Ś.J.pomagają dla świata?

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
pytanieodpowiedź

Re: Ś.J.pomagają dla świata?

Postautor: pytanieodpowiedź » pt cze 08, 2018 10:37 am

Tak więc ŚJ majá zwiázane ręce w niesieniu pomocy,nie mogà działać w żadnej instytucji charytatywnej,ani w Caritasie,ani w PCK, ani podejmować indywidualnych samodzielnych akcji.
Tak dużo piszá o klęskach,biedzie,dramatach,katostrofach,ale żeby coś pomóc,to nie.Sá biernymi obserwatorami,a nawet wyczekiwaczami tychże klęsk wróżácych dla nich nadejście Armagedonu.To smutne,że całe życie ŚJ posiada jakieś zdeformowane oblicze.
To nie jest wina szeregowych członków,ale narzuconej im postawy przez "niewolnika".Winá jednak ich jest,że jemu ulegli i dali się omotać.Wiemy to wszyscy,bo przeżyliśmy to i często jeszcze przeżywamy.

Ps.Do Datsuna:"Przyczyny" mogá być zwalczane tylko środkami prawnymi,a Demokracja nie daje takich możliwości, ponieważ wszystkie religie,nawet najbardziej skrajne wrzuca do jednego worka,a nawet chroni je bardziej,za parawanem mniejszości wyznaniowych czy pod szyldem rzekomej źle pojętej wolności.Można źle pisać,np.o katolikach,obrażać czy wyśmiewać,ale rusz tylko mniejszości,jak Żydów,czy innych,to z sádów nie wyjdziesz.Sam wiesz,jak trzeba ważyć słowa piszác publicznie o sekcie Świadków Jehowy.
Natomiast w akcjach ewangelizacyjnych i informatycznych,potrzeba nowego, świeżego powiewu,nowych twarzy i nowych śmielszych działań.Apollos czy Słowo Nadziei,choć kreujá się jako ponadwyznaniowe,takimi nie sá,gdyż nieoficjalnie sá to ośrodki mocno sprotenstantyzowane.Ich liderzy obrali taki a nie inny styl działania i raczej nie wyjdá poza określony przez siebie zakres.
A tu potrzeba nowych pomysłów, odważnych zdecydowanych działań i śmiałych rozwiázań.Bo dotyczące sá niewystarczające,sá jak jak zawracanie kijem Wisły-wyłowi się kilka kropel,ale reszta płynie nurtem Organizacji.Takie sá fakty.

Ilyad

Postautor: Ilyad » pt cze 08, 2018 11:16 am

Apollos czy Słowo Nadziei,choć kreujá się jako ponadwyznaniowe,takimi nie sá,gdyż nieoficjalnie sá to ośrodki mocno sprotenstantyzowane.Ich liderzy obrali taki a nie inny styl działania i raczej nie wyjdá poza określony przez siebie zakres.

To prawda, a widzisz jakąś alternatywę niż ośrodki "sprotestantyzowane"? Przecież SJ i Badacze również wywodzą się z szeroko pojętego Protestantyzmu ;)
A tu potrzeba nowych pomysłów, odważnych zdecydowanych działań i śmiałych rozwiázań.Bo dotyczące sá niewystarczające,sá jak jak zawracanie kijem Wisły-wyłowi się kilka kropel,ale reszta płynie nurtem Organizacji.Takie sá fakty.

Jeżeli takie" odważne działania" miałyby zmierzać do tego by jak najwięcej ludzi wyprowadzić z Organizacji, to trzeba zadać sobie podstawowe pytanie: PO CO ? Wiesz jaka jest statystyka: ponad 90% ludzi opuszczających Organizację idzie wprost w grzech (alkohol, cudzołóstwo, papierosy, przeklinanie itp.)i świecki sposób myślenia, więc przez samo opuszczenie Organizacji ci ludzie lepsi to raczej nie będą. :roll:

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pt cze 08, 2018 12:45 pm

Iladzie.

Wszędzie widzisz grzech i potrzebę pokuty.

W Tobie siedzi chyba najwięcej świadka.

A skąd Ty bierzesz te statystyki.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » pt cze 08, 2018 1:35 pm

Jeżeli więc jedni protestantyzujácy(np.Apollos czy Słowo Nadziei)"nawracajá" innych protestantyzujácych,np.świadka Jehowy czy "Badacza",to zmieniajá jedynie wyznanie,obracajác się w dalszym stopniu w zaklętym kręgu protestantyzmu.

Co do códzołóstwa,pijaństwa,itd,to te zjawisko dotyka nie tylko ateistów ale i każdá religię,włácznie że Świadkami Jehowy.

Wprawdzie nie można postawić znaku równości pomiędzy Świadkami Jehowy a ateistami,czy agnostykami,to tak jedni jak drudzy sá w błędzie.A błád zawsze będzie BŁĘDEM.

Ps.Ze względu,iż temat wátku był zupełnie inny, proszę aby tematy związane z problematyká nawracania czy nienawracania,bádź sposobu,stylu i jakości nawracania ŚJ pisać w wátku który zakładam pt:"Nawracanie Świadków Jehowy,jego sposoby, wartość i style"

Ilyad

Postautor: Ilyad » pt cze 08, 2018 1:45 pm

tadeusz2904 pisze:Iladzie.

Wszędzie widzisz grzech i potrzebę pokuty.

W Tobie siedzi chyba najwięcej świadka.

Wydaje mi się, że nie tylko ja w pijaństwie, przekleństwie i cudzołóstwie widzę grzech. :shock: Obawiam się że za mną stoi Biblia i jej Autor. Wersetów nie podaję, bo powinieneś je znać. ;)
A skąd Ty bierzesz te statystyki.

Czytam tu i ówdzie, jeżdżę na konferencje, mam sporo kontaktów. Znam osobiście większość polskich liderów opozycji. Będąc ponad 20 lat poza organizacją, nasłuchałem się o różnych przypadkach. Obserwuję też życie moich, dawnych przyjaciół-również byłych SJ.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pt cze 08, 2018 2:34 pm

Ilad pisze. ...nie tylko ja w pijaństwie,przekleństwie i cudzołóstwie widzę grzech.
No tak- trzeba pomóc Wszechmocnemu oraz Panu Jezusowi w upominaniu ,napiętnowaniu.
A teraz pytanie ?
Przeciwko komu-najbardziej grzeszysz dopuszczając się powyższego.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

christianinroman

Postautor: christianinroman » sob cze 09, 2018 11:24 am

Pytanieodpowiedź. Wszelką opozycję wobec organizacji ŚJ chcesz prowadzić metodami ludzkimi czyli cielesnymi. Tadeusz2904 zarzuca Ilyadowi że na okrągło pisze o grzechu i pokucie.
Wszystko się sprowadza do tego żeby śJ pomóc przyjść do Jezusa; nawet nie chodzi o zmianę demominacji (czyt.religii), TYLKO I WYŁĄCZNIE STANIE SIĘ UCZNIEM JEZUSA. Wyrzucenie z ewangelizacji nauki o grzechu i pokucie namnożyło ludzi wierzących, ale nigdy nie narodzonych na nowo.

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » ndz cze 10, 2018 8:33 am

ChristianinRoman: Tadeusz nie zarzuca Ilyadowi o pisaniu o grzechu,ale że widzi wszędzie grzech-a to jest różnica.

Co się zaś tyczy stanie się uczniem Chrystusa,to nie ma możliwości nim być w Organizacji ŚJ.
A kto powiedział że chcę sprowadzić metody do form czysto cielesnych?Akceptowałem jedynie rozszerzenie tych metod, ponieważ zauważam dotychczasowe za niewystarczające.

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn cze 11, 2018 8:45 am

pytanieodpowiedź pisze:ChristianinRoman: Tadeusz nie zarzuca Ilyadowi o pisaniu o grzechu,ale że widzi wszędzie grzech-a to jest różnica.

Gdzie napisałem że wszędzie widzę grzech ? Grzechem nazywam tylko to co Biblia nazywa grzechem.
Co się zaś tyczy stanie się uczniem Chrystusa,to nie ma możliwości nim być w Organizacji ŚJ.
A kto powiedział że chcę sprowadzić metody do form czysto cielesnych?Akceptowałem jedynie rozszerzenie tych metod, ponieważ zauważam dotychczasowe za niewystarczające.

Nie uważam za niemożliwe by narodzić się na nowo wśród ŚJ, ponieważ znam przypadki nawróceń w Oslamie przez samo czytanie NT. Pytałem jaką masz alternatywę dla ludzi odchodzących z Organizacji, bo na razie żadnej konkretnej nie podałeś, choć piszesz dużo.

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » pn cze 11, 2018 3:06 pm

Ilyad:
Napisałem Ci jak to dostrzega według mnie Tadeusz.Z kontekstu tego co podałeś o grzechu,można dojść do takich wniosków.

Nie można na nowo się narodzić ani u Świadków Jehowy ani w żadnym innym niezależnie od denominacji odłamie protestanckim czy protestantyzujåcym, ponieważ jest to herezjá i inny duch,inny "Jezus" inna "ewangelia". Nowonarodzenie jest tylko możliwe w prawdziwej chrześcijańskiej wierze.
Alternatywá dla Świadków Jehowy i innych protestantów jest tylko powrót do korzeni i źródeł chrześcijaństwa.

Ilyad,nie gniewaj się,ale jak pisałem powyżej,ten wátek jest o zupełnie innej tematyce,a mianowicie czy"Świadkowie Jehowy pomagają dla świata?".I ta tematyka jest tu zalecana.
O problematyce protestantyzmu,a przede wszystkim Świadków Jehowy,widzác nim zainteresowanie,stworzyłem nowy wátek o sposobach i metodach nawracania Świadków Jehowy.Zapraszam do tamtego wàtku.Zależy mi tylko o trzymaniu się danej tematyki.
Cieszę się,że zadajesz pytania:"kto pyta nie błądzi,a jeśli błádzi jest nadzieja,że znajdzie wyjście".
Pozdrawiam.

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”