Tetragram JHWH

Ogólne pojęcie istoty Boga, właściwe zrozumienie w oparciu o Pismo Święte
Agnieszka

Re: Tetragram JHWH

Postautor: Agnieszka » czw mar 01, 2018 10:49 pm

korba pisze:A co, jeśli można wiedzieć? :D

Wybacz ale nie chcę być "przedmiotem" do dyskusji czy tu oficjalnie na forum czy też być może poza forum za plecami... niemniej jednak zauważam bardzo istotny - pozytywny szczegół w Twoim zapytaniu : "..... jeśli można wiedzieć?" i dlatego na zakończenie napiszę tak - Z pewnością nie jestem wyznawca żadnej religii które to niestety bardzo poróżniają ludzi , prowadzą do wielu sporów itp. co nie znaczy , że generalizuje..... - bo uważam , że nie wszyscy wyznawcy różnych religii , jakichś idei itd. fanatycznie bronią danych przekonań i plują na tych którzy myślą , czują inaczej.
W człowieku staram się widzieć człowieka - człowieczeństwo i nie interesuje mnie mnie wyznanie , etykieta itd.
Przyjaźnie się , kumpluje z ludźmi bez względu na narodowość, kolor skóry, wyznanie itp. , a nawet mam dobrą znajomą która jest świadkiem Jehowy.

odstępca

Postautor: odstępca » pt mar 02, 2018 8:10 am

Tyle, ze ,jak mówi Jezus, Bóg oczekuje tego aby ci którzy go chcą czcić mają to robić " w duchu i w prawdzie" . Prawda jest to, ze JHWH to hebrajski zapis imienia Boga, który przyjęto odczytywać jako Jahwe lub Jehowa. Taka jest prawda o imieniu Boga i prawdziwi czciciele Jehowy dlatego bardzo cenią sobie to imię w odróżnieniu do innych religii.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt mar 02, 2018 4:00 pm

odstępca pisze:Tyle, ze ,jak mówi Jezus, Bóg oczekuje tego aby ci którzy go chcą czcić mają to robić " w duchu i w prawdzie" . Prawda jest to, ze JHWH to hebrajski zapis imienia Boga, który przyjęto odczytywać jako Jahwe lub Jehowa. Taka jest prawda o imieniu Boga i prawdziwi czciciele Jehowy dlatego bardzo cenią sobie to imię w odróżnieniu do innych religii.

Witaj "odstępco".
Co prawda zeszliśmy z merytoryki, niemniej jednak pozwolę sobie komentarz.

Zacytuję wg mnie bardzo mądrą treść :

Istnieje tylko jedna droga, a wszystkie inne są błędne

To niebezpieczne kłamstwo, które jest najczęstszym źródłem religijnego fundamentalizmu i fanatyzmu. Często to słyszę: "my posiadamy pełnię prawdy, a inne religie/filozofie mają tylko ziarna prawdy". Dla wielu to będzie szokujące, ale... nikt na świecie nie posiada pełni prawdy. Żadna religia, system filozoficzny, światopogląd. Wszystkie one mogą odkryć tylko część prawdy duchowej. Nikt nigdy nie będzie wiedział wszystkiego. Dlaczego? Ponieważ prawdziwa natura wszechświata (tudzież Boga, jeśli wolisz) wykracza poza ludzkie pojmowanie.

Nie ma nic złego w obstawaniu przy swoich przekonaniach. Jednak tylko pod jednym warunkiem: że nie gubi się zdrowego rozsądku. Jeśli wierzysz w coś, co nie jest rozsądne – masz do tego prawo. Ale nie masz prawa zmuszać innych, aby przyjęli twoje wierzenia za niepodważalną prawdę.

Autor: Wojciech P. P. Zieliński

Pozwolę jeszcze na wklejkę artykułu jaki znalazłam kiedyś w necie:
https://www.boguslawszedny.com/religijn ... ualny.html
I tu m.in. taki cytat:
Każda religia jest "tą prawdziwą" i każda religia jest "tą jedyną" - ale jedynie dla osoby, która w nią mocno wierzy.
Ja jeszcze dodam od siebie...... Jedni uważają Biblię za Słowo Boże , natchnioną księgę przez Boga (różnie rozumianą) , inni Koran czy inne święte dla tych ludzi księgi , żydzi przyjmują tylko piecioksiag a za prawdę uważają wykładnie zawartą w talmudzie ; jeszcze inni nie uważają żadnej księgi za święta lecz wierzą w Boga - siłę wyższa która to wszystko stworzyła.

