Nawracanie Świadków Jehowy,jego sposoby, wartość i style.

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
robbo1

Re: Nawracanie Świadków Jehowy,jego sposoby, wartość i style.

Postautor: robbo1 » sob cze 23, 2018 5:23 pm

Nie mam nic przeciw czytaniu literatury,która pośrednio,albo bezpośrednio polemizuje z naszym wyznaniem.
Mam ich ok.trzydziestu.
Nie mam wszystkich,chociaż moim celem jest mieć i przeczytać większość,jeżeli się uda wszystkie.
Pewnie jednak nie.
Mam je w jednym miejscu z innym książkami.
Zajrzałem jest ich prawie trzydzieści.

Czytam ,żeby poznać cudzy punkt widzenia.
Tak jak czytam książki pisane z punktu widzenia ateizmu i szerzące ateizm ,takich jak R.Dawkins "BÓG UROJONY".
Czy "BÓG NIE JEST WIELKI..." Christopher Hitchens,czy "101 ARGUMENTÓW ZA NIEWIARA" S.C.Hitchock

A jeżeli idzie o "zasługi" naszego zbawiciela w moim zbawieniu,to przeciw nim nie występuje świadomy,że moje pozostają bez znaczenia.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » wt lip 03, 2018 11:37 am

tadeusz2904 pisze:Zgoda.

Największe przykazania
.
1.,,Będziesz miłował Pana, swego Boga, ... .

2.,,Będziesz miłował swego bliźniego ... .

Masz prawo sądzić ( czytając wpisy nie tylko tutaj) że ,,nawraca" się sJ.
Myślę, że 80% sJ to ludzie wierzący w Boga więc nie ma takiej potrzeby nawracania.

Chciałbym wyzwolić lub przyczynić się do wyzwolenia choć 1 osoby (może być i tysiąc) od wpływu tego lukrowanego przekazu z Ameryki z JW org.

Pilnuję się, aby w życiu codziennym nie nawracać tylko upraszać.

Drodzy!

Byłem dumny ze swego postu utwierdzając się, że w moim umyśle zagościł Duch Boży, który wreszcie zawładnie wszystkimi członkami mego ciała.

Niestety ostro (słownie) potraktowałem swego byłego brata ze zboru tylko za to, że odrzucił moją wyciągniętą rękę ,, niestety nie mogę się z tobą przewitać się bo jesteś wykluczony".
Słowa ,,ale zryty łep" uważam za niestosowne, aż mi brak szacunku do siebie, nie mówiąc już o zasmuconej obliczy Bożej.

Następny wyznaczony cel, to naprawa tej wynikłej sytuacji.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pt wrz 21, 2018 8:43 pm

Ann78 pisze:Pytanieodpowiedz,
Ciekawi mnie, dlaczego nie piszesz wprost?
Próbujesz zdyskredytować protestantyzm, ale jego zdyskredytować się nie da :)

ŚWIĘTA PRAWDA.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

ZG63

Postautor: ZG63 » ndz wrz 30, 2018 8:10 am

Dobrze jak nawracający wolny jest od niebiblijnych dogmatów, gorzej jak tak nie jest i sam jest gorszy od tego którego próbuje nawrócić.

ZG63

Postautor: ZG63 » ndz wrz 30, 2018 8:11 am

pytanieodpowiedź pisze:Do wszystkich:nie dyskredytuję protestantyzmu,tylko ujawniam jego prawdziwe oblicze i wykazuję jego uzurpatorami w stosunku do Biblii i Nowonarodzenia.Protestantyzm próbuje to zawłaszczyć ,nie majác do tego prawa, ponieważ deformuje naukę biblijnà praktycznie w każdym aspekcie.Tak jak wy wszyscy ujawniacie i krytykujecie błędy i krętactwa Organizacji Świadków Jehowy,tak ja nie ograniczam się tylko do tego jednego odłamu,ale do całego protestantyzmu.I wiem co piszę i mówię,bo tak jak wy byliście Świadkami Jehowy,tak i ja byłem i poniekád jeszcze "jestem" protestantem.Znam protestantyzm od podszewki,jego historię,nauki kilkudziesięciu jego przedstawicieli,od Lutra,po Kalwina,Zwinglego,Knoxa,Ellen White,czy Russella,i innych,znam naukę wszystkich głównych odłamów protestanckich,oraz co najmniej kilkadziesiąt ich pomniejszych wyznań-protestantyzm to wieża Babel,to herezjá,samowola i anarchia.Oczywiście doceniam w nim wysiłki ludzkie,ale nie ma w nim Ducha Bożego,bez którego dobre chęci ludzkie nic same z siebie nie zdołajá osiágnáć!!!!!!!!!!!

