Najważniejsze Przesłanie Pisma Świętego

Ogólne pojęcie istoty Boga, właściwe zrozumienie w oparciu o Pismo Święte
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Najważniejsze Przesłanie Pisma Świętego

Postautor: Ann78 » wt sty 26, 2016 7:29 pm

Przesłanie Pisma?

Dla mnie wszystkie Pisma mówią lub prowadzą do Chrystusa. W Nim realizuje się genialny plan Boga względem człowieka, a polega on na przywróceniu pierwotnej relacji jaką miał człowiek z Bogiem w Edenie, a którą utracił przez grzech. Wiemy, że Jezus jest Barankiem Bożym, który gładzi grzech świata, że umarł za nas na krzyżu, że objawia nam Boga jako Ojca, dzięki czemu możemy do Niego wołać „Abba, Ojcze” , Tatusiu! (Rz. 8, 15; Gal. 4, 6). Taka relacja to niesamowity przywilej, rozpoczyna się ona w momencie przyjęcia Pana Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela, czyli narodzeniu z Ducha. Bycie dzieckiem Bożym to coś niesamowitego i niezasłużonego, taka „wygrana”, skarb, które dają możliwość bogatego życia w świetle Chrystusowym.

Podsumowując: Chrystus jest centrum wszechświata i wieczności, bo wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone (Kol. 1, 16; J. 1). Tak upodobało się Ojcu. Dlatego twierdzenie ŚJ, że czczenie Syna jest bałwochwalstwem i umniejszaniem Ojca jest bluźniercze, jest postępowaniem wbrew woli Ojca (1J. 2, 23; J. 14, 8-11; J. 14, 1-7; J. 14, 23; 1 J. 5, 10-15; itd..)

(39) Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie; (40) ale mimo to do mnie przyjść nie chcecie, aby mieć żywot. J. 5

16) Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. J. 3

Oto kilka cytatów z Pisma na poparcie tego, co powyżej napisałam:

(7) W nim mamy odkupienie przez krew jego, odpuszczenie grzechów, według bogactwa łaski jego, (8) której nam hojnie udzielił w postaci wszelkiej mądrości i roztropności, (9) oznajmiwszy nam według upodobania swego, którym go uprzednio obdarzył, (10) tajemnicę woli swojej, aby z nastaniem pełni czasów wykonać ją i w Chrystusie połączyć w jedną całość wszystko, i to, co jest na niebiosach, i to, co jest na ziemi w nim, (11) w którym też przypadło nam w udziale stać się jego cząstką, nam przeznaczonym do tego od początku według postanowienia tego, który sprawuje wszystko według zamysłu woli swojej, (12) abyśmy się przyczyniali do uwielbienia chwały jego, my, którzy jako pierwsi nadzieję mieliśmy w Chrystusie. (13) W nim i wy, którzy usłyszeliście słowo prawdy, ewangelię zbawienia waszego, i uwierzyliście w niego, zostaliście zapieczętowani obiecanym Duchem Świętym, (14) który jest rękojmią dziedzictwa naszego, aż nastąpi odkupienie własności Bożej, ku uwielbieniu chwały jego.
Ef. 1

(4) Czytając to, możecie zrozumieć moje pojmowanie tajemnicy Chrystusowej, (5) która nie była znana synom ludzkim w dawnych pokoleniach, a teraz została przez Ducha objawiona jego świętym apostołom i prorokom, (6) mianowicie, że poganie są współdziedzicami i członkami jednego ciała i współuczestnikami obietnicy w Chrystusie Jezusie przez ewangelię, (…) Mnie, najmniejszemu ze wszystkich świętych, została okazana ta łaska, abym zwiastował poganom niezgłębione bogactwo Chrystusowe (9) i abym na światło wywiódł tajemny plan, ukryty od wieków w Bogu, który wszystko stworzył, (10) aby teraz nadziemskie władze i zwierzchności w okręgach niebieskich poznały przez Kościół różnorodną mądrość Bożą, (11) według odwiecznego postanowienia, które wykonał w Chrystusie Jezusie, Panu naszym, (12) w którym mamy swobodę i dostęp do Boga z ufnością przez wiarę w niego.(…), (17) żeby Chrystus przez wiarę zamieszkał w sercach waszych, a wy, wkorzenieni i ugruntowani w miłości, (18) zdołali pojąć ze wszystkimi świętymi, jaka jest szerokość i długość, i wysokość, i głębokość, (19) i mogli poznać miłość Chrystusową, która przewyższa wszelkie poznanie, abyście zostali wypełnieni całkowicie pełnią Bożą. Ef. 3

Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozgłosił Słowo Boże, (26) tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego. (27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały. (28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie; (29) nad tym też pracuję, walcząc w mocy jego, która skutecznie we mnie działa. Kol. 1

(2) aby pocieszone były ich serca, a oni połączeni w miłości zdążali do wszelkiego bogactwa pełnego zrozumienia, do poznania tajemnicy Bożej, to jest Chrystusa, (3) w którym są ukryte wszystkie skarby mądrości i poznania. (4) A to mówię, aby was nikt nie zwodził rzekomo słusznymi wywodami. (5) Bo chociaż ciałem jestem nieobecny, to jednak duchem jestem z wami i raduję się, widząc, że jest u was ład i że wiara wasza w Chrystusa jest utwierdzona. (6) Jak więc przyjęliście Chrystusa Jezusa, Pana, tak w Nim chodźcie, (7) wkorzenieni weń i zbudowani na nim, i utwierdzeni w wierze, jak was nauczono, składając nieustannie dziękczynienie. (8) Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie; (9) gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości (10) i macie pełnię w nim; On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności, Kol. 2

(25) A On rzekł do nich: O głupi i gnuśnego serca, by uwierzyć we wszystko, co powiedzieli prorocy. (26) Czyż Chrystus nie musiał tego wycierpieć, by wejść do swojej chwały? (27) I począwszy od Mojżesza poprzez wszystkich proroków wykładał im, co o nim było napisane we wszystkich Pismach. Łuk. 24

(1) Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, powołany na apostoła, wyznaczony do zwiastowania ewangelii Bożej, (2) którą [Bóg] przedtem zapowiedział przez swoich proroków w Pismach Świętych (3) o Synu swoim, potomku Dawida według ciała, (4) który według ducha uświęcenia został ustanowiony Synem Bożym w mocy przez zmartwychwstanie, o Jezusie Chrystusie, Panu naszym, (5) przez którego otrzymaliśmy łaskę i apostolstwo, abyśmy dla imienia jego przywiedli do posłuszeństwa wiary wszystkie narody Rz. 1

Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. (…) I ja go nie znałem; lecz Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, rzekł do mnie: Ujrzysz tego, na którego Duch zstępuje i na nim spocznie, Ten chrzci Duchem Świętym. (34) A ja widziałem to i złożyłem świadectwo, że ten jest Synem Bożym.
J. 1, od 29

P.S. Przepraszam za dużą ilość cytatów ;)
Pozdrawiam serdecznie :)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Re: Najważniejsze Przesłanie Pisma Świeętego

Postautor: Kaznodzieya » śr sty 27, 2016 8:15 am

Piękny post. Dziękuję.

To prawie jak historia zbawienia upadku w pigułce. Ładnie to napisałaś powiem pomijając kwestie wersetów jednego czy dwóch, które osobiście postrzegam w nie co w innym świetle. Dla mnie w skrócie najważniejszym przesłaniem Pisma jest nadzieja i zmartwychwstanie do życia wiecznego w chwale dzieci i Synów Bożych. Tak samo jak to co zostało czasowo ale nie trale utracone a czego zostaliśmy pozbawieni. Piszę o odzyskanym dziedzictwie jakie przeznaczone jest dla wszystkich Synów Bożych dzięki dziełu i ofierze odkupieńczej Jezusa Chrystusa i wierze w Niego. Przesłaniem jest też prawdziwa nie obłudna miłość zdolna do wszelakich poświeceń w jaką powinni oni obfitować nowonarodzeni Synowie Boży.

Wierzę jestem przekonany w Panu że żaden człowiek mając świadomość Kim Jest i do czego został przeznaczony ku chwale Ojca Boga i Stworzyciela, nie będzie zajmował się mało istotnymi kwestiami wprowadzającymi niepokój, waśnie i chaos w Ciele Pańskim. Zwłaszcza tymi, które są zbędne czy wręcz nie konieczne dla zbawienia i nowonarodzenia.

