BÓG Jezusa

Ogólne pojęcie istoty Boga, właściwe zrozumienie w oparciu o Pismo Święte
Awatar użytkownika
morwa

Re: BÓG Jezusa

Postautor: morwa » ndz wrz 24, 2017 7:03 am

Natan pisze:Siostro Morwo,

.....Prawda biblijna jest taka, że Chrystus jest Bogiem-Człowiekiem: ...... Myśli te odnoszą się też do takich wersetów, jak Objawienie 3:12, gdzie Jezus jako Człowiek nazywa Boga Ojca swoim Bogiem. Nie przeczy to naturze Boskiej Zbawiciela, lecz wskazuje na Jego drugą, ludzką naturę.

Nie mogę się zgodzić z powyższym Br. Natanie...

Dostrzegam,że Słowo Boże nie naucza o Chrystusie , w którym przeplatają się dwie natury, boska oraz ludzka...pomimo tekstu który przytoczyłeś...
Dlaczego?
Dlatego gdyż ten poglad zaprzecza podstawie chrześcijaństwa – nauce o zmartwychwstaniu!
Inkarnacja czyli nauka o wcieleniu,bliska nauce hinduistycznej o podobnym wydzwięku,sugeruje, iż zmartwychwstanie nie jest potrzebne, bo po śmierci żyje się dalej...

W pojęciu osób,które przychylają się do tego pogladu „Jezus jako Bóg wcielony” w zasadzie w pełni nie umiera...
Umiera tylko Jego „ludzka natura” a boska czyli duchowa natura żyje dalej...

Dlaczego więc Słowo Boże mówi o "ożywieniu Jezusa w duchu" ?

1Piotra 3:18 (BW)....

„Bo nawet Chrystus raz na zawsze umarł za grzechy, prawy za nieprawych, aby was przywieść do Boga; uśmiercony został w ciele, ale
ożywiony w duchu„

Czyżby boska natura Jezusa potrzebowała również zmartwychwstania?

Z 1 Jana 3:16 dowiadujemy się,że Nasz Pan nie tylko swoje ciało ale również swoje życie oddał za nas!

[b] „Po tym poznaliśmy miłość, że On oddał za nas życie swoje. My także winniśmy oddać życie za braci”

Sam Jezus mówi o sobie...
Ks. Objawienia 1:18 (BT):

„… Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków i mam klucze śmierci i Otchłani.”

I na koniec prośba Jezusa...do Ojca...
J 17:5 bt4 "A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał."

Skoro Jezus nosił w sobie boską naturę to o jakiej chwale mówił? Czy ta prośba nie świadczy o tym,iż miał tylko jedną naturę,naturę ludzką?
W związku z tym,zastanawiajace dla mnie jest to, jak należy rozumieć naukę o „wywyższeniu Pana Jezusa-po zmartwychwstaniu skoro miałby to być powrót do tego.... co wcześniej było?
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » ndz wrz 24, 2017 11:02 am

Natan pisze:Gdy nawiązałem kontakt z ewangelicznymi chrześcijanami, wówczas poznałem taką pieśń, która wyraża moją wiarę:

.....
Wierzę ja, wierzę ja,
Że On [b]jest wieczny Boży Syn
......[/b]

Pieśń nr 303, "Śpiewnik Pielgrzyma" (wytłuszczenie w Refrenie moje).

Czy słowo "wieczny" oznacza zawsze "nie majacy początku" ?

Skoro Jezus został ZRODZONY przez swego Ojca... to myslę,że jest tu mowa o jakimś początku...

Dla mnie słowo "wieczny" w tym przypadku oznacza ' istniejący od jakiegoś czasu,odwiecznie ...na wieki"
Przymierza Boże też nazwane bywają wiecznymi co nie znaczy,iż były od zawsze... bo przecież miały one swój początek...

Co do pieśni...
Ja, kiedy nie wyszłam jeszcze z organizacji , na długo przed apostazją,byłam bardzo poruszona treścią pieśni jaką usłyszałam w KZ gdzie 'nielegalnie ' przybyłam na nabożeństwo...

Pieśń nr 141 "Śpiewnik Pielgrzyma"

Imię Jezus wiecznie świeże,
Zniszczyć go nie może czas,
Więc Jezusa imieniowi
Niechaj śpiewa każdy z nas.
W tym imieniu żywot wieczny,
Wolność błoga z rajskich stron,
W nim Swą miłość niewymowną
Wszystkim nam objawił On.

Imię Jezus najpiękniejsze,
Niesie w serca światła blask,
W tym imieniu znajdziesz niebo,
Wybawienie, hojność łask.

