Duch Święty- energia czy osoba.

Biblijne postrzeganie Ducha Świętego
GrzegorzS04

Re: Duch Święty- energia czy osoba.

Postautor: GrzegorzS04 » wt kwie 24, 2018 10:10 am

Ann78 pisze:Zastanów się jeszcze Sadlorze, czy mozesz wierzyć w kogoś, kto nie jest Bogiem?
Taka wiara byłaby sprzeczna ze Słowem Bożym, gdyż tam takie praktyki nazywa się bałwochwalstwem.
Jeżeli Chrystus nie jest Bogiem, a Ty wierzysz w Niego, popełniasz grzech bałwochwalstwa i grzeszysz przeciwko Samemu Bogu YHWH, który jest Bogiem zazdrosnym i Swej czci nie odda nikomu.
Powiedz mi proszę, a wcześniej sam doprecyzujemy w swojej głowie i sercu - kimże jest dla Ciebie Pan Jezus Chrystus?
Powiesz: Synem Bożym, Mesjaszem. Dobrze, ale doprecyzuj - kim? Archaniołem, stworzeniem? Kim? Jeżeli nie Bogiem, to kim?

Ann 78 jesteś człowiekiem,kobietą chrześcijanką,nauczycielką matką... i z pewnością dużo więcej.
Zatem KIM jesteś? Czy przypisane Ci jest tylko jedno określenie? NIE !
W zależności od okresu Twego zycia i funkcji Tobie przypisanych pasuje do Ciebie wiele nazw.
Podobnie Pan Jezus Jest zarazem Synem Bożym jak i tym,który ma Boską naturę
Jest Również Mesjaszem,był posłańcem Niebios a zatem również aniołem... Bo Słowo "anioł" znaczy posłaniec.
Pojmujesz błędnie temat bałwochwalstwa powołując się na zazdrość Boga...która uwypuklona była zwłaszcza w ST gdy naród wybrany szedł za obcymi bogami.
Nie bierzesz pod uwagę dziejów ludzkich i planów Boga który wywyższył Swego Syna dozwalając na oddawanie MU czci.

tylkoJahwe

Postautor: tylkoJahwe » wt kwie 24, 2018 10:46 am

Ann78 pisze:Zastanów się jeszcze Sadlorze, czy mozesz wierzyć w kogoś, kto nie jest Bogiem?
Taka wiara byłaby sprzeczna ze Słowem Bożym, gdyż tam takie praktyki nazywa się bałwochwalstwem.
Jeżeli Chrystus nie jest Bogiem, a Ty wierzysz w Niego, popełniasz grzech bałwochwalstwa i grzeszysz przeciwko Samemu Bogu YHWH, który jest Bogiem zazdrosnym i Swej czci nie odda nikomu.
Powiedz mi proszę, a wcześniej sam doprecyzujemy w swojej głowie i sercu - kimże jest dla Ciebie Pan Jezus Chrystus?
Powiesz: Synem Bożym, Mesjaszem. Dobrze, ale doprecyzuj - kim? Archaniołem, stworzeniem? Kim? Jeżeli nie Bogiem, to kim?

Pokaz mi choć jeden werset mówiący o tym, ze Jezus jest Bogiem równym Bogu Jahwe !!! Każdy kto zna Biblie wie, ze Jezus to syn Jahwe ;)

Sadlor

Postautor: Sadlor » wt kwie 24, 2018 12:36 pm

( 1 Tym 2 : 5 ) "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,"

( Jan 17 : 3 ) "A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś."

( 1 Kor 8 : 6 ) "Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy."

