Najważniejsze Przesłanie Pisma Świętego

Ogólne pojęcie istoty Boga, właściwe zrozumienie w oparciu o Pismo Święte
Arcykapłan

Re: Najważniejsze Przesłanie Pisma Świętego

Postautor: Arcykapłan » czw lut 23, 2017 10:23 pm

Ilyad pisze:Konkretnie z jakiej mojej wypowiedzi, bo nie zauważyłem?
Nie poddaję w wątpliwość że Pismo oznajmia chwałę Boga. Tę chwałę głosi także Boże stworzenie. Zmierzam do tego że można mieć głowę napakowaną wiedzą, a odejść z tej ziemi jako człowiek niezbawiony, bo pominęło się podstawowe przesłanie Ewangelii o pokucie i przyjęciu Jezusa. Wciąż czekamy na Twoje świadectwo. Doczekamy się ?

Daj sobie może spokój z moim świadectwem bo to moja prywatna sprawa a tym bardziej nie będę wygłupiał się opisywaniem tego na jakimś publicznym forum. Skoro ty miałeś taką potrzebę aby upubliczniać swoje przeżycia to gratuluję ;)

Oczywiście , że każdy kto wierzy w Jezusa będzie zbawiony, mowi o tym sam Jezus :
"21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. " Mt 7

Zauważyłeś, co mówi Jezus ? Do królestwa wejdzie ten, kto spełnia wolę Ojca Jezusa czyli wolę Boga Jehowy ;)
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt lut 24, 2017 10:23 pm

A Ty "arcy....." zauważ , że każdy kto będzie wzywać imienia Pana i jak czytamy z kontekstu listu do Rzymian 10 : 9 , że tym Panem jest Jezus ten będzie zbawiony. Czyje imię ma być wywyższone ponad wszelkie inne imie? W czym imieniu jest tylko zbawienie i nie ma żadnego innego imienia w którym moglibyśmy być zbawieni?
O kim jest Ewangelia , kto jest tą Ewangelia? Czy zatem głosisz Ewangelię o Chrystusie?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt lut 24, 2017 11:29 pm

P.S. Nawet w NT po hebrajsku nie ma użytego tetragramu lecz ADONAI / LORD / PAN
http://www.sarshalom.us./resources/scri ... bible.html
Rzymian 10 : 8 , 12 / w odniesieniu do wersetów 9 , 13 - inne przypisanie wersetów w tekście.

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » sob lut 25, 2017 9:21 am

Agnieszka pisze:A Ty "arcy....." zauważ , że każdy kto będzie wzywać imienia Pana i jak czytamy z kontekstu listu do Rzymian 10 : 9 , że tym Panem jest Jezus ten będzie zbawiony. Czyje imię ma być wywyższone ponad wszelkie inne imie? W czym imieniu jest tylko zbawienie i nie ma żadnego innego imienia w którym moglibyśmy być zbawieni?
O kim jest Ewangelia , kto jest tą Ewangelia? Czy zatem głosisz Ewangelię o Chrystusie?

Uważam, ze Jezus jest drogą do Jehowy, jeśji ktoś modli się tylko do Jezusa to zamyka sobie drogę do zbawienia. Jezus sam mowi, że mamy modlić się do jego Ojca a on jest tylko pośrednikiem w modlitwach. jest to oczywiste i proste przesłanie które przesyłają nam i Jehowa i Jezus. ;)
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob lut 25, 2017 11:47 am

Zgadza się i ja czytając po hebrajsku nie mam wątpliwości że tetragram odnosi się do Jezusa Pana ADONAI użytego w wersecie 12 po hebrajsku - nie czytaj tłumaczenia tylko po hebrajsku .

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob lut 25, 2017 11:49 am

Zdążyłam już przeczytać sporo wersetow gdzie jest mowa o JHWH Jezusie - po hebrajsku a nie angielskie tłumaczenie.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob lut 25, 2017 12:10 pm

Pisze na szybkiego z telefonu - i have a busy weekend :-)
Cały kontekst tego rozdziału jest o Panu gdzie również zamiast Pan został użyty w hebrajskim przekładzie tetragram JHWH odnoszący się do Tego samego Pana czyli JHWH - Jezusa.
Have a nice weekend :-)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob lut 25, 2017 12:28 pm

P.S. Proszę nie sugerować się numeracja tekstu tylko samym tekstem ponieważ nie wszędzie i nie zawsze numeracja wersetow jest adekwatna do numeracji tłumaczeń - Każdy kto będzie wzywał imienia ADONAI bedzie zbawiony i dalej o Tym ADONAI czyli Jezusie czytamy Pan - JHWH in hebrew.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob lut 25, 2017 12:56 pm

Kim dla Ciebie zatem z całego tego kontekstu jest PAN JHWH ?
Dla mnie z pewnością Ten Pan JHWH to Jezus Chrystus z wcześniejszych wersetow.
Sorki ale na prawdę nie mam dzisiaj czasu - jestem poza domem.....

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob lut 25, 2017 2:44 pm

korba pisze:Jeśli powołujesz się na hebrajskie tłumaczenia NT to raczej wskazujesz na poparcie Przekładu Nowego Świata, gdyż żydzi mesjanistyczni raczej w swoich tłumaczeniach w tekście UŻYWAJĄ tetragramu. Jak już to go nie wymawiają.

Warto porównać oba przekłady, hebrajski i NS. Zrób to, Korba. Zobaczysz wtedy, ze w tekście hebrajskim tetragram jest użyty także w miejscach, które bezsprzecznie odnoszą się do Chrystusa, czego w PNS nie uświadczysz :lol:
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Wróć do „Istota Boga”