Tego się generalnie wszyscy bez wyjątku jako dzieci Boże trzymajmy,
w tym upewniajmy i w tym wytrwajmy. Reszta to proch i pył - marność.

Pozdrawiam Serdecznie.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: Najważniejsze Przesłanie Pisma Świeętego

Postautor: Ann78 » śr sty 27, 2016 10:22 pm

Amen!

Również pozdrawiam serdecznie :)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Szaweł

Re: Najważniejsze Przesłanie Pisma Świętego

Postautor: Szaweł » wt lip 12, 2016 9:40 pm

Jest to typowe wypaczanie Biblii. Podstawą jest Bóg Jahwe, którego wyrzuca się z Biblii jako nie wiadomo kogo. Z Jezusa czyni się Boga równego jego Ojcu czyli Jahwe. Są to kłamstwa powielane przez wieki przez różne kościoły i wyznania. Sama wiara w Jezusa to za mało. Taki zakłamywanie Biblii to trwanie w fałszywej religii.

bernard

Postautor: bernard » pt lip 15, 2016 10:34 am

Sednem Biblii jest milosc Boza objawiona w Jezusie Chrystusie

christianinroman

Postautor: christianinroman » pt lip 15, 2016 12:06 pm

Szaweł, po raz kolejny pokazałeś ignorancję wobec wątka jaki tu przedstawiła Ann 78. Jak zauważył Kaznodzieja, Ann 78 przedstawiła w ,, pigułce '' plan zbawienia rodu ludzkiego. To jest takie proste poselstwo, a ty sobie komplikujesz sprawę zbawienia zmieniając tor i wchodząc na imię Boże. Już 17 lat temu zauważyłem, że jest to ZASTĘPCZY TEMAT dla świadków Jehowy w rozmowach z ludźmi. Trzymaj się ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdemu kto WIERZY.'' - list do Rzymian 1:16.

Szaweł

Postautor: Szaweł » pt lip 15, 2016 4:00 pm

christianinroman pisze:Szaweł, po raz kolejny pokazałeś ignorancję wobec wątka jaki tu przedstawiła Ann 78. Jak zauważył Kaznodzieja, Ann 78 przedstawiła w ,, pigułce '' plan zbawienia rodu ludzkiego. To jest takie proste poselstwo, a ty sobie komplikujesz sprawę zbawienia zmieniając tor i wchodząc na imię Boże. Już 17 lat temu zauważyłem, że jest to ZASTĘPCZY TEMAT dla świadków Jehowy w rozmowach z ludźmi. Trzymaj się ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdemu kto WIERZY.'' - list do Rzymian 1:16.

Jahwe żąda aby wierzyć w niego i to w prawdzie a nie wypaczając i jego i jego imienia /. Takie jest przesłanie Biblii. Niewypaczone.

bernard

Postautor: bernard » pt lip 15, 2016 4:10 pm

Szawle,ciesze sie ześ tu zawitał.Dzieki temu sporo osob bedzie moglo modlic sie za Ciebie.Chwalmy Pana za milosietdzie ktore okazał Szawlowi.

Ps.Kiedys sie zapewne spotkamy i opowiesz jak to Pan Jezus objawił Ci sie w drodze :)

Szaweł

Postautor: Szaweł » pt lip 15, 2016 4:18 pm

bernard pisze:Szawle,ciesze sie ześ tu zawitał.Dzieki temu sporo osob bedzie moglo modlic sie za Ciebie.Chwalmy Pana za milosietdzie ktore okazał Szawlowi.

Ps.Kiedys sie zapewne spotkamy i opowiesz jak to Pan Jezus objawił Ci sie w drodze :)

Takie fałszywe nauki to ja słyszę w kosciele katolickim. Mam nadzieję, ze kiedyś zrozumiesz swoje głupoty jakie dałeś sobie wcisnąć. Ale zawsze masz czas żeby zacząć czytać Biblię i prosić o jej zrozumienie.

bernard

Postautor: bernard » pt lip 15, 2016 4:24 pm

Oj Szawle ,Szawle...

Wróć do „Istota Boga”