Tetragram JHWH

Ogólne pojęcie istoty Boga, właściwe zrozumienie w oparciu o Pismo Święte
Agnieszka

Re: Tetragram JHWH

Postautor: Agnieszka » ndz mar 04, 2018 9:27 pm

odstępca pisze:
Datsun pisze:Zastanawiam się nad czymś....
Tylko dlatego pozwoliłem napisać Tobie kilka postów aby każdy zobaczył, że jesteś naszym "starym znajomym" i wielokrotnie zbanowanym za obrażanie i kłamstwa. Czytałeś zmiany w regulaminie?
Twoje zmieniane dla zmyłki IP komputera jest archiwizowane. Na pewno chcesz dalej w to brnąć?

Klamstwa i obrażanie to ja czytam na waszym forum . Wasz regulamin nie interesuje mnie nic a nic. Mnie interesuje tylko to aby tacy jak pisali prawdę o Jehowie a nie kłamali jak czyni to wiele sekt na świecie .
Przestań mnie straszyć bo jak na razie to ja na tym forum widzę przestępstwo z art 256 kodeksu karnego ale nie chcę cię straszyć . I nie pisz idiotyzmów, ze jest to prywatne forum skoro jest to forum publiczne dostępne dla każdego. Każdy ma prawo ustosunkować się do waszych kłamstw jakie tu rozpowszechniacie .

PUBLICZNE PROPAGOWANIE FASZYZMU, NAWOŁYWANIE DO NIENAWIŚCI (ART. 256)
§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, 

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.

§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

Tak więc szatan cały czas sprytnie zwodzi ludzi do fałszywych religii i dlatego warto poznać prawdę o jehowie z Biblii bo prawda ta wyzwala z kłamstw jakie głoszą kościoły Wielkiego Babilonu.

I jeszcze artykuł 196

Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

"Nas jednak będzie tu szczególnie interesować jeszcze inne znaczenie wyrazu »nienawidzić«. Chodzi o odczuwanie tak wielkiej niechęci lub tak silnego wstrętu do kogoś lub czegoś, że nie chcemy mieć nic wspólnego z tą osobą lub rzeczą” (Strażnica Nr 14, 1992 s. 9).

„Nienawiść do religii fałszywej i odstępstwa (...) Świadkowie Jehowy przejawiają dziś nienawiść do wszelkiej obłudnej nieprawości w dziedzinie religii. (...) Obowiązek nienawidzenia bezprawia obejmuje też nienawidzenie wszelkiej działalności odstępców” (Strażnica Nr 14, 1992 s. 12).

„Inni twierdzą, że wierzą Biblii, tymczasem nie uznają organizacji Jehowy i za wszelką cenę próbują zahamować jej działalność. Jeżeli mimo poznania tego, co prawe, świadomie obrali tak niegodziwe postępowanie, a zło zakorzeniło się w nich do tego stopnia, że stało się nieodłączną częścią ich osobowości, to chrześcijanin musi owe przesiąknięte złem osoby znienawidzić (w biblijnym tego słowa znaczeniu)” (Strażnica Nr 19, 1993 s. 19).

„Drugi został wykluczony ze zboru. Jednakże niedawno ponownie go przyjęto do naszej społeczności. Jestem wdzięczny, że mogę witać się z nim bez uczucia nienawiści! Umożliwia to tylko duch Jehowy” (Przebudźcie się! Nr 10 2001 s. 30).

Wcześniej uczono inaczej.

Słusznie należy nienawidzić zła popełnionego przez osobę wykluczoną ze społeczności zborowej, ale niesłuszne byłoby nienawidzenie samej osoby bądź też nieludzkie obejście się z nią” (Strażnica Rok XCV [1974] Nr 22 s. 9).

Więcej info - gdzie zamieszczone są skany publikacji Towarzystwa Strażnica propagujace nienawiść:
http://piotrandryszczak.pl/nienawisc.html
http://www.piotrandryszczak.pl/polemika ... znica.html

Moja sugestia / propozycja do admina : Ważny temat na oddzielny wątek.

Wróć do „Istota Boga”