Nawracanie Świadków Jehowy,jego sposoby, wartość i style.

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Nawracanie Świadków Jehowy,jego sposoby, wartość i style.

Postautor: Datsun » wt cze 19, 2018 6:05 pm

Brata Natana znam osobiście od lat, mam pełne zaufanie i zanim się wypowie na czyjś temat to sprawę pozna gruntownie. Nie jesteś żadną zagadką.

Sadlor

Postautor: Sadlor » wt cze 19, 2018 8:02 pm

Chyba trochę przesadzasz "pytanieodpowiedź". Co prawda widzę że Natan odpowiedział ci na temat zbawienie może nieco skrótowo, ale co jak co, ma on w tym temacie właściwe zrozumienie i już kiedyś dość szczegółowo wykładał tu ten temat w innym wątku.

Pozwólcie że w sprawie uczynków i zbawienia dołożę swoje 3 grosze bo jest mi ten temat wyjątkowo bliski sercu.

( Rzy 4 : 1 - 9 ) "Cóż tedy powiemy, co osiągnął Abraham, praojciec nasz według ciała? Bo jeśli Abraham z uczynków został usprawiedliwiony, ma się z czego chlubić, ale nie przed Bogiem. Bo co mówi Pismo? Uwierzył Abraham Bogu i poczytane mu to zostało za sprawiedliwość. A gdy kto spełnia uczynki, zapłaty za nie nie uważa się za łaskę, lecz za należność; Gdy zaś kto nie spełnia uczynków, ale wierzy w tego, który usprawiedliwia bezbożnego, wiarę jego poczytuje mu się za sprawiedliwość, Jak i Dawid nazywa błogosławionym człowieka, któremu Bóg udziela usprawiedliwienia, niezależnie od uczynków; Błogosławieni, którym odpuszczone są nieprawości I których grzechy są zakryte; Błogosławiony mąż, Któremu Pan grzechu nie poczyta. Czy więc to błogosławieństwo odnosi się tylko do obrzezanych, czy też i do nieobrzezanych? Mówimy bowiem: Wiara została poczytana Abrahamowi za sprawiedliwość."

Być może się mylę ale z tego co wiem to Natan nie wieży w predestynację w rozumieniu kalwinistycznym, tylko typowo Biblijnym.

Fakt jest taki że ludzie próbują tłumaczyć predestynację jakby to była ich predestynacja, a zapominają że jest to Boża predestynacja i nam niedoskonałym ludziom który nie wiedzą co sie wydarzy za 5 minut nic do niej. Wieżymy w to że Bóg wie wszystko o wszystkim, ale my mamy żyć tak, jakby nasza droga zbawienia była wciąż otwarta, bo chodź na nią wstąpiliśmy, nie wiemy czy nie zboczymy.

( Mat 7 : 14 ) "A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują."

Z tego co też wiem Natan nie propaguje błędnej nauki o nieutracalności zbawienia, która jest niestety wśród protestantów dość popularna, a jej wniosek oparty na błędnym zrozumieniu predestynacji prowadzi członków takich kościołów do bardzo niesprawiedliwych wniosków, że jak ktoś odpadł to nigdy nie był zbawiony itp. Bądź do pobłażania grzesznikowi wieżąc że odkupiony krwią Pana Jezusa, zatwardziały grzesznik depczacy łaskę i nie dochodzący do upamiętania jest na zawsze usprawiedliwiony.
I tutaj właśnie dochodzimy do uczynków z których rozliczy nas Bóg, to że upadamy i źle czynimy jest faktem

( Rzy 7 : 14 - 15 ) Wiemy bowiem, że zakon jest duchowy, ja zaś jestem cielesny, zaprzedany grzechowi. Albowiem nie rozeznaję się w tym, co czynię; gdyż nie to czynię, co chcę, ale czego nienawidzę, to czynię.

Ważne jest co z tym robimy.

( Heb 4 : 16 ) "Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze."