Już wiele razy pisałem kim jest dla mnie Pan Jezus i w jaki sposób Go wyznaję. np tu viewtopic.php?f=32&t=1271

Pan Jezus wyszedł od Ojca i Pisma składają o nim świadectwo, na podstawie tego świadectwa wyznaję Go tak jak jest opisany w Biblii, nie musi być Bogiem Najwyższym bym go wyznawał, Ojciec powiedział mi że mam go wyznawać jako Syna Bożego, Mesjasza, Zbawiciela... i tak go wyznaję, nie na podstawie tego co mi mówią o Nim śmiertelnicy, ale na podstawie świadectwa znajdującego sie w Biblii

Ale skoro tak śmiało mnie pytasz, zapytam i ja ciebie czy nie jest nadużyciem w stosunku do Boga stwierdzenie pod którym tak często sie podpisujesz ze słowem AMEN. "Trójjedyny Bóg" co to za hybryda? Nigdzie w natchnionym Słowie spotkać nie można takiego zlepku słow, zastanów sie nad tym w swoim sercu, bo mówisz o Bogu i nie wszystkie ludzkie określenia można sobie łączyć ze słowem Bóg mając na myśli najwyższego Boga [JHWH]

Przeczytaj proszę ten fragment Słowa i rozważ w sercu co mówił o swojej zależności od Boga Ojca nasz Pan Jezus Chrystus.

( Jan 5 : 19 - 47 )
19 W odpowiedzi na to Jezus im mówił: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Syn nie mógłby niczego czynić sam od siebie, gdyby nie widział Ojca czyniącego. Albowiem to samo, co On czyni, podobnie i Syn czyni. 20 Ojciec bowiem miłuje Syna i ukazuje Mu to wszystko, co On sam czyni, i jeszcze większe dzieła ukaże Mu, abyście się dziwili. 21 Albowiem jak Ojciec wskrzesza umarłych i ożywia, tak również i Syn ożywia tych, których chce. 22 Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, 23 aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał. 24 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia. 25 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, że nadchodzi godzina, nawet już jest, kiedy to umarli usłyszą5 głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą. 26 Podobnie jak Ojciec ma życie w sobie, tak również dał Synowi: mieć życie w sobie samym. 27 Przekazał Mu władzę wykonywania sądu, ponieważ jest Synem Człowieczym. 28 Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach6, usłyszą głos Jego: 29 a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia. 30 Ja sam z siebie nic czynić nie mogę7. Tak, jak słyszę, sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy; nie szukam bowiem własnej woli, lecz woli Tego, który Mnie posłał.
31 Gdybym Ja wydawał świadectwo o sobie samym, sąd mój nie byłby prawdziwy8. 32 Jest przecież ktoś inny, kto wydaje sąd o Mnie; a wiem, że sąd, który o Mnie wydaje, jest prawdziwy. 33 Wysłaliście poselstwo do Jana i on dał świadectwo prawdzie. 34 Ja nie zważam na świadectwo człowieka, ale mówię to, abyście byli zbawieni. 35 On był lampą, co płonie i świeci, wy zaś chcieliście radować się krótki czas jego światłem.
36 Ja mam świadectwo większe od Janowego. Są to dzieła, które Ojciec dał Mi do wykonania; dzieła, które czynię, świadczą o Mnie, że Ojciec Mnie posłał. 37 Ojciec, który Mnie posłał, On dał o Mnie świadectwo. Nigdy nie słyszeliście ani Jego głosu, ani nie widzieliście Jego oblicza; 38 nie macie także słowa Jego, trwającego w was, bo wyście nie uwierzyli w Tego, którego On posłał. 39 Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne9: to one właśnie dają o Mnie świadectwo. 40 A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie. 41 Nie odbieram chwały od ludzi, 42 ale wiem o was, że nie macie w sobie miłości Boga. 43 Przyszedłem w imieniu Ojca mego, a nie przyjęliście Mnie. Gdyby jednak przybył kto inny we własnym imieniu, to byście go przyjęli. 44 Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga? 45 Nie mniemajcie jednak, że to Ja was oskarżę przed Ojcem. Waszym oskarżycielem jest Mojżesz, w którym wy pokładacie nadzieję. 46 Gdybyście jednak uwierzyli Mojżeszowi, to byście i Mnie uwierzyli. O Mnie bowiem on pisał. 47 Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakżeż moim słowom będziecie wierzyli?»
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » wt kwie 24, 2018 7:33 pm

Pan Jezus jest kamieniem obrazy i skałą potknięcia. Kto się o Niego potyka?