Mam identyczne wnioski. Zresztą wszystkie kościoły trynitarne uważam za zwiedzone przez demony.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz wrz 30, 2018 3:32 pm

ZG63 pisze:
pytanieodpowiedź pisze:Do wszystkich:nie dyskredytuję protestantyzmu,tylko ujawniam jego prawdziwe oblicze i wykazuję jego uzurpatorami w stosunku do Biblii i Nowonarodzenia.Protestantyzm próbuje to zawłaszczyć ,nie majác do tego prawa, ponieważ deformuje naukę biblijnà praktycznie w każdym aspekcie.Tak jak wy wszyscy ujawniacie i krytykujecie błędy i krętactwa Organizacji Świadków Jehowy,tak ja nie ograniczam się tylko do tego jednego odłamu,ale do całego protestantyzmu.I wiem co piszę i mówię,bo tak jak wy byliście Świadkami Jehowy,tak i ja byłem i poniekád jeszcze "jestem" protestantem.Znam protestantyzm od podszewki,jego historię,nauki kilkudziesięciu jego przedstawicieli,od Lutra,po Kalwina,Zwinglego,Knoxa,Ellen White,czy Russella,i innych,znam naukę wszystkich głównych odłamów protestanckich,oraz co najmniej kilkadziesiąt ich pomniejszych wyznań-protestantyzm to wieża Babel,to herezjá,samowola i anarchia.Oczywiście doceniam w nim wysiłki ludzkie,ale nie ma w nim Ducha Bożego,bez którego dobre chęci ludzkie nic same z siebie nie zdołajá osiágnáć!!!!!!!!!!!

Mam identyczne wnioski. Zresztą wszystkie kościoły trynitarne uważam za zwiedzone przez demony.

A Ty z jakiego jesteś kościoła?

ZG63

Postautor: ZG63 » ndz wrz 30, 2018 4:09 pm

W zasadzie z żadnego, najbardziej mi odpowiadają prawdy wiary - Zbory Boże Chrześcijan Dnia Siódmego.http://zboryboze.pl/
Są bardzo nieliczni, w Polsce ze sto osób.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz wrz 30, 2018 8:15 pm

ZG63 pisze:W zasadzie z żadnego, najbardziej mi odpowiadają prawdy wiary - Zbory Boże Chrześcijan Dnia Siódmego.http://zboryboze.pl/
Są bardzo nieliczni, w Polsce ze sto osób.

Rozumiem...
A powiesz coś o sobie?
Mamy do tego specjalny dział. Byłoby nam bardzo miło. :)
Pozdrawiam. :)

ZG63

Postautor: ZG63 » pn paź 01, 2018 3:05 am

W wolnej chwili, jak wymyślę co napisać. Generalnie uważam że religie to zło, Jezus żadnej nie zakładał, dał tylko "wytyczne". Religie poprzez niebiblijne dogmaty odciągają ludzi od prawdy. Manipulują nimi.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn paź 01, 2018 4:09 am

ZG63 pisze:W wolnej chwili, jak wymyślę co napisać.

O.k., zatem czekamy :)
ZG63 pisze:Generalnie uważam że religie to zło, Jezus żadnej nie zakładał, dał tylko "wytyczne". Religie poprzez niebiblijne dogmaty odciągają ludzi od prawdy. Manipulują nimi.

Duże zamieszanie teraz z tymi religiami, to prawda...
Ale chyba się zgodzisz, że chrześcijanie powinni jednoczyć się w zborach? Spotykasz się z wierzącymi?

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”