Kim są świadkowie Jehowy?

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
Datsun

Kim są świadkowie Jehowy?

Postautor: Datsun » ndz paź 07, 2018 4:57 pm

Witajcie. :)
Poniżej umieszczam link do filmu na YOUTUBE o tematyce świadków Jehowy. Konkretnie mowa jest tam o tym kim są ci ludzie, w co wierzą, dlaczego głoszą oraz zdementowane są różnego rodzaju plotki o nich, jak np. że rzekomo biorą pieniądze za przyprowadzanie ludzi, "depczą krzyż" itp.
Film ten ma na celu uświadomienie ludzi ze środowisk chrześcijańskich.
Wielu ludzi chce pomóc świadkom Jehowy przyjść do Pana Jezusa ale nie ma praktycznie żadnego pojęcia na temat tej religii. Wiąże się to często z tym, że niechcący można ich poranić, obrazić lub zwyczajnie zniechęcić do rozmowy.
Na razie jest to pierwsza część i będzie kolejna, która będzie poświęcona analizie Pisma Świętego pod kątem ich nauk.

Jeśli ktoś z oglądających ten film ma jakieś pytania lub swoje spostrzeżenia to zachęcam do zakładania nowych wątków gdzie będziemy starać się odpowiedzieć. Ewentualnie można pytać na tym wątku, a ja umieszczę jako nowy temat tam gdzie trzeba.

https://www.youtube.com/watch?v=OozdEiarkwI

Pozdrawiam serdecznie. :)

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Re: Kim są świadkowie Jehowy?

Postautor: tadeusz2904 » ndz paź 07, 2018 6:30 pm

Świetny, lekkostrawny materiał nawet na wieczorową porę.
Bartek ma słuszne pretensje do rozmówców, że mu nikt taktownie nie wskazał w Biblii,że do zbawienia niezbędne jest nowonarodzenie i odpowiednia relacja z Panem Jezusem.(sama końcówka materiału).
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz paź 07, 2018 7:18 pm

tadeusz2904 pisze:Świetny, lekkostrawny materiał nawet na wieczorową porę.
Bartek ma słuszne pretensje do rozmówców, że mu nikt taktownie nie wskazał w Biblii,że do zbawienia niezbędne jest nowonarodzenie i odpowiednia relacja z Panem Jezusem.(sama końcówka materiału).

Cieszę się, że się Tobie spodobało Tadeuszu ;)

robbo1

Postautor: robbo1 » sob paź 27, 2018 11:17 am

Pierwszym zarzutem,który z zasady nim nie jest,co wynika z rozmowy jest to,ze przejawiamy inicjatywę.
"Oni wychodzą pierwsi...".
Przy czym czynimy identycznie jak nasz zbawiciel i jego "wybrani".
Zarzutem jest to,że wierzymy ,iż pomagamy,a tak naprawdę sami potrzebujemy pomocy.
Wypowiedzi zrównoważone,niewiele uszczypliwe.
Prowadzący ma o sobie "wysokie mniemanie".
Według uczestników rozmowy problemem nie jest to,że głosimy ewangelię,problemem jest,to,że nie taką jak oni,czy taką jak potrzeba.
Przyznają,że "to źli ludzie wymyślili" wiele oszukańczych oszczerstw wobec nas.
Zarzucają nam,że jesteśmy uczeni ,żeby myśleć,jak chce organizacja.
Naprowadzamy innego[rozmówcę],żeby "odpowiadali tak jak chcemy",a on ponieważ sam odpowie uzna,że to jego odpowiedź,z którą się utożsami.
Psychomanipulacja.
Niemniej moim zdaniem już samo "wychowanie" z definicji wymusza na innych,to,żeby nasze dzieci,wychowankowie itp."myśleli tak jak my".
Wystarczy zapoznać się z definicją słowa "wychowywać".
Pomimo wszystko wyważone argumenty,przy czy jak dla mnie niekoniecznie uzasadnione.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » ndz paź 28, 2018 7:02 pm

robbo1 pisze:Pierwszym zarzutem,który z zasady nim nie jest,co wynika z rozmowy jest to,ze przejawiamy inicjatywę.
"Oni wychodzą pierwsi...".
Przy czym czynimy identycznie jak nasz zbawiciel i jego "wybrani".

