Zielone Święta

Biblijne postrzeganie Ducha Świętego
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Zielone Święta

Postautor: Datsun » pt cze 09, 2017 4:25 am

Bernardzie, czy odpowiedź Agnieszki w końcu Ciebie satysfakcjonuje? :)

bernard

Postautor: bernard » sob cze 10, 2017 12:21 pm

Jeżeli chodzi o to ze adresatami byli Koryntianie to jest to chyba czymś oczywistym , nie o to mi jednak chodziło. Czy słowa Pawła były adresowane tylko do nowonarodzonych ?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob cze 10, 2017 12:44 pm

bernard pisze:Jeżeli chodzi o to ze adresatami byli Koryntianie to jest to chyba czymś oczywistym , nie o to mi jednak chodziło. Czy słowa Pawła były adresowane tylko do nowonarodzonych ?

Nie tylko.
Paweł przypomina tutaj jak wielkimi i ważnymi ( w sensie , że zależy Bogu na nas) ludźmi jesteśmy w oczach Boga .
Bóg poprzez swojego Ducha uczynił nas swoją świątynią - zapragnął aż takiej bliskości z nami , że chce być obecny w każdym z nas.
Każdy z nas ma w swoim życiu wzloty i upadki , list ten również opisuje takie objawy niedojrzalosci Koryntian , ale najważniejsze jest podnieść się - czasem potrzeba jest też zrobić taki "remanent" w naszym życiu - oczyścić się aby nasze wnętrze - ta świątynia nie była zasmiecona / zasmiecana.
Nawet tym którzy deklarują się nowonarodzonymi zdarzają się takie objawy niedojrzalosci duchowej - mi również , ale ważne jest aby nad sobą pracować / chcieć nad sobą pracować i kiedy trzeba - powiedzieć przepraszam / przyznać się do swoich błędów i przede wszystkim je zauważać. Całe życie tak na prawdę uczymy się a najlepszym naszym nauczycielem i wzorem do naśladowania winien być Chrystus - który był i jest bez grzechu.
Bernardzie mam teraz nadzieję , że wyczerpująco odpowiedziałam na Twoje pytanie i jesteś już usatysfakcjonowany :-)
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

Wróć do „Duch Święty”