Imię Jezus niechaj zabrzmi,
Niech je pozna cały świat!
Wszak w nim tylko pokój znajdziesz,
Znajdziesz lek na grzechu jad.
Przed Jezusem złość ucieka,
Przed Jezusem pierzcha noc,
Bo w imieniu Jego tylko
Znajdziesz do zwycięstwa moc.

Imię Jezus jako gwiazda
Błyszczy na niebieskim tle,
Ono ciebie do wolności,
Do zbawienia słodko zwie.
Choćby wszystkie światła zgasły,
Choćby nastał wieczny mrok,
Imię Jezus będzie świecić,
Bo w nim żyje wieczny Bóg

Od kiedy imię JEZUS stało się "świeże" dla potomków Adama?
Czy to imię było aż tak samo znaczące dla ludzi przed Golgotą jak i po...?
Po akcie zbawienia na krzyżu, było jest i będzie wieczne...i dziś mogę powiedzieć również że jest 'odwiecznie' świeże od tamtego czasu...

Awatar użytkownika
Natan

Postautor: Natan » ndz wrz 24, 2017 6:02 pm

morwa pisze: ... Dostrzegam,że Słowo Boże nie naucza o Chrystusie , w którym przeplatają się dwie natury, boska oraz ludzka...pomimo tekstu który przytoczyłeś...
Dlaczego?
Dlatego gdyż ten poglad zaprzecza podstawie chrześcijaństwa – nauce o zmartwychwstaniu!
Inkarnacja czyli nauka o wcieleniu,bliska nauce hinduistycznej o podobnym wydzwięku,sugeruje, iż zmartwychwstanie nie jest potrzebne, bo po śmierci żyje się dalej...

W pojęciu osób,które przychylają się do tego pogladu „Jezus jako Bóg wcielony” w zasadzie w pełni nie umiera...
Umiera tylko Jego „ludzka natura” a boska czyli duchowa natura żyje dalej...

„Bo nawet Chrystus raz na zawsze umarł za grzechy, prawy za nieprawych, aby was przywieść do Boga; uśmiercony został w ciele, ale
ożywiony w duchu„

Z 1 Jana 3:16 dowiadujemy się,że Nasz Pan nie tylko swoje ciało ale również swoje życie oddał za nas!

[b] „Po tym poznaliśmy miłość, że On oddał za nas życie swoje. My także winniśmy oddać życie za braci”

„… Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków i mam klucze śmierci i Otchłani.”

J 17:5 bt4 "A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał."

Skoro Jezus nosił w sobie boską naturę to o jakiej chwale mówił? Czy ta prośba nie świadczy o tym,iż miał tylko jedną naturę,naturę ludzką?
W związku z tym,zastanawiajace dla mnie jest to, jak należy rozumieć naukę o „wywyższeniu Pana Jezusa-po zmartwychwstaniu skoro miałby to być powrót do tego.... co wcześniej było?

Siostro Morwo, dużo napisałaś, dziękuję.

Ja odpiszę krótko:

Według Tekstu Większościowego, Bizantyjskiego w Ew. Jana 3:13 czytamy: "A nikt nie wstąpił do nieba, tylko ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy, który jest w niebie". Wierzę, że Chrystus przebywając na ziemi jako Człowiek nie miał problemu, by być jednocześnie z Bogiem jako Boski Syn Boży. Wierzę, że On jest Wszechobecny, bo gdzie dwóch lub trzech, gdziekolwiek na ziemi zbiera się w Jego Imieniu, tam jest też i Pan Jezus (Mateusza 18:20).

To właśnie pogląd, że Chrystus zmartwychwstał jako niewidzialny duch jest niechrześcijański i niebiblijny. Ew. Łukasza 24:36-43, pokazuje wyraźnie, że Pan nie był duchem, miał ciało i kości i zjadł posiłek. Werset z 1 Piotra 3:18 można oddać tak:
"Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby nas przyprowadzić do Boga; uśmiercony w ciele, lecz ożywiony Duchem" (UBG), co harmonizuje z Rzymian 8:11: "Jeśli zaś mieszka w was Duch Tego, który wzbudził Jezusa z martwych, to Ten, który przywrócił do życia Jezusa Chrystusa, ożywi również wasze śmiertelne ciała przez swego Ducha, który mieszka w was" (Biblia EIB).

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » ndz wrz 24, 2017 6:36 pm

Bracie Natanie,
czy Ty uważasz,że skoro JEZUS po zmartwychwstaniu spożył posiłek to pózniej wstąpił do nieba razem z ciałem?
Aniołowie u Lota też spożyli wieczerzę,ale to nie znaczy,że mieli dwoistą naturę...
Byli i pozostali duchami ,wyłaczywszy okres misji z jaką przybyli na ziemię.