Jest wiele fragmentów Biblii, które mówią o tym, ze Pan Jezus jest Bogiem. Były wskazywane wiele razy, nie będę ich przytaczać. Jest tez mowa o tym, ze Syn i Ojciec są Jedno.
Termin „Trójjedyny Bóg”, to nie żadna hybryda, ale próba wyjasnienia Tego, którego wyjaśnić się nie da, a którego opisuje Pismo jako Ojca, Syna i Ducha Świetego. I nie chodzi tu o słowo Trójca, ale o to Kogo i w jaki sposób ono wyjaśnia.

Chcesz Boga sklasyfikować wg własnego umysłu - możesz, i tak On jest ponad Twoje wyobrażenia. Nie zamkniesz go w pudełku swojej „mądrości”, nie ograniczysz Go.

Czy Syn Boży objawił Ci, ze nie jest Bogiem, czy może w Twojej głowie tkwi cały czas straznicowa doktryna? Warto prosić Boga o reset złych nauk. To są te ogony, o które tak zawsze wścieka się Basia, kiedy mowię, ze trzeba je odciąć.

Nie ma sensu dalej roztrząsać tego tematu. Słusznie Natan napisał, ze wszystko to zasłona dymna, w rzeczywistości chodzi o to, żeby poniżyć Chrystusa, żeby nie był On dla nas Alfą i Omegą, Pierwszym i Ostatnim, Początkiem i Końcem, żeby nie był dla nas Światłością i Życiem.

Ap. Paweł ponad wszystko pragnął poznać Chrystusa, wszystko uznał za śmieci, żeby tylko Jego zyskać.
Dla mnie Pan Jezus jest największym skarbem, a przebaczenie i zbawienie jakie daje - największym darem.

Wierze w Ojca, Syna i Ducha Świetego. Amen.

Iskierka

Postautor: Iskierka » wt kwie 24, 2018 8:05 pm

Ann78 pisze:Pan Jezus jest kamieniem obrazy i skałą potknięcia. Kto się o Niego potyka?

Jest wiele fragmentów Biblii, które mówią o tym, ze Pan Jezus jest Bogiem. Były wskazywane wiele razy, nie będę ich przytaczać. Jest tez mowa o tym, ze Syn i Ojciec są Jedno.
Termin „Trójjedyny Bóg”, to nie żadna hybryda, ale próba wyjasnienia Tego, którego wyjaśnić się nie da, a którego opisuje Pismo jako Ojca, Syna i Ducha Świetego. I nie chodzi tu o słowo Trójca, ale o to Kogo i w jaki sposób ono wyjaśnia.

Chcesz Boga sklasyfikować wg własnego umysłu - możesz, i tak On jest ponad Twoje wyobrażenia. Nie zamkniesz go w pudełku swojej „mądrości”, nie ograniczysz Go.

Czy Syn Boży objawił Ci, ze nie jest Bogiem, czy może w Twojej głowie tkwi cały czas straznicowa doktryna? Warto prosić Boga o reset złych nauk. To są te ogony, o które tak zawsze wścieka się Basia, kiedy mowię, ze trzeba je odciąć.

Nie ma sensu dalej roztrząsać tego tematu. Słusznie Natan napisał, ze wszystko to zasłona dymna, w rzeczywistości chodzi o to, żeby poniżyć Chrystusa, żeby nie był On dla nas Alfą i Omegą, Pierwszym i Ostatnim, Początkiem i Końcem, żeby nie był dla nas Światłością i Życiem.

Ap. Paweł ponad wszystko pragnął poznać Chrystusa, wszystko uznał za śmieci, żeby tylko Jego zyskać.
Dla mnie Pan Jezus jest największym skarbem, a przebaczenie i zbawienie jakie daje - największym darem.

