Ś.J.pomagają dla świata?

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Ś.J.pomagają dla świata?

Postautor: Datsun » pn cze 25, 2018 8:02 pm

korba pisze:
Datsun pisze:Korbo, podałem tylko jeden z przykładów. Chociaż chwilę się nad tym zastanów jakim to cudem pierwsi chrześcijanie rzekomo wierzyli (a nawet widzieli?) że Pan Jezus umarł na palu a potem na całym świecie w jednym momencie zamówili się jednogłośnie i popadli w zwiedzenie i uznali, że to był krzyż (oczywiście nie ma na to żadnych dowodów). Potem po mniej więcej 1900 latach świadkowie Jehowy odkryli, że to jednak był pal.
To tylko przykład. Niezły powrót do korzeni. :?

A kto mówi, że 'w jednym momencie' się zmówili? Myślisz, że nie wystarczy kilkadziesiąt lat, aby zacząć wierzyć w bzdury? ;-)
Ile lat ma teoria płaskiej ziemi? Kilka? A jaki szum w necie na ten temat... choć to bzdura to wielu się za nią da pociąć w plasterki.
Ile lat potrzebowała nauka o predestynacji, aby spora część chrześcijan ją przyjęła za pewnik? Kalwin, Luter, Zwingli? Czy to nie jakieś 50 lat?
Zło nie lubi być małe. Diabeł szybko je rozdmucha.
Pierwsze informacje o krzyżu jako narzędzia śmierci Jezusa wcale nie pochodzą z I wieku.
A do IV wieku to... ho! ho! Nauka o wniebowstąpieniu Marii z Ciałem do nieba też pochodzi z tego okresu. Czy to nie za szybko? ;-)
Sorry, Datsun, ale wcale nie argumentujesz, tylko ironizujesz teraz.

Całkowity chaos w tym co piszesz. Po kilkudziesięciu latach wszyscy na świecie zaczęli wierzyć, że Pan Jezus umarł na krzyżu ?
To jakiś proces, coś jak ewolucja? ;)

Odnośnie płaskiej ziemi to strzał w kolano. To, że ktoś wierzy teraz, że ziemia jest płaska nie wyklucza tego, że inni wciąż wierzą, że jest jednak okrągła. A może dojdzie do tego, że wszyscy na świecie uwierzą, że jest płaska i za mniej więcej tysiąc dziewięćset lat ktoś na nowo odkryje, że jednak jest okrągła? Dokładnie tak samo jak z palem. :)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt cze 26, 2018 9:07 am

Korbo, najpierw sam napisałeś o procesie, który mógł trwać kilkadziesiąt lat, a potem pytasz skąd to wziąłem?
Nie, no....

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw cze 28, 2018 12:50 pm

2. Zaznaczyłem, że wiara w krzyż nie nastąpiła nagle, ale stopniowo.

Szkoda że nie sposób udowodnić w KTÓRYM MOMENCIE zamiast pala męki zaczęto mówić o krzyżu. Szkoda też że NIGDY w starożytności, w całym świecie chrześcijańskim nie odezwały się jakieś głosy krytyczne, obrońców "pala", przeciw "nowemu światłu" o krzyżu nie uważasz ?To mogłoby znacznie pomóc "niewolnikowi" :roll: ...

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » wt sie 14, 2018 2:12 pm

pytanieodpowiedź pisze:Często ŚJ przechwalajá się swá pomocá dla innych.Wiem,że pomogajá swoim "braciom".Ale jak wygląda ich pomoc dla świata? Ostatnio młoda ŚJ przechwalała się rzekomá pomocá Organizacji dla "usuwania skutków awarii oczyszczalni w Gdańsku", twierdzác,że tylko oni nieśli pomoc,a żadne wyznanie tej pomocy nie udzieliło.
Nie bardzo chce mi się w to wierzyć,bo od razu widać,że to przechwałki zarozumiałej zapałki.Może na tym forum zna ktoś ten temat,a może ktoś też jest z Gdańska?

Znalazłem też dość ciekawy reportaż o powodzi w Bogatyni...
https://www.youtube.com/watch?v=LDqGmYbs4gE
Czy jest jakakolwiek szansa aby dowiedzieć się ilu nie świadkom udzielono pomocy?
Wszak Biblia mówi - po uczynkach was poznają...

Iskierka

Postautor: Iskierka » śr sie 15, 2018 8:16 am

Grzes55555 pisze:
pytanieodpowiedź pisze:Często ŚJ przechwalajá się swá pomocá dla innych.Wiem,że pomogajá swoim "braciom".Ale jak wygląda ich pomoc dla świata? Ostatnio młoda ŚJ przechwalała się rzekomá pomocá Organizacji dla "usuwania skutków awarii oczyszczalni w Gdańsku", twierdzác,że tylko oni nieśli pomoc,a żadne wyznanie tej pomocy nie udzieliło.
Nie bardzo chce mi się w to wierzyć,bo od razu widać,że to przechwałki zarozumiałej zapałki.Może na tym forum zna ktoś ten temat,a może ktoś też jest z Gdańska?

Znalazłem też dość ciekawy reportaż o powodzi w Bogatyni...
https://www.youtube.com/watch?v=LDqGmYbs4gE
Czy jest jakakolwiek szansa aby dowiedzieć się ilu nie świadkom udzielono pomocy?
Wszak Biblia mówi - po uczynkach was poznają...

Świadkowie Jehowy skupili się szczególnie na pomocy "swoim braciom w wierze", wspomnieli też o zainteresowanych i ludziach, którzy Ich prosili o pomoc. Nie chodziło tu o statystykę "ilu nie świadkom". Zarówno świadkowie jak i tzw. "ludzie ze świata", którzy ucierpieli i ponieśli straty w tej powodzi dostali zapomogę od władz miejskich, może też od innych ludzi życzliwych, niekoniecznie spokrewnionych, którzy nie rozsądzali kto zaś świadek Jehowy, a kto nie, ale okazali empatię i chęć pomocy. Filmik robi wrażenie i był zrobiony na potrzeby zboru - organizacji.

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » śr sie 15, 2018 9:57 am

Iskierko właśnie też tak go odbieram, jako film propagandowy,coś jakby miał brzmieć - ,,Zostań Świadkiem, z nami nie zginiesz". Przecież gdyby była klęska żywiołowa to ratując kogoś raczej na ostatnim miejscu było by to do jakiego kościoła ktoś należy. Innymi słowy ratuje się człowieka bo jest człowiekiem a nie przedstawicielem jakiejś religii.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » śr sie 15, 2018 12:09 pm

GRZEŚ PISZE:

Wszak Biblia mówi - po uczynkach was poznają...[/quot

Tak Grzesiu.
"A tak jeśliśbyś ofiarował dar twój na ołtarz ... ofiaruj dar twój"Bw Mt.5:23,24.

Jeżeli tak czynią to dobrze.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » pn sie 20, 2018 12:48 pm

Przecinki w interlinii? ;)

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » śr sie 22, 2018 10:22 am

Akurat mam ją od dawna, mało rozsądny argument.

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » śr sie 22, 2018 11:58 am

Jako interpretacja tłumaczy, w Koine one nie występują.

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”