Awatar użytkownika
Natan

Postautor: Natan » pn wrz 25, 2017 5:42 am

morwa pisze:Bracie Natanie,
czy Ty uważasz,że skoro JEZUS po zmartwychwstaniu spożył posiłek to pózniej wstąpił do nieba razem z ciałem?
Aniołowie u Lota też spożyli wieczerzę,ale to nie znaczy,że mieli dwoistą naturę...
Byli i pozostali duchami ,wyłaczywszy okres misji z jaką przybyli na ziemię.

Siostro Morwo,

Tak istotnie wierzę, że jak powiedział Chrystus: "Duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam" (Łukasza 24:39), z takim też ciałem wstąpił do nieba. Wierzę, tak jak prawosławie, rzymski katolicyzm i protestantyzm, że Chrystus zmartwychwstał w tym samym ciele, w którym umarł, ale wyniesionym do chwały, mającym nadludzkie właściwości:

Filipian 3:20 "Nasza zaś ojczyzna jest w niebiosach, skąd też oczekujemy Zbawiciela, Pana Jezusa Chrystusa. 3:21 On przemieni nasze poniżone ciało na podobne do swego chwalebnego ciała, mocą, którą może podporządkować sobie wszystko".

A aniołowie jedynie się materializowali.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pn wrz 25, 2017 5:54 am

Dziękuję Bracie Natanie za odpowiedz i pozdrawiam...

Awatar użytkownika
alert

Postautor: alert » sob wrz 30, 2017 1:37 pm

morwa pisze:

ożywiony w duchu„

Rozumiem tę kwestię tak :

Syn Boży Jezus Chrystus na czas ziemskiej Misji, wyrzekł się Swojej boskości Filipian 2;7-8 " ...wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem, uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej. "

Jezus został ożywiony w duchu jako Syn Człowieczy, bo jak Syn Boży nie umarł. Stało się tak dlatego że nasza stara natura musi umrzeć i narodzić się nowy człowiek. Tak i Jezus jako pierwszy stał się nowym stworzeniem. Ludzie w swoim wnętrzu też muszą razem z Nim umrzeć i narodzić się na nowo. Finał tego, czyli stan jaki miał Jezus po Swoim Zmartwychwstaniu, dla ludzi wykona się podczas 1 zmartwychwstania (1 Kor 15;34-58).

Werset jaki zamieściłaś „… Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków i mam klucze śmierci i Otchłani.” Znaczy dokładnie śmierć jako zwyklego człowieka. Ludzie na Jego wzór też dostąpią życia na wieki wieków.

Jego boska natura była ukryta, bo przecież znał ludzkie myśli i panował na prawami przyrody, ten fakt wskazuje że jednak posiadał jednocześnie dwie natury. Powiem szczerze nie rozumiem tego, zakrawa to na schizofrenię...

Natomiast sprawa wywyższenia Go po Zmartwychwstaniu, dotyczy właśnie jako Człowieka. Jest On pierwszym Człowiekiem w niebie, za Nim pojdą miliony, w tym i ja osobiście :D
Jezus żyje i wkrótce Powróci

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob wrz 30, 2017 5:55 pm

Tak i Jezus jako pierwszy stał się nowym stworzeniem.

Masz na to jakieś biblijne potwierdzenie ?
Ludzie w swoim wnętrzu też muszą razem z Nim umrzeć i narodzić się na nowo.

Biblia nie mówi że ludzie muszą się RAZEM Z NIM narodzić na nowo, tylk9 że muszą razem z Nim ZMARTWYCHWSTAĆ

Awatar użytkownika
alert

Postautor: alert » ndz paź 01, 2017 12:13 pm

Ilyad pisze:
Tak i Jezus jako pierwszy stał się nowym stworzeniem.

Masz na to jakieś biblijne potwierdzenie ?
Ludzie w swoim wnętrzu też muszą razem z Nim umrzeć i narodzić się na nowo.

Biblia nie mówi że ludzie muszą się RAZEM Z NIM narodzić na nowo, tylk9 że muszą razem z Nim ZMARTWYCHWSTAĆ

Jest całe mnóstwo dowodów na to że Jezus stał się zupełnie nowym człowiekiem. Chodzi tutaj o ciało, tylko On już je posiada, zaś ludzie otrzymają je podczas Paruzji.

Śmierć starego człowieka, narodzenie nowego, to jest duchowe zmartwychwstanie. Teraz dokonuje się to w wenętrznym człowieku, lecz przyjdzie czas kiedy będzie to w duchu i w ciele...
Jezus żyje i wkrótce Powróci

Wróć do „Istota Boga”