Być czy nie być świadkiem Jehowy?

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Ilyad
Posty: 1221
Rejestracja: pn wrz 21, 2015 6:56 am

Re: Być czy nie być świadkiem Jehowy?

Postautor: Ilyad » wt maja 08, 2018 9:51 pm

trójak pisze:
Ilyad pisze:
tylko ta religia zapewnia nadzieję na zmartwychwstanie gdyż tylko ta religia naucza o jednym Bogu Jahwe .

Witaj.
Co Cięo tym przekonuje ? Przecież prawie wszystkie ugrupowania chrześcijańskie nauczają o jednym Bogu Jahwe... :roll:Doczekamy się tutaj na odpowiedź, które to ugrupowania chrześcijańskie czczą Jahwe jako jedynego prawdziwego Boga czy się nie doczekamy , szanowny panie Ilyad ? Skoro twoim zdaniem prawie wszystkie to czekam na ich wymienienie ! ;) ;) ;)


Myślałem że najpierw napiszesz co Cię przekonuje że "tylko ta religia zapewnia nadzieję na zmartwychwstanie". W sumie to ja pierwszy zadałem pytanie ;)

Iskierka
Posty: 1267
Rejestracja: śr lis 11, 2015 8:49 am

Re: Być czy nie być świadkiem Jehowy?

Postautor: Iskierka » sob maja 12, 2018 2:36 pm

tylkoJahwe pisze:Oczywiście, że jeśli miałbym wybierać to tylko bycie Świadkiem Jehowy ma sens gdyż tylko ta religia zapewnia nadzieję na zmartwychwstanie gdyż tylko ta religia naucza o jednym Bogu Jahwe .Nauka o zmartwychwstaniu nie jest nauką świadków Jehowy, to nauka wypływająca z Pisma Świętego i kościoły chrześcijańskie to głoszą, nie słyszałeś? Kwestia tego, kiedy nastąpi zmartwychwstanie, bo będzie Pierwsze i Drugie (Obj. 20:5,6). O Bogu Jahwe też uczy Biblia i jest to znane osobom wierzącym, a nie tylko świadkom Jehowy. Nie trzeba mieć z przodu "szyldu- świadek Jehowy" aby świadczyć o Bogu Jahwe, według słów Pana Jezusa mamy być Jego Świadkami (Dz.Ap.1:8), bo On jest Drogą do Ojca....jakoś to pomijają świadkowie Jehowy.

Ilyad
Posty: 1221
Rejestracja: pn wrz 21, 2015 6:56 am

Re: Być czy nie być świadkiem Jehowy?

Postautor: Ilyad » wt maja 22, 2018 8:51 am

Z tego, co widzę i słyszę, to świadkowie dużo prawią o Jezusie. Wydają książki o nim (jest ich kilka), czytają ewangelie na zebraniach i omawiają zycie Jezusa, naśladują go. Np. tak jak On był świadkiem (Obj 1:5), tak i oni też są świadkami.

Rzecz w tym że NAZWAĆ SIEBIE MOŻE KAŻDY JAK CHCE, ale mieć W SOBIE ŚWIADECTWO, niestety już nie każdy. Niestety większość ŚJ, zapytanych o świadectwo ich nawrócenia albo denerwuje się, nie będąc w stanie podać żadnych konkretów, co Chrystus uczynił w ich, jak uwolnił od grzechu, jak im się objawił. Zamiast świadectwa nawrócenia, opowiadają często o kwestiach doktrynalnych, jak to kiedyś wierzyli w Trójcę, Piekło, a teraz już nie wierzą, czyli jak stając się ŚJ, zamienili jeden zestaw doktryn na inny-lepszy. To nie jest ŚWIADECTWO. Prawdopodobnie różnimy się w definicji, kto to jest ŚWIADEK, a kto KAZNODZIEJA.

Ilyad
Posty: 1221
Rejestracja: pn wrz 21, 2015 6:56 am

Re: Być czy nie być świadkiem Jehowy?

Postautor: Ilyad » wt maja 22, 2018 11:48 am

Jak dla mnie to ty jesteś tylko kolejnym opętanym przez diabła bałwochwalcą

Nie wiem czy zauważyłeś, ale to jest forum CHRZEŚCIJAŃSKIE, więc nie wiem czy chcąc kogoś nawyzywać, trafiłeś pod właściwy adres. Wiesz..zastanawiam się nad mechanizmem, który Tobą kieruje, że ciągle piszesz pod różnymi nickami. Czy jeżeli kogoś nawyzywasz, obrazisz, poniżysz to lepiej przez to się czujesz ?

robbo1
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 05, 2017 3:47 pm

Re: Być czy nie być świadkiem Jehowy?

Postautor: robbo1 » sob maja 26, 2018 1:37 pm

To o czym piszesz tj."nawrócenie" stało się cechą charakterystyczną tzw. "purytan".
Tj."osobiste przeżycie".
Tylko,że emocje,które stanowią ważną część naszego życia,nie stanowią o naszej istocie zycia,jak i wiary.
Nie pomniejszam znaczenia "nawrócenia".
Niemniej jest to początek drogi,nie zakończenie.

Awatar użytkownika
Ann78
Posty: 1988
Rejestracja: śr wrz 23, 2015 12:16 pm
Kontaktowanie:

Re: Być czy nie być świadkiem Jehowy?