Swego czasu obejrzałam również wypowiedź ateisty która miała miejsce w KRK :
https://youtu.be/HxPCLp78TEM
Bardzo spodobała mi się kultura wypowiedzi tego człowieka natomiast nie odebrałam pozytywnie publiczności - zapewne chrześcijan którzy wygwizdali wypowiedź tego pana który to wyszedł z "hermetycznego opakowania" - "opakowania" wierzeń większości i ośmielił się opowiedzieć o swoich własnych przemyśleniach, wątpliwościach, odczuciach.

Niestety ale za swoją otwartość, swoje odczucia , myślenie bardzo często jest się postrzeganym jak wariat , jak zakała , ktoś gorszy , nie rozumny bo zaraz wyskoczy jakiś chrześcijanin i zacznie cytować takiemu Psalm 53 : 2 : Mówi głupi w swoim sercu: "Nie ma Boga" , choć zachowanie wielu takich chrześcijan pozostawia wiele do życzenia.
Rodzą się podziały, klany, ostracyzm - jeszcze pół biedy jak od znajomych , gorzej jak rodzina zaczyna się od nas odwracać, mąż bądź żona biegnie złożyć pozew o rozwód a nasze niegdyś dzieci już nie są naszymi dziećmi - tylko na papierze gdzieś tam w metryce tylko dlatego, że wierzymy inaczej bądź nie wierzymy a światopogląd każdemu z nas może się zmienić i może być tak, że sami siebie zaskoczymy.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » sob mar 03, 2018 3:37 am

Czym właściwie jest prawda? Wąż przecież wyrzekł kłamstwo! Choć przekonywał że to prawda...
Ciekaw jestem czy Adamowi chciało się tak ciężko pracować jak zapowiedział to Bóg.. Może Adam okłamał następnych (czyli synów, wnuków, wnuków wnuków) aby być odciążonym..? A może ta zapowiedź jeszcze nie dotyczyła (nie obejmowała w czasie i skutku) Adama? Skoro żył tak długo to i sił pewnie dużo miał? Wiecie.. Pewne rzeczy nie zmieniły się odkąd Kain zabił Abla... Prawda?
A ludzie na temat prawdy wciąż tylko:
Bla Bla Bla Bla Bla
Niektórzy widzą w tym proroctwo. Sherlock'i Holmes'y..
A to się cały czas dzieje..
Tylko z tą głową i piętą to jakoś na odwrót chyba jest?!
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

odstępca

Postautor: odstępca » ndz mar 04, 2018 7:09 am

Pstryku, i do dzisiaj ten sam "wąż" wmawia ludziom , że Bóg to Trójca albo Jezus ale na pewno nie Jehowa . A jak szatan to robi ? A bardzo sprytnie, wczoraj przeczytałem np to w temacie wprowadzenia nowego święta w kościele katolickim :
"Nowym świętem będzie wspomnienie Maryi Matki Kościoła. "Uroczystość ta pomoże nam także w przypomnieniu sobie, że życie chrześcijańskie potrzebuje dla swego wzrostu zakotwiczenia w tajemnicy krzyża, ofierze Chrystusa w uczcie eucharystycznej oraz w składające ofiarę Dziewicy, Matce Odkupiciela i wszystkich odkupionych" - podkreślono w dekrecie Kongregacji do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów."

Powiem szczerze, że takiej papki językowej dawno nie czytałem a jaki to ma związek z czystym wielbieniem Jehowy pojąć nie mogę . Tak więc szatan cały czas sprytnie zwodzi ludzi do fałszywych religii i dlatego warto poznać prawdę o jehowie z Biblii bo prawda ta wyzwala z kłamstw jakie głoszą kościoły Wielkiego Babilonu.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz mar 04, 2018 4:18 pm

Zastanawiam się nad czymś....
Tylko dlatego pozwoliłem napisać Tobie kilka postów aby każdy zobaczył, że jesteś naszym "starym znajomym" i wielokrotnie zbanowanym za obrażanie i kłamstwa. Czytałeś zmiany w regulaminie?
Twoje zmieniane dla zmyłki IP komputera jest archiwizowane. Na pewno chcesz dalej w to brnąć?

odstępca

Postautor: odstępca » ndz mar 04, 2018 8:44 pm

Datsun pisze:Zastanawiam się nad czymś....
Tylko dlatego pozwoliłem napisać Tobie kilka postów aby każdy zobaczył, że jesteś naszym "starym znajomym" i wielokrotnie zbanowanym za obrażanie i kłamstwa. Czytałeś zmiany w regulaminie?
Twoje zmieniane dla zmyłki IP komputera jest archiwizowane. Na pewno chcesz dalej w to brnąć?