( 1 Jan 1 : 8 - 10 ) "Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy, i prawdy w nas nie ma. Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości. Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, kłamcę z niego robimy i nie ma w nas Słowa jego."

Oraz już na koniec

( Ef 2 : 8 - 9 ) "Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili."

Jesteśmy przeznaczeni do dobrych uczynków, ale one są należnością i nie zapewnią nam zbawienia inaczej Pan Jezus daremnie by umarł. A jeżeli chcesz się chlubić uczynkami przed Bogiem to zważ co o tym mówi Pismo.

( Iza 64 : 5 ) "I wszyscy staliśmy się podobni do tego, co nieczyste, a wszystkie nasze cnoty są jak szata splugawiona, wszyscy więdniemy jak liść, a nasze przewinienia porywają nas jak wiatr."

Pozatym co jak co sam nie zgadzam się w pewnych kwestiach z bratem Natanem, ale wypadałoby go przynajmniej nie obrażać tak ordynarnie jak to robisz. Sam często zachodzę w głowę dlaczego brat Natan tak dużo pozyskuje wiedzy z Rzymskokatolickich źródeł i czasem nad tym boleję ( wszyscy wiedzą o jaki temat chodzi :) ) ale jak widać w tym przypadku by obnażyć nieprawdę która pisałeś okazało się to bardzo owocne.

( Rzy 8 : 28 ) "A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują, to jest z tymi, którzy według postanowienia jego są powołani."
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

robbo1

Postautor: robbo1 » sob cze 23, 2018 5:23 pm

Nie mam nic przeciw czytaniu literatury,która pośrednio,albo bezpośrednio polemizuje z naszym wyznaniem.
Mam ich ok.trzydziestu.
Nie mam wszystkich,chociaż moim celem jest mieć i przeczytać większość,jeżeli się uda wszystkie.
Pewnie jednak nie.
Mam je w jednym miejscu z innym książkami.
Zajrzałem jest ich prawie trzydzieści.

Czytam ,żeby poznać cudzy punkt widzenia.
Tak jak czytam książki pisane z punktu widzenia ateizmu i szerzące ateizm ,takich jak R.Dawkins "BÓG UROJONY".
Czy "BÓG NIE JEST WIELKI..." Christopher Hitchens,czy "101 ARGUMENTÓW ZA NIEWIARA" S.C.Hitchock

A jeżeli idzie o "zasługi" naszego zbawiciela w moim zbawieniu,to przeciw nim nie występuje świadomy,że moje pozostają bez znaczenia.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » wt lip 03, 2018 11:37 am

tadeusz2904 pisze:Zgoda.

Największe przykazania
.
1.,,Będziesz miłował Pana, swego Boga, ... .

2.,,Będziesz miłował swego bliźniego ... .

Masz prawo sądzić ( czytając wpisy nie tylko tutaj) że ,,nawraca" się sJ.
Myślę, że 80% sJ to ludzie wierzący w Boga więc nie ma takiej potrzeby nawracania.

Chciałbym wyzwolić lub przyczynić się do wyzwolenia choć 1 osoby (może być i tysiąc) od wpływu tego lukrowanego przekazu z Ameryki z JW org.

Pilnuję się, aby w życiu codziennym nie nawracać tylko upraszać.

Drodzy!

Byłem dumny ze swego postu utwierdzając się, że w moim umyśle zagościł Duch Boży, który wreszcie zawładnie wszystkimi członkami mego ciała.

Niestety ostro (słownie) potraktowałem swego byłego brata ze zboru tylko za to, że odrzucił moją wyciągniętą rękę ,, niestety nie mogę się z tobą przewitać się bo jesteś wykluczony".
Słowa ,,ale zryty łep" uważam za niestosowne, aż mi brak szacunku do siebie, nie mówiąc już o zasmuconej obliczy Bożej.

Następny wyznaczony cel, to naprawa tej wynikłej sytuacji.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”