Duch Święty- energia czy osoba.

Biblijne postrzeganie Ducha Świętego
Agnieszka

Re: Duch Święty- energia czy osoba.

Postautor: Agnieszka » wt mar 21, 2017 10:41 am

bernard pisze:A czy np wierzyli w Syna Bożego ?

Bernardzie , chyba mnie już poznałeś na tyle , że wiesz , że dla mnie jedynym Bogiem i odwiecznym Ojcem tym z Izajasza jest właśnie Chrystus który już od początku w jezyku hebrajskim jest tym JHWH a nie trójca i to Syn Człowieczy objawił się Abrahamowi , Izaakowi, Jakubowi. I dla mnie wszystko jest w Chrystusie.
Nie uciekaj do zupełnie innych pytań - rozmawiamy o Duchu Świętym - kim był dla innych wcześniej a kim jest teraz.
Nie będziemy o tym pisać wkoło - ja już swoje pojęcie istoty Boga dawno przedstawiłam , tematem jest Duch Święty - energia czy osoba.
Wytłumacz mi proszę - cz w takim razie wcześniej wierzono inaczej - bo przecież skoro Duch Święty nie objawił się jako osoba.....? Trochę kościół zamotal się....... - nie uważasz ?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt mar 21, 2017 10:42 am

Agnieszka pisze:

Bernardzie , chyba mnie już poznałeś na tyle , że wiesz , że dla mnie jedynym Bogiem i odwiecznym Ojcem tym z Izajasza jest właśnie Chrystus który już od początku w jezyku hebrajskim jest tym JHWH a nie trójca i to Syn Człowieczy objawił się Abrahamowi , Izaakowi, Jakubowi. I dla mnie wszystko jest w Chrystusie.
Nie uciekaj do zupełnie innych pytań - rozmawiamy o Duchu Świętym - kim był dla innych wcześniej a kim jest teraz.
Nie będziemy o tym pisać wkoło - ja już swoje pojęcie istoty Boga dawno przedstawiłam , tematem jest Duch Święty - energia czy osoba.
Wytłumacz mi proszę - cz w takim razie wcześniej wierzono inaczej - bo przecież skoro Duch Święty nie objawił się jako osoba.....? Trochę kościół zamotal się....... - nie uważasz ?

Tak wierzyli w Syna Bożego - nawet o nim prorokowali , wyprowadził ich z ziemi egipskiej.

bernard

Postautor: bernard » wt mar 21, 2017 11:07 am

Agnieszka pisze:

No ale ja nie nawiązuje do Twoich przekonań ;)
Nie uciekam od odpowiedzi. Chciałem tylko pokazać różnice w pojmowanie Syna Bożego przez Żydów i chrześcijan. Podobnie też jest z Duchem Świętym jak i innymi sprawami. Zauważ że chrześcijanin będzie odczytywać trochę inaczej ST niż żyd . Patrzenie na ST bez Chrystusa jest inne niż przez Chrystusa.

Przecież cały czas jestem w temacie.

Może nie tyle inaczej co niepełnie. Jeżeli ST byłby pelnia objawienia Bożego to NT byłby niepotrzebny.
Tak wierzyli w Syna Bożego - nawet o nim prorokowali , wyprowadził ich z ziemi egipskiej.

Pokaż mi w takim razie jakąś naukę judaizmu lub wypowiedź wierzącego Żyda który to potwierdzi.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt mar 21, 2017 11:14 am

P.S. Wcześniej ludzie nie wierzyli w Ducha Świętego jako osoba - czyli dla jednych jeden Bóg - i tu dla mnie Chrystus , dla innych w takim razie dwójca - oddzielnie Ojciec i Syn , a dopiero potem ludzie objawienia dostali , że jest jeszcze trzecia osoba Duch Święty - trzy odrębne osoby ale jeden Bóg. W takim razie Mojżesz , Abraham nie mogli wierzyć w trójce jaką wykreowal później kościół i Ducha Świętego jako osobę - czyż nie tak?

bernard

Postautor: bernard » wt mar 21, 2017 11:18 am

Agnieszka
W takim razie Mojżesz , Abraham nie mogli wierzyć w trójce jaką wykreowal później kościół i Ducha Świętego jako osobę - czyż nie tak?

Dla nich ta rzeczywistość była nieznana. Podobnie jak i Jezus ukrzyżowany i zmartwychwstały którego również ,,wykreował" kościól.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt mar 21, 2017 11:20 am

Znam dużo żydów którzy w taki sposób wierzą , że to Chrystus jest jedynym Bogiem , ale rację mają Ci co mają większą siłę przebicia , czasem sponsorów żeby coś opublikować / napisać książkę .
Wiesz dlaczego książka w poszukiwaniu Chrześcijańskiej wolności nie została przetłumaczona na j. polski i opublikowana?
Ja domyślam się , że dlatego , że Franz nie był wyznawca trójcy......
"Kryzys sumienia" porusza zupełnie inne zagadnienia.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt mar 21, 2017 11:27 am

bernard pisze:Agnieszka
W takim razie Mojżesz , Abraham nie mogli wierzyć w trójce jaką wykreowal później kościół i Ducha Świętego jako osobę - czyż nie tak?

Dla nich ta rzeczywistość była nieznana. Podobnie jak i Jezus ukrzyżowany i zmartwychwstały którego również ,,wykreował" kościól.

Prorokowali , że Jezus będzie ukrzyżowany , znak TAW - czyli krzyża na czołach , że narodzi się jako człowiek - Bóg Mocny , Książę Pokoju , Ojciec odwieczny , że będzie cierpiał (poczytaj Izajasza , Psalmy , Zachariasza ) - pisaliśmy o tym , ale już o tym , że Duch Święty nie jest osobą - objawienia nie otrzymali.
I teraz pytanie : W jakiego Boga zatem wierzył Mojżesz , Abraham itd. W innego - nie takiego jak obecnie.

bernard

Postautor: bernard » wt mar 21, 2017 11:28 am

Agnieszka
Znam dużo żydów którzy w taki sposób wierzą , że to Chrystus jest jedynym Bogiem ,

Trudno ich nazwać wtedy Żydami. Chodziło mi o tradycyjny judaizm .
Wiesz dlaczego książka w poszukiwaniu Chrześcijańskiej wolności nie została przetłumaczona na j. polski i opublikowana?
Ja domyślam się , że dlatego , że Franz nie był wyznawca trójcy......

Nie została przetłumaczona gdyż jest /była blokowania w taki czy inny sposób przez ŚJ, podobnie jak też było z Kryzysem Sumienia.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt mar 21, 2017 12:24 pm

Sporo lat już nie jest przetłumaczona , a większe wpływy na świat uważam , że ma przede wszystkim imperium w Rzymie :-) ;-)

bernard

Postautor: bernard » wt mar 21, 2017 1:38 pm

Jasne , międzynarodowy spisek Żydów, masonów, cyklistów i Rzymu. ;)

Wróć do „Duch Święty”