Prawdziwy i fałszywy obraz Boga

Ogólne pojęcie istoty Boga, właściwe zrozumienie w oparciu o Pismo Święte
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Prawdziwy i fałszywy obraz Boga

Postautor: Datsun » ndz gru 03, 2017 9:06 pm

morwa pisze:Wiesz co Marcinie, żenada...
Posuwasz się do daleko idącej insynuacji ...fakt,powtarzasz czyjeś słowa,ale widocznie Ci się podobają...
Mienisz się sędzią wszystkich tych,którzy po odejściu z organizacji myślą inaczej od Ciebie sugerujac,że są grzesznikami?
Jakim prawem to robisz???

Wypraszam sobie tego rodzaju komentarze. Kończą się argumenty to czas znowu na ataki personalne, tak? :?

Uprzejmie proszę o merytoryczne argumenty z Biblii. To co podałaś udowadnia istnienie zmarłych i nawet precyzuje gdzie się znajdują aż do dnia sądu. Jeśli umarli nie istnieją to udowodnij to biblijnie i nie atakuj mnie. Ja podałem cytaty z Biblii, które zupełnie zignorowałaś. Ignorowanie tego nie spowoduje, że znikną.

morwa pisze:A tekst z Objawienia który przytaczasz to wizja Z MARTWYCH WZBUDZONYCH zmarłych wcześniej osób...

Ot i wszystko, tak...?
Precyzyjny opis sądu z księgi Objawienia tłumaczysz takim jednym zdaniem? :shock:

Biblia wyraźnie i w wielu miejscach naucza o tym co Bóg zamierza zrobić:
Rzym. 2:2-12
2. Bo wiemy, że sąd Boży słusznie spada na tych, którzy takie rzeczy czynią.
3. Czy mniemasz, człowiecze, który osądzasz tych, co takie rzeczy czynią, a sam je czynisz, że ujdziesz sądu Bożego?
4. Albo może lekceważysz bogactwo jego dobroci i cierpliwości, i pobłażliwości, nie zważając na to, że dobroć Boża do upamiętania cię prowadzi?
5. Ty jednak przez zatwardziałość swoją i nieskruszone serce gromadzisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia sprawiedliwego sądu Boga,
6. Który odda każdemu według uczynków jego:
7. Tym, którzy przez trwanie w dobrym uczynku dążą do chwały i czci, i nieśmiertelności, da żywot wieczny;
8. Tych zaś, którzy o uznanie dla siebie zabiegają i sprzeciwiają się prawdzie, a hołdują nieprawości, spotka gniew i pomsta.
9. Tak, utrapienie i ucisk spadnie na duszę każdego człowieka, który popełnia złe, najprzód Żyda, potem i Greka,
10. A chwała i cześć, i pokój każdemu, który czyni dobrze, najpierw Żydowi, a potem i Grekowi.
11. Albowiem u Boga nie ma względu na osobę.
12. Bo ci, którzy bez zakonu zgrzeszyli, bez zakonu też poginą; a ci, którzy w zakonie zgrzeszyli, przez zakon sądzeni będą;
(BW)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz gru 03, 2017 9:19 pm

morwa pisze:Znalezione w sieci... zgodne z tematem...
Słowo BÓG powinno być oczywiście napisane z wielkiej litery...

Obrazek

Uważam, że ten tekst z obrazka jest zwykłą manipulacją.

Biblia nigdzie nie naucza, że trafienie ludzi potępionych do jeziora ognia i siarki jest czymś pięknym -to po pierwsze. :shock:

Po drugie- Bóg wcale się nie stara ukarać w taki sposób ludzi. Robi wszystko co możliwe aby tam właśnie nie trafili:

Ezech. 18:23
23. Czy rzeczywiście mam upodobanie w śmierci bezbożnego - mówi Wszechmocny Pan - a nie raczej w tym, by się odwrócił od swoich dróg i żył?
(BW)

Jan. 3:16
16. Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
(BW)