Piszę z telefonu więc mogę zrobić błąd. Aniu co to za słowa "wścieka"się, i do tego" zawsze ":-(, od dawna nie masz ze mną kontaktu i co możesz wiedzieć jak jest teraz, ja broniłam świadków widząc Twoje złe nastawienie, można dużo mówić ale ważne jak mówić aby nie ranić, więcej nie napiszę, chociaż mogłabym, jestem teraz na wakacjach i życzę wszystkim pokoju Bożego :-)

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » wt kwie 24, 2018 8:25 pm

Iskierka pisze:
Ann78 pisze:Pan Jezus jest kamieniem obrazy i skałą potknięcia. Kto się o Niego potyka?

Piszę z telefonu więc mogę zrobić błąd. Aniu co to za słowa "wścieka"się, i do tego" zawsze ":-(, od dawna nie masz ze mną kontaktu i co możesz wiedzieć jak jest teraz, ja broniłam świadków widząc Twoje złe nastawienie, można dużo mówić ale ważne jak mówić aby nie ranić, więcej nie napiszę, chociaż mogłabym, jestem teraz na wakacjach i życzę wszystkim pokoju Bożego :-)

Basiu, nigdy nie miałam złego nastawienia do SJ. Nigdy. Przed nawroceniem miałam obojętne, bo Ich nie znałam.
Bardzo żal mi ludzi, którzy cierpią w organizacji. W dodatku uczeni są nieprawdy o Bogu. Tyle razy już pisałam o tym, po co znowu to roztrząsać?
Pozdrawiam Cię i życzę miłego odpoczynku.
PS. Kontakt mamy cały czas, wg mojej oceny...

Sadlor

Postautor: Sadlor » wt kwie 24, 2018 9:13 pm

( Jan 17 : 21 ) "Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś." czy i "oni" też są Bogami?
Jest też wiele fragmentów mówiących o tym że ludzie to Bogowie, szatan itp. umiesz je rozróżnić w kontekście całości Słowa Bożego?

Ann78 pisze:Termin „Trójjedyny Bóg”, to nie żadna hybryda, ale próba wyjasnienia Tego, którego wyjaśnić się nie da, a którego opisuje Pismo jako Ojca, Syna i Ducha Świetego. I nie chodzi tu o słowo Trójca, ale o to Kogo i w jaki sposób ono wyjaśnia.

Termin ten jest sztuczny i nie występuje w Biblii. Nie uważam go za bluźnierczy bo pomaga wam zrozumieć jego istotę w taki sposób w jaki ją rozumiecie, nie zmienia to jednak faktu że nie ma on wiele wspólnego z Biblią a dla osób które mają Unitarne zrozumienie istoty Boga jest po prostu nieporozumieniem i niepotrzebym tworem. Biblia opisuje to w prostszy sposób którego ja jestem zwolennikiem.

Ann78 pisze:Chcesz Boga sklasyfikować wg własnego umysłu - możesz, i tak On jest ponad Twoje wyobrażenia. Nie zamkniesz go w pudełku swojej „mądrości”, nie ograniczysz Go.

Ty również nie zamkniesz Boga w swoim niedoskonałym zrozumieniu, względem Boga oboje jestesmy na tym samym poziomie, może poza tym że jako kobieta bieżesz się za nauczanie ( osobiście w mniej lub bardziej luźnych dyskusjach nie mam nic do tego puki to nauczanie jest w duchu Chrystusowym, sam wiele nauczyłem się np. od siostry Basi którą bardzo cenię )

Ann78 pisze:Czy Syn Boży objawił Ci, ze nie jest Bogiem, czy może w Twojej głowie tkwi cały czas straznicowa doktryna? Warto prosić Boga o reset złych nauk. To są te ogony, o które tak zawsze wścieka się Basia, kiedy mowię, ze trzeba je odciąć.

