Ś.J.pomagają dla świata?

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
tadeusz2904

Re: Ś.J.pomagają dla świata?

Postautor: tadeusz2904 » pt cze 08, 2018 2:34 pm

Ilad pisze. ...nie tylko ja w pijaństwie,przekleństwie i cudzołóstwie widzę grzech.
No tak- trzeba pomóc Wszechmocnemu oraz Panu Jezusowi w upominaniu ,napiętnowaniu.
A teraz pytanie ?
Przeciwko komu-najbardziej grzeszysz dopuszczając się powyższego.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

christianinroman

Postautor: christianinroman » sob cze 09, 2018 11:24 am

Pytanieodpowiedź. Wszelką opozycję wobec organizacji ŚJ chcesz prowadzić metodami ludzkimi czyli cielesnymi. Tadeusz2904 zarzuca Ilyadowi że na okrągło pisze o grzechu i pokucie.
Wszystko się sprowadza do tego żeby śJ pomóc przyjść do Jezusa; nawet nie chodzi o zmianę demominacji (czyt.religii), TYLKO I WYŁĄCZNIE STANIE SIĘ UCZNIEM JEZUSA. Wyrzucenie z ewangelizacji nauki o grzechu i pokucie namnożyło ludzi wierzących, ale nigdy nie narodzonych na nowo.

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » ndz cze 10, 2018 8:33 am

ChristianinRoman: Tadeusz nie zarzuca Ilyadowi o pisaniu o grzechu,ale że widzi wszędzie grzech-a to jest różnica.

Co się zaś tyczy stanie się uczniem Chrystusa,to nie ma możliwości nim być w Organizacji ŚJ.
A kto powiedział że chcę sprowadzić metody do form czysto cielesnych?Akceptowałem jedynie rozszerzenie tych metod, ponieważ zauważam dotychczasowe za niewystarczające.

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn cze 11, 2018 8:45 am

pytanieodpowiedź pisze:ChristianinRoman: Tadeusz nie zarzuca Ilyadowi o pisaniu o grzechu,ale że widzi wszędzie grzech-a to jest różnica.

Gdzie napisałem że wszędzie widzę grzech ? Grzechem nazywam tylko to co Biblia nazywa grzechem.
Co się zaś tyczy stanie się uczniem Chrystusa,to nie ma możliwości nim być w Organizacji ŚJ.
A kto powiedział że chcę sprowadzić metody do form czysto cielesnych?Akceptowałem jedynie rozszerzenie tych metod, ponieważ zauważam dotychczasowe za niewystarczające.

Nie uważam za niemożliwe by narodzić się na nowo wśród ŚJ, ponieważ znam przypadki nawróceń w Oslamie przez samo czytanie NT. Pytałem jaką masz alternatywę dla ludzi odchodzących z Organizacji, bo na razie żadnej konkretnej nie podałeś, choć piszesz dużo.

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » pn cze 11, 2018 3:06 pm

Ilyad:
Napisałem Ci jak to dostrzega według mnie Tadeusz.Z kontekstu tego co podałeś o grzechu,można dojść do takich wniosków.

Nie można na nowo się narodzić ani u Świadków Jehowy ani w żadnym innym niezależnie od denominacji odłamie protestanckim czy protestantyzujåcym, ponieważ jest to herezjá i inny duch,inny "Jezus" inna "ewangelia". Nowonarodzenie jest tylko możliwe w prawdziwej chrześcijańskiej wierze.
Alternatywá dla Świadków Jehowy i innych protestantów jest tylko powrót do korzeni i źródeł chrześcijaństwa.

Ilyad,nie gniewaj się,ale jak pisałem powyżej,ten wátek jest o zupełnie innej tematyce,a mianowicie czy"Świadkowie Jehowy pomagają dla świata?".I ta tematyka jest tu zalecana.
O problematyce protestantyzmu,a przede wszystkim Świadków Jehowy,widzác nim zainteresowanie,stworzyłem nowy wátek o sposobach i metodach nawracania Świadków Jehowy.Zapraszam do tamtego wàtku.Zależy mi tylko o trzymaniu się danej tematyki.
Cieszę się,że zadajesz pytania:"kto pyta nie błądzi,a jeśli błádzi jest nadzieja,że znajdzie wyjście".
Pozdrawiam.

korba

Postautor: korba » pn cze 11, 2018 4:09 pm

pytanieodpowiedź pisze:Nie można na nowo się narodzić ani u Świadków Jehowy ani w żadnym innym niezależnie od denominacji odłamie protestanckim czy protestantyzujåcym, ponieważ jest to herezjá i inny duch,inny "Jezus" inna "ewangelia". Nowonarodzenie jest tylko możliwe w prawdziwej chrześcijańskiej wierze.

Czyli JAKIEJ 'prawdziwie chrześcijańskiej wierze'? Konkretnie...?
Alternatywá dla Świadków Jehowy i innych protestantów jest tylko powrót do korzeni i źródeł chrześcijaństwa.

Myślę, że obecni świadkowie J. są takim powrotem do korzeni i źródeł chrześcijańskich. Jeśli masz na myśli KOGOŚ/COŚ innego to, proszę, napisz CO i JAK.
czy"Świadkowie Jehowy pomagają dla świata?".I ta tematyka jest tu zalecana.

Czy masz jakiś pomysł, aby świadkowie J. pomagają 'dla świata'? Jak miałoby to, pomaganie wyglądać, wg. Biblii?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn cze 11, 2018 4:53 pm

korba pisze:Myślę, że obecni świadkowie J. są takim powrotem do korzeni i źródeł chrześcijańskich.

Głoszenie innej ewangelii i nauczanie, że np. Pan Jezus umarł na palu a nie na krzyżu nazywasz powrotem do korzeni chrześcijańskich? :)
Korbo, "nowe światła" tak zmieniły pierwotne chrześcijaństwo, że ze świadkami Jehowy prawie nie ma już to nic wspólnego, nawet nazwa. Pierwsi chrześcijanie byli świadkami Jezusa.

korba

Postautor: korba » pn cze 11, 2018 5:14 pm

Datsun pisze:Głoszenie innej ewangelii i nauczanie, że np. Pan Jezus umarł na palu a nie na krzyżu nazywasz powrotem do korzeni chrześcijańskich?

Ewangelia nie dotyczy KSZTAŁTU narzędzia, na którym zmarł Jezus. TY tak to oceniasz i niesłusznie. Ewangelia dotyczy Dobrej Nowiny o Królestwie. Świadkowie J. głoszą, że Jezus zmarł na STAUROS. Nie jesteś udowodnić, że STAUROS z I wieku oznaczał KRZYŻ. Inaczej dowodzą to świadkowie J. Możesz to pominąć tylko czy słusznie? Tylko bez zaniżania poziomu... sorry...
Powrót do KORZENI z I wieku to nie tylko nazwa pal/krzyż... ale to jakoś chyba nie ogarniesz. No chyba, że NAPRAWDĘ spróbujesz ;-)
Korbo, "nowe światła" tak zmieniły pierwotne chrześcijaństwo, że ze świadkami Jehowy prawie nie ma już to nic wspólnego, nawet nazwa.

ODKOPAĆ prawdziwy chrystianizm wcale nie jest tak prosto. Diabeł, protestantyzm, katolizyzm i fora biblijne tak GŁĘBOKO ZAKOPAŁY prawdziwy Chrystianizm, że nawet trudno o rzeczową dyskusję ;-)
Sorry, ale nawet z Tobą.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn cze 11, 2018 5:59 pm

Korbo, podałem tylko jeden z przykładów. Chociaż chwilę się nad tym zastanów jakim to cudem pierwsi chrześcijanie rzekomo wierzyli (a nawet widzieli?) że Pan Jezus umarł na palu a potem na całym świecie w jednym momencie zamówili się jednogłośnie i popadli w zwiedzenie i uznali, że to był krzyż (oczywiście nie ma na to żadnych dowodów). Potem po mniej więcej 1900 latach świadkowie Jehowy odkryli, że to jednak był pal.
To tylko przykład. Niezły powrót do korzeni. :?

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn cze 11, 2018 8:43 pm

Myślę, że obecni świadkowie J. są takim powrotem do korzeni i źródeł chrześcijańskich

Ty po prostu nie wiesz O CZYM PISZESZ. Czy czytałeś pisma pozostałe po uczniach apostołów i ich uczniach, aż do początku IV w. ? Jeżeli nie to polecam. To są właśnie, poza NT źródła chrześcijańskie, dokumentujące wierzenia pierwotnego Kościoła. Obawiam się że nie znajdziesz tam poparcia dla wielu nauk SJ, a wśród nich dla anihilacjonizmu, unitarianizmu i innych nowoczesnych herezji.

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”