Nie czynicie identycznie. Wzywacie imienia Jehowa, Jezus Chrystus mówił "Ojcze".
Uczniowie wzywali imienia Jezusa (1 Kor. 1, 2), Wy tego nie czynicie.
Pan Jezus jadał z celnikami i grzesznikami, przebaczał; Wy "obdarzacie" ostracyzmem, nie miłością i przebaczeniem.
Nauka Strażnicy nie ma nic wspólnego z nauką Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

robbo1 pisze:Zarzutem jest to,że wierzymy ,iż pomagamy,a tak naprawdę sami potrzebujemy pomocy.

To prawda. Bardzo potrzebujecie Zbawiciela, Jego łaski i miłości. Wychowani w ludzkim legalizmie, nie rozumiecie Bożego serca.
Bardzo potrzebujecie pomocy - prowadzenia Ducha Świętego do odkrycia prawdy i piękna Ewangelii Chrystusowej.

robbo1 pisze:Według uczestników rozmowy problemem nie jest to,że głosimy ewangelię,problemem jest,to,że nie taką jak oni,czy taką jak potrzeba.

Tak. To wielki problem. Bardzo ważne jest bowiem, aby głosić Prawdziwą Ewangelię i Prawdziwego Jezusa.
Polecam książkę "INNY JEZUS, INNY DUCH, INNA EWANGELIA." Natana Chesed
https://www.ggwo.pl/jw-pomoc---ksi260379ki.html

robbo1 pisze:Naprowadzamy innego[rozmówcę],żeby "odpowiadali tak jak chcemy",a on ponieważ sam odpowie uzna,że to jego odpowiedź,z którą się utożsami.
Psychomanipulacja.
Niemniej moim zdaniem już samo "wychowanie" z definicji wymusza na innych,to,żeby nasze dzieci,wychowankowie itp."myśleli tak jak my".
Wystarczy zapoznać się z definicją słowa "wychowywać".

Dobre wychowanie nie polega na narzucaniu wierzeń i poglądów, ale na prowadzeniu do wyborów właściwych dokonywanych w wolności. Tego u SJ nie ma. Jest zastraszanie i wbijanie w pychę. Przekonywanie o wyjątkowości grupy i okropieństwie wszystkiego poza nią. To psychomanipulacja. Tak dzieje się w sektach. Poczytaj o tym. Może wtedy otworzysz oczy.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

robbo1

Postautor: robbo1 » czw lis 01, 2018 10:51 am

Rozmowa z tobą staje się problemowa,ponieważ poza wyrazami swojej niechęci nie proponujesz za wiele.
Widoczna jest u ciebie niechęć do wszystkiego w co wierzymy,jak itd.
Proponujesz do przeczytania sprzeciwiającą się nam literaturę,a ja znam i mam wiele z tych i takich publikacji.
Zapoznaj się z def."wychowania"a zrozumiesz,że w pewnym stopniu "wychowanie" to "narzucanie wierzeń i poglądów".
Rozumiem,że nie wierzysz w "wyjątkowość swojej grupy".
Jesteś w grupie "zwyczajnej"i zwyczajnie niczym się nie wyróżniającej od innych.
I nie musisz przekonywać mnie o destruktywnym oddziaływaniu "sekt".
Twoje uporczywe utożsamianie naszej społeczności ze sektami jest niewłaściwe.
Nie zapominaj,że pierwsi chrześcijanie uczyli o "okropieństwie wszystkiego poza " swoją społecznością.
Poza tym jak chcesz poznać złe oblicze sekt przeczytaj sobie publikacje typu "Tajne kulty zła"Ray Black.
I zaprzestań z bezkrytycznym nadużywaniem tego słowa w stosunku do nas.
Z zasady wielu kieruje te oskarżenia wobec społeczności baptyzmu ,do których się przyłączyłaś.
Mam publikacje takie jak "Grupy kultowe" red.dr.Mariusz Gajewski
Czytałem prace ks.prof.dr.hab.Andrzeja Zwolińskiego i wiem,że w wielu miejscach według stosowanych kryteriów można wiele społeczności utożsamić z "sektami".
Uwierz mi i pewnie i twoją jeżeli tylko ktoś tak zechce.

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”