Klamstwa i obrażanie to ja czytam na waszym forum . Wasz regulamin nie interesuje mnie nic a nic. Mnie interesuje tylko to aby tacy jak pisali prawdę o Jehowie a nie kłamali jak czyni to wiele sekt na świecie .
Przestań mnie straszyć bo jak na razie to ja na tym forum widzę przestępstwo z art 256 kodeksu karnego ale nie chcę cię straszyć . I nie pisz idiotyzmów, ze jest to prywatne forum skoro jest to forum publiczne dostępne dla każdego. Każdy ma prawo ustosunkować się do waszych kłamstw jakie tu rozpowszechniacie .
Ostatnio zmieniony ndz mar 04, 2018 8:59 pm przez odstępca, łącznie zmieniany 1 raz.

korba

Postautor: korba » ndz mar 04, 2018 8:55 pm

Datsun... sorry, ale WYWAL 'odstępcę' BEZ WAHANIA. Może i jest On świadkiem Jehowy, może...ale Oni, czy sami świadkowie, po Jego wpisach, zapewne by się do niego nie przyznali. Ot, moje zdanie. Ten człek, będzie bruździł, bruździł, bruździł. Ma skrzywienie na jeden jedyny wątek, czyli TRÓJCA i TYM PODOBNE. Co z tego, że ja sam nie wierzę w Trójcę, i będę dyskutował z innymi na ten temat, ale 'odstępca', nie będzie psuł, będzie potępiał, będzie bruździł, będzie 'paprał' wątki (bo w każdym temacie ma manierę/skrzywienie/schizę?/na ten jeden wątek. Potępi Was w CZAMBUŁ i tyle jego aktywności na tym forum. Czy tego CHCESZ? Datsun... zapewne wiesz czego chcesz.

odstępca

Postautor: odstępca » ndz mar 04, 2018 9:03 pm

korba pisze:Datsun... sorry, ale WYWAL 'odstępcę' BEZ WAHANIA. Może i jest On świadkiem Jehowy, może...ale Oni, czy sami świadkowie, po Jego wpisach, zapewne by się do niego nie przyznali. Ot, moje zdanie. Ten człek, będzie bruździł, bruździł, bruździł. Ma skrzywienie na jeden jedyny wątek, czyli TRÓJCA i TYM PODOBNE. Co z tego, że ja sam nie wierzę w Trójcę, i będę dyskutował z innymi na ten temat, ale 'odstępca', nie będzie psuł, będzie potępiał, będzie bruździł, będzie 'paprał' wątki (bo w każdym temacie ma manierę/skrzywienie/schizę?/na ten jeden wątek. Potępi Was w CZAMBUŁ i tyle jego aktywności na tym forum. Czy tego CHCESZ? Datsun... zapewne wiesz czego chcesz.

Racja Korba, nawet z tobą nie ma o czym rozmawiać . Skoro wolisz rozmawiać z odstępcami a nie ze ŚJ to widać że i ty już też odpłynąłeś od Jehowy. A Trójca to największy przekręt Wielkiego Babilonu stąd może jest to dla mnie najważniejszy wątek .

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz mar 04, 2018 9:24 pm

korba pisze:Datsun... sorry, ale WYWAL 'odstępcę' BEZ WAHANIA. Może i jest On świadkiem Jehowy, może...ale Oni, czy sami świadkowie, po Jego wpisach, zapewne by się do niego nie przyznali. Ot, moje zdanie. Ten człek, będzie bruździł, bruździł, bruździł. Ma skrzywienie na jeden jedyny wątek, czyli TRÓJCA i TYM PODOBNE. Co z tego, że ja sam nie wierzę w Trójcę, i będę dyskutował z innymi na ten temat, ale 'odstępca', nie będzie psuł, będzie potępiał, będzie bruździł, będzie 'paprał' wątki (bo w każdym temacie ma manierę/skrzywienie/schizę?/na ten jeden wątek. Potępi Was w CZAMBUŁ i tyle jego aktywności na tym forum. Czy tego CHCESZ? Datsun... zapewne wiesz czego chcesz.

W pełni się z Tobą zgadzam, Korbo.
Aha, szczerze wątpię czy to jest świadek Jehowy. Najprawdopodobniej wykluczony. Kończę więc jak za każdym razem jego działania na forum.

Wróć do „Istota Boga”