To ludzie wybierają sami ten los. Jest przecież jeszcze sumienie dane od Boga dla człowieka, które mu mówi co jest dobre a co złe.
Na koniec zanim ktoś tam trafi Bóg wszystko osądzi:

Kazn. 12:13-14
13. Wysłuchaj końcowej nauki całości: Bój się Boga i przestrzegaj jego przykazań, bo to jest obowiązek każdego człowieka.
14. Bóg bowiem odbędzie sąd nad każdym czynem, nad każdą rzeczą tajną czy dobrą, czy złą.
(BW)

Ognień wieczny nie został stworzony dla ludzi ale dla diabła:

Mat. 25:41
41. Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom.
(BW)

Ludzie tam trafią bo sami tak naprawdę wybierają ten los ignorując Boga.

Ilyad

Postautor: Ilyad » ndz gru 03, 2017 10:52 pm

Iskierka pisze:
Ilyad pisze:Kwestia zdefiniowania CZYM JEST ŚMIERĆ. Dla mnie śmierć to oddalenie od Boga i związane z tym cierpienie, "śmierć druga"- wieczne oddalenie od Boga i wieczne cierpienie. Co roku tysiące ludzi odchodzi z organizacji i pogrążają się w grzechu często gorszym niż zanim zostali SJ, bo ktoś im wpoił fałszywą, nie opartą na Biblii nadzieję że za swoje doczesne grzechy nie będą ukarani a fizyczna śmierć jest końcem wszystkiego, podczas gdy Biblia mówi zupełnie coś innego (Hioba 14:3, Kazn.11:9, Rzym.2:5). Grzesznicy w świecie też żywią taką właśnie nadzieję, przez co nie mają ŻADNEJ MOTYWACJI do zmiany życia. Czyja wola w ich życiu się wypełnia ? Boża ? Wątpię.

Zgodzę się z tym, że to oddalenie od Boga i związane z tym "cierpienie" tych osób ( nie kojarzę tego z literalnym ogniem, jak pokazują obrazki), ale to nie Bóg skazuje ludzi na takie cierpienie, a sam człowiek oddalając się od Boga, z własnej woli doznaje tych cierpień.

Pełna zgoda. Ogień towarzyszy procesowi utleniania. Jest zjawiskiem fizycznym, więc wątpię by mógł wyrządzić jakąkolwiek szkodę istotom duchowym. Moim zdaniem ma nam unaocznić cierpienie żywej istoty wrzuconej do ognia. Opis istot wrzuconych w "jezioro ogniste" nie kończy się momentem wrzucania, chociaż WOLAŁBYM BY TAK BYŁO, jednak dalej czytamy:
Ap 20:10: "..., i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków."
Ten opis coś oznacza. Według mnie....właśnie to co tam jest napisane. Możesz sobie to sprawdzić, ale tak to właśnie odczytywał Kościół już od czasów apostolskich. Pierwsi Chrześcijanie nie byli anihilacjonistami ani kondycjonalistami.

Ilyad

Postautor: Ilyad » ndz gru 03, 2017 11:20 pm

Nawet w myśl Swoich Praw, jakie dawał Bóg ludziom, była zasada "oko za oko". Za grzesznika musiał umrzeć TEN bez grzechu, życie za życie.

Oweszem. Wówczas gdy człowiek zgrzeszył przeciw CZŁOWIEKOWI. Okazuje się jednak że nie zawsze:
Hbr 10:28-29: "Kto łamie zakon Mojżesza, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie zeznania dwóch albo trzech świadków; O ileż sroższej kary, sądzicie, godzien będzie ten, kto Syna Bożego podeptał i zbezcześcił krew przymierza, przez którą został uświęcony, i znieważył Ducha łaski!"
Pytanie do tego wersetu brzmi : co może być karą SROŻSZĄ NIŻ ŚMIERĆ ?
A za kilkanaście/ kilkadziesiąt lat życia człowieka - wieczność? ... w literalnych mękach? :(

Z ludzkiego punktu widzenia jest to nie do ogarnięcia, jednak wiele sytuacji opisanych w Biblii i wymierzenie sprawiedliwości przez Boga również jest NA LUDZKI SPOSÓB nie do ogarnięcia. Przykłady: sześć tysięcy lat cierpienia MILIARDÓW ludzi za ZJEDZENIE JEDNEGO OWOCU przez ludzi, o których większość nawet nie wiedziała, zagłada w ogniu kobiet, dzieci, starców w ogniu za homoseksualizm mężczyzn w Sodomie i okolicznych miastach, zagłada Amalekitów z kobietami, starcami i niemowlętami za grzechy ich przodków z przed ponad 200 lat:
1Sm 15:2-3: "Tak mówi Pan Zastępów: Chcę pomścić to, co uczynił Amalek Izraelowi, stając mu na drodze, gdy wychodził z Egiptu. Idź więc teraz i pobij Amaleka, i wytęp jako obłożonego klątwą jego i wszystko, co do niego należy; nie lituj się nad nim, ale wytrać mężczyznę i kobietę, dziecię i niemowlę, wołu i owcę, wielbłąda i osła."
Wymieniać dalej ?
MOTYWACJĄ do zmiany życia na pewno nie jest strach, przynajmniej nie powinien. "Z niewolnika nie ma pracownika", tak samo strach człowieka, nie jest powodem dla chluby Boga. Jedni straszą piekłem, inni straszą armagedonem, wszyscy straszą, a Pismo powiada abyśmy mieli zdrową bojaźń przed Bogiem, a to chyba różnica.

Możesz tak myśleć, ale odpowiedz proszę na 2 pytania:
1. Jaka motywacja miała przyświecać niedoszłym zięciom Lota, by niezwłocznie wyszli z Sodomy ?
2. Czy ta historia jest jakimś obrazem wydarzeń przed nami, czy nie ?

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pn gru 04, 2017 5:58 am

Datsun pisze:Wypraszam sobie tego rodzaju komentarze. Kończą się argumenty to czas znowu na ataki personalne, tak? :?

Uprzejmie proszę o merytoryczne argumenty z Biblii. To co podałaś udowadnia istnienie zmarłych i nawet precyzuje gdzie się znajdują aż do dnia sądu. Jeśli umarli nie istnieją to udowodnij to biblijnie i nie atakuj mnie. Ja podałem cytaty z Biblii, które zupełnie zignorowałaś. Ignorowanie tego nie spowoduje, że znikną.

A ja wypraszam sobie osądzania przed czasem...
Więcej argumentów z mojej strony nie bedzie...
A w żywych umarłych ,którzy znajdują się w szeolu,hadesie czy krainie umarłych nigdy nie uwierzę... Bo przeczy temu Słowo Boże ...
To ze odbędzie się sąd nad umarłymi świadczy jedynie o ich zmartwychwstaniu o czym apokalipsa mówi (1 i 2 zmartywychwstanie)..
Jak umarły żyje to po co go wzbudzać? Zupełny brak logiki... UMARLI w grobie ŻYJĄ JEDYNIE W PAMIĘCI U BOGA...
Datsunie,sądzę że to ostatnia nasza rozmowa...
Widzę że mile widziane są tu osoby które nadają na TWOICH I nie tylko Twoich falach..
Nie będę więc pierwszą osobą która rezygnuje z Twojego powodu z udziału w forum...
Dziwię się jedynie,że Ty jako administrator nie stoisz frontem do każdego bez względu na poglądy.
Powodzenia!
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pn gru 04, 2017 7:15 am

"I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle."
Biblia Warszawska Mat 10,28

Może nam się to po ludzku nie podobać, ale tak jest napisane.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn gru 04, 2017 8:32 am

morwa pisze:
Datsun pisze:Wypraszam sobie tego rodzaju komentarze. Kończą się argumenty to czas znowu na ataki personalne, tak? :?

