Nawracanie Świadków Jehowy,jego sposoby, wartość i style.

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
Ida

Re: Nawracanie Świadków Jehowy,jego sposoby, wartość i style.

Postautor: Ida » czw paź 04, 2018 2:54 am

ZG63 pisze: najbardziej mi odpowiadają prawdy wiary - Zbory Boże Chrześcijan Dnia Siódmego.http://zboryboze.pl/
Są bardzo nieliczni, w Polsce ze sto osób.

Przez długi okres też nie widziałam siebie w żadnej społeczności trynitarnej, a alternatywy były bardzo ubogie czyli praktycznie nie było ich. Tak naprawdę granica między unitaryzmem a trynitaryzmem jest bardzo cienka.
Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.

Sadlor

Postautor: Sadlor » pt paź 05, 2018 1:25 pm

Ida pisze:
ZG63 pisze: najbardziej mi odpowiadają prawdy wiary - Zbory Boże Chrześcijan Dnia Siódmego.http://zboryboze.pl/

Przez długi okres też nie widziałam siebie w żadnej społeczności trynitarnej, a alternatywy były bardzo ubogie czyli praktycznie nie było ich. Tak naprawdę granica między unitaryzmem a trynitaryzmem jest bardzo cienka.

Mam ten sam problem Ido, nie widzę siebie w społeczności Trynitarnej, a nie znam żadnej Unitarnej, z którą chciałbym się związać. Jak udało ci się z tego wybrnąć? Dodam tylko że dla mnie granica jest bardzo wyraźna a im lepiej poznaję Pismo, tym ostrzejsza się ona robi.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt paź 05, 2018 2:08 pm

Sadlor pisze:
Ida pisze:

Mam ten sam problem Ido, nie widzę siebie w społeczności Trynitarnej, a nie znam żadnej Unitarnej, z którą chciałbym się związać. Jak udało ci się z tego wybrnąć? Dodam tylko że dla mnie granica jest bardzo wyraźna a im lepiej poznaję Pismo, tym ostrzejsza się ona robi.

Miałem kiedyś identyczny problem. Powiedziałbym nawet, że to typowe u byłych świadków Jehowy. Tak naprawdę to nie jest kwestia nauki o "Trójcy". Dotyczy to każdej nauki z którą się nie zgadzamy.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pt paź 05, 2018 6:25 pm

Sadlor pisze:
Ida pisze:

Sadlor !

Po co zajmować się tryni... uni... komu to jest potrzebne ?

Co do Zborów Mesjańskich to musiał bym się z nimi zderzyć, ale puki co to ludzie o żydach nie chcą rozmawiać konstruktywnie,nawet o II wojnie.
Pewien taxsuwkarz coś mi tam obiecał.
Boję się że i na Zbory Mesjańskie szatan też rękę położył.
Oj, biedny ja człowiek.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pt paź 05, 2018 7:00 pm

Nie daje mi spokoju Zcharjasza 8:20,23.
,,Tak mówi Pan zastępów:W one dni uchwycą się uchwycą się dziesięć mężów ze wszystkich języków onych narodów : uchwycą się mówię, padołka jednego Żyda, mówiąc :Pójdziemy z wami,bo słyszymy, że Bóg jest z wami."St. Bw.
Świadkowie tłumaczą to tak:
https://www.jw.org/pl/publikacje/progra ... zaty-zyda/

Odrzuciłem nie daje temu wiary, ażeby trzymać się CK tak jak jest praktycznie w literaturze lub na wykładach.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
Ida

Postautor: Ida » sob paź 06, 2018 3:18 am

Sadlor pisze:Mam ten sam problem Ido, nie widzę siebie w społeczności Trynitarnej, a nie znam żadnej Unitarnej, z którą chciałbym się związać. Jak udało ci się z tego wybrnąć? Dodam tylko że dla mnie granica jest bardzo wyraźna a im lepiej poznaję Pismo, tym ostrzejsza się ona robi.

Powiem z autopsji. Nie wiem czy rozumowo, poprzez lepsze poznawanie Pisma, poprzez angażowanie tylko umysłu można dojść do innych wniosków, od tych - założonych. Pan zostawił nam zgodnie z obietnicą Pomocnika, który pomoże przebrnąć przez trudne sprawy. Moim zdaniem, a raczej Pisma, należałoby skorzystać z udostępnionej pomocy. Kwestie doktrynalne są mocno osadzone u byłych śJ i nie są łatwe do skorygowania bez pomocy Ducha Świętego. A modlić się często nie potrafimy lub czujemy wewnętrzne opory. Ruszyłam z duchowej uwięzi, kiedy zaczęłam prosić Ducha Świętego o pokierowanie i działanie.
Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze - Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was.
A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.
Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie.
(Jn 16)
Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.

robbo1

Postautor: robbo1 » ndz paź 07, 2018 9:21 am

Na pewno skutecznie.
tylko skuteczne nawracanie zda efekt.
Jego karykatura ,nie.

Tylko po co?

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » śr paź 10, 2018 6:46 am

robbo1 pisze:Na pewno skutecznie.
Jego karykatura ,nie.

Tylko po co?

Nie rozumiem, co chciałeś powiedzieć. Czy to ma związek z postem Idy?
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

robbo1

Postautor: robbo1 » sob paź 13, 2018 9:01 am

Rozumiem,że twoje "nawracanie" w pewnym stopniu ogranicza się do "dyskredytowania".
Temu ma służyć podana przez ciebie strona ,czy czemu?
Rozumiem,że związałaś się z jednym z wyznań baptyzmu ,który stał się międzynarodowy.
Jakim jest sam baptyzm.
Znam i wysoko cenię sobie prace Konstantyna Wiązowskiego.

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob paź 13, 2018 2:02 pm

robbo1 pisze:Na pewno skutecznie.
Jego karykatura ,nie.

Tylko po co?

Skuteczne nawracanie? Kiedyś takie skuteczne to było ogniem i mieczem ;) wedle ludzkiego rozumowania i użycia siły. Dzieło zbawienia to Boże dzieło, zatem dzieło Ducha Świętego może być skuteczne, ale nic na siłę, jeśli zamkniemy i zatwardzimy przed Nim nasze serca, Bóg uszanuje naszą wolną wolę. A jaką karykaturę masz na myśli i jak ją rozpoznać?Czy np. nawracanie przez świadków zaliczasz do skutecznego?

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”