Ś.J.pomagają dla świata?

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Ś.J.pomagają dla świata?

Postautor: Datsun » pn cze 11, 2018 4:53 pm

korba pisze:Myślę, że obecni świadkowie J. są takim powrotem do korzeni i źródeł chrześcijańskich.

Głoszenie innej ewangelii i nauczanie, że np. Pan Jezus umarł na palu a nie na krzyżu nazywasz powrotem do korzeni chrześcijańskich? :)
Korbo, "nowe światła" tak zmieniły pierwotne chrześcijaństwo, że ze świadkami Jehowy prawie nie ma już to nic wspólnego, nawet nazwa. Pierwsi chrześcijanie byli świadkami Jezusa.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn cze 11, 2018 5:59 pm

Korbo, podałem tylko jeden z przykładów. Chociaż chwilę się nad tym zastanów jakim to cudem pierwsi chrześcijanie rzekomo wierzyli (a nawet widzieli?) że Pan Jezus umarł na palu a potem na całym świecie w jednym momencie zamówili się jednogłośnie i popadli w zwiedzenie i uznali, że to był krzyż (oczywiście nie ma na to żadnych dowodów). Potem po mniej więcej 1900 latach świadkowie Jehowy odkryli, że to jednak był pal.
To tylko przykład. Niezły powrót do korzeni. :?

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn cze 11, 2018 8:43 pm

Myślę, że obecni świadkowie J. są takim powrotem do korzeni i źródeł chrześcijańskich

Ty po prostu nie wiesz O CZYM PISZESZ. Czy czytałeś pisma pozostałe po uczniach apostołów i ich uczniach, aż do początku IV w. ? Jeżeli nie to polecam. To są właśnie, poza NT źródła chrześcijańskie, dokumentujące wierzenia pierwotnego Kościoła. Obawiam się że nie znajdziesz tam poparcia dla wielu nauk SJ, a wśród nich dla anihilacjonizmu, unitarianizmu i innych nowoczesnych herezji.

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn cze 11, 2018 8:50 pm

Nie jesteś udowodnić, że STAUROS z I wieku oznaczał KRZYŻ. Inaczej dowodzą to świadkowie J. Możesz to pominąć tylko czy słusznie?

Korbo, nie piszę tego do Ciebie, tylko do tych, którzy nie znają dyskusji z wątku "krzyż czy pal":

viewtopic.php?f=46&t=682&hilit=krzy%C5%BC

najlepiej niech każdy czytelnik wyciągnie własne wnioski.

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » śr cze 13, 2018 7:10 am

Oj Korba,aż nie chce się Cię słuchać,takie piszesz głupociki....

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » śr cze 13, 2018 7:33 am

Czy świadkowie Jehowy zbudowali choć jeden szpital? Nie!Czy zbudowali choć jedne schronisko dla bezdomnych?Nie!Czy pomogajá bezinteresownie jak Caritas czy PCK?Nie!Bo "niewolnik" skupiony jest na ponażaniu pieniądzędzy tylko dla.....siebie!

christianinroman

Postautor: christianinroman » czw cze 14, 2018 1:02 pm

Codziennie spotykam śJ i nie widziałem by podeszli do bezdomnego lub uzależnionego. Czekają aż ty podejdziesz do stojaka z literaturą i sprowokujesz rozmowę. I bardzo dobrze! Aktualny temat CO PRZYNIESIE PRZYSZŁOŚĆ. Bardzo dobry temat do dyskusji. A temat pal czy krzyż to nie w tym dziale.

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » pt cze 15, 2018 2:57 pm

Według polityki"niewolnika"miłosierny samarytanin popełnił błąd, ponieważ powinien pobitego nie przewozić do szpitala,ale go obłożyć.....literaturá Strażnicy,aby w przypadku ewentualnego przeżycia mógł zostać Świadkiem Jehowy-zresztá kilka broszur mniej kosztuje niż wyłożenie na leczenie potrzebujácego....i żadnej nieopłacalnej bezinteresowności,bo kasę przeznacza się tylko w jednym kierunku....czyli "niewolnika"!

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt cze 15, 2018 8:28 pm

pytanieodpowiedź pisze:Według polityki"niewolnika"miłosierny samarytanin popełnił błąd, ponieważ powinien pobitego nie przewozić do szpitala,ale go obłożyć.....literaturá Strażnicy,aby w przypadku ewentualnego przeżycia mógł zostać Świadkiem Jehowy-zresztá kilka broszur mniej kosztuje niż wyłożenie na leczenie potrzebujácego....i żadnej nieopłacalnej bezinteresowności,bo kasę przeznacza się tylko w jednym kierunku....czyli "niewolnika"!

Normalnie hejt...
Pytanieodpowiedź. Czy aby przypadkiem nie przesadzasz? Wielu świadków Jehowy indywidualnie pomaga innym ludziom podobnie jak wspomniany miłosierny samarytanin. To co napisałeś jest po prostu żenujące...
Możliwe, że miało być zabawne ale nie jest.

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » wt cze 19, 2018 12:50 pm

Wiem Datsun,że teraz każdy mój wpis będziesz bojkotowała i pewnie tylko czekasz na okazję aby mnie zbanować-niewygodny się Ci zrobiłem,bo ośmielam się pisać odważnie i prawdę o całym protestantyźmie.

W swoim poście na początku zaznaczyłem:"według polityki "niewolnika"-a Ty mi zarzucasz,że zarzucam pojedynczym osobom ŚJ.Piszę o postawie "niewolnika",która nie wpływa pozytywnie na udzielanie indywidualnych form pomocy przez pojedynczych ŚJ.
Czytaj więcej uważnie i zastanów się dwa razy zanim komuś zarzuciwszy "hejt"i "żenadę".Czy nie uważasz,że niedoczytanie nie jest właśnie tá żenadá?

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”