Nigdy nie miałem okazii przesiąknąć "strażnicową doktryną". Tak jak napisałem w swoim świadectwie, nigdy nie byłem typowym prawdziwym świadkiem po prostu wychowałem się w takiej rodzinie i osobiście cenię sobie to, że miałem takie a nie inne środowisko, ze względu na szacunek do Biblii i wiarę w jej nieomylność. Być może to właśnie dlatego zostałem w właściwym czasie zrodzony przez Słowo i zostałem przekonany o grzechu, sprawiedliwości i o sądzie, aby później wyznając na chrzecie w którym uczestniczyłaś że Jezus Chrystus jest moim Panem.

Ann78 pisze:Nie ma sensu dalej roztrząsać tego tematu. Słusznie Natan napisał, ze wszystko to zasłona dymna, w rzeczywistości chodzi o to, żeby poniżyć Chrystusa, żeby nie był On dla nas Alfą i Omegą, Pierwszym i Ostatnim, Początkiem i Końcem, żeby nie był dla nas Światłością i Życiem.

Czy ja kiedykolwiek poniżyłem Pana Jezusa pisząc na tym forum, Boże dopomóż by tak nigdy się nie stało. Zawsze gdy piszę na tematy doktrynalne podpieram się Słowem a nie wnioskami a gdy piszę coś kontrowersyjnego, wysyłam taki tekst wczesniej do starszych braci którym ufam i których cenię by ocenili tekst, czy sie aby nie zagalopowałem.

Ann78 pisze:Ap. Paweł ponad wszystko pragnął poznać Chrystusa, wszystko uznał za śmieci, żeby tylko Jego zyskać.

Widzisz dla mnie również tak jest, modlę się do Pana Jezusa i modlę się tez do Ojca i wierzę w Ojca i Syna i Ducha Świętego ( chodź mam problem by jednoznacznie potrafić sklasyfikować Ducha Świetego jako Osobę bądź nie Osobę, ale to na marginesie )

Widzisz Aniu jako osoba która ma Służbę dla osób inaczej wierzących polecam wziąć przykład z ap. Pawła, kiedyś już to pisałem ale powtórzę bo wierzę że Słowo Boże ma moc.

( 1 Kor 9 : 19 - 23 ) "Będąc wolnym wobec wszystkich, oddałem się w niewolę wszystkim, abym jak najwięcej ludzi pozyskał. I stałem się dla Żydów jako Żyd, aby Żydów pozyskać; dla tych, którzy są pod zakonem, jakobym był pod zakonem, chociaż sam pod zakonem nie jestem, aby tych, którzy są pod zakonem, pozyskać. Dla tych, którzy są bez zakonu, jakobym był bez zakonu, chociaż nie jestem bez zakonu Bożego, lecz pod zakonem Chrystusowym, aby pozyskać tych, którzy są bez zakonu. Dla słabych stałem się słabym, aby słabych pozyskać; dla wszystkich stałem się wszystkim, żeby tak czy owak niektórych zbawić. A czynię tu wszystko dla ewangelii, aby uczestniczyć w jej zwiastowaniu."

Pozdrawiam Cię Aniu pokojem Chrystusowym.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » śr kwie 25, 2018 5:01 am

Robercie, pozostań w pokoju.

GrzegorzS04

Postautor: GrzegorzS04 » śr kwie 25, 2018 1:02 pm

Ann78 pisze:Robercie, pozostań w pokoju.

Robertowi pokój byłby odebrany gdyby musiał przyjąć nauki które nie mają mocnego ugruntowania w Słowie Bożym.
Trójca to domniemanie,bo gdyby to była fundamentalna nauka zarówno Pan jezus jak i apostołowie jasno by tę naukę głosili.
Na szczęście Robert stara się i bardzo dobrze,pozostawać w harmonii ze Słowem Bożym oraz z własnym sumieniem.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » sob kwie 28, 2018 9:41 pm

Wg mnie Duch Święty to DAR. Nie energia, nie osoba.
Dar mądrości, rozeznania, zrozumienia, poznania.
Dar służący do czynienia pokoju.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 29, 2018 12:26 am przez Pstryk Provolone, łącznie zmieniany 1 raz.
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Wróć do „Duch Święty”