Postautor: Ann78 » sob maja 26, 2018 8:20 pm

robbo1 pisze:To o czym piszesz tj."nawrócenie" stało się cechą charakterystyczną tzw. "purytan".
Tj."osobiste przeżycie".
Tylko,że emocje,które stanowią ważną część naszego życia,nie stanowią o naszej istocie zycia,jak i wiary.
Nie pomniejszam znaczenia "nawrócenia".
Niemniej jest to początek drogi,nie zakończenie.

Jeżeli nie ma "początku" drogi, nie ma też i samej drogi.
Nawrócenie, to nie emocje, ale nowe narodzenie, zmiana serca.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Ilyad
Posty: 1221
Rejestracja: pn wrz 21, 2015 6:56 am

Re: Być czy nie być świadkiem Jehowy?

Postautor: Ilyad » sob maja 26, 2018 9:29 pm

korba pisze:
Ilyad pisze:Rzecz w tym że NAZWAĆ SIEBIE MOŻE KAŻDY JAK CHCE, ale mieć W SOBIE ŚWIADECTWO, niestety już nie każdy. Niestety większość ŚJ, zapytanych o świadectwo ich nawrócenia albo denerwuje się, nie będąc w stanie podać żadnych konkretów, co Chrystus uczynił w ich, jak uwolnił od grzechu, jak im się objawił. Zamiast świadectwa nawrócenia, opowiadają często o kwestiach doktrynalnych, jak to kiedyś wierzyli w Trójcę, Piekło, a teraz już nie wierzą, czyli jak stając się ŚJ, zamienili jeden zestaw doktryn na inny-lepszy. To nie jest ŚWIADECTWO. Prawdopodobnie różnimy się w definicji, kto to jest ŚWIADEK, a kto KAZNODZIEJA.

Spłycasz. Nawrócenie to nie tylko spektakularne przemiany z łajdaka w cichego chrześcijanina, z pijaka w sumiennego i kochającego męża, z rozpustnika w wierną żonkę itd. Nawrócić się może ktoś, kto wcześniej prowadził ciche i spokojne życie? I co... też będziesz się naigrywał z takiego chrześcijanina, bo... jego nawrócenie nie odpowiada twojemu wyobrażeniu?
.Nie zapędzasz się trochę za daleko, panie kolego, w ocenach drugich?
Świadek świadczy, nie tylko o sobie (raczej siebie stawia w cieniu!), ale o Bogu i Jezusie. To robi świadek. Ty natomiast proponujesz zawęzić świadczenie do mówienia o sobie. Samolubnie to brzmi. Co np. o swoim nawróceniu mógł powiedzieć Tymoteusz, skoro zaznajomiony z nauką Chrystusa był od niemowlęctwa? Jakiś spektakl? Wielkie show? Masz dzieci? Jeśli tak, to zapewne wychowujesz je w dychu jaki sam propagujesz. Czy one też powinny najpier się gdzieś ubabrać w grzechach, aby ich nawrócenie potem Ciebie zadowoliło? :roll:
Biblia radzi bardziej skromne podejście do własnej osoby:

Nie mam w zwyczaju z nikogo się naigrywać, ale twierdzę że nawet taki ktoś o którym piszesz też MUSI SIĘ NAWRÓCIĆ, ponieważ Biblia mówi że "nie ma ANI JEDNEGO SPRAWIEDLIWEGO" (Rzym. 3:10), oraz że "WSZYSCY ZGRZESZYLI"(Rzym.5:12) i KAŻDY ma jakieś grzechy, które oddalają ich od ŚWIĘTEGO BOGA. Czy masz świadomość że NAWET KŁAMSTWO sprowadza na człowieka karę Jeziora Ognia ? Dlatego właśnie WSZYSCY LUDZIE potrzebują odkupienia w Chrystusie. Nawrócenie nie zawsze musi być, jak piszesz "spektakularne", jednak ZAWSZE przynosi owoce w postaci przemienionego serca i życia....no chyba że nie jest to nawrócenie.

Jak widać, dać świadectwo w znaczeniu Biblijnym, to inaczej głosić dobrą nowinę o królestwie, Bogu i Jezusie.
A ty sprowadzasz to do głoszenia o sobie. Nie kupuję. To jeden z powodów, gdzie np. Zielonoświątkowcy mnie odpychają (oni też często wolą o manifestacjach prawić, a Biblia to dla nich sprowadza się głównie do dwóch wersetów i kwita)

Nie rozumiesz tego. Nie zapominaj że WSZYSCY, do których Pan powiedział, że będą Jego świadkami, prawdziwie nimi byli. Widzieli go zmartwychwskrzeszonego. Podobnie jest dzisiaj. Każdy, który narodził się powtórnie MUSI mieć w sobie świadectwo spotkania z Panem. Nikt nie powoła w sądzie na świadka osoby, która nie miała BEZPOŚREDNIEJ styczności w sytuacją. Dlaczego nie powołują w sądach na świadków osób, które np. tylko czytały o jakimś wydarzeniu ? To proste, ponieważ oni nie byliby ŚWIADKAMI, tylko opowiadaczami.


Wróć do „Życie Świadka Jehowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości