Pytanie do Trynitarzy

Ogólne pojęcie istoty Boga, właściwe zrozumienie w oparciu o Pismo Święte
Iskierka

Re: Pytanie do Trynitarzy

Postautor: Iskierka » pn lis 20, 2017 8:13 pm

Datsun pisze:
morwa pisze:
antykatol pisze:Tyle, że nigdzie w Biblii nie znajdziesz ani jednego wersetu mówiącego o tym, że Jezus jest Bogiem równym Jehowie. Nie znajdziesz też nigdzie potwierdzenia, że jest coś takiego jak Trójca czyli trzy osoby tworzące jednego Boga. To się kupy nie trzyma a tym bardziej podstaw logiki.

Aaaaa Dzień dobry gdzie? :)
Witam,witam chyba my się znamy,nieprawdaż?

Znamy, znamy :)
Antykatolu, czy jak tam Ciebie nazywać. Naprawdę nie szkoda Ci czasu i sumienia? Za każdym razem kłamiesz, że nigdy wcześniej tutaj nie pisałeś i potem kasuję wszystkie posty.

A Kto to taki? Musi być wytrwały, jak nie przez drzwi, to przez okno ;) ....widać Mu zależy na naszym towarzystwie :)...lubi nas ;)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn lis 20, 2017 8:37 pm

Iskierka pisze:
Datsun pisze:
morwa pisze:
antykatol pisze:Tyle, że nigdzie w Biblii nie znajdziesz ani jednego wersetu mówiącego o tym, że Jezus jest Bogiem równym Jehowie. Nie znajdziesz też nigdzie potwierdzenia, że jest coś takiego jak Trójca czyli trzy osoby tworzące jednego Boga. To się kupy nie trzyma a tym bardziej podstaw logiki.

Aaaaa Dzień dobry gdzie? :)
Witam,witam chyba my się znamy,nieprawdaż?

Znamy, znamy :)
Antykatolu, czy jak tam Ciebie nazywać. Naprawdę nie szkoda Ci czasu i sumienia? Za każdym razem kłamiesz, że nigdy wcześniej tutaj nie pisałeś i potem kasuję wszystkie posty.

A Kto to taki? Musi być wytrwały, jak nie przez drzwi, to przez okno ;) ....widać Mu zależy na naszym towarzystwie :)...lubi nas ;)

Tak, bardzo nas lubi. :)
Powiedziałbym nawet, że aż za bardzo... :?

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn lis 20, 2017 8:49 pm

Tak, bardzo nas lubi. :)
Powiedziałbym nawet, że aż za bardzo... :?

Kocha "prawdę" tak bardzo że z kłamstwem, jako narzędziem w walce o swoją "prawdę" nie ma najmniejszego problemu ;)

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn lis 20, 2017 9:45 pm

Sadlorze:
Iliad zarzuca mi że nie idę na kompromis

Nikomu nic nie zarzucam. Napisałem tylko że społeczność w zborze to sztuka pewnych kompromisów, także w kwestiach doktrynalnych i akurat pomyślałem tu O SOBIE, bo miałem swego czasu taki dylemat. Gdy przyszedłem do mojego obecnego zboru - wierzę że z Bożego prowadzenia - w niektórych kwestiach doktrynalnie znacznie odbiegałem, jednak widziałem że KIERUNEK był właściwy. O takim kompromisie pisałem. Do dzisiaj mam pewne wątpliwości w kwestiach ogólnej nauki, głoszonej w mojej wspólnocie, jednak są to sprawy drugorzędne, np. chronologia wydarzeń po Wielkim Ucisku, istota Tysiącletniego Królestwa. Nie robię z tego kwestii i nie staram się udowadniać na siłę że mam rację, bo to do niczego dobrego by nie doprowadziło. Przeciwnie. Staram się być zarówno w zborze, jak też prywatnie czynnikiem budującym. (2 Tym. 2:14; 2:24)
dlaczego nie zarzucasz tego innym którzy tez nie idą na kompromis np w sprawie Trójcy?

Proste. Bo nie uważam tej nauki za decydującej o czyimś zbawieniu. Wiara bądź niewiara w Trójcę nie zmienia stanu faktycznego i ani pierwsza, ani druga opcja nie stoi na przeszkodzie w nowym narodzeniu.
Czy ja jestem gorszy ze względu na młody wiek, czy ja też nie mogę być nieustepliwy w końcu chodzi o prawde Ewangelii

nikt Ci nie powiedział że jesteś gorszy, tylko wciąż nie rozumiem, PO CO CHCESZ WSZYSTKIM UDOWODNIĆ, że nie ma Trójcy, skoro nie uważasz tej nauki za fundamentalną do zbawienia ? A jeżeli spotkałbyś w zborze osoby, które mają inaczej poukładaną chronologię wydarzeń eschatologicznych, to też będziesz o to prowadził batalię, udowadniając że że to właśnie Ty masz rację ?
Dlaczego to mi zarzuca się że mam może skazę charakteru i nigdzie nie zagrzeję miejsca, bo trzymam sie tego co uczy Pismo?

Trzymaj się dalej tego co Twoim zdaniem uczy Pismo, tylko w kwestiach nieistotnych do zbawienia, a DRAŻLIWYCH - jak wspomniana nauka o Trójcy, zachowaj swoje zdanie dla siebie. Nie czuj się odpowiedzialnym za naukę w zborze, do którego trafiłeś pół roku wcześniej.
Być może nie zagrzeję miejsca w danym zborze, być może to jest właśnie "wąska droga" iść za Panem a nie za Ludźmi

Wątpię. Gdyby wszyscy tak właśnie pojmowali wąską i szeroką drogę, to nie wiem czy do dzisiaj utrzymałaby się taka instytucja jak zbór. Myślałem że "wąska droga" to zaparcie się samego siebie i walka z grzechem, własnym "ja", naśladując charakter Chrystusa w odróżnieniu od drogi, na której są ludzie ze świata, którym takie wartości są obce.
pewne prawdy Biblii to nie kolory to są podstawy i dobrze o tym wiesz.

które nauki uważasz za podstawę, a które za drógorzędne, bo już nie rozumiem. :|

antykatol

Postautor: antykatol » pn lis 20, 2017 9:52 pm

Kłamcami to jesteście wy a nie ja. Gdzie napisałem, że tu nie pisałem ? Co to za chore forum jakieś ? Dla debili czy co ?

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn lis 20, 2017 10:35 pm

Co to za chore forum jakieś ? Dla debili czy co ?

Powinieneś popracować nad kulturą. Nazywanie od debili uczestników forum, na dodatek bez przedstawienia się raczej nie będzie tu pozytywnie postrzegane.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt lis 21, 2017 5:34 am

antykatol pisze:Kłamcami to jesteście wy a nie ja. Gdzie napisałem, że tu nie pisałem ? Co to za chore forum jakieś ? Dla debili czy co ?

Kłamałeś już tutaj wiele razy i nawet sam publicznie na sposób biblijny osądzałeś kłamców. Radzę to sobie poważnie przemyśleć. Tymczasem żegnam ponownie.

Wróć do „Istota Boga”