Więcej argumentów z mojej strony nie bedzie...
A w żywych umarłych ,którzy znajdują się w szeolu,hadesie czy krainie umarłych nigdy nie uwierzę... Bo przeczy temu Słowo Boże ...
To ze odbędzie się sąd nad umarłymi świadczy jedynie o ich zmartwychwstaniu o czym apokalipsa mówi (1 i 2 zmartywychwstanie)..
Jak umarły żyje to po co go wzbudzać? Zupełny brak logiki... UMARLI w grobie ŻYJĄ JEDYNIE W PAMIĘCI U BOGA...
Datsunie,sądzę że to ostatnia nasza rozmowa...
Widzę że mile widziane są tu osoby które nadają na TWOICH I nie tylko Twoich falach..
Nie będę więc pierwszą osobą która rezygnuje z Twojego powodu z udziału w forum...
Dziwię się jedynie,że Ty jako administrator nie stoisz frontem do każdego bez względu na poglądy.
Powodzenia!

Tego się obawiałam..... :(

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn gru 04, 2017 8:38 am

Ann78 pisze:"I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle."

Mnie też kiedyś na początku zastanawiały te słowa o piekle. Skoro o tym mówił Pan Jezus, to jest coś na rzeczy.

Tematu nie drążyłam, bo go do końca nie rozumiem, ale na forum obszernie rozprawiano na ten temat, więc poczytałam....,wnioski? Zostawię je dla siebie, bo nie jestem nauczycielem dla Innych i nie chcę wprowadzić w błąd. Jedynie co mogę doradzić, to niech każdego osobiście przekona Pismo. :)

GrzegorzS04

Postautor: GrzegorzS04 » pn gru 04, 2017 11:01 am

Ann78 pisze:"I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle."

Człowiek z duszą i CIAŁEM trafia do piekła? Myślałem,że ciało zostaje w grobie,a do piekła trafia dusza. Zle mnie nauczono?
ZNISZCZYĆ W PIEKLE czyli zabić tak?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn gru 04, 2017 3:52 pm

morwa pisze:

Ktoś kogoś osądził? Kto kogo? I gdzie?
morwa pisze:Więcej argumentów z mojej strony nie bedzie...

Na razie nie widziałem tak naprawdę żadnych argumentów. Te, które podałaś udowadniają istnienie umarłych w hadesie-szeolu. Czekam cierpliwie na jakieś cytaty, które np. mówiłyby o tym, że człowiek po śmierci całkowicie przestaje istnieć i że go nie ma.

morwa pisze:A w żywych umarłych ,którzy znajdują się w szeolu,hadesie czy krainie umarłych nigdy nie uwierzę... Bo przeczy temu Słowo Boże ...

"Żywych umarłych"? :shock:
Ja też nie wierzę ;)
Nie wyważaj otwartych drzwi, Morwo...

morwa pisze:Jak umarły żyje to po co go wzbudzać? Zupełny brak logiki...

Zgadza się. A ktoś twierdzi, że umarli jednak żyją? :shock:
Określenie zmarły samo w sobie zaprzecza, że jest żywy.
morwa pisze:UMARLI w grobie ŻYJĄ JEDYNIE W PAMIĘCI U BOGA...

A to jakoś udowodnisz?
Sama sobie w ten sposób zaprzeczasz, bo skoro są umarli to nie mogą żyć -nawet w pamięci u Boga. Co to za życie? :?
morwa pisze:Datsunie,sądzę że to ostatnia nasza rozmowa...

Daj spokój, Morwo...
Dyskusję z Tobą postrzegasz jako nietolerancję...? :?
Nie próbujesz nawet ustosunkować się do podanych tekstów biblijnych i co ewidentnie widać denerwujesz się gdy się z Tobą dyskutuje, a potem atakujesz personalnie. Przypominam, że tutaj najważniejszym autorytetem jest Pismo Święte, a nie jakieś emocjonalne naciski.
Sama założyłaś ten wątek i co jakiś czas wklejasz kontrowersyjne zdjęcia z tekstami lub robisz wpisy.
Nie powinnaś się dziwić gdy ktoś na podstawie Biblii z Tobą dyskutuje.

Uprzejmie więc proszę o ustosunkowanie się do podanych przez Ilyada cytatów z Biblii oraz tych podanych przeze mnie.

Wróć do „Istota Boga”