie głęboką treść.

Nie jestem pewien, ale to wersja ze "Śpiewnika Brzesku Tysiąclecia". Jest tam wiele innych, starych chrześcijańskich pieśni, których dotąd nie znalazłem w żadnym innym śpiewniku.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob kwie 08, 2017 10:20 am

Natan pisze:O, cudowny jest mój Zbawiciel
Frederick Arthur Graves

Piękna,nieznana mi dotąd pieśń... Dziękuję...
A to inna pieśń , podejmująca tematykę męki Pańskiej...

1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob kwie 08, 2017 10:25 am

[quote="morwa Z uwagi na posuchę w śpiewnikach Swiadków Jehowy,która wciąż się wzmaga, a dotyczącej naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa proponuję zamieszczać w tym wątku ulubione utwory muzyczne bądz poetyckie które wypełnią tę lukę.
Uznaję że pieśń bywa często formą modlitwy,poruszyć może skostniałe serca i na to liczę
".

Morwo, otworzyłaś bardzo ciekawy i potrzebny wątek. :)

To fakt, że pieśni u świadków są niestety "ubogie". Zauważyłam jednak jak w kościołach ewangelicznych, zielonoświątkowych pomału odchodzi się od pieśni ze Śpiewnika Pielgrzyma. Te pieśni mają przesłanie duchowe, chwytają za serce. Pamiętam moje pierwsze spotkania we Wspólnocie Wolnych Chrześcijan, byłam zauroczona tymi pieśniami.

Załączam tylko niektóre z nich:
Pieśni ze Śpiewnika Pielgrzyma we wspólnocie WCh w Mławie

http://filadelfia.pl/spiewnik/

Co dzisiaj można zauważyć w kościołach? Niestety nie duchowe przesłanie zawarte w pieśniach, ale często widowiskowe, przy światełkach, głośne "zespoły uwielbieniowe" - występ jak na estradzie. Często jakieś rymowanki do taktu, podrygiwanie, klaskanie, tańczenie z flagami, trans......

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob kwie 08, 2017 10:39 am

Ilyad pisze:
Nie jestem pewien, ale to wersja ze "Śpiewnika Brzesku Tysiąclecia". Jest tam wiele innych, starych chrześcijańskich pieśni, których dotąd nie znalazłem w żadnym innym śpiewniku.

Czy to śpiewnik Badaczy Pisma Świętego?

Kilka lat temu spędzałam kilkudniowy urlop razem z grupą Braci z Kościoła Wolnych Chrześcijan. W pewnym momencie wśród pieśni była ta: "kiedy ranne wstają zorze" dobrze mi znana z kościoła katolickiego. Gdy zapytałam o tę pieśń brata, bardzo się zdenerwował, coś tam tłumaczył, a ja tylko zapytałam :roll: ... Czy to ma znaczenie z jakiego śpiewnika śpiewamy pieśni? Teraz i w KK są pieśni takie jak u ewangelicznych, słyszałam to osobiście podczas pielgrzymek do Częstochowy, albo na zlocie młodzieży katolickiej.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob kwie 08, 2017 10:43 am

Ilyad pisze:

Zgadza się Ilyadzie to wersja z tego śpiewnika...
Jest tam wiele pieśni które pokrywają się z pieśniami ze śpiewnika Pielgrzyma.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob kwie 08, 2017 10:54 am

Iskierka pisze:
Kilka lat temu spędzałam kilkudniowy urlop razem z grupą Braci z Kościoła Wolnych Chrześcijan. W pewnym momencie wśród pieśni była ta: "kiedy ranne wstają zorze" dobrze mi znana z kościoła katolickiego. Gdy zapytałam o tę pieśń brata, bardzo się zdenerwował, coś tam tłumaczył, a ja tylko zapytałam :roll: ... Czy to ma znaczenie z jakiego śpiewnika śpiewamy pieśni? Teraz i w KK są pieśni takie jak u ewangelicznych, słyszałam to osobiście podczas pielgrzymek do Częstochowy, albo na zlocie młodzieży katolickiej.

Pieśń "Kiedy ranne wstają zorze" znajduje się w Spiewniku Brzasku Tysiąclecia...
Tak jest to śpiewnik Badaczy...

Moim zdaniem jest to bardzo piękna pieśń,chociaż przypuszczam,że będąc SJ przychylnie bym się o niej nie wypowiedziała...
Autorem jest Franciszek Karpiński...

http://oblubienica.eu/piesni/spiewnik-pielgrzyma/kiedy-ranne-wstaja-zorze

christianinroman

Postautor: christianinroman » sob kwie 08, 2017 6:51 pm

Kolejna pieśń ze ŚP nr.8 autor J. Neander
1. Chwalże ma duszo Mocarza i Króla wszechświata! Niech się twa prośba gorąca z podzięką przeplata! W górę się zwróć harfo i lutnio się zbudź! Niech pieśń twa w niebo ulata.
2. Chwalże Mocarza co wszystkim tak mądrze kieruje! Który na skrzydłach cię orlich bezpiecznie piastuje; Który Ci dał w dobrach rozlicznych twój dział. Czy serce twoje to czuje?
3. Chwalże Mocarza co cudnie cię tak ukształtował, zdrowiem obdarzył i drogi ci zawsze torował! Z iluż to trwóg Wielki, potężny cię Bóg dziwną swą mocą ratował!
4. Chwalże ma duszo Mocarza, co ci błogosławił. Coć się w strumieniach miłości Tak dziwnie objawił! Duchu mój miej Boga w pamięci wciąż swej, byś miłość Jego rad sławił!
5. Chwalże ma duszo Mocarza gorącym westchnieniem, Chwalże Go wszystko co żyje z Abrama nasieniem! On blaski Swe w serce twe biedne có śle; Chwal Go na wieki swym pieniem!
4.

Natan

Postautor: Natan » pn kwie 10, 2017 7:20 pm

christianinroman pisze:Kolejna pieśń ze ŚP nr.8 autor J. Neander
1. Chwalże ma duszo Mocarza i Króla wszechświata! Niech się twa prośba gorąca z podzięką przeplata! W górę się zwróć harfo i lutnio się zbudź! Niech pieśń twa w niebo ulata.
2. Chwalże Mocarza co wszystkim tak mądrze kieruje! Który na skrzydłach cię orlich bezpiecznie piastuje; Który Ci dał w dobrach rozlicznych twój dział. Czy serce twoje to czuje?
3. Chwalże Mocarza co cudnie cię tak ukształtował, zdrowiem obdarzył i drogi ci zawsze torował! Z iluż to trwóg Wielki, potężny cię Bóg dziwną swą mocą ratował!
4. Chwalże ma duszo Mocarza, co ci błogosławił. Coć się w strumieniach miłości Tak dziwnie objawił! Duchu mój miej Boga w pamięci wciąż swej, byś miłość Jego rad sławił!
5. Chwalże ma duszo Mocarza gorącym westchnieniem, Chwalże Go wszystko co żyje z Abrama nasieniem! On blaski Swe w serce twe biedne có śle; Chwal Go na wieki swym pieniem!
4.

Drogi Bracie,

Tak, to jedna z najpiękniejszych pieśni. Wydaje mi się, że odnosi się ona do Boga Ojca. Poniżej jedno z moich ulubionych wykonań. Budzi we mnie silne wzruszenie:

Wróć do „Jezus Chrystus”