Najważniejsze Przesłanie Pisma Świętego

Ogólne pojęcie istoty Boga, właściwe zrozumienie w oparciu o Pismo Święte
Arcykapłan

Re: Najważniejsze Przesłanie Pisma Świętego

Postautor: Arcykapłan » czw lut 23, 2017 10:23 pm

Ilyad pisze:Konkretnie z jakiej mojej wypowiedzi, bo nie zauważyłem?
Nie poddaję w wątpliwość że Pismo oznajmia chwałę Boga. Tę chwałę głosi także Boże stworzenie. Zmierzam do tego że można mieć głowę napakowaną wiedzą, a odejść z tej ziemi jako człowiek niezbawiony, bo pominęło się podstawowe przesłanie Ewangelii o pokucie i przyjęciu Jezusa. Wciąż czekamy na Twoje świadectwo. Doczekamy się ?

Daj sobie może spokój z moim świadectwem bo to moja prywatna sprawa a tym bardziej nie będę wygłupiał się opisywaniem tego na jakimś publicznym forum. Skoro ty miałeś taką potrzebę aby upubliczniać swoje przeżycia to gratuluję ;)

Oczywiście , że każdy kto wierzy w Jezusa będzie zbawiony, mowi o tym sam Jezus :
"21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. " Mt 7

Zauważyłeś, co mówi Jezus ? Do królestwa wejdzie ten, kto spełnia wolę Ojca Jezusa czyli wolę Boga Jehowy ;)
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt lut 24, 2017 10:23 pm

A Ty "arcy....." zauważ , że każdy kto będzie wzywać imienia Pana i jak czytamy z kontekstu listu do Rzymian 10 : 9 , że tym Panem jest Jezus ten będzie zbawiony. Czyje imię ma być wywyższone ponad wszelkie inne imie? W czym imieniu jest tylko zbawienie i nie ma żadnego innego imienia w którym moglibyśmy być zbawieni?
O kim jest Ewangelia , kto jest tą Ewangelia? Czy zatem głosisz Ewangelię o Chrystusie?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt lut 24, 2017 11:29 pm

P.S. Nawet w NT po hebrajsku nie ma użytego tetragramu lecz ADONAI / LORD / PAN
http://www.sarshalom.us./resources/scri ... bible.html
Rzymian 10 : 8 , 12 / w odniesieniu do wersetów 9 , 13 - inne przypisanie wersetów w tekście.

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » sob lut 25, 2017 9:21 am

Agnieszka pisze:A Ty "arcy....." zauważ , że każdy kto będzie wzywać imienia Pana i jak czytamy z kontekstu listu do Rzymian 10 : 9 , że tym Panem jest Jezus ten będzie zbawiony. Czyje imię ma być wywyższone ponad wszelkie inne imie? W czym imieniu jest tylko zbawienie i nie ma żadnego innego imienia w którym moglibyśmy być zbawieni?
O kim jest Ewangelia , kto jest tą Ewangelia? Czy zatem głosisz Ewangelię o Chrystusie?

Uważam, ze Jezus jest drogą do Jehowy, jeśji ktoś modli się tylko do Jezusa to zamyka sobie drogę do zbawienia. Jezus sam mowi, że mamy modlić się do jego Ojca a on jest tylko pośrednikiem w modlitwach. jest to oczywiste i proste przesłanie które przesyłają nam i Jehowa i Jezus. ;)
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

korba

Postautor: korba » sob lut 25, 2017 11:03 am

Agnieszka pisze:P.S. Nawet w NT po hebrajsku nie ma użytego tetragramu lecz ADONAI / LORD / PAN
http://www.sarshalom.us./resources/scri ... bible.html
Rzymian 10 : 8 , 12 / w odniesieniu do wersetów 9 , 13 - inne przypisanie wersetów w tekście.

Agnieszka! Przepraszam, że się wtrącam, ale zweryfikuj ten swój post i wniosek, proszę.
Podajesz link do strony, która zawiera hebrajski przekład NT Brit HaHadashah.
Ty piszesz, że nawet po hebrajsku tam nie ma użytego tetragramu...
Jak nie ma skoro jest? Proszę spójrz na cytat z Rzymian 10:13 (wklejam):

כִּי־כׂל אֲשֶׁר־יִקְרָא בְּשֵׁם יְהוָֹה יִמָּלֵט׃

Zresztą tetragram w tym przekładzie występuje dość często...
Nie stosujesz zbyt pochopnie argumentu odwołując się do hebrajki, wcześniej nie sprawdziwszy PRAWDY?

A teraz podam wykaz z samej tylko ew. Mateusza, twojej strony hebrajskiego NT, gdzie występuje TETRAGRAM (oczywiście PO HEBRAJSKU a nie po stronie prawej, gdzie już masz angielskie słowo Lord, zresztą niesłusznie):

Mateusza
1:20
1:22
1:24
2:13
2:15
2:19
3:3
4:4
4:7
21:9
21:42
22:37
23:39
27:10
28:2

To AŻ piętnaście razy! Policz w całym NT to pewnie będzie tego dużo więcej.
Jeśli powołujesz się na hebrajskie tłumaczenia NT to raczej wskazujesz na poparcie Przekładu Nowego Świata, gdyż żydzi mesjanistyczni raczej w swoich tłumaczeniach w tekście UŻYWAJĄ tetragramu. Jak już to go nie wymawiają.

Moja delikatna sugestia... sprawdzaj SWOJE argumenty zanim je wpiszesz na forum ;-)
Mam nadzieję, że się na mnie nie gniewasz za to... :-D

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob lut 25, 2017 11:47 am

Zgadza się i ja czytając po hebrajsku nie mam wątpliwości że tetragram odnosi się do Jezusa Pana ADONAI użytego w wersecie 12 po hebrajsku - nie czytaj tłumaczenia tylko po hebrajsku .

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob lut 25, 2017 11:49 am

Zdążyłam już przeczytać sporo wersetow gdzie jest mowa o JHWH Jezusie - po hebrajsku a nie angielskie tłumaczenie.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob lut 25, 2017 12:10 pm

Pisze na szybkiego z telefonu - i have a busy weekend :-)
Cały kontekst tego rozdziału jest o Panu gdzie również zamiast Pan został użyty w hebrajskim przekładzie tetragram JHWH odnoszący się do Tego samego Pana czyli JHWH - Jezusa.
Have a nice weekend :-)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob lut 25, 2017 12:28 pm

P.S. Proszę nie sugerować się numeracja tekstu tylko samym tekstem ponieważ nie wszędzie i nie zawsze numeracja wersetow jest adekwatna do numeracji tłumaczeń - Każdy kto będzie wzywał imienia ADONAI bedzie zbawiony i dalej o Tym ADONAI czyli Jezusie czytamy Pan - JHWH in hebrew.

korba

Postautor: korba » sob lut 25, 2017 12:45 pm

Wolę jak nie piszesz na szybkiego, gdyż wtedy.... popełniasz pomyłki.
Np tu, napisałaś:

Każdy kto będzie wzywał imienia ADONAI bedzie zbawiony i dalej o Tym ADONAI czyli Jezusie czytamy Pan - JHWH in hebrew.

Tekst hebrajski nie podaje tak, jak tu napisałaś. Raczej masz tam tak:

Każdy kto będzie wzywał imienia JHWH będzie zbawiony.

Tekst ten w j. hebrajskim przecież kilka postów wyżej skopiowałem więc... :roll:
Dziwnie tłumaczysz... jakoś chaotycznie i... jakby strzelając sobie w stopę takimi argumentami ;-)

Wróć do „Istota Boga”