Film dotyczący doktryny Trójcy.

Ogólne pojęcie istoty Boga, właściwe zrozumienie w oparciu o Pismo Święte
ariel

Film dotyczący doktryny Trójcy.

Postautor: ariel » ndz mar 04, 2018 9:03 pm

Być może kogoś zainteresuje. Poniżej podaję link do filmu dotyczącego tematu Trójcy. Nagrał go i zmontował mój brat w Panu. Jest w formie dialogu i broni unitariańskiej perspektywy. Poniżej namiary:
https://www.youtube.com/watch?v=HBlvm50-5_s
Jeden Bóg, Ojciec
Jeden Pan, Jezus Chrystus
thaleia.pl

ZG63

Re: Film dotyczący doktryny Trójcy.

Postautor: ZG63 » ndz wrz 30, 2018 8:02 am

Doktryna nie bliblijna i nielogiczna. Zwiedzenie.

Awatar użytkownika
Ida

Postautor: Ida » ndz paź 07, 2018 5:59 am

Polecam film, mimo, że nie zgadzam się z wszystkimi wywodami brata Arka.
Kilka migawek...
Jeśli jakaś nauka jest ważna do zbawienia człowieka to musi być ona opisana w Nowym Testamencie. Natomiast jeśli jej nie ma opisanej w Nowym Testamencie to albo jest ona nauką nieważną, nieistotną dla zbawienia, albo nieprawdziwą.

(…) wiemy, że nie ma bożka na świecie i że nie ma żadnego innego boga, oprócz Jednego. (5) Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów, (6) wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy. (1Kor 8)
(3) A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.(Jan 17)
(28) Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój. (29) Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.(Jan 20)
(3) A chcę, abyście wiedzieli, że głową każdego męża jest Chrystus, a głową żony mąż, a głową Chrystusa Bóg. (1 Kor 11)
(1) Ale ty, Betlejemie Efrata, najmniejszy z okręgów judzkich, z ciebie mi wyjdzie ten, który będzie władcą Izraela. Początki jego od prawieku, od dni zamierzchłych. (2) Dlatego wyda ich aż do czasu, gdy ta, która ma porodzić, porodzi. Potem reszta jego braci wróci do synów Izraela. (3) Będzie stał mocno i będzie pasł w mocy Pana, w chwale imienia Pana, swojego Boga. (Mich.5)

Wiara w Trójcę nie jest kryterium braterstwa. Jeżeli po kimś widać owoce jego nawrócenia i wierzy w Trójcę to jest dla mnie bratem w Panu. Sytuacja odwrotna ma czasem miejsce, ale oficjalnie osoby niewierzące w Trójcę nazywa się co najwyżej sympatykami chrześcijaństwa, często heretykami.
Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.

Natan

Postautor: Natan » sob paź 20, 2018 1:09 pm

Już dość dawno oglądałem ten film. Jest zrobiony w takim spokojnym duchu, to bardziej takie rozważania. Głównym mówcą jest Arkadiusz Wiśniewski z Poznania, który odpowiada na pytania swojego rozmówcy. Arek wykazuje się tolerancyjnym podejściem względem trynitarzy i nie odsądza ich od czci i wiary.

Osobiście mam przekonanie, że doktryna trynitarna jest ważna, gdyż chroni biblijne świadectwo o Ojcu, Synu i Duchu Świętym. Moje długoletnie doświadczenia są takie, że jeśli ktoś neguje doktrynę Trójcy, to najczęściej w rezultacie albo poniża Chrystusa, odmawiając Mu pełnej Boskości, albo - jeśli to pierwsze nie ma miejsca - poniża Ducha Świętego, odmawiając Mu osobowej natury i Boskości.

Zatem nie jest to kwestia obojętna lub dowolna. Skutki odejścia od trynitaryzmu są zawsze szkodliwe, jeśli chodzi o niewierność świadectwu Pisma Świętego.

Wróć do „Istota Boga”