Najważniejsze Przesłanie Pisma Świętego

Ogólne pojęcie istoty Boga, właściwe zrozumienie w oparciu o Pismo Święte
Agnieszka

Re: Najważniejsze Przesłanie Pisma Świętego

Postautor: Agnieszka » sob lut 25, 2017 4:47 pm

Trigram czyli - trójznak w tekście :-)

korba

Postautor: korba » sob lut 25, 2017 5:32 pm

do skasowania
Ostatnio zmieniony sob lut 25, 2017 5:36 pm przez korba, łącznie zmieniany 1 raz.

korba

Postautor: korba » sob lut 25, 2017 5:33 pm

do skasowania
Ostatnio zmieniony sob lut 25, 2017 5:36 pm przez korba, łącznie zmieniany 1 raz.

korba

Postautor: korba » sob lut 25, 2017 5:35 pm

Agnieszka pisze:Ewangelia Mateusza 21 : 9
Komu śpiewamy HOSANNA - WYBAWIENIE ?
Synowi Dawida! Kto jest Błogosławiony?
I teraz korzystając z BT na marginesie mamy odnośnik do Psalmu 118 gdzie Psalmista śpiewa Panu - JHWH - CHRYSTUSOWI i to dla PANA mamy sciesnic szeregi z gałęziami w rękach aż do rogów ołtarza i śpiewać HOSANNA tak jak to czynią żydzi i tak też wychwalaja Mesjasza.
Zachwile zapodam piosenki w których jakoś żyd nie ma problemu uwielbiac / wychwalac Jezusa a sJ mają jakies obiekcje - a mówią , że żydzi tacy niedobrzy - nie uwierzyli w Mesjasza :-) Ci co uwierzyli uwielbiają Go całym sercem i ja dzisiaj w takim uwielbieniu uczestniczyłam - coś niesamowitego i jaka wspaniała atmosfera.

Agnieszka... może trochę i mam cierpliwości, ale jakoś dziwnie mi się robi gdy czytam takie błędy w interpretacji prostych słów!
Tekst ten wskazuje na to, żeby wybawić Syna Dawidowego! Nie zeby Syn Dawida nas wybawił ale, żeby JEGO wybawił ten, który mieszka na wysokościach!

Tysiąclatka poprawnie oddaje: Hosanna Synowi Dawidowemu. KOMU, CZEMU? SYNOWI. Oczywiście tak określano Jezusa. Tekst ten nie mówi o zbawieniu jakie daje Syn Dawidowy ale, to wezwanie, aby zbawić Syna Dawidowego, czyli Jezusa!
Nawiasem mówiąc... od kiedy to Jezusa trzeba zbawiać? ;-)
Ba! Tekst ten ponownie wskazuje, że Jezus to ten, który przychodzi w Imię Pańskie! Jezus nie przyszedł we własnym imieniu. Zaprzeczałoby to CAŁEJ ewangelii.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob lut 25, 2017 5:57 pm

korba pisze:
Agnieszka pisze:Ewangelia Mateusza 21 : 9
Komu śpiewamy HOSANNA - WYBAWIENIE ?
Synowi Dawida! Kto jest Błogosławiony?
I teraz korzystając z BT na marginesie mamy odnośnik do Psalmu 118 gdzie Psalmista śpiewa Panu - JHWH - CHRYSTUSOWI i to dla PANA mamy sciesnic szeregi z gałęziami w rękach aż do rogów ołtarza i śpiewać HOSANNA tak jak to czynią żydzi i tak też wychwalaja Mesjasza.
Zachwile zapodam piosenki w których jakoś żyd nie ma problemu uwielbiac / wychwalac Jezusa a sJ mają jakies obiekcje - a mówią , że żydzi tacy niedobrzy - nie uwierzyli w Mesjasza :-) Ci co uwierzyli uwielbiają Go całym sercem i ja dzisiaj w takim uwielbieniu uczestniczyłam - coś niesamowitego i jaka wspaniała atmosfera.

Agnieszka... może trochę i mam cierpliwości, ale jakoś dziwnie mi się robi gdy czytam takie błędy w interpretacji prostych słów!
Tekst ten wskazuje na to, żeby wybawić Syna Dawidowego! Nie zeby Syn Dawida nas wybawił ale, żeby JEGO wybawił ten, który mieszka na wysokościach!

Tysiąclatka poprawnie oddaje: Hosanna Synowi Dawidowemu. KOMU, CZEMU? SYNOWI. Oczywiście tak określano Jezusa. Tekst ten nie mówi o zbawieniu jakie daje Syn Dawidowy ale, to wezwanie, aby zbawić Syna Dawidowego, czyli Jezusa!
Nawiasem mówiąc... od kiedy to Jezusa trzeba zbawiać? ;-)
Ba! Tekst ten ponownie wskazuje, że Jezus to ten, który przychodzi w Imię Pańskie! Jezus nie przyszedł we własnym imieniu. Zaprzeczałoby to CAŁEJ ewangelii.

Ależ oczywiście , ze to Jezus jest wybawicielem , źle mnie zrozumiałeś - Hosanna jest spiewana Jezusowi , jest to uwielbienie Jezusa z prośbą o wybawienie . Przecież to nie Jezus śpiewa sobie HOSANNA - nie uwielbia samego siebie i nie prosi o wybawienie .

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob lut 25, 2017 6:06 pm

P.S. Żydzi śpiewają tę pieśń Chrystusowi z prośbą o wybawienie o pomoc a nie że Jezusa trzeba wybawiać.
Przepraszam jeżeli tak to odebrales , ale ja dzisiaj działam na "wysokich obrotach" - pisze dosyć szybko , być może chaotycznie , ale to dlatego , że robię kilka rzeczy na raz - i w swoim życiu nie mam tak , że mogę na spokojnie poświęcić się tylko forum - wyłączyć się / odłączyć od wszystkiego - nie jestem na wakacjach :-) ;-)

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » sob lut 25, 2017 6:09 pm

Agnieszka pisze:P.S. Poza tym PNŚ nie ma tetragramu w swoim przekładzie , bo tetragram to tylko cztery litery JHWH a nie Jehowa - w dodatku to u nich wychodzi tiagram, bo zapomnieli juz ostaniej literze "H" Jehowah i pomijając samogłoski mamy w tekście JHW :-)

A jak masz w oryginałach imię np Abrahama to też go nie odczytujesz ? To w końcu co oznacza tetragram ? jest to imię Boga po hebrajsku czy co to jest ? ;)
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob lut 25, 2017 6:17 pm

"arcy...." ja już wyjaśniałam w innym wątku co oznacza tetragram i nie jest imieniem w dosłownym tego słowa znaczeniu tak jak Jezus Chrystus to nie imię i nazwisko! Dlaczego angielskie tłumaczenie w linku który podałam ma YHVH a nie Jehowa?

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » sob lut 25, 2017 6:24 pm

Agnieszka pisze:"arcy...." ja już wyjaśniałam w innym wątku co oznacza tetragram i nie jest imieniem w dosłownym tego słowa znaczeniu tak jak Jezus Chrystus to nie imię i nazwisko! Dlaczego angielskie tłumaczenie w linku który podałam ma YHVH a nie Jehowa?

To skąd w Bibliach jest imię Jahwe lub Jehowa ? Jak ty odczytujesz imię Boga ? ;)
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob lut 25, 2017 6:41 pm

Arcykapłan pisze:
Agnieszka pisze:"arcy...." ja już wyjaśniałam w innym wątku co oznacza tetragram i nie jest imieniem w dosłownym tego słowa znaczeniu tak jak Jezus Chrystus to nie imię i nazwisko! Dlaczego angielskie tłumaczenie w linku który podałam ma YHVH a nie Jehowa?

To skąd w Bibliach jest imię Jahwe lub Jehowa ? Jak ty odczytujesz imię Boga ? ;)

Ja czytam po hebrajsku i dla mnie każda litera to obraz , liczba , dla moich znajomych żydów nawet nuta muzyczna i potrafia zagrać pięknie Chrystusowi Psalmy z Biblii - z liter a nie nut - dla mnie jest to coś niesamowitego.

Wróć do „Istota Boga”