Duch Święty- energia czy osoba.

Biblijne postrzeganie Ducha Świętego
Pstryk Provolone

Re: Duch Święty- energia czy osoba.

Postautor: Pstryk Provolone » pn kwie 30, 2018 11:02 am

Chyba nie masz nic do ukrycia przed forumowiczami, i możesz wrzucić mój post spowrotem???
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

korba

Postautor: korba » pn kwie 30, 2018 11:22 am

Pstryk... odpuść! Ja osobiście nie potrafię cię 'ogarnąć'. Moim zdaniem rzeczywiście 'zaśmiecasz' wątki ale... tego nie dostrzegasz. WALCZYSZ o... NIE WIEM CO! W tym temacie.
Zdaję sobie sprawę z tego, że Datsun ma wiele pracy raczej z porządkowaniem/usuwaniem/przenoszeniem postów, ale TY to robisz NAGMINNIE.
Myślę, że ujmę to, jak widzi to większość forumowiczów: TY MASZ RACJĘ!!!! Ale w swoich oczach. Dlatego KAŻDY Twój post, który jest usunięty traktujesz jako atak na PRAWDĘ.
Sorry, ale zdaje się, że w takim stylu nie pociągniesz zbyt długo na tym forum. Jakem korba...

korba

Postautor: korba » pn kwie 30, 2018 11:27 am

Ważnymi dla kogo? I w jakim znaczeniu?
Obawiam się, że to będzie zamulenie tematu. Czy potrafisz SOBIE powiedzieć STOP i nie pisać więcej?

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pn kwie 30, 2018 11:32 am

Jesteś poplecznikiem kłamstwa i fałszu?

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pn kwie 30, 2018 11:46 am

Ilyad pisze:
Dziś za puźno na ewangelizację ludzi

Jestem teraz w Armenii. To kraj, w którym już w I wieku byli chrześcijanie. Apostołowie Tadeusz i Bartłomiej głosili tu Ewangelię i za to zginęli śmiercią męczeńską (odarto ich żywcem ze skóry). W 301 roku chrześcijaństwo zostało ustanowione religią państwową. Trudno na świecie o kraj, gdzie ewangelia jest bardziej rozpowszechniona. Przedwczoraj byliśmy w starożytnym kościele z czasów początków chrześcijaństwa, połączonym z klasztorem, gdzie spotkaliśmy na zewnątrz kobietę, która prosiła o pomoc w leczeniu czteroletniej córeczki, która może zostać inwalidą. Zostawiłem jej NT Gedeonitów i potem gdy wszystko obejrzeliśmy podszedłem do niej, zapytałem co się stało z dzieckiem, opowiedziałem jej co Bóg uczynił w moim życiu i że On może wszystko. Zapytałem ją po rosyjsku:
- czy jeżeli Bóg uzdrowi Twoją córeczkę, będziesz Mu służyć ?
- Tak - odpowiedziała
- Jeżeli chcesz, to pomodlimy się za Tobą i za nią. Chcesz ?
- Tak - odpowiedziała
Pomodliliśmy się i ona też się pomodliła na głos - bo tak jej powiedzieliśmy
- Czytaj tą książeczkę codziennie. Najlepiej rano i wieczorem i rozmawiaj z Bogiem.
Kobieta zachowywała się jakby jej było zimno, chociaż była ciepło ubrana, a brat z którym byłem rozmawiał z nią jeszcze po ormiańsku i powiedział mi że podczas modlitwy zaczęła mieć dreszcze i nigdy się tak nie czuła i nie wie co z nią się dzieje. Odeszliśmy od niej, a ona miała łzy w oczach.
Wszystko w rękach Boga. Nie wiemy co dalej się będzie działo i czy Bóg uzdrowi dziecko tej kobiety, ale wiem że "za późno" to będzie gdy Chrystus powróci po swój kościół i na sąd nad tą ziemią. Wierzę w prawdziwość słów:

I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.

Mat. 24:14

Ty też wierzysz Pstryku ?

A ja Jestem w polsce, z osobą bezdomną jem chleb na ławce w parku.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pn kwie 30, 2018 1:08 pm

Jest to osoba oddana i kibicująca naszemu klubowi. Klub wszedł do 4 ligi. A z tego klubu wywodzi się Łukasz Piszczek, nasz kolega. Ja nie musze wyjeżdżać do Armenii po zaszczyty tamtejszych ludzi, lub w poszukiwaniu poklasku wśród "swoich". Wy prześwietni chrześcijanie!!! Powinniście się wstydzić! Misje kurwa macie zbawiania świata... śmiać mi się z was chce! Pomimo iż jesteście żałośni! Żaden język nie podniesie się przeciwko mnie w sądzie, poprzez obietnicę Bożą!

korba

Postautor: korba » pn kwie 30, 2018 1:14 pm

A ja myślę, że to schizofrenia albo jakaś inna tego typu przypadłość.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pn kwie 30, 2018 1:15 pm

A ja myślę że to Goczałkowice Zdrój!

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn kwie 30, 2018 1:17 pm

Pstryk Provolone pisze:Jest to osoba oddana i kibicująca naszemu klubowi. Klub wszedł do 4 ligi. A z tego klubu wywodzi się Łukasz Piszczek, nasz kolega. Ja nie musze wyjeżdżać do Armenii po zaszczyty tamtejszych ludzi, lub w poszukiwaniu poklasku wśród "swoich". Wy prześwietni chrześcijanie!!! Powinniście się wstydzić! Misje kurwa macie zbawiania świata... śmiać mi się z was chce! Pomimo iż jesteście żałośni! Żaden język nie podniesie się przeciwko mnie w sądzie, poprzez obietnicę Bożą!

Brawo Pstryku, brawo....
Powiedziałem i prosiłem abyś nie zaśmiecał wątków. Przez Ciebie mam od groma roboty i na dodatek te bluzgi muszę czytać.
Naprawdę nie potrafisz inaczej? Prośby nie pomagają. To co mam zrobić, zbanować?
Odnoszę wrażenie, że właśnie tego chcesz. Nie rób z siebie na siłę męczennika.

korba

Postautor: korba » pn kwie 30, 2018 1:43 pm

Datsun, męczennik, to ktoś, kto trzyma się ustalonych reguł (np. tych na forum) mimo wszystko jest źle traktowany. Natomiast ofiara (np. własnej głupoty) to ktoś, kto nie musi łamać jakiś reguł (np. tych na forum) a mimo wszystko je łamie, choć to nie wynika z przekonań/światopoglądu/religii itp.
'Wyznanie/religia/światopogląd/przekonania/wyznanie" itp. nie są powodem, aby zamulać/zanieczyszczać/zaśmiecać/rozwalać tematy jakiegokolwiek forum. Nie znam takiego poglądu czy religii, że to to jakoś konieczne czy nawet potrzebne lub słuszne.
Toż to głupota a nie jakieś męczeństwo czy prześladowania.
To tak, jak każdy kierowca za przekroczenie prędkości dostaje mandat. Jest prześladowany i w związku z tym jest męczennikiem?
Nie.
Pstryk będzie się teraz 'zaperzał' coraz bardziej i coraz, coraz.

Wróć